دیگر مطالب

ماجرای علیرضا عبادوز و استارتاپ کافه گلدون

اگر شنیدن و خواندن داستان کسب‌وکارهای مختلف برایتان جالب است، این مطلب را از دست ندهید.

در این مطلب می‌خواهم شما را با یک کسب‌وکار یا شاید به بیان بهتر یک استارتاپ ایرانی کمتر شناخته شده آشنا کنم، استارتاپی که در اینستاگرام متولد شد و به قول فوتبالی‌ها از زمین خاکی کارش را شروع کرد.

 

 

 

کافه گلدون در اینستاگرام

علیرضا عبادوز کافه گلدون را به همراه یکی از دوستانش در اینستاگرام شروع کردند. صفحه ای در اینستاگرام به نام کافه گلدون ثبت کردند و شروع به عرضه گلدان های طبیعی کردند، گلدان هایی که سایز خیلی بزرگی نداشتند و برای زیبا سازی منزل، میز و محیط کار بسیار مناسب بودند.

استارتاپ کافه گلدون

داستان را خلاصه می کنم، علیرضا و کافه گلدون به قدری در اینستاگرام رشد کردند که پس از گذشت ۶ ماه تصمیم به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی گرفتند.

نکته: شاید اینستاگرام ثبات لازم را برای برپایی یک کسب و کار نداشته باشد و قطعا سایت گزینه مناسب تری است، اما اینستاگرام نقطه مناسبی برای شروع یک کسب و کار فروشگاهی است، جایی که می توانید خیلی سریع بازار هدف و محصول خود را تست کنید.

 

علیرضا عبادوز در برنامه شتاب شو

علیرضا عبادوز در برنامه شتاب شو شرکت کرد تا در برابر سرمایه گذاران مختلف استارتاپ کافه گلدون را ارایه دهد و در ازای ۱۰ درصد از سهام کافه گلدون ۳۵۰ میلیون تومان سرمایه دریافت کند. این برای کسب و کاری که از اینستاگرام کارش را آغاز کرده یک پیشرفت چشم گیر است.

در ویدیوی زیر می توانید ارایه علیرضا عبادوز را در برابر سرمایه گذاران در برنامه شتاب شو مشاهده کنید.

 

 

امروز کافه گلدون کجاست؟

امروز کافه گلدون دیگر یک فروشگاه اینترنتی نیست و خود را یک پلتفرم عرضه و فروش آنلاین گل و گیاه می‌داند که به صورت آنلاین سفارش گل و گیاه را از مشتری دریافت می کند و در بازه زمانی ۱ یا ۲ روزه برای مشتری ارسال می‌کند.

استارتاپ کافه گلدون

نمی دانم که استارتاپ کافه گلدون توانست سرمایه گذار پیدا کند یا خیر، اما باشگاه کارآفرینی تیوان، نام استارتاپ کافه گلدون را در لیست استارتاپ هایی که در تیوان مستقر هستند آورده است. مشخص نیست که کافه گلدون از تیوان تنها به عنوان یک فضای کار اشتراکی استفاده می کند و یا اینکه از آن ها سرمایه هم جذب کرده است.

ورود به وب سایت کافه گلدون

 

مشتریان اصلی کافه گلدون چه افرادی هستند؟

به گفته موسسین این استارتاپ، دو گروه از مشتریان اصلی کافه گلدون هستند.

گروه اول : خانم های خانه دار با میانگین سنی ۲۵تا ۳۴ هستند که درآمد متوسط به بالا داشته و علاقه به گل و گیاه دارند .

گروه دوم : شرکت ها و سازمان ها که برای هدایای تبلیغاتی و مناسبتی گلدان ارسال می‌کنند.

 

مزیت رقابتی کافه گلدون چیست؟

مزیت اصلی این استارتاپ این است که فقط یک فروشنده گل و گیاه نیست.کافه گلدون در زمینه آموزش گل و گیاه هم به مخاطبان کمک می‌کند تا درمورد گیاهان و نحوه نگهداری از آنها بیشتر بدانند. هدف این مجموعه اشاعه ی فرهنگ هدیه دادن است.

مزیت دیگر کافه گلدون ارایه گل های طبیعی است، که در کمتر فروشگاه آنلاینی می‌توان این خدمت را مشاهده کرد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. کافه گلدون اولین فروشگاه گل و گیاه اینترنتی با مجوز اتحادیه کسب و کار مجازی شد

    با خیال راحت میشه ازشون خرید کرد

    کیفیت کارهاشون عالیه

    Cafegoldoon.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا