دیگر مطالب

 تبلیغات کلیکی گوگل روی سئو موثر است. آیا این موضوع صحت دارد؟چطور؟

سلام دوستان، امروز قصد دارم به سوالی که شاید تو ذهن خیلی از علاقه‌مندان به سئو هست پاسخ بدم. اینکه آیا واقعا تبلیغات کلیکی گوگل روی سئو تاثیرگذار است. اگر تاثیرگذار است این تاثیر چگونه است و اگر تاثیرگذار نیست پس علت بوجود آمدن چنین بحثی ریشه در کجا دارد؟

قبل از هر توضیحی به جواب این سوال بپردازیم. نمی‌توان گفت که تبلیغات کلیکی روی سئو موثر نیست و از طرفی نمی‌توان گفت که موثر است. در واقع تاثیری که روی سئوی سایت دارد به صورت غیرمستقیم است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

 

تبلیغات کلیکی به صورت مستقیم هیچ تاثیری روی سئوی سایت ندارد

درواقع اینطور نیست که شما هزینه زیادی روی تبلیغات کلیکی گوگل بکنید و به همین دلیل در جستجوهای طبیعی نیز رتبه خوبی به دست آورید. یا گاهی گفته می‌شود که سایتی با وجود هزینه زیاد روی تبلیغات کلیکی در نتایج طبیعی دیده نمی‌شود و علت این موضوع این است که رقبای آن هزینه بیشتری روی تبلیغات کلیکی کرده اند. این جملات به هیچ وجه صحیح نیستند زیرا تبلیغات کلیکی گوگل به این شکل و به صورت مستقیم روی سئو هیچ تاثیری ندارد.

هرچند:

هرچند که چیزهای غیرمستقیمی بین سئو و تبلیغات کلیکی وجود دارند که لزوما تحت کنترل گوگل نیست و همین چیزها موجب شکل گیری چنین بحثی شده است. که آیا تبلیغات کلیکی گوگل روی سئو موثر است یا خیر، و در ادامه قصد دارم به همین چیزها بپردازم.

 

جستجوی نام برند شما در گوگل

وقتی با تبلیغات کلیکی گوگل برای مدتی در صدر نتایج دیده شوید، احتمالا تا حدی نام برند یا سایت شما در ذهن درصدی از جستجوگران باقی می ماند و در دراز مدت جستجوی نام سایت یا برند شما در گوگل موجب معتبر دیده شدن سایت شما نزد گوگل خواهد شد.

و این یکی از تاثیرات غیرمستقیم تبلیغات کلیکی است که البته نیاز به هزینه تبلیغاتی زیادی دارد، و به همین دلیل نمی‌توان به آن به چشم یک راهکار سئو نگاه کرد.

[alert type=”info”]مطلب پیشنهادی: بازاریابی محتوایی و سئو چه ارتباطی باهم دارند؟[/alert]

افزایش کلیک روی نتایج طبیعی گوگل

وقتی کاربری از طریق تبلیغات کلیکی، روی لینک سایت شما کلیک کند و با شما آشنا شود، در آینده احتمال بیشتری وجود دارد که با دیدن شما در نتایج طبیعی روی لینک شما کلیک کند و به این ترتیب نرخ کلیک شدن روی نتایج طبیعی شما بالاتر می‌رود و این امر برای گوگل حائز اهمیت بوده و تا حدی روی سئو موثر است.

 

تبلیغات گوگل و آمار طلایی

وقتی در گوگل کمپین تبلیغات کلیکی ایجاد می‌کنید، گوگل آمار خیلی دقیقی را از وضعیت کمپین به شما می‌دهد، به عنوان مثال می‌توانید متوجه شوید که کدام کلمات کلیدی بیشتری سود را برای شما داشته اند و بیشتر فروش شما روی چه کلماتی شکل گرفته است. در نهایت آمارها به قدری خوب هستند که به شما کمک می‌کنند که برای سئوی سایت خود استراتژی بهتری تعریف کنید و کلمات کلیدی جدیدی را اضافه یا کلماتی را حذف کنید.

 

خلاصه مطلب

همانطور که متوجه شدید، نمی‌توان تبلیغات کلیکی گوگل را یک روش برای سئو در نظر گرفت و با توجه به هزینه‌ای که دارد نمی‌توان از آن برای بهبود سئو استفاده کرده، اما اگر، نه فقط به خاطر سئو بلکه با اهداف تبلیغاتی قصد استفاده از تبلیغات کلیکی را دارید، می‌توان گفت که بله به صورت غیر مستقیم که توضیح داده شد، می‌تواند روی سئوی سایت در دراز مدت تاثیراتی داشته باشد.

اما در نهایت همچنان تولید محتوای باکیفیت و لینک‌سازی صحیح را می‌توان موثرترین و به صرفه‌ترین روش برای دیده شدن در نتایج جستجو دانست.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا