۷ روش برای افزایش فالوور اینستاگرام به صورت طبیعی و حرفه‌ای

۷ روش برای افزایش فالوور اینستاگرام به صورت طبیعی و حرفه‌ای

آیا از اینستاگرام کسب‌وکار خود نتیجه گرفته‌اید؟ آیا بازاریابی اینستاگرامی را به خوبی اجرا می‌کنید؟ آیا در زمینه افزایش فالوور اینستاگرام به خوبی پیش می‌روید؟ آیا فالوورهای اینستاگرام شماطوری انتخاب شده اند که از طریق آنها فروش اتفاق بیافتد؟

اگر جواب این سوالات مثبت است، شما احتیاجی به مطالعه این مطلب ندارید، اما اگر پاسخ شما منفی است، این مطلب دقیقا برای شما نوشته شده است.

خیلی از کسب‌وکارها تنها به دنبال افزایش فالوور هستند و به روش‌های مختلفی تعداد دنبال‌کنندگان حساب خود را افزایش می‌دهند، و در نهایت به دلیل اینکه این افراد از مخاطبان کسب‌وکارشان نیستند، هیچ منفعتی از این دنبال‌کنندگان عاید کسب‌وکارشان نمی‌شود.

به همین دلیل است که داشتن فالوور اینستاگرام طبیعی و هدفمند، ارزشمند است، زیرا این افراد هستند که می‌توانند به برندینگ شما کمک کنند، این افراد هستند که به واسطه آنها می‌توانید فروش داشته باشید.

در این مطلب قصد دارم به ۷ روش افزایش فالوور اینستاگرام به صورت طبیعی و حرفه‌ای اشاره کنم. اینکه چطور بدون استفاده از روش‌های اشتباه و با استفاده از روش‌های کاملا طبیعی فالوورهای هدفمند داشته باشیم، افرادی که از مخاطبان کسب‌وکار ما هستند و می‌توانند از مشتریان احتمالی کسب‌وکار شما باشند.

 

۱- حساب اینستاگرام خود را بهینه کنید

وقتی برای افزایش فالوور برنامه ریزی می‌کنید، یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید، بهینه کردن صفحه اینستاگرام کسب‌وکارتان است.

توضیحات صفحه اینستاگرام برند خود را مانند صفحه اصلی وب‌سایتتان ببینید. بدون یک عکس پروفایل و توضیحات مناسب برند، بدون یک آیدی مناسب، بدون درج اطلاعات تماس و … افراد چطور برند شما را تشخیص دهند؟

شاید تعجب کنید، ولی خیلی از برند‌ها به طور کامل فراموش کرده‌اند که باید در مورد کسب‌وکار خود توضیح دهند، آنها تنها یک لینک به صفحه وب‌سایت خود درج کرده‌اند و توقع دارند افراد بدون شناخت آنها روی لینک کلیک کنند.

اگر می‌خواهید افراد روی لینک شما کلیک کنند، پس بهتر است ابتدا خود را به خوبی معرفی کنید و در ادامه آن‌ها را تشویق به کلیک کنید. اینکه چه لینکی را قرار دهید کاملا به استراتژی بازاریابی اینستاگرامی شما بستگی دارد، برخی لینک صفحه اصلی وب‌سایت را قرار می‌دهند و برخی دیگر به صفحه خاصی که برای کاربران اینستاگرام مناسب‌ است لینک می‌دهند و برخی دیگر به صفحه‌ای که به طور اختصاصی برای کاربران اینستاگرامشان طراحی کرده‌اند.

در نهایت سعی کنید که آیدی و نام کسب‌وکار شما خیلی طولانی نباشد و نوشتن آن نیز راحت و ساده باشد و به گونه‌ای نباشد که هر کاربر نام شما را به روش خودش بنویسید. به طور خلاصه آیدی و نام کوتاه، ماندگار در ذهن و با قابلیت تایپ و جستجوی راحت داشته باشید و سعی کنید از اعداد و کارکترهای خاص در آیدی اینستاگرام خود استفاده نکنید.

به عنوان مثال به صفحه اینستاگرام استارتاپ اسپارد توجه کنید.

بیوی پروفایل اینستاگرام

۲- در تولید محتوا ثبات داشته باشید

بدترین کاری که برای افزایش فالوور اینستاگرام می‌توانید انجام دهید این است که به صورت نامنظم تولید محتوا انجام دهید. در واقع اگر تعدادی فالوور هم به دست آورده باشید با تولید محتوای نامنظم فرصت فراموش کردن برندتان را به آنها داده‌اید.

برای فراموش نشدن برندتان به طور منظم محتوا قرار دهید، برندها مانند پیج‌های سرگرمی محتوای زیاد تولید نمی‌کنند، برخی کمتر و برخی بیشتر، ولی در تولید محتوا تعادل را رعایت می‌کنند و با روال ثابتی محتوا تولید می‌کنند. پس اگر به طور مثال هفته‌ای سه محتوا قرار می‌دهید، همیشه با همین روال حرکت کنید.

 

۳- زمان مناسب پست‌گذاری را کشف کنید

بسته به مخاطبان برند شما، زمان‌های مشخصی هستند که قرار دادن محتوا در آن تایم‌ها بازخورد بهتری برای شما دارند. مثلا برخی از کسب‌وکارها که جوانان و نوجوانان را هدف گرفته‌اند، ممکن است در زمان‌های پایانی شب بازخورد بهتری از قرار دادن محتوا دریافت کنند.

با کمک ابزار sproutsocial.com می‌توانید زمان مناسب برای کسب‌وکار خود را پیدا کنید. همچنین با کمک ابزار sproutsocial.com و ابزار ایرانی roonegar.com می‌توانید محتوای مورد نظر خود را زمانبندی کنید تا در زمان مشخصی منتشر شوند.

 

۴- کار کنید محتوای شما توسط دیگر حساب‌های فعال اینستاگرام منتشر شود

یکی از روش‌های خوب و طبیعی افزایش فالوور اینستاگرام این است که محتوای برند شما توسط دیگر افراد فعال در اینستاگرام منتشر شود.

مثلا می‌توانید مسابقات اینستاگرامی برگزار کنید و مسابقه را طوری طراحی کنید تا کابران محتواهایی را از صفحه شما منتشر کنند یا محتواهایی را با ذکر آیدی و هشتگ برند شما در حساب خود منتشر کنند.

یا با برخی از پیج‌های معتبر اینستاگرام که به کسب‌وکار شما مرتبط هستند و مخاطبان هدف شما در آنجا حضور دارند همکاری کنید تا برای شما تبلیغ کنند و محتوای مورد نظر شما را با آیدی و هشتگ کسب‌وکار شما منتشر کنند.

 

۵- حضور برندتان در اینستاگرام را اعلام کنید

قطعا برند شما در خارج از اینستاگرام نیز مخاطبانی دارد، مثلا بازدیدکنندگان سایتان، مشترکین ایمیل شما، دنبال‌کنندگانتان در دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و..

یکی از بهترین روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام این است که در تمامی دیگر رسانه‌های خود اعلام کنید که در اینستاگرام حضور دارید و مزیت دنبال کردن صفحه شما در اینستاگرام چیست.

مثلا در وب‌سایت خود بخشی برای آخرین پست‌های اینستاگرام داشته باشید تا کاربران متوجه حضور شما و تا حدی محتواهای شما در اینستاگرام بشوند.

یادتان باشد که تنها نباید از آنها درخواست کنید که شما را در اینستاگرام دنبال کنند، بلکه باید به آنها دلیلی برای دنبال کردنتان ارایه دهید. و بهترین دلیل این است که محتواهای مفید و متفاوت از دیگر رسانه‌های خود منتشر کنید، در غیر این صورت دلیل ندارد که مخاطبان توییتر شما یا بازدیدکنندگان سایتتان در اینستاگرام نیز شما را دنبال کنند.

 

۶- محتوایی قرار دهید که دنبال‌کنندگان شما خوهان آن هستند

مسلما شما محتواهای متفاوتی را برای انتشار در اینستاگرامتان در نظر گرفته اید، اما باید در نظر داشته باشید که پس از مدت کوتاهی بررسی کنید و ببینید که کدام مطالب از سمت کاربران بازخورد بهتری دریافت کرده‌اند و مخاطبان علاقه بیشتری به آنها نشان داده اند.

به همین دلیل تست کردن بسیار اهمیت دارد، هر ایده‌ای که برای تولید محتوا دارید تست کنید تا در نهایت آن محتواهایی که بازخورد خوبی دریافت می‌کنند را شناسایی کنید. مثلا ممکن است پس از مدتی متوجه شوید که برخی ویدیوها با موضوع خاصی بازخورد بهتری نسبت به دیگر ویدیوها دارند. اگر محتواهای خاصی هستند که برای تولید آنها وقت صرف می‌کنید ولی بازخورد خوبی ندارند، بهتر است که با محتوای جدیدی جایگزین کنید.

کپی برداری از حساب اینستاگرام رقیب کار جالبی نیست، اما این خیلی هوشمندانه است که اینستاگرام رقبای خود را بررسی کنید و ببینید که چه نوع محتواهایی بیشتر مورد پسند مخاطبان است، با فرض اینکه مخاطبان شما یکسان هستند این به شما در شناخت بهتر مخاطبان کمک می‌کند.

 

۷- با فالوورها ارتباط برقرار کنید تا به مرور به مشتری تبدیل شوند

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانید دنبال‌کنندگان فعلی را درگیر کنید و همینطور دیگر مخاطبان را با اینستاگرام خود آشنا کنید، این است که در اینستاگرام با آنها گفتگو داشته باشید.

تحقیقات نشان می‌دهد که درصد زیادی از افراد از طریق اینستاگرام یک برند به دنبال ارتباط و دریافت پشتیبانی هستند.

در واقع حضور برند شما در یک محیط صمیمی‌تر و در جمع کاربران، باعث شده است که آنها از این فرصت برای گفتگوی صمیمانه‌تر استفاده کنند.

خب این خیلی عالی است، شما هم می‌توانید این فرصت را غنیمت شمرده و برنامه‌ای برای ارایه پشتیبانی و پرسش و پاسخ در اینستاگرام در نظر بگیرید.

شاید بپرسید که درگیر کردن کاربران در اینستاگرام چطور می‌تواند موجب افزایش فالوور شود؟

نکته اینجاست که هرچه یک پست اینستاگرام لایک بیشتری داشته باشد، کامنت‌های بیشتری داشته باشد و کامنت گذاری ادامه‌دار تر باشد، احتمال اینکه در قسمت اکسپلور اینستاگرام دیده شود نیز بیشتر است، زیرا اینستاگرام این پست‌ را با ارزش شمرده است و آن را به کاربران بیشتری نشان می‌دهد.

به طور مثال اسنپ برنامه پرسش و پاسخ را در حساب اینستاگرام خود اجرا کرده است.

افزایش فالوور اینستاگرام

آیا شما روش‌های طبیعی دیگری برای افزایش فالوور اینستاگرام می‌شناسید؟ در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

 

مهران دهقانی هستم، مدیر سایت رونق.کام اگر به دنبال اطلاعات بیشتری هستید، به بخش درباره ما مراجعه کنید و با من و رونق.کام، مفصل‌تر آشنا بشید.

رونق را دنبال می‌کنم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *