دیگر مطالب

راهنمای کسب درآمد از اینستاگرام به همراه معرفی نمونه های ایرانی

می‌دانم که به دنبال کسب درآمد از اینستاگرام هستید و برنامه‌هایی در ذهن دارید.

من هم چنین برنامه‌هایی برای کسب درآمد از اینستاگرام داشتم و البته هنوز هم دارم و در این مسیر در حال حرکت هستم.

در این مطلب سعی کردم هرچه درباره کسب درآمد اینستاگرامی می‌دانم و بعضا تجربه کرده‌ام را با شما به اشتراک بگذارم.

از شیوه های مختلف کسب درآمد تا چالش‌ها و نمونه‌های واقعی.

پس اگر با من همفکر هستی، همراهم باش.

 

کسب درآمد از اینستاگرام دقیقا یعنی چی؟

افرادی که به دنبال کسب‌ درآمد از اینستاگرام هستند به دو دسته تقسیم می‌شوند، دسته اول افرادی هستند که در حال حاضر کسب‌وکاری دارند(مغازه،شرکت و . . . .) و به دنبال آن هستند که کسب‌وکار خود را به اینستاگرام بیاورند و در اینجا هم فروش‌ داشته باشند.

دسته دوم افرادی هستند که در حال حاضر کسب‌وکاری ندارند و به دنبال شروع یک کسب‌وکار بر بستر اینستاگرام هستند( ساخت فروشگاه اینستاگرامی، ساخت پیج برای تبلیغات، تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر و . . . . ).

پس وقتی حرف از کسب درآمد از اینستاگرام به میان می‌‌آید ما با یکی از این دو حالت مواجه هستیم، هرچند که برای دسته اول، عبارت بازاریابی در اینستاگرام مناسب‌تر است.

در این مقاله بیشتر به دسته دوم می‌پردازم، یعنی افرادی که به دنبال شروع یک کسب‌وکار در اینستاگرام هستند و برای دسته اول مطالعه مطلب زیر را توصیه می‌کنم.

حتما بخوانید : راهنمای کامل بازاریابی در اینستاگرام 

 

آیا واقعا می‌توان از اینستاگرام درآمد خوبی داشت؟

نمی‌دانم تا چه حد با دنیای کسب درآمد از اینستاگرام آشنا هستید، در اینستاگرام بسته به نوع فعالیتی که انجام می‌دهید و میزان تلاش و سرمایه گذاری که روی کار می‌کنید درآمدهای مختلفی می‌توانید داشته باشید.

به طور مثال یک فروشگاه اینستاگرامی روزانه ۲ الی ۳ سفارش دریافت می‌کند و حاشیه سود هر سفارش ۳۰ هزار تومان است، این فروشگاه ماهیانه چیزی حدود ۱٫۸ الی ۲٫۷ میلیون تومان درآمد خالص خواهد داشت.

فروشگاه دیگری که عملکرد بهتری دارد، روزانه ۵ الی ۸ سفارش دریافت می‌کند و با فرض همان حاشیه سود ۳۰ هزار تومان، ماهانه چیزی حدود ۴٫۵ الی ۷٫۲ میلیون تومان درآمد خالص خواهد داشت.

این دو فروشگاه نمونه‌هایی از درآمدهای معمول در اینستاگرام هست، چنین فروشگاهی توسط فقط و فقط یک نفر هم می‌تواند مدیریت شود.

اگر این فروشگاه‌ها سرمایه گذاری بیشتری برای تبلیغات، تولید محتوا و . . . انجام دهند می‌توانند روزانه بیشتر از ۲۰ سفارش داشته باشند که با فرض همان حاشیه سود ۳۰ هزارتومانی، ماهیانه ۱۸ میلیون تومان درآمد خاص خواهند داشت.

البته درآمد از اینستاگرام فقط از طریق فروش نیست، شما اگر در زمینه خاصی برای مخاطبان آن حوزه محتوای عالی تهیه کنید، بعد از مدتی تبدیل به یکی از افراد تاثیرگذار یا همان اینفلوئنسر در آن حوزه می‌شوید و کم کم صنایع فعال در آن حوزه برای تبلیغ به سراغ شما می‌آیند.

درآمد یک اینفلوئنسر بسته به تعداد فالوورهایش که می‌تواند متفاوت باشد، از ماهی ۳ الی ۴ میلیون تا ماهی چند صد میلیون تومان درآمد دارند.

شاید بد نباشد توضیح را کوتاه کنم و به چند پیج واقعی که در حال کسب درآمد از اینستاگرام هستند اشاره کنم.

 

پیج سنگریزه:

آیدی پیج : sangrize

این پیج مربوط به دخترخانومی هست که کارش را با فروش آثار هنری اش یعنی نقاشی‌های روی سنگ‌ها شرع کرد. درآمد این خانوم از فروش محصولاتش به عدد بالایی رسید و ایشان در کنار این پیج یک سالن عقد راه‌اندازی کردند و در حال حاضر از هر دو فعالیت خود کسب درآمد می‌کنند.

پیج سنگریزه در اینستاگرام

 

پیج والو:

آیدی پیج : valoo_land

این پیج مربوط به دختری دانشجو است که حوزه دکوراسیون و چیدمان منزل علاقه خاصی دارند و در همین زمینه محتوهای آموزنده خوبی به مخاطبان خود ارایه می‌دهد و از این طریق تبدیل به یک اینفلوئنسر در زمینه دکوراسیون منزل شده‌اند و از تبلیغاتی که برای اصناف حوزه دکوراسیون انجام می‌دهند درآمد خوبی کسب می‌کنند به طوری که یک خانه فقط برای کارهای دکوراسیون در نظر گرفته‌اند که به آن خانه-دفتری می‌گویند.

پیج والو در اینستاگرام

 

 

[cp_info_bar display=”inline” id=”cp_id_e0bf3″][/cp_info_bar]

 

پیج ایران ساپس:

آیدی پیج: iran_supps

این پیج به صورت تخصصی در زمینه فروش مکمل‌های اصل برای بدنسازان فعالیت می‌کنند که هرچند تعداد فالوورهای خیلی زیادی ندارند اما از همین تعداد فالوورها سفارش‌های خوبی دریافت می‌کنند و درآمد دارند.

 

پیج شمع امپریال

آیدی پیج: imperial.candle

این پیج به صورت تخصصی در زمینه فروش شمع فعالیت می‌کند، در واقع خودشان شمع‌ها را به صورت کارگاهی تولید و در پیجشان عرضه می‌کنند.

به گفته مدیر پیج رکورد فروش ۴۰میلیون در یک روز را هم زده‌اند، هرچند که قطعا درآمد هر روز آنها این اندازه نیست اما اگر ۱۰درصد این عدد را هم به صورت روزانه به فروش برسانند یعنی ماهانه ۱۲۰ میلیون تومان فروش.

شمع امپریال در اینستاگرام

 

پیچ  دوپامین

آیدی پیج: dopamineteam.ir

این پیج توسط یک متخصص فیزیولوژی و تیم چند نفره‌ ایشان مدیریت می‌شود و در زمینه ارایه آموزش‌های فیتنس و ارایه برنامه ورزشی به بدن‌سازان و ورزشکاران فعالیت می‌کنند.

کسب درآمد از اینستاگرام

اگر مدتی با این پیج همراه باشید کاملا متوجه می‌شوید که درصد زیادی از فالوورهای این پیج هوادار پیج هم هستند و خریدهای زیادی از این تیم انجام می‌دهد.

به گفته مدیر پیج، خیلی از ایرانی‌های ساکن اروپا هم از این تیم برنامه ورزشی دریافت می‌کنند.

این پیج یک وبسایت هم دارد که البته بیشتر فروششان از طریق قدرت پیجشان است.

 

شروع کسب و کار اینستاگرامی

آیا اینستاگرام می‌تواند نقطه شروع یک کسب‌وکار بزرگتر باشد؟

برخی تصور می‌کند که اینستاگرام نمی‌تواند جایی برای شروع یک کسب‌وکار جدی باشد و احتمالا آنهایی که در اینستاگرام کار خود را آغاز می‌کنند برای همیشه یک کسب‌ و کار اینستاگرامی خواهند ماند و چیزی بیشتر از یک پیج نخواهند بود.

برای اینکه با اطمینان این افکار را از ذهن خود بیرون کنید، بد نیست نگاهی به داستان استارتاپ کافه گلدون داشته باشید.

استارتاپی که کارش را با فروش گلدان در اینستاگرام آغاز کرد و پس از ۶ماه فعالیت جدی، فروشگاه اینترنتی‌اش را راه‌اندازی کرد.

کافه گلدون در حال حاضر صرفا یک کسب‌وکار اینستاگرامی نیست و تبدیل به یک کسب‌وکار اینترنتی  شده است که از اینستاگرام برای فروش بیشتر استفاده می‌کند.

کافه گلدون در برنامه‌های تلویزیونی شتاب‌شو و میدون که از شبکه ۳ پخش می‌شوند شرکت کرده است.

 

حتما بخوانید: ماجرای استارتاپ کافه گلدون و علیرضا عبادوز

 

پس هرگز تصور نکنید که اینستاگرام جای مناسبی برای شروع یک کسب‌وکار جدی و آینده دار نیست، هرچند که معتقدم بنای یک کسب‌وکار نباید تا همیشه روی اینستاگرام باشد و قطعا سایت ثبات بیشتری دارد، اما شدیدا معتقدم که اینستاگرام محل مناسبی برای شروع سریع یک کسب‌وکار است.

کسب درآمد از اینستاگرام

چقدر طول می‌کشد که از اینستاگرام درآمد کسب کنیم؟

اینکه چقدر زمان می‌برد تا به اولین درآمد خود از اینستاگرام برسید به عوامل مختلفی بستگی دارد.

مثلا اینکه مدل درآمدی شما چیست؟

آیا یک فروشگاه هستید و چیزی می‌فروشید؟ یا به دنبال تاسیس پیج برای درآمد از تبلیغات هستید؟

در حالت اول با جذب هزار فالوور واقعی هم می‌توانید به فروش برسید اما در حالت دوم حداقل به ۲۰هزار فالوور نیازمندید تا بتوانید تبلیغات جذب کنید.

چقدر برای رشد پیج تلاش می‌کنید؟

آیا هر روز ۸ ساعت روی پیج و تولید محتوایش کار می‌کنید یا فقط روزی یک ساعت؟

برای تبلیغات چقدر هزینه می‌کنید؟

ماهانه ۱۰۰ هزار تومان یا ماهانه ۵۰۰هزار تومان؟

مسلما با صرف مبلغ بیشتر با سرعت بیشتری هم فالوور جذب می‌کنید.

پس نمی‌توان خیلی دقیق گفت که چه مدت زمان خواهد برد که به اولین درآمد خود برسید، اما در دنیای کسب‌وکارهای اینترنتی بهتر است صبور باشید و یکسالی را خوب تلاش بکنید.

به طور مثال در مورد پیج شمع امپریال که به فروش شمع می‌پردازد، به گفته موسس پیج در سه ماه اول فعالیت هیچ سفارشی نداشتند و بعد از ۳ ماه اولین سفارش خود را دریافت کردند.

 

روش‌های درآمدزایی از اینستاگرام کدامند؟

خب برسیم به سراغ روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام که احتمالا از ابتدای مطلب به دنبال این بخش هستید.

روش‌هایی که معرفی می‌کنم همگی از روش‌های رایج و جواب‌ پس داده برای درآمد از اینستاگرام هستند که اگر آنها را الگوی خود قرار دهید و درست عمل کنید، می‌توانید به درآمد برسید.

 

۱- فروش محصول در اینستاگرام(فروشگاه اینستاگرامی)

در این روش ما محصولاتی که توسط خودتان یا دیگران تولید می‌شوند را برای فروش در اینستاگرام عرضه می‌کنید. مسلما اگر تولید کننده محصول هم خودتان باشید حاشیه سود بالاتری از هر فروش خواهید داشت.

 

۲- فروش خدمات و مهارت‌های خود در اینستاگرام

در این روش شما محصولی ارایه نمی‌کنید بلکه مهارت و تخصص خود را به صورت یک سرویس به دیگران ارایه می‌دهید، پیج دوپامین یک نمونه پیج‌هایی است که یک تیم ورزشی خدماتی را ارایه می‌دهند.

 

۳- ساخت رسانه و کسب درآمد از تبلیغات

در این روش شما تلاش می‌کنید در زمینه مشخصی یک رسانه ایجاد کنید، بدون اینکه دیگران بدانند چه کسی این پیج را مدیریت می‌کند.

به طور مثال خیلی از پیج‌های حوزه ورزشی، خبری، موسیقی از طریق رسانه‌ای که ایجاد کرده‌اند درآمد کسب می‌کنند.

 

۴- تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرام

در این روش ما به حوزه مشخصی که با علایق شما هم ارتباط دارد وارد می‌شوید و تلاش می‌کنید محتوای با ارزش به مخاطب ارایه دهید تا بعد از مدتی تبدیل به اینفلوئنسر آن حوزه شده و از تبلیغاتی که انجام می‌دهید درآمد کسب کنید. پیج والو که جلوتر معرفی شده، یک نمونه از اینفلوئنسرهای اینستاگرام است که از طریق تبلیغات از اینستاگرام درآمد کسب می‌کند.

 

۵- ادمین اینستاگرام

در این حالت شما در مدیریت پیج‌های اینستاگرامی متخصص می‌شوید و با دریافت حقوق ماهانه مدیریت یک یا چند پیج مختلف را عهده دار می‌شوید. این روش به اندازه روش‌های قبل برای شما درآمد ایجاد نمی‌کند اما در هر حال یکی از روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام است که باید گفته شود.

 

۶- متخصص تبلیغات اینستاگرامی

در این روش شما در زمینه اجرای تبلیغات اینستاگرامی تخصص پیدا می‌کنید و می‌توانید به پیج‌های مخلتف کمک کنید که تبلیغات درستی اجرا کنند و نتیجه بگیرند.

در این حالت شما با دریافت مبلغی به صورت ثابت و یا پروژه‌ای تبلیغات دیگر پیج‌ها را انجام می‌دهید و تلاش می‌کنید استراتژی خوبی برای تبلیغات آنها طراحی کنید تا پولی که صرف تبلیغات می‌کنند بهترین نتیجه را برایشان داشته باشد.

این روش هم در مقایسه با روش‌های قبلی درآمد کمتری برای شما خواهد داشت، مسلما وقتی برای خودتان کار کنید، اگر به درستی عمل کنید و پشتکار داشته باشید، درآمدهای خیلی بهتری کسب خواهید کرد.

 

از کدام روش کسب درآمد کنیم؟

اینکه به کدام روش‌ را برای کسب‌ درآمد از اینستاگرام انتخاب می‌کنید کاملا به علایق شما، توانایی‌های شما و احتمالا سرمایه شما ارتباط دارد.

اگر به دنبال فروش در اینستاگرام هستید، باید مبلغی را برای تامین جنس در نظر بگیرد و فکری برای  تامین جنس و ارسال آن هم بکنید.

قطعا دردسر بیشتری نسبت به کسب درآمد از تبلیغات دارد، اما مسلما خیلی سریعتر هم می‌تواند به درآمد برسد و البته بسته به نوع کالا می‌تواند سود خوبی هم داشته باشد.

اما اگر به دنبال کسب‌ درآمد از تبلیغات و یا تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر هستید، باید بگویم که راه درازتری در پیش خواهید داشت و نیاز به صبر بیشتری هم دارید، اما قطعا درآمد راحت‌تری هم به دست می‌آورید زیرا دردسر تامین جنس، ارسال و ارتباط با مشتری را ندارید و از تبلیغاتی که انجام می‌دهید درآمد کسب می‌کنید.

پس به خودتان رجوع کنید و ببینید که کدام یک از روش‌های معرفی شده برای شما مناسب‌تر است.

 

 

 

معرفی ایده های کسب درآمد از اینستاگرام:

در بخش قبل به روش‌های کسب درآمد از اینستاگرام پرداختیم که متفاوت از ایده است، در روش ما به روش کلی اشاره می‌کنیم، مثلا یک روش درآمد از اینستاگرام فروش کالا در اینستاگرام است، اما برای روش کالا در اینستاگرام می‌توان ایده های مختلفی را مطرح کرد، در ادامه به بررسی چند ایده درآمد از اینستاگرام می پردازیم.

 

۱- فروش هنرهای دستی در اینستاگرام

یکی از ایده هایی که واقعا برای فروش در اینستاگرام مناسب است، هنرهای دستی شماست، فرقی نمی‌کند که آقا باشید یا خانوم، اگر می‌توانید در منزل یا در یک کارگاه کوچک صنایع دستی درست کنید، احتمال اینکه فروش خوبی در اینستاگرام داشته باشید بالاست.

البته این کاملا به این بستگی دارد که چه چیزی را درست می‌کنید و چطور در اینستاگرام میفروشید، اما طبق تجربه پیج های زیادی را دیده ام که با کارهای دستی از جلمه نقاشی روی سفال و ظروف خام، ساخت زیورآلات و … به فروش قابل قبولی در اینستاگرام رسیده اند.

 

۲- فروش محصولات خانگی در اینستاگرام

یکی دیگر از ایده های فروش در اینستاگرام محصولات خانگی هستند، کره بادام زمینی، لواشک، انواع سرکه، انواع کلوچه و خلاصه هر چیزی که می‌توانید در خانه و به بهترین کیفیت تهیه کنید، اگر کمی هم بازاریابی و فروش در اینستاگرام را بیاموزید به شما قول میدهم فروش خوبی را تجربه کنید.

این نمونه را هم طبق تجربه عرض می کنم، پیجی را میشناسم که در زمینه فروش کره بادام زمینی، انواع چای محلی و.. در آستانه فعالیت می کند و به تمام نقاط اینران محصولات خود عرضه می کند، بد نیست بدانید که این پیج اصلا فالوورهای زیادی ندارد اما از طریق ارتباط با چند فرد تاثیر گذار، ارسال محصولات برای آنها و سپس معرفی توسط آنها، مشتریان زیادی را به دست آورده است.

 

۳- فروش محصولات کاربردی در اینستاگرام

یه سری دیگر از محصولات خوش فروش در اینستاگرام محصولات کاربردی هستند، مثلا چند وقت پیش با پیجی آشنا شدم که محصولات شوینده نانو به فروش می رساند، انواع اسپری چربی زدایی، پاک کننده لکه، تمیز کننده موتور ماشین و…

جالب این آقا نماینده محصولات نانوی این شرکت بود و ظاهرا با فروش محصولات این شرکت پورسانت خوبی به دست می آورد، کار جالب ایشان نمایش کاربرد هر یک از محصولات بود، مثلا با اسپری موتور شوی ماشین نشان می داد که چطور موتور کثیف یک ماشین شبیه موتور ماشین صفر شده است.

این مدل محصولات به دلیل اینکه همه جا پیدا نمی‌شوند فروش خوبی دارند به این شرط که در عرضه محصول خوب عمل کنید، هرچند که پیج این آقا ایرادات بسیار فاحشی داشت اما به دلیل استفاده از همین تکنیک نمایش کاربرد محصول سفارشاتی دریافت می‌کرد.

 

۴- فروش ست آشپزخانه در اینستاگرام

این ایده از آن ایده هایی است که اگر خوب عمل کنید یک پیج با کلی هوادار خانوم خواهید داشت، منظور از ست آشپزخانه همان پیشبند، دستکش آشپزی، کلاه آشپزی و… است که به صورت ست دوخته و فروخته می‌شوند و طرفدران زیادی دارند.

اگر کار خیاطی بلد هستید که عالیه، چون اینطوری سودتون از هر فروش خیلی خوب میشه، اگرم خیاطی بلد نیستید باید بررسی کنید ببینید از کجا میتونید ست‌های جالب و شیک رو با قیمت مناسب بخرید و به فروش بذارید، برای دفعات اول زیاد دنبال سود نباشید ببینید اصلا کار میگیره یا نه، اگر بتونید قبل از خرید ازشون عکس بگیرید خوبه، اینطوری عکسشو می‌ذارید اگر سفارش داشتید تامین و ارسال می‌کنید.

 

۵- فروش لوازم ورزش در اینستاگرام

در فروش لوازم ورزشی توصیه من به شما این است که روی یک حوزه خاص متمرکز شوید، مثلا لوازم ورزشی بدن سازی برای آقایان و بانوان یا فقط لوازم کوهنوردی و کمپیینگ، اگر بخواهید از همان ابتدا انواع لوازم ورزشی به فروش برسانید کارتان کمی سخت می‌شود، هم از نظر تولید محتوا و هم از نظر تامین کالا و ….

بهتر است به صورت نیچ کار کنید یعنی یک گوشه از بازار ورزش را دست بگیرید و هوادران و علاقه مندان آن حوزه را به خود جذب کنید، در این زمینه فروش لوازم بدن سازی به شدت توصیه می‌شود و اگر خوب عمل کنید هواداران زیادی خواهید داشت.

 

 

آیا لازم است که در کنار اینستاگرام سایت هم داشته باشیم؟

قطعا داشتن سایت الزامی نیست و کسب درآمد از اینستاگرام ارتباط مستقیمی با راه‌ اندازی سایت ندارد.

اما در مواردی که کار فروش در اینستاگرام را انجام می‌دهید بهتر است پس از مدتی فعالیت و رشد در اینستاگرام، یک وبسایت راه اندازی کنید و کم کم بخشی از فروشتان را از طریق وبسایت به دست آورید.

به مرور مخاطبان را تشویق کنید که از سایت خرید کنند و همینطور تلاش کنید که تا وبسایت از طریق گوگل ترافیک به دست آورد تا خود وبسایت هم بدون کمک از اینستاگرام فروش داشته باشد.

با این استراتژی شما همچنان از اینستاگرام فروش خواهید داشت اما بنای کسب و کار خود را روی سایت برده‌اید و قطعا به این شکل کسب و کار شما ثبات بیشتری خواهد داشت.

 

کسب درآمد از اینستاگرام چه چالش‌هایی دارد؟

به طور کلی فعالیت در اینستاگرام شامل دو بخش اصلی است، بخش اول تولید محتوای درجه یک و عالی برای مخاطبان هدف و بخش دوم استفاده از روش‌های واقعی جذب فالوور.

به همین دلیل بزرگترین چالش شما هم این دو فعالیت اصلی خواهند بود، هرچند که من جذب فالوور را خیلی چالش بزرگی نمی‌بینم و به عقیده من تولید محتوای عالی مهمتر و البته چالش جدی‌‌تری هم است.

پس اگر به سمت کسب درآمد از اینستاگرام حرکت می‌کنید حتما حتما در این دو زمینه یعنی تولید محتوای عالی و جذب فالوور مطالعه و کسب تجربه کنید تا به این شکل مهارت‌ شما افزایش پیدا کند.

اگر این دو کار را به خوبی یاد بگیرید قطعا شروع و رشد هر کسب‌وکاری در اینستاگرام برای شما کار راحتی خواهد بود.

 

چطور فالوورهای واقعی به دست آوریم؟

از آنجایی که این مطلب به چگونگی جذب فالوور نمی‌پردازد، پس برای آشنایی با روش‌های جذب فالوور، مطالعه مطلب زیر را به شما توصیه می‌کنم.

 

حتما بخوانید: ۳۰ روش خلاقانه برای افزایش فالوور اینستاگرام

 

 

تولید محتوا در اینستاگرام

نکاتی در جهت کسب درآمد از اینستاگرام

 

۱- اهل یادگیری باشید

تصور نکنید که امروز یک پیج تاسیس می‌کنید و با انتشار تعدادی محتوا به صورت روزانه، بعد از چند ماه به درآمدی عالی می‌رسید.

قطعا اگر به این راحتی بود هیچکس به دنبال آموزش‌های مربوط به بازاریابی و کسب درآمد از اینستاگرام نمی‌رفت.

مسئله چالشی‌تر از آن است که فکر می‌کنید.

شما باید مخاطبان هدف خود را بشناسید.

باید یک برنامه محتوایی عالی تنظیم کنید، انتشار مستمر محتوای اشتباه نمی‌تواند کمکی به شما بکند. پس باید مطمئن باشید که محتوایی درستی منتشر می‌کنید.

باید جذب فالوور را بلد باشید.

بدانید که چطور با دیگر پیج‌ها همکاری کنید.

چطور با کمترین هزینه بهترین تبلیغات را انجام دهید.

و کلی چالش دیگر که در طول کار به آنها برمی‌خورید و تنها راه برای عبور از چالش‌ها این است که اهل یادگیری باشید هم یادیگری از دیگران و هم یادگیری از خودتان و تجربیاتی که کسب می‌کنید.

 

۲- صبور باشید

راه اندازی کسب‌ و کار اینستاگرامی یعنی استارت یک کسب و کار اینترنتی و من همیشه گفته‌ام که در کسب و کار اینترنتی باید صبور باشید و برای گرفتن نتیجه به اندازه کافی صبر کنید.

اگر فکر می‌کنید بعد از چند ماه به درآمدی فوق العاده می‌رسید بهتر است به این حوزه ورود نکنید، باید یک سال به اندازه کافی تلاش کنید تا به جایی که می‌خواهید نزدیک شوید.

البته که در مدت ۱ الی ۳ ماه هم می‌توان به اولین درآمدها رسید، بخصوص اگر کار شما فروش باشد، اما جایگاهی که مد نظر شماست همچنان نیاز به صبر بیشتری دارد.

 

۳- اول تعامل بعد تعداد فالوور

وقتی به خیلی از افراد نگاه می‌کنم، کاملا متوجه می‌شوم که تمام مسئله آنها جذب فالوور است.

البته جذب فالوور هدفمند بسیار با ارزش و مهم است، اما فالوورهای جذب شده وقتی برای شما ارزشمند هستند که هوادار شما باشند و تعامل خوبی با شما برقرار کنند.

پس هرچند که به دنبال جذب فالوور هستید، چندبرابر آن به دنبال تعامل و ارتباط با فالوورها باشید، تنها در این صورت است که فالوورهای جذب شده ارزشمند خواهند بود.

 

۴- اول محتوا بعد تبلیغات و جذب فالوور

خیلی از دوستان را می‌بینم که خیلی جدی به دنبال تبلیغات و جذب فالوور هستند و اتفاقا درست هم عمل می‌کنند، اما چیز زیادی نصیبشان نمی‌شود زیرا هنوز پیجشان محتوایی ندارد.

وقتی فقط ۱۰ محتوا در پیج قرار داده‌اید انتظار نداشته باشید که شخصی با مشاهده پروفایل شما برای فالوو کردنتان ترغیب شود.

اما وقتی پیج شما به خوبی شکل گرفته باشد، پر محتوا باشد، پر از پست و استوری‌های هایلایت شده باشد در آن صورت وقتی فردی از طریق تبلیغات وارد پیج شما می‌شود برای فالوو کردن شما بیش از گذشته ترغیب می‌شود.

 

۵- در تبلیغات تجربه کسب کنید

اگر ۲میلیون تومان برای تبلیغات کنار گذاشته اید، توصیه نمی‌کنم که در دو پیج هرکدام با مبلغ ۱میلیون تومان تبلیغ کنید.

بهتر است ۲۰۰ هزار تومان را برای تست در نظر بگیرید و در چند پیج با مبالغ کم هزینه کنید تا هم تجربه خودتان در تبلیغات بالا برود و هم پیج‌هایی که بازدهی خوبی دارند شناسایی کنید.

بعد از آن با خیال راحت‌تری بودجه خود را صرف می‌کنید.

پس همواره با هزینه‌های کم محتواهای تبلیغاتی خود و همینطور بازدهی پیج‌های مختلف را تست کنید تا در نهایت محتوای تبلیغاتی که برای شما اثرگذارتر بوده است را در پیج‌هایی که بازدهی بیشتری داشته‌اند هزینه کنید.

 

۶- از استوری اینستاگرام نهایت استفاده را ببرید

تا وقتی استوری اینستاگرام وجود نداشت همه ما محدود به گذاشتن پست بودیم و هر محتوایی را از جلمه محتواهای دائمی تا محتواهای مناسبتی را باید در قالب پست منتشر می‌کردیم، اما با آمدن استوری این امکان فراهم شد که ما محتواهایی که قرار نیست دائمی باشند را در قالب یک استوری کوتاه مدت منتشر کنیم.

اما امروز استوری اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است و برای افرادی که کار فروش در اینستاگرام را انجام می‌دهند استوری یک ابزار فروش بسیار قوی محسوب می شود، در استوری اینستاگرام می‌توانید پیشنهادات خود را ارایه دهید و محصولتتان را به مخاطبان نمایش دهید، خلاصه بگویم، هربار گذاشتن استوری مثل این است که دست مخاطب را گرفته اید و یک بار از جلوی ویترین مغازه عبور داده اید.

 

۷- لایو اینستاگرام ابزار تعامل با مخاطب

شاید از خود بپرسید که لایو گذاشتن در اینستاگرام چطور به کسب درآمد از اینستاگرام کمک می کند، ماجرا از این قرار است که اگر به دنبال فروش در اینستاگرم هستید باید با مخاطبان ارتباط برقرار کنید، در ابتدا فقط از طریق تولید محتوا در پست و سپس در استوری این اتفاق می افتاد و حالا این امکان وجود دارد که از طریق گذاشتن لایو به صورت زنده با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و به سوالات آنها پاسخ دهید.

لایو اینستاگرام یک ارتباط خیلی نزدیک را از سمت شما با مخاطبان برقرار می‌کند و همین امر موجب شکل گیری اعتماد بیشتر از سمت مخاطب شده و مسلما اعتماد بیشتر در دنیای فروش یعنی درآمد بیشتر.

برای افرادی هم که به دنبال برندسازی در اینستاگرام هستند، برگزاری یک لایو اینستاگرامی با افراد مرتبط با حوزه خودشان بسیار کمک کننده است، به طور مثال من یک لایو اینستاگرامی را با یکی دیگر از فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ برگزار می‌کنم و این موجب می‌شود که فالوورهای آن فرد با من آشنا شوند و این یعنی برندسازی و افزایش فالوور فعال.

 

سوالات متداول کسب درآمد از اینستاگرام

آیا کسب درآمد از اینستاگرام شدنی است؟

بله قطعا، در این مطلب چند پیج واقعی با درآمد بالا معرفی شده اند.

راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی چقدر هزینه دارد؟

بستگی به ایده شما دارد، اما با کمترین سرمایه هم می توان شروع کرد.

بهترین کسب درآمد از اینستاگرام چیست؟

ایده های مختلفی وجود دارند، در این مطلب به چند ایده خوب اشاره شده است.

 

 

کلام آخر

اول از همه بدانیدکه کسب درآمد از اینستاگرام کاملا شدنی و عملی است.

دوم بدانید که در عین اینکه شدنی است کار خیلی راحتی هم نیست و نیاز به صبر و پشتکار دارد.

سوم بدانید که هر شیوه کسب درآمد برای همه مناسب نیست، پس شیوه کسب درآمد خود را انتخاب کنید.

و چهارم، فقط شروع کنید و صبر داشته باشید.

 

خیلی خوشحال میشم که سوال توی ذهنت رو همین الان کامنت کنی تا من در کمتر از ۱ روز بهش پاسخ بدم.

موفق باشی.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام آقای دهقانی، ممنون از مقالتون. میخواستم بدونم آیا همکاری در فروش با اینستاگرام هم میشه؟ یعنی میتونه سود خوبی برامون داشته باشه که در اینستاگرام کالای دیگران رو به فروش برسونیم؟؟
  با تشکر

  1. سلام و درود. بله قطعا، شما می تونید در اینستاگرام پیجی داشته باشید و محصولاتی رو به دیگران معرفی کنید و در ازای خرید اون محصولات پورسانت دریافت کنید.
   اما بستگی داره که چطور عمل کنید.
   به طور مثال فردی که در زمینه ورزش در اینستاگرام فالوور داره و اعتبار کسب کرده، مسلما محصولات ورزشی رو بهتر میفروشه، در حقیقت شما می تونید در یک زمینه اعتبار کسب کنید و در اون زمینه محصولات خوب دیجی کالا یا هرجای دیگه که همکاری در فروش داره معرفی کنید، و یا یک پیج عمومی نقد و بررسی محصولات دسته خاصی مثل لوازم خانگی یا لوازم دیجیتال باشید.
   برای چگونگی پیاده کرده این سیستم هم از دیجی کالا کمک بگیرید، سرچ کنید دیجی کالا افیلیت یا همکاری در فروش دیجی کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا