دیگر مطالب

۱۵ نکته طلایی برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل | برای من جواب داد

چطور رتبه بالاتری در نتایج گوگل به دست آوریم؟ شما هم به دنبال یک فرمول طلایی برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل هستید؟

برای بهبود رتبه سایت در گوگل هیچ فرمول طلایی وجود ندارد که شما با اجرای آن ناگهان به رتبه یک گوگل برسید و رسیدن به رتبه‌های بالای گوگل یک فرآیند است که نیازمند رعایت نکات بسیار و البته صبر است.

در این مطلب قصد دارم به ۱۷ نکته کاملا عملی برای افزایش رتبه سایت در گوگل اشاره کنم.

در حقیقت من با رعایت برخی از همین نکات ترافیک سایتم را تا حد قابل قبولی افزایش داده ام.

 

 

۱۷ نکته طلایی برای افزایش رتبه سایت در گوگل

 

۱- اهمیت کیفیت محتوا بر بالا رفتن رتبه سایت در گوگل

مهم نیست که چقدر لینک‌سازی انجام می‌دهید، تا وقتی مطلب شما واقعا عالی نباشد، چیز زیادی نصیبتان نخواهد شد.

شاید باورتان نشود ولی من برای مطلب ” فروشگاه های اینترنتی ایرانی” تنها یک لینک رایگان دریافت کردم، اما به شدت روی محتوای مطلب کار کردم.

پیش از نوشت مطلب به این فکر کردم که این مطلب قرار است به چیزی پاسخ دهد؟ به کدام سوال مخاطبان؟

جوابش ساده بود، این مطلب قرار بود لیست فروشگاه ایرانی را به کاربران نمایش دهد، یعنی کاربرانی که به دنبال لیستی از فروشگاه های اینترنتی ایرانی هستند و یا مایل اند با فروشگاه های ایرانی بیشتر آشنا شوند.

بسیار عالی، پس من جستجویی در اینترنت حول عبارات “فروشگاه های اینترنتی ایران” انجام دادم و کیفیت محتواهایی که در رتبه بالا قرار گرفته بودند را بررسی کردم.

محتواهای خوبی بودند اما نواقصی هم داشتند. مثلا همه آنها فروشگاه‌های مشترک و عمدتا معروف را معرفی کرده بودند. همه آنها نهایتا ۱۰ فروشگاه ایرانی را معرفی کرده بودند. همه آنها توضیحات یکسانی را برای فروشگاه نوشته بودند.

خب، من تصمیم گرفتم که مطلب قوی تری بنویسم تا نیاز مخاطبان را بهتر رفع کنم.مطلبی نوشتم که در آن« به جای ۱۰ فروشگاه اینترنتی، ۲۸ فروشگاه اینترنتی معرفی شده بود.

 

مطلب پیشنهادی: ۲۰ مورد از بهترین سایت ها برای بک لینک

 

نکته : جدای از موضوع که مطالب لیست‌وار،  مورد پسند مخاطبان و در نتیجه گوگل هستند، هرچه لیست شما طولانی تر باشد احتمال بالا آمدن مطلب هم بیشتر می شود.

مثلا مطلب ۲۸ فروشگاه اینترنتی ایرانی به مراتب جذابتر از مطلب ۱۰ فروشگاه اینترنتی ایرانی است و این هم در مورد مخاطبان و هم در مورد گوگل صادق است.

البته در مطلبم اصول سئو را هم رعایت کردم و به جای تکرار یک عبارت کلیدی از چند عبارت کلیدی نزدیک به هم استفاده کردم. عباراتی مثل فروشگاه های اینترنتی ایران/ فروشگاه های اینترنتی ایرانی / لیست فروشگاه های اینترنتی / فروشگاه های آنلاین ایران /  و . . .

در واقع تلاش کردم با کلمات مختلف و هم معنی به گوگل نشان دهم که موضوع مطلب چیست و برای چه جستجوهایی باید دیده شود، این کار به مراتب بهتر از تکرار یک عبارت است.

پس نکته اول و البته مهمترین نکته این است که مطلب شما باید از بیشتر جهات مطلب بهتری نسبت به مطلب رقبا باشد.

 

۲- یک عنوان سئو پسند برای محتوای خود بنویسید.

هر مطلب دو عنوان دارد. یک عنوان همان عنوانی است که وقتی وارد مطلب می‌شویم آن را می بینیم که همان عنوان معمول مطالب است. یک عنوان، عنوانی است که مطلب شما با آن در نتایج گوگل دیده می شود، که به آن عنوان سئو هم گفته می شود.

عنوان سئو

این دو عنوان می‌توانند یکسان و یا متفاوت باشند که بهتر است در برخی موارد متفاوت باشند. اما چرا؟

برای تفاوت این دو عنوان، بهتر است نگاهی به وظیفه هر عنوان داشته باشیم.

فرض کنید که من مطلبی را در خصوص ” راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس” نوشته ام.

وقتی فردی در گوگل سرچ می‌کند ” راه اندازی فروشگاه با وردپرس” این شخص می‌داند که وردپرس چیست و در حال حاضر به دنبال چگونگی راه اندازی سایت با وردرپس است.

بسیار عالی، پس اگر من می‌خواهم این فرد روی مطلب من کلیک کند، باید عنوان مطلب من در نتایج جستوهای گوگل به گونه ای باشد که این فرد قانع شود با مطلب من می‌تواند یک فروشگاه اینترنتی بر پایه وردپرس راه اندازی کند، در واقع عنوان مطلب در نتایج گوگل باید به گونه ای باشد که مخاطب احساس کند این مطلب کاملترین پاسخ را به وی خواهد داد.

اما در مقابل عنوان مطلب ما در سایتمان باید به گونه ای باشد که مخاطبان سایت ما که در حال گشت و گذار بین مقالات هستنند، توجهشان به مطلب جلب شده و روی آن کلیک کنند.

مثلا برای مطلب ” راه اندازی فروشگاه با وردپرس” شاید عنوان “در ۵ دقیقه فروشگاهتو راه اندازی کن” عنوان مناسب تری باشد.

مطلبی با عنوان “مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی” نوشته بودم که علی رغم قرار گیری در رتبه یک ورودی زیادی دریافت نمی کرد، پس از مدتی عنوان سئو را تغییر دادم و نوشتم ” صفر تا صد مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی” با انجام این کار   ورودی مطلب از گوگل تقریبا ۵۰% افزایش داشت.

نکته: سعی نکنید عنوان اغراق آمیز بنویسید، فراموش نکنید که کاربر وارد مطلب می شود و اگر کیفیت مطلب را در حد عنوان آن نبیند، مسلما ذهنیت خوبی از شما و مطالبتان نخواهد داشت.

 

و اما چند فرمول برای نوشتن عنوان سئو که معمولا کلیک‌های زیادی برای شما به همراه می آورند.

 

فرمول ۱ : “سوال چالشی بپرسید”

عنوان جذاب مطلب

 

فرمول ۲ : “از چطور استفاده کنید”

عنوان جذاب بنویسید

فرمول ۳ : “راهنمای کامل، آموزش کامل”

راهنمای نوشتن عنوان سئو

فرمول ۴ : “از اعداد استفاده کنید(مطالب لیستی)”

عنوان سئو

 

از کلمات پرقدرت استفاده کنید.

جدای از ۴ فرمول گفته شده( که البته نباید فقط به این ۴ت ا بسنده کنید) سعی کنید از کلمات پرقدرت استفاده کنید. مثلا ۲۰ نکته عالی / نکاتی طلایی/ روش جادویی/ کامل ترین / جامع ترین / نجات بخش و . . . البته به شرطی که مطلب شما واقعا در حد و اندازه این عناوین باشد و به هیچ وجه کاربر را فریب ندهید.

 نکته: بهتر است در انتهای عنوان سئو، نام وبسایت یا کسب و کار خود را بیاورید، این موضوع برای برندینگ شما اهمیت دارد. و در نظر داشته باشید که طول عنوان محدودیت دارد و اگر عنوان بیش از حد طولانی شود ادامه آن به صورت . . . نمایش داده می شود.

نمونه زیر:

نکاتی در عنوان سئو

 

۳- توضیحات متا را جذاب، کلیک خور و سئو پسند بنویسید.

توضیحات متا، همان توضیحات ۱۵۵ تا ۱۶۰ کارکتری هست که در زیر عنوان در نتایج جستجو دیده می شود.

توضیحات متا

در واقع علاوه بر عنوان صفحه، توضیحات متا هم در معرض دید کاربر قرار می‌گیرد و قطعا در کلیک کردن یا نکردن کاربر موثر است.

هم توضیحات متا و هم عنوان سئو به دو شکل تنظیم می‌شوند، یا خودتان آنها می نویسید و یا گوگل خودش به صورت پیشفرض از عنوان مطلب و چند خط اول پاراگراف برای پر کردن عنوان سئو  توضیحات متا استفاده می کند.

اگر نظر من را می‌خواهید همیشه عنوان سئو و توضیحات متا را خودتان بنویسید، اگر سایت شما وردپرسی هست همانند شکل زیر می‌توانید عنوان سئو و توضیحات متا را تنظیم کنید. تصویر زیر مربوط به افزونه Yoast Seo می باشد که امکان تنظیم عنوان سئو و توضیحات متا را در مطالب سایت فراهم کرده است.

 

نوشتن عنوان سئو و توضیحات متا

 

توضیحات متا باید به محتوای مطلب شما اشاره کند و خیلی کوتاه به کاربر بگوید که در این مقاله قرار است چه چیزی نصیبش شود. البته عنوان مقاله هم در این بخش موثر است، در واقع به مجموعه عنوان سئو  و توضیحات متا که در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود ریچ اسنیپت می‌گویند، هرچه ریچ اسنیپت شما جذاب‌تر باشد مسلما کلیک‌های بیشتر دریافت می‌کند و همین باعث می‌شود که افراد زیادی وارد مطلب شما شوند.

 

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل گوگل آنالیتیکس و نصب آن در سایت

 

حالا اگر مطلب شما واقعا مفید باشد، کاربران مدت زیادی را در مطلب شما خواهند ماند و در همین لحظه یک سیگنال مثبت برای گوگل ارسال می‌شود. گوگل متوجه می‌شود که مطلب شما مفید است زیرا هم کلیک‌های خوبی دریافت کرده است و هم افراد مدت زیادی در صفحه شما مانده اند و برای جستجوی مجدد به گوگل بازنگشته است و این یعنی مطلب شما مفید است و مسلما گوگل جایگاه مطالب مفید را روز به روز بهتر می‌کند.

به همین راحتی مطلب شما به مرور جایگاه بهتری به دست می‌آورد.( البته خداییش خیلی هم راحت نیست، نوشتن مطلب عالی زحمت می‌خواد).

 

۴- لینک‌ سازی داخلی برای مطالب انجام دهید.

لینک‌ سازی داخلی دو مزیت اصلی دارد، اول اینکه باعث می‌شود کاربران هنگام خواندن یک مطلب با مطالب دیگر سایت شما آشنا شده و به مطالعه دیگر مقالات هم بپردازند و همین امر موجب ماندن بیشتر کاربران در سایت می‌شود که این یک سیگنال مثبت از نظر گوگل و البته از نظر ما آدم‌هاست.

اما مزیت دوم این است که وقتی در مقالات مختلف شما که ممکن است خودشان جایگاه خوبی در گوگل داشته باشند به مطلب جدید شما لینک داده می‌شود، مطلب جدید شما هم مورد توجه گوگل قرار می‌گیرد و این هم در نوع خودش یک سیگنال مثبت است. به هرحال یک مطلب با جایگاه خوب در گوگل به مطلب جدید شما لینک داده است، هرچند که این مطلب از سایت خودتان باشد.

 

لینک سازی داخلی انجام دهید

 

 ۵- لینک‌ سازی خارجی انجام دهید.

اینکه شما از شخصی تعریف کنید که وقعا لایق تعریف است، موجب کسر شان شماست؟ قطعا خیر، اتفاقا در نظر دیگران فرد موجه‌تری بنظر می‌رسید.

گوگل هم به این موضوع اهمیت می‌دهد، اگر شما در مطلب خود به مطلب اصلی یا یک سایت معتبر لینک دهید قطعا نزد گوگل محبوب‌تر خواهید بود.

مثلا اگر من در این مطلب که در مورد افزایش رتبه در گوگل است به سایت‌های معتبر خارجی که فکر می‌کنم برای شما مفید است لینک بدهم، آیا ایرادی دارد؟ خیر، جز اینکه گوگل مطمئن‌تر می‌شود که این محتوا واقعا مفید است و برای رفع نیاز کاربران سایت نوشته شده است.

 

مطلب پیشنهادی: نحوه نوشتن کلمات کلیدی در سایت

 

۶- مطمئن شوید که سایت شما سرعت لود خوبی دارد.

شک نکنید که یک سایت کند موجب ناراحتی کاربران و در نتیجه ناراحتی گوگل و در نهایت افت رتبه شما می‌شود.

حتما بررسی کنید که سایت شما چه سرعتی دارد و چه مواردی برای بهبود سرعت نیاز به اصلاح دارند، برای این کار می‌توانید از سایت معروف جی تی متریکس استفاده کنید.

ورود به سایت gtmetrix.com

 

وقتی وارد سایت شدید، آدرس سایت خود را بنویسید و کمی صبر کنید تا نتایج به شکل زیر برای شما نمایش داده شود.

افزایش سرعت سایت

 

همانطور که می‌ بینید به سرعت سایت شما، حجم سایت و . . . رتبه ای داده و در جدول زیر مواردی که اصلاح شوند را بیان کرده است، معمولا کاهش حجم تصاویر یکی از موارد همیشگی هستند.

 

۷- وب سایت شما باید ریسپانسیو و موبایل پسند باشد.

در فراگیر شدن استفاده از موبایل صحبتی خاصی ندارم چون قطعا خودتان به این موضوع واقف هستید. به عنوان مثال در سایت رونق نزدیک به ۴۰ درصد ترافیک دریافتی از طریق موبایل است، در واقع افراد با مرورگرهای روی گوشی جستجو می‌کنند و وارد سایت رونق می‌شوند، خب اگر سایت من نمایش مناسبی روی موبایل نداشته باشد، قطعا درصد زیادی از کاربران را از دست خواهم داد.

اگر از وردپرس استفاده می‌کنید که جای نگرانی نیست، زیرا مدت‌هاست که تمامی قالب‌های وردپرس چه رایگان و چه تجاری ریسپانسیو هستند. اما اگر طراحی سایت خود را به شرکت یا یک شخص سپرده ‌اید حتما از ایشان درخواست ریسپانسیو بودن روی موبایل را داشته باشید، هرچند که اگر آن شخص یا شرکت حرفه‌ای باشد نیازی به گفتن شما نیست، اما اگر شرکتی مثل کاسپید باشد، لازم است که بارها به آن‌ها این موضوع را متذکر شوید.

 

۸- وب‌سایت شما تازه کار است؟ پس وارد رقابت سنگین نشوید.

برای یک وبسایت تازه کار هیچ چیز خطرناک‌تر از این نیست که وارد رقابت‌های سنگین سئو شود. یعنی کلماتی را انتخاب کند که بسیار پرجستجو هستند و رقیبان زیادی برای گرفته رتبه روی این کلمات تلاش می‌کنند.

مسلما برای شما بسیار سخت و زمان بر خواهد بود که بتوانید روی این کلمات رتبه بگیرید، مگر اینکه بودجه مالی قابل قبولی داشته باشید که بازهم کارتان سخت خواهد بود، پس بهترین راه این است که با کلمات کلیدی کارتان را شروع کنید که رقابت متوسطی دارند.

مثلا کلمه “آموزش سئو” یک کلمه به نسبت سنگین است، حداقل در مقابل کلمه ای مانند” آموزش سئوی فروشگاه اینترنتی”، مسلما کلمه دوم ترافیک کمتری خواهد داشت، اما گرفته رتبه روی آن آسان‌تر است.

می توانید از سایت websiteseochecker.com  برای بررسی رقابت کلمات استفاده کنید، البته ابزارهای دیگری هم وجود دارند. در تصویر زیر نتیجه بررسی سختی سئو روی کلمه دانلود فیلم را مشاهده می کنید که چقدر سنگین است.

انتخاب کلمه کلیدی

 

در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که سختی سئو برای کلمات ” دانلود فیلم ایرانی جدید رایگان” آسان تر می باشد و قطعا جستجوی کمتری هم دارد.

انتخاب درست کلمه کلیدی

 

پس انتخاب درست کلمه کلیدی می‌تواند از همان ابتدا موفقیت یا عدم موفقیت مطلب شما را مشخص کند. هوشمندانه انتخاب کنید.

 

 

۹- کلمات کلیدی اصلی را در متن بیاورید.

گوگل یک ربات است و مسلما همانند انسان با خواندن یک مقاله نمی‌تواند موضوع آن را تشخیص دهد و به همین دلیل از چیزی به نام کلمات کلیدی استفاده می‌کند.

گوگل بخش‌های مختلف مطلب شما بررسی می‌کند تا از طریق کلماتی که شما به کار برده اید متوجه موضوع مطلب شما شود و دقیقا بداند که مطلب شما را برای چه جستجوهایی نمایش دهد.

پس اولین کاری که باید بکنید این است که کلمات کلیدی اصلی خود را در عنوان، بدنه متن و همینطور عنوان سئو و توضیحات متا بیاوید.

اینکه چندبار عبارت کلیدی را در متن بیاورید معمولا بین ۱ تا ۳ درصد مناسب است. مثلا اگر متن شما ۱۰۰۰ کلمه است، بهتر است بیشتر از ۳۰ بار عبارت کلیدی در متن تکرار نشود تا گوگل شما را اسپم شناسایی نکند و در عین حال موضوع مقاله را متوجه شود.

 

چطور از درست بودن چگالی کلمات کلیدی مطلب خود مطمئن شویم؟

اگر از وردپرس استفاده می‌کنید افزونه سئوی Yoast SEO به شما کمک می‌کند.

با نصب و تنظیم این افزونه در بخش نوشتن مطلب جدید، بخشی برای این افزونه ایجاد می‌شود که وضعیت سئوی مطلب را به شما نمایش می‌دهد که نمایش چگالی کلمات کلیدی یکی از این بخش‌ هاست.

دقت داشته باشید که از یک عبارت کلیدی استفاده نکنید و حتما سعی کنید عبارات مشابه و هم معنی هم استفاده کنید، با این کار گوگل موضوع مقاله را بهتر متوجه می‌شود و می‌داند که برای جستجوهای مشابه هم مطلب شما را نمایش دهد.

مثلا در همین مطلب عبارت کلیدی اصلی “بالا بردن رتبه سایت در گوگل” است اما از عبارات مشابه و هم معنی مانند ” افزایش رتبه سایت در گوگل” و “افزایش بازدید سایت در گوگل” ، بهبود رتبه سایت  و . . . هم استفاده کرده ام.

نکته: مراقب باشید که کیفیت محتوای خود را فدای کلمات کلیدی نکنید. هدف از کلمات کلیدی تنها این است که گوگل متوجه موضوع مقاله شود و بداند که برای چه جستجوهایی مطب را نمایش دهد.

 

۱۰- کلمات کلیدی اصلی را در پاراگراف اول مطلب بیاورید.

البته این یک وحی منزل نیست که به زور هم که شده کلمات کلیدی را در پاراگراف اول بیاوید، اما گوگل همیشه به پاراگراف اول متن توجه ویژه ای دارد، به همین جهت بد نیست که اگر برایتان مقدور است در همان پاراگراف اول به گوگل بفهمانید که موضوع مقاله چیست.

 

۱۱- کلمات کلیدی اصلی را در آدرس مطلب بیاورید.

آدرس مطلب یا همان URL یکی از جاهایی است که بهتر است نشان دهنده موضوع مطلب شما باشد. البته تا جایی که من اطلاع دارم فارسی یا انگلیسی بودن آن تفاوتی روی سئوی مطلب شما ندارد، مهم این است که با معنی باشد و نشان دهنده موضوع مطلب، به طور مثال آدرس همین مطلب نگاه کنید که چطور موضوع کلی مطلب را نشان می دهد، و این برای گوگل حائز اهمیت است.

اهمیت آدرس مطلب در سئو

 

 

۱۲- انتشار مطلب خود را فریاد بزنید.

هرچه مطلب شما بیشتر منتشر شود قطعا برای سئوی مطلب شما هم بهتر است. چرا؟

چون تعداد لینک‌های بیشتری به مطلب شما داده شده است که هر لینک یعنی یک سیگنال مثبت به گوگل، وقتی گوگل متوجه می‌شود که در جایی به مطلب شما لینک داده شده است، مقداری اعتبار به مطلب شما اضافه می‌کند.

لینک‌ها دو نوع هستند. لینک‌های فالو که تاثیر زیادی روی سئوی مطلب شما دارند و لینک‌های نوفالو که به گفته متخصصین گوگل هیچ تاثیری روی رتبه سایت شما ندارند، هرچند که تجربه نشان داده لینک‌های نوفالو هم بی تاثیر نیستند اما تاثیر آنها به هیچ وجه قابل مقایسه با لینک‌های فالو نیست.

در تصویر زیر، یک لینک با مشخصه نوفالو را مشاهده می کنید.

اهمیت لینک نوفالو

 

 

۱۳- عنوان سئو و توضیحات متا را آزمایش کنید

همانطور که گفتم عنوان سئو و توضیحات متا تاثیر زیادی در افزایش کلیک روی مطلب دارند.  لذا لازم نیست که حتما مطلب شما کلیک پایینی داشته باشید تا به فکر تغییر عنوان سئو و توضیحات متا باشید.

گاهی اگر توضیحات متای و عنوان جذاب تر برای مطلب خود بنویسید، ترافیک ورودی به مطلب افزایش پیدا می‌کند.

برای انجام این کار از سرچ کنسول گوگل استفاده کنید و ببینید که با تغییر عنوان و متا کلیک خور مطلبتان چقدر بهتر یا حتی بدتر شده است و پس از مشاهده آمار تصمیم بگیرید که آیا لازم است به حالت قبل برگردید یا عنوان و متای جدید بازخورد بهتری داشته اند.

 

۱۴- مدت زمان حضور کاربر روی صفحه را افزایش دهید.

همانطور که گفتم هرچه کاربر مدت زمان بیشتری در مطلب بماند گوگل مطلب شما را مفیدتر ارزیابی می‌کند.

یکی از مواردی که مدت زمان حضور کاربر را افزایش می‌دهد، قرار دادن ویدیوهای مرتبط و مفید در مطلب است، کاربر به جهت مشاهده ویدیو، مدت زمان بیشتری را در صفحه خواهد ماند.

در یکی از مطالب سایت من که مرتبط با آموزش گوگل آنالیتیکس است، به دلیل داشتن یک ویدیو، کاربران مدت زمان بیشتری را در مطلب می‌مانند و یکی از دلایل حضور این مطلب در رتبه یک گوگل همین است. ( البته فقط یکیش).

 

۱۵- مطالب کهنه و قدیمی را تر و تازه کنید.

مطلبی داشتم با عنوان “۷ راهکار برای افزایش فالوور طبیعی و واقعی” این مطلب در بین مطالب قدیم سایت قرار داشت.

بررسی انجام دادم و متوجه شدم که این مطلب در صفحه ۷ ام گوگل قرار دارد، تصمیم گرفتم مطلب را تر و تازه کنم و ببینم آیا رتبه آن در گوگل تغییری می کند یا خیر.

لذا عنوان مطلب به ” ۱۵ روش خلاقانه برای افزایش فالوور طبیعی و واقعی” تغییر دادم.

پس اولین تغییر بهبود عنوان مطلب بود، همانطور که گفتم در مطالب لیستی هرچه لیست ما بزرگتر باشد از نظر گوگل و مخاطبان، آن مطلب احتمالا مطلب قوی تری است.

در درجه دوم متناسب با تغییر عنوان، محتوای مطلب را نیز به روز کردم. یعنی هم ۸ راهکار جدید افزایش فالوور به آن اضافه کردم و هم به شکل هوشمندانه تری از کلمات کلیدی اصلی و مرتبط استفاده کردم.

در نهایت پس از انتشار مطلب با تغییر تاریخ ، آن را مجدد به مطلب اول سایت برگرداندم و با تولید محتوا در سایت ویرگول یک بک لینک رایگان برای آن گرفتم تا هرچه سریعتر توسط گوگل شناسایی شود.

نتیجه برایم جالب بود، بعد از ۳ روز مطلب از صفحه ۷ام گوگل به صفحه ۳ رسیده و روز به روز در حال بهتر شدن است.

یادتان باشد، وقتی مطلبی از نظر گوگل بهتر شده است، گوگل مدام جایگاه آن را بهتر می‌کند، مثلا از صفحه ۵ به صفحه ۴ می آورد و متوجه می‌شود که همچنان عملکرد بهتری از سایر لینک‌ها دارد و محتوای قوی‌تری هم دارد، پس مجدد چند پله جایگاه آن را بهبود می‌دهد و این روند تا جایی که گوگل احساس کند مطلب شما به جایگاه واقعی خود رسیده است ادامه دارد.

 

۱۶- مطالب تکراری نداشته باشید.

گوگل از محتوای تکراری متنفر است، لذا در صورتی که محتوایی یکسان در دو صفحه متفاوت از سایت شما وجود داشته باشد، می‌تواند منجر به کاهش رتبه مطلب شما در گوگل شود و یا حتی جریمه از طرف گوگل را در پی داشته باشد.

بهتر است از طریق سرچ کنسول گوگل این موضوع را بررسی کنید و به یاد داشته باشید که هر اخطاری از طرف گوگل از طریق سرچ کنسول به شما ارسال می‌شود، پس حتما سایت خود را به سرچ کنسول متصل کنید.

 

۱۷-نظرات کاربران را در سایت نمایش دهید.

وجود تعداد زیادی کامنت در زیر یک پست از نظر گوگل نشان دهنده تعامل خوب مخاطبان با پست مورد نظر بوده است.

پس بهتر است کاری کنید که مخاطبان برای پست‌های شما نظرات زیادی بگذارند و بعضا به موضوعاتی بپردازید که کامنت خور خوبی داشته باشند.

به پست زیر نگاهی بیاندازید که بیش از ۱۵۰ کامنت واقعی دریافت کرده است و برای عبارات زیادی در رتبه ۱ تا ۳ گوگل قرار دارد.

بهتر است در پاسخ ب  کامنت‌ها از کلمات کلیدی مطلب هم استفاده کنید، این کار نظر گوگل را بیشتر جلب می‌کند و شاید به این معنی است که شما در حال پاسخ به سوال یکی از کاربران در خصوص موضوع مطلب هستید.

 

 

حس ختام مطلب

نکته زیاد گفتم و از تجربیات خودم هم صحبت کردم. هیچ وقت سئو تضمینی نبوده و نخواهد بود، روی خیلی از مطالبم این نکات رو رعایت کردم و همانطور که گفتم نتیجه گرفتم و واقعا رتبه مطلبم در گوگل بهتر شد.

اما برخی از مطالب علی رغم رعایت این نکات هنوز رتبه خوبی ندارند و دلایل آن باید بررسی شود و در مقابل مطالبی هم دارم که تنها برخی از نکات در آن رعایت شده است اما در رتبه یک گوگل قرار دارند.

این یک نکته را به ما یادآور می شود، که همه چیز در سئو نسبی است، شاید مطلب عالی شما بدون رعایت هیچ یک از نکات سئو در رتبه یک گوگل قرار بگیرد، زیرا دیگر مطالب رقبا در همین اندازه هم خوب نیستند.

خلاصه اینکه سعی کنید مطلبی بنویسید که بهترین پاسخ را به جستجوکنندگان آن می دهد و در نهایت نکات سئو را در مورد آن رعایت کنید و صبر داشته باشید تا به مرور متوجه جایگاه مطلب و روند حرکت آن در گوگل شوید.

به امید مطالب خوبتون در رتبه یک گوگل/ اگر سوالی داشتید کامنت بذارید. موفق باشید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام
    میخواستم بدونم اگر ما برای وبسایت خودمون برای مثال اگه توی مداد و ویرگول بک لینک سازی انجام دادیم
    چطوری میتونیم بفهمیم که آیا کاربرانی از طریق اون بک لینک ها وارد وبسایت ما شدند یا نه ؟
    افزونه ای موجود هست برای این کار ؟

    1. سلام، این دو سایت لینک های نوفالو به شما میدن که تاثیرش از لینک فالو کمتر هست، اما بازم برای لینک سازی مفید هست بخصوص طبیعی سازی لینک های شما، از طریق گوگل آنالیتیکس قابل بررسی هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا