دیگر مطالب

۲۱ روش کاملا کاربردی و موثر در افزایش بازدید سایت

هر روز به آمار گوگل آنالیتیکس نگاهی می‌اندازید تا شاید میزان ترافیک افزایش پیدا کرده باشد.

اما ظاهرا جذب ترافیک به درستی انجام نمی‌شود و به نظر می‌رسد در افزایش بازدید سایت دچار چالش هستید.

در این مطلب دقیقا به همین موضوع پرداخته‌ام و به  21 روش برای افزایش بازدید وبسایت اشاره کرده‌ام، روش‌هایی که بیشتر آنها را تجربه کرد‌ه‌ام و در طول مطلب هم با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

روش‌های معرفی شده همگی به صورت مستقیم و بعضا غیر مستقیم موجب بالا رفتن بازدید سایت می‌شوند و بیشتر آنها رایگان هستند، هرچند که در انتهای مطلب به چند روش پولی هم اشاره می‌شود.

برویم به سراغ روش‌هایی برای بالا بردن بازدید سایت.

 

۱- اهمیت انتخاب موضوع در افزایش بازدید سایت

بر خلاف چیزی که خیلی‌ها تصور می‌کنند، جذب ترافیک و افزایش بازدید سایت مربوط به بعد از انتشار مطلب نیست، بلکه دقیقا از زمانی که تصمیم می‌گیرید درباره چه چیزی مطلب بنویسید، در واقع تصمیم می‌گیرد که چه میزان ترافیک دریافت کنید.

مسلما نوشتن یک مطلب هرچند عالی، درباره موضوعی که کم طرفدار است و کسی آن را در گوگل جستجو نمی‌کند، ترافیک چندانی برای شما ایجاد نمی‌کند.

بگذارید کمی با شما راحت باشم، می‌دانید چرا این مطلب را نوشته ام؟ چون تعداد زیادی از مخاطبان هدف من درباره چگونگی افزایش بازدید سایت جستجو می‌کنند، پس من تلاش می‌کنم با نوشتن یک مطلب به این سوال پاسخ دهم و اگر این مطلب در رتبه‌های بالای گوگل قرار بگیرد یعنی از نظر گوگل این مطلب پاسخ خیلی خوبی به سوال “چگونگی افزایش بازدید سایت” بوده است.

پس تا وقتی موضوع کم جستجو و کم طرفداری را انتخاب کرده‌اید، حداقل انتظار نداشته باشید که برای شما ترافیک ایجاد کند و بازدید وبسایت را افزایش دهد.

در اوایل تاسیس این سایت خیلی این نکه را رعایت نمی‌کردم و از مقالات و موضوعات خیلی خاص انتظار ترافیک بالا را داشتم، واقعا منطقی نبود.

توجه: به هیچ وجه منظور این نیست که فقط درباره موضوعاتی بنویسید که در گوگل سرچ می‌شود، قطعا برخی مطالب مورد پسند کاربرانتان خواهند بود در حالی که در گول جستجو نمی‌شوند، به طور مثال اشتراک تجربیات شخصی در یک مطلب ممکن است در گوگل جستجویی نداشته باشد اما برای کاربرانتان جذاب است.

منظور این است که آن دسته مطالبی که با هدف جذب ترافیک و پاسخ به جستجوهای کاربرانتان در گوگل نوشته می‌شوند باید به اندازه کافی پرجستجو باشند.

خب چطور بفهمیم که آیا این موضوع ارزش نوشتن را دارد یا خیر؟ یا اصلا درباره چه موضوعی بنویسیم که جستجوهای خوبی داشته باشد؟

برای اینکه بفهمیم یک موضوع چقدر در گوگل جستجو می‌شود ابزارهای مختلفی وجود دارد که من ابزار خود گوگل یعنی گوگل کیورد پلنر را پیشنهاد می‌کنم.

برای آشنایی بیشتر با این ابزار گوگل، سرچ کنید ” آموزش گوگل کیورد پلنر” و با این ابزار و چگونگی بررسی میزان جستجوی کلمات کلیدی آشنا شوید.

کلماتی که حداقل بین ۱۰۰ الی ۱۰۰۰ جستجو در ماه را داشته باشند ارزش پرداختن را دارند.

نا گفته نماند، اعدادی که گوگل کیورد پلنر به شما نشان می‌دهد تنها مربوط به همان عبارت است.

مثلا اگر برای عبارت “افزایش ترافیک سایت”  1000 جستجو در ماه را نشان دهد به این معنی است که حدود ۱۰۰۰ جستجو درماه دقیقا برای این عبارت انجام می‌شود، اما شاید جستجوهای دیگری برای موضوع افزایش ترافیک سایت وجود داشته باشند.

مثلا “افزایش بازدید از سایت” یا “بالا بردن ترافیک سایت”

پس برای اینکه ببنیم موضوع افزایش ترافیک سایت چقدر در ماه جستجو می‌شود باید جمع جستجوهای این عبارت را به دست آوریم و نتیجه می‌گیریم که پیرامون “افزایش ترافیک یا افزایش بازدید سایت” خیلی بیشتر از ۱۰۰۰ جستجو در ماه انجام می‌شود.

 

مطلب پیشنهادی: ۱۵ روش رایگان برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل

 

۲- در محتوای خود ارزش ایجاد کنید

موضوع چیه؟ ارزش ایجاد کردن در مطلب چطور میتونه به افزایش بازدید سایت کمک کنه؟

برای اینکه مطلب ما ترافیک بیشتری دریافت کند و موجب افزایش بازدید سایت شود، قطعا قرار گرفتن در رتبه‌های بالای گوگل به این کار کمک می‌کند.

پس اگر کاری کنیم که مطلب ما به احتمال بالاتری در گوگل رتبه بگیرد، یعنی یک قدم مثبت در جهت بالا بردن بازدید سایت برداشته ایم.

یکی از مواردی که احتمال رتبه گرفتن مطلب شما را بالاتر می‌برد، افزودن ارزش به مطلب است.

ارزش یعنی چی؟

یعنی اگر شما هم مثل صدها یا هزاران سایت دیگر درباره موضوعی مطلب نوشته‌اید، باید کاری کنید که مطلب شما از همه آنها بهتر و حتی متفاوت‌تر باشد تا گوگل هم شانش رتبه گرفته مطلب شما را بالا ببرد.

ارزش به شکل‌های مخلتفی وجود دارد.

گاهی عمق مطلب را بیشتر می‌کنید. مثلا من در این مطلب تلاش کرده‌ام که هم روش‌های بیشتری را نسبت به مقالات دیگر سایت‌ها معرفی کنم و هم توضیحات کاملتری بدهم و تنها به نام بردن روش‌های افزایش بازدید سایت بسنده نکنم.

گاهی شما مطلب را کامل‌تر می‌کنید و در کنار متن بهتری که نوشته‌اید یک ویدیو یا اینفوگرافیک هم به مطلب اضافه می‌کنید.

گاهی به مطلب خود یک مصاحبه ویدیویی عالی اضافه می‌کنید.

خلاصه اینکه باید کاری کنید که گوگل دلیل کافی برای ترجیح مطلب شما به هزاران مطلب دیگر را داشته باشد، پس تا می‌توانید مطلب خود را کاملتر و جامع‌تر از دیگران بنویسید.

 

۳- افزایش بازدید با ارسال ایمیل‌های هدفمند

معمولا همه به صورت هفتگی یا هر دوهفته یک بار یک ایمیل حاوی مقالات اخیر سایت را برای مخاطبانمان ایمیل می‌کنیم.

خب این کار قطعا به افزایش بازدید از سایت کمک خواهد کرد.

اما توصیه من این است که گاهی در ایمیل‌های ارسالی تنها یک هدف داشته باشید و تنها یک مطلب را معرفی می‌کنید.

اگر هدف شما این است که این مطلب را به مخاطبان معرفی کنید، در ایمیل خود تنها به آن مطلب بپردازید و مخاطبان را نسبت به مطالعه آن مطلب علاقه‌مند کنید.

این روش در خیلی از موارد نرخ کلیک بیشتری ایجاد می‌کند که معنی آن بازدید بیشتر از سایت است.

البته اینکه چقدر برای شما جواب بدهد مشخص نیست، اما ارزش یکبار امتحان کردن را دارد.

 

۴- از وبسایت ویرگول برای افزایش بازدید استفاده کنید

ویرگول یک وبسایت ایرانی است که در آن هم می‌توانید مطالب دیگران را مطالعه کنید و هم خودتان یک حساب ایجاد کنید و مطلب بنویسید.

اگر وبسایت مدیوم را بشناسید، ویرگول نمونه ایرانی و موفق مدیوم است.

خب چطور از ویرگول استفاده کنیم؟

با نوشتن مطلب در ویرگول دو اتفاق برای شما می‌افتد.

اول اینکه سایر کاربران ویرگول مطلب شما را می‌بینند و اگر کسی خوشش آمد می‌تواند شما را دنبال کنند و از این به بعد مطالب جدید شما به ایشان نمایش داده می‌شود.

دوم اینکه مطالب ویرگول در گوگل ایندکس می‌شوند و مطلب شما از گوگل هم می‌توانید ترافیک به دست آورد.

مثلا سرچ کنید “صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست” مشاهده می‌کنید که یکی از چند لینک بالایی مربوط به مطلبی است که من در ویرگول نوشته ام.

بالا رفتن بازدید سایت

ویرگول چه کمکی به سایت من می‌کند؟

شما در ویرگول به چند طریق می‌توانید خودتان و وبسایتتان را تبلیغ کنید.

روش اول بخش پروفایل شماست که می‌توانید توضیح کوتاهی بنویسید و لینک وبسایتتان را قرار دهید.

روش دوم در میان مطلب است که می‌توانید به سایتتان اشاره کنید و به آن لینک دهید. فقط باید دقت کنید که اگر مطلب شما جنبه تبلیغاتی پیدا کند ویرگول مطلب شما را حذف خواهد کرد، پس اگر غیر طبیعی و تبلیغاتی بنویسید قطعا مطلبتان حذف خواهد شد.

روش سوم : ویرگول به جز حساب شخصی شما، این امکان را ایجاد کرده است که چیزی به نام انتشارات ایجاد کنید. در انتشارات شما می‌توانید هم مطالب خودتان و هم مطالب دیگران را به انتشارات وارد کنید.

و مزیت انتشارات این است که می‌توانید به انتهای تمامی مطالبی که در انتشارات قرار دارند یک باکس معرفی اضافه کنید. در این باکس می‌توانید توضیح کوتاهی بنوسید و به سایت خود لینک دهید.

در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که یکی از مطالب اخیر من در ویرگول بازدید خیلی خوبی را در مدت زمانی کوتاهی به دست آورده است

افزایش بازدید سایت

 

 

۵- لیست ایمیل بسازید

داشتن یک لیست ایمیل از مخاطبان هدف و استفاده درست از آنها می‌تواند ترافیک خوبی برای سایتتان ایجاد کند.

قرار نیست همیشه برای دریافت ترافیک دست به دامن سایت‌های مختلف برای تبلیغ شوید. باید تلاش کنید یک لیست ایمیل عالی داشته باشید.

اگر قرار است در سایتی تبلیغ کنید، بهتر است نتیجه این تبلیغ دریافت تعداد زیادی ایمیل از مخاطبان هدف باشد نه لزوما تعدادی خرید که سود موقتی برای شما دارند.

وقتی چندصد نفر یا چند هزار نفر در لیست ایمیل شما قرار دارند که دائما با آنها در ارتباط هستید، شما در واقع صاحب یک گنج هستید.

به داشتن یک لیست عالی از ایمیل مخاطبان هدف، با ارسال ایمیل‌های هفتگی تعداد از آنها وارد وبسایت می‌شوند  و با علاقه تمام مطلب اخیرتان را مطالعه می‌کنند، البته به شرطی که حرف‌های جذابی برای گفتن داشته باشید.

 

۶- اثر مقالات top 10 در بالا رفتن بازدید سایت

مقالات یا مطالب Top 10 اصطلاحا به مقالاتی گفته می‌شود که شما به صورت لیست‌وار به موضوعی می‌پردازید. این مقالات طرفداران زیادی دارند و معمولا رتبه گرفتن در گوگل برای آنها راحت‌تر است، البته به این معنی نیست که با نوشتن این مقالات قطعا به صفحه اول گوگل خواهید رسید.

مثلا:

۱۰ اشتباه کشنده وبمستران

۱۰ کاری که هر متخصص سئو باید تجربه کرده باشد

۱۰ روش برای افزایش ترافیک وبسایت

اینها همگی نمونه‌هایی از مقالات لیست‌وار هستند. حتی مطلبی هم در حال حاضر مطالعه می‌کنید یک مطلب لیست‌وار است.

سعی کنید در برنامه تولید محتوای خود همیشه تعدادی از این مدل مطالب داشته باشید، چراکه در آینده ترافیک قابل قبولی خواهند داشت.

به طور مثال در سایت مطلبی با موضوع معرفی ۳۳ فروشگاه اینترنتی ایرانی دارم که ترافیک قابل قبولی دریافت کرده است و به جرات پرترافیک‌ترین مطلب سایت شده است و برای کلماتی مثل ” فروشگاه های اینترنتی ایرانی” در رتبه ۱ یا ۲ گوگل است.

بد نیست نگاهی به این مطلب و تعداد کامنت‌هایی که دریافت کرده است بکنید.

لیست فروشگاه‌های اینترنی ایرانی

نکته مهم: سعی کنید در استفاده از این مطالب زیاده روی نکنید، زیرا موجب کاهش کیفیت مطالب و ناراحتی کاربر خواهد شد.

 

۷- افزایش بازدید با نونوار کردن مطالب قدیمی

در این روش، به سراغ مطالب قدیمی خود می‌روید و آنهایی را که پتانسیل رتبه گرفتن دارند را انتخاب می‌کنید.

می‌توانید با کمک گوگل سرچ کنسول، مطالبی را که در صفحه اول اما رتبه‌های پایین صفحه قرار دارند را شناسایی کنید و با بهبود محتوای مطلب و بهینه کردن مطلب، مجدد آن را منتشر کنید. در واقع این مطالب همان مطالبی هستند که تا صفحه اول گوگل آمده اند و اگر کمی روی آنها کار کنید احتمالا اینکه به چند رتبه بالاتر صعود کنند وجود دارد.

با آمدن به چند رتبه بالاتر، قطعا ترافیک آن مطلب افزایش خواهد داشت و اگر این کار را برای چندین مطلب قدیمی خود انجام دهید، در مجموع ترافیک بیشتری را به وبسایتتان هدایت می‌کنید.

بالا رفتن بازدید وبسایت

 

مطلبی با عنوان روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام نوشته بودم که انتهای صفحه اول قرار گرفته بود و بعضا به ابتدای صفحه دوم میرفت، با کاملتر کردن مطلب و افزودن روش های بیشتر چند پله بالاتر آمد و همانطور که دیدید در حال حاضر در رتبه ۵ الی ۶ صفحه اول گوگل قرار دارد.

 

۸- افزایش بازدید با افزایش نرخ کلیک مطالب در گوگل(CTR)

تصور کنید که برای جستجوی عبارتی در رتبه‌های بالای گوگل قرار گرفته‌اید، آیا به اندازی کافی روی مطلب ما کلیک می‌شود؟

در خیلی از مواقع مطلب ما با جستجوی عبارتی در نتایج بالای گوگل قرار می‌گیرد اما به اندازه کافی روی آن کلیک انجام نمی‌شود، در این شرایط بهتر است با تغییر در عنوان سئو و توضیحات متا، کاری کنیم که کاربر به کلیک کردن روی مطلب ما تشویق شود.

برای این کار به گوگل سرچ کنسول مراجعه کنید و در قسمت پرفورمنس با استفاده از فیلتری که سرچ کنسول فراهم کرده است، مطالبی را که در رتبه ۱ الی ۵ هستند اما نرخ CTR آنها کمتر از ۳۰درصد هست را شناسایی کنید و تلاش کنید تغییراتی را در عنوان سئو و توضیحات متای آنها ایجاد کنید.

برای آشنایی بیشتر با چگونگی انجام این کار به مطلب زیر و بخش ” افزایش بازدید سایت با کمک گوگل سرچ کنسول” مراجعه کنید.

مطلب پیشنهادی : آموزش کامل گوگل سرچ کنسول 

 

۹- مگاپست منتشر کنید، بازدید بیشتر دریافت کنید.

مگاپست‌ها، مقالاتی جامع و کامل هستند که به طور کامل یک موضوع مشخص را پوشش می‌دهد. در واقع به تمام موضوعات فرعی مرتبط با موضوع اصلی هم می‌پردازند. به طور مثال عناوین یک مگاپست با عنوان اصلی “سئو چیست” به این شکل می‌تواند باشد.

تعریف سئو

چرا سئو اهمیت دارد

الگوریتم‌های گوگل در سال‌های اخیر

استراتژی سئو چیست؟

سئوی داخلی

سئوی خارجی

انواع سئو( سئوی سفید، سئوی سیاه و . . .)

چطور یک متخصص سئو شویم؟

اهمیت لینک سازی در سئو

و چندین عنوان دیگر که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با عنوان اصلی یعنی “سئو چیست” ارتباط دارد و این از نظر گوگل ارزشمند است چون شما یک پاسخ کاملا و بدون نقص را به جستجوی کاربر برای عبارت “سئو چیست” ارایه کرده‌اید.

مگاپست علاوه بر پوشش کامل موضوع معمولا شامل عکس، ویدیو و یا صوت هستند.

در واقع وجود اشکال مختلف محتوا از جمله ویدیو و تصویر، موجب می‌شود که مطلب شما از نظر گوگل و کاربر بازهم کاملتر باشد چرا که شما از فرمت‌های مختلف محتوا برای آموزش به کاربر استفاده کرده‌اید و این ارزشمند است.

مگاپست‌ها معمولا به مطالب مختلف وبسایت و همینطور به سایت‌های مرجع لینک می‌دهند و این نیز یک فاکتور مثبت از نظر گوگل است، چرا که شما برای یادگیری بهتر کاربر از اشاره به دیگر مطالب سایت خود و یا سایت‌های مرجع دیگر دریغ نکرده‌اید.

 

۱۰- پست مهمان اثربخش منتشر کنید.

حتما با تکنیک پست مهمان آشنا هستید. در این روش شما مطلب ناب و با ارزشی را برای انتشار در وبسایت مرتبط دیگری تهیه می‌کنید و ایشان هم به رسم ادب نام شما را در انتهای مطلب درج می‌کند و بعضا به شما لینک فالو یا نوفالو می‌دهد.

مشکل این روش این است که در بیشتر مواقع افراد تا انتهای مطلب را مطالعه نمی‌کنند و هرگز متوجه نمی‌شوند که این مطلب را شما نوشته اید.

اما در پست مهمان اثربخش راه حلی برای این کار وجود دارد که در برخی مواقع جواب می‌دهد.

این بار شما در نیمه بالایی مطلب به یکی از مطالب وبسایت خودتان لینک می‌دهید.

اما چطور؟

لینک دادن شما باید به گونه‌ای باشد که اگر مالک وبسایت بخواهد لینک را حذف کند مطلب دچار نقص می‌شود.

مثلا من مطلبی درباره سئو می‌نویسم و در میانه مطلب اشاره می‌کنم که این مورد تنها یکی از فاکتورهای گوگل است، برای آشنایی با دیگر فاکتورهای رتبه بندی در گوگل به این مطلب مراجعه کنید.

و این مطلبی که به آن لینک داده ام یکی از کاملترین مطالب درباره فاکتورهای رنک بندی گوگل است که حتی در سایت میزبان هم چنین مطلبی وجود ندارد.

در اینگونه موارد معمولا مالک وبسایت لینک به سایت شما را حذف نمی‌کند و نهایتا لینک را به صورت نوفالو قرار می‌دهد که ایرادی هم ندارد، چراکه هدف ما افزایش بازدید سایت هست نه سئو.

 

۱۱- محتوای طولانی منتشر کنید

حدود سه سال گذشته وبسایت MOZ تحقیقی را روی چند میلیون مطلب انجام داد و متوجه شد مطالبی که طولانی تر هستند رتبه بهتری می‌گیرند.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید هرچه به نتایج بالای گوگل نزدیک می شویم حجم مطالب هم بیشتر می شود.

حجم مطالب در گوگل

البته به معنی نیست که اگر مطلب شما طولانی تر از مطلب دیگری باشد قطعا مطلب شما رتبه خواهد گرفت، منظور این است که حجم مطلب همچنان یکی از فاکتورهای مهم برای گرفتن رتبه در گوگل است، چرا که مطالب کوتاه معمولا نمی‌توانند پاسخ کامل و جامعی را به موضوع بدهند.

توجه: وقتی از طولانی بودن مطلب صحبت می‌کنیم، منظور این نیست که بی دلیل و فقط با پرحرفی مطلب را طولانی کنیم.

منظور این است که تلاش کنیم به یک موضوع و عنوان به صورت کامل تر و جامع تر بپردازیم که این خود موجب حجیم شدن مطلب ما خواهد شد.

 

تصویر آپارات و یوتیوب

۱۲- در پلتفرم‌های اشتراک ویدیو دیده شوید

در حال حاضر یوتیوب بزرگترین پلتفرم انتشار ویدیو در جهان و آپارت بزرگترین آنها در ایران است.

اگر مخاطبان شما در یوتیوب حضور فعالی دارند، قطعا این یوتیوب را انتخاب کنید و در غیر این صورت آپارت هم می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

با اشتراک محتوای ویدیویی ناب در این پلتفرم‌ها تعدادی بازدید رایگان روی هر ویدیو خواهید داشت که مسلما با توجه به جذابیت ویدیو و تعداد دنبال کنندگان شما می‌تواند متفاوت باشد. اما اگر به صورت مستمر فعالیت خود را ادامه دهید قطعا ترافیک قابل قبولی به وبسایت شما اضافه خواهد شد.

توجه: در خیلی از روش‌ها، شاید ترافیک به دست آمده خیلی چشمگیر نباشد اما بعضا دارای کیفیت بالایی هستند.

ترافیک حاصل از ویدیو مارکتینگ هم ترافیک با ارزشی هست. چرا که افراد با دیدن ویدیوهای شما و بر اساس اعتمادی که به شما و محتواهای شما کرده‌اند به وبسایت شما سر می‌زنند، در واقع این افراد پیش از اینکه حتی یک بار وبسایت شما را ببیند به شما اعتماد کرده‌اند و شما را می‌شناسند، دقیقا مانند فالوورهایتان در اینستاگرام.

 

۱۳- افزایش بازدید با انتشار محتوا در اخبار رسمی

اخبار رسمی، اولین نیوز وایر ایران است. پلتفرم اخبار رسمی به این صورت عمل می‌کند که شما محتوایی را آماده می‌کنید و در پلتفرم اخبار رسمی قرار می‌دهید، سپس اخبار رسمی با دریافت مبلغی از شما، این محتوا را در بیشتر وبسایت‌های خبری و مجلات متنوع آنلاین منتشر می‌کند تا شما بازخوردی که از این تبلیغات نیاز دارید را به دست آورید.

پلتفرم اخبار رسمی

اما نکته اینجاست که اخبار رسمی یک پلن رایگان هم دارد، در این پلن شما محتوای خود را ثبت می‌کنید و اخبار رسمی این محتوا را در بخش‌های خبری وبسایت خود منتشر می‌کند، به این شکل بدون اینکه از شما هزینه‌ای دریافت شود بازدید کنندگانی مطلب شما را می‌بینند و با کلیک روی لینک‌هایی که در مطلب ایجاد کرده‌اید به وبسایت شما وارد می‌شوند.

دقت داشته باشید که لینک‌ها به صورت نوفالو هستند و روی سئوی سایت اثری نخواهند داشت و تنها برای افزایش بازدید وبسایت موثر هستند که هدف ما هم همین است.

 

۱۴- کتاب‌های الکترونیک منتشر کنید

یک روش‌ جالب برای جذب ترافیک هدفمند این است که ایبوک‌های رایگان و کوتاه زیادی درست کنید و به شکل درست در فضای وب منتشر کنید.

با دانلود رایگان ایبو‌ک‌ها توسط تعداد زیادی از مخاطبان هدف، نه تنها افراد زیادی با شما آشنا می‌شوند بلکه برخی از آنها به مرور تبدیل به هواداران شما می‌شوند، به این شکل تا زمانی که ایبوک‌ها در فضای آنلاین وجود دارند و دانلود می‌شوند، همواره افراد جدیدی با وبسایت و مجموعه شما آشنا می‌شوند.

یک راه درست آن است که در ازای دانلود ایبوک‌ها، ایمیل مخاطبان را دریافت کنید، به این شکل یک لیست ارزشمند از ایمیل مخاطبان هدف هم خواهید داشت.

 

روش‌های معرفی شده در ادامه مطلب، شامل پرداخت هزینه هستند.

 

۱۵- افزایش بازدید واقعی با تبلیغات بنری کلیکی

در این روش شما با یکی از پلتفرم‌های تبلیغات کلیکی همکاری می‌کنید که بنده پلتفرم یکتانت را توصیه می‌کنم. در این پلتفرم ثبت نام می‌کنید و شروع یک کمپین تبلیغاتی بنری کلیکی را انتخاب می‌کنید.

از شما اطلاعاتی را درخواست می‌کنند از جلمه بنر مورد نظر در سایزهای استانداردی که مشخص شده است.

مشخص کردن موضوع سایت‌هایی که قرار است تبلیغ شما را نمایش دهند.

مشخص کردن شهر مورد نظر.

مشخص کردن دیوایس‌هایی که قرار است تبلیغ را نمایش دهند، مثلا تبلیغ شما روی گوشی‌های موبایل نمایش داده شود یا روی دسکتاپ؟

در نهایت مشخص می‌کنید که چه تعداد کلیک می‌خواهید و چه مبغلی برای هر کلیک انتخاب می‌کنید که مبلغ هر کلیک یک حداقلی دارد که نمی‌توانید از آن کمتر پرداخت کنید که فکر می‌کنم ۲۰۰ یا ۳۰۰ تومان بود.

در نهایت، با پرداخت حدود ۳۰۰ هزار تومان، ۱۰۰۰ نفر روی بنر شما کلیک می‌کنند و به سایت یا صفحه مورد نظر شما وارد می‌شوند و به این شکل ترافیک جدید دریافت می‌کنید.

پلتفرم یکتانت

توصیه: از این روش برای افزایش بی هدف ترافیک نباید استفاده کرد، در واقع این روش وقتی کاربرد دارد که شما به دنبال به دست آوردن چیزی از ترافیک به دست آمده است.

مثلا هدف شما این است که افراد با کلیک روی بنر شما به صفحه‌ مشخصی از سایت شما هدایت شوند و ایمیلشان را در ازای دریافت چیزی وارد کنند. یا در جشنواره خرید شما شرکت کنند و به این شکل تعدادی خرید جدید ثبت شود.

در نهایت به دلیل اینکه پولی پرداخت می‌کنید باید کاملا مشخص کنید که هدف شما از این تبلیغ چیست و چطور این ترافیک قرار است باعث سودآوری شما شود.

 

۱۶- تبلیغات کلیکی همسان

این روش هم دقیقا مانند روش قبلی است و شما برای هر کلیک مبلغی را پرداخت می‌کنید با این تفاوت که اینبار محتوای تبلیغاتی شما یک بنر نیست، بلکه تعدادی از محتواهای سایت شما تبلیغ می‌شوند.

در واقع مطالبی از سایت شما در انتهای مطالبی از سایت‌های دیگر به صورت مطالب پیشنهادی از سراسر وب نمایش داده می‌شود. حتما انتهای مطالبی از سایت‌های همچون زومیت و دیجیاتو چنین تبلیغاتی را دیده‌اید.

 

افزایش بازدید سایت

بالاتری دارند و نسبت به تبلیغات بنری کلیک‌های بیشتری دریافت می‌کنند و البته مزاحمتی برای کاربران سایت میزبان ندارند که این یکی از مزیت‌های اصلی این نوع تبلیغ است.

 

 

۱۷- تبلیغات پوش نوتیفیکیشن

افزایش بازدید سایت با تبلیغات

پوش نوتیفیکیشن پیامی هست که روی صفحه نمایش موبایل یا دسکتاپ کاربر نمایش داده می‌شود.

البته در دسکتاپ، تنها وبسایت‌هایی که شما به آنها اجازه داده‌اید این پیام را برایتان ارسال می‌کنند.

در این این روش تبلیغاتی شما محتوایی را مشخص می‌کنید و مبلغی را پرداخت می‌کنید، سپس پلتفرم یکتانت از طریق همکاری که با مدیران وبسایت‌ها دارد، این پیام شما را به مشترکین پوش نوتیفیکیشن آن وبسایت‌ها ارسال می‌کند.

این روش را با مبلغی حدود ۵۰هزار تومان هم می‌توانید تست کنید.

دقت داشته باشید که این تبلیغات هم، مانند دیگر روش‌های تبلیغات پولی باید با استراتژی انجام شود و هدایت بی هدف افراد به سایت سودی برای شما نخواهد داشت.

 

 

۱۸- از گوگل ادوردز استفاده کنید

افزایش بازدید از سایت

یک روش برای افزایش ترافیک هدفمند تبلیغات گوگل است. در این شیوه، شما مبلغی را در حساب گوگل ادوردز خود شارژ می‌کنید و مبلغی که برای هر کلیک حاضرید پرداخت کنید را هم مشخص می‌کنید و سپس مشخص می‌کنید که برای چه کلماتی مایل هستید در گوگل دیده شوید.

در نهایت وقتی کاربر عبارت مورد نظر شما را سرچ می‌کند وبسایت شما در نتایج اول نمایش داده می‌شود و با هر کلیکی که روی لینک شما انجام می‌شود مبلغی از حساب شما کمک خواهد شد.

البته لازم به ذکر است که گوگل تنها با پرداخت پول مطلب شما را به رتبه‌های بالا منتقل نمی‌کند، بلکه لازم است مطلب شما معیارهای دیگری هم داشته باشد و اصولا مطلب با کیفیتی باشد.

دقت داشته باشید که اجرای تبلیغات در گوگل پیچیده‌تر از توضیحات بیان شده است و حتما لازم است که برای اجرای آن از شخصی که در این کار تجربه دارد کمک بگیرید و همچنین باید تبلیغات گوگل را از طریق یک شرکت واسط اجرا کنید چرا که ما توسط سرویس تبلیغاتی گوگل تحریم هستیم.

نکته: تبلیغات گوگل را فقط به دلیل افزایش بی هدف ترافیک استفاده نکنید و کاملا حساب شده عمل کنید و بررسی کنید که چطور مبلغی بیشتر از هزینه تبلیغات قرار است به شما بازگردد و بدانید که در یک یا دو کمپین اول احتمالا ضرر می‌کنید و در کمپین‌های بعدی به سود آوری می‌رسید.

توصیه من استفاده از شرکت رسانه تجارت نوین است.

 

۱۹- وبینار برگزار کنید

وبینار‌ یک سمینار آنلاین است که یک یا چند مدرس آنلاین دارد و دیگران به صورت آنلاین در این سمینار شرکت می‌کنند.

شاید از خود بپرسید که چطور برگزاری وبینار موجب افزایش بازدید سایت می‌شود؟

جواب سوال این است که قطعا برگزاری وبینار ترافیک چندانی برای شما نخواهد داشت اما واقعیت این است که حتی اگر ۱۰ نفر بعد از برگزاری وبینار به سایت شما وارد شوند، در واقع ۱۰ مشتری علاقه‌مند به سایت شما وارد شده اند و احتمال اینکه ارتباط جدی تری با شما برقرار کنند خیلی بالاست.

چرا که این افراد حداقل ۱ الی ۲ ساعت پای صحبت‌های شما نشسته‌اند و کاملا با شما و کسب‌وکارتان آشنا هستند.

برای برگزاری وبینار توصیه می‌کنم از سایت ایسمینار استفاده کنید و از همانجا هم ثبت‌نامی‌های جدید دریافت کنید تا در نهایت با برگزاری وبینار چندین نفر با شما و کسب‌وکارتان آشنا شوند.

افزایش بازدید با وبینار

 

نکته: برگزاری وبینار برای بعضی از کسب‌کارها ممکن نیست، اما حتی اگر شما یک وبسایت فروشگاهی هم داشته باشید، می‌توانید با برگزاری وبینار و ارایه اطلاعات و آموزش‌ در خصوص محصولاتتان، افراد را با خودتان و کسب‌وکارتان آشنا کنید.

 

۲۰- سرچشمه ترافیک رقبا را بدزدید

با کمک وبسایت similarweb بررسی کنید که رقبای شما از چه روش‌هایی ترافیک جذب می‌کنند.

با وارد کردن نام وبسایت در similarweb اطلاعات خوبی از آن وبسایت در اختیار شما قرار می‌گیرد که یکی از آنها نمایش سرچشمه‌های ترافیک آن وبسایت است، در تصویر زیر سرچشمه‌های ترافیک دیجی کالا را مشاهده می‌کنید که البته اگر پلن های پولی این سایت را خریداری کنید اطلاعات خیلی دقیق تری به شما نمایش می‌دهد.

افزایش ترافیک وب سایت

بررسی کنید که رقبای مختلف شما چطور جذب ترافیک می‌کنند، شاید یک منبع جدید برای جذب ترافیک پیدا کنید یا حتی ایده جدیدی به ذهنتان برسد.

دقت کنید که این وبسایت به روی ایرانی ها بسته است و باید با تغییر آی پی به این سایت وارد شوید.

 

۲۱- افزایش بازدید سای با کمک استوری اینستاگرام

اگر حساب اینستاگرام خود را تجاری کرده و بالای ۱۰هزار دنبال کننده داشته باشید، این امکان برای شما وجود دارد که در استوری‌های خود لینک قرار دهید.

به این شکل می‌توانید خبر منتشر شدن مطلب جدیدتان را در استوری اینستاگرام اطلاع رسانی کنید و لینک به مطلب ایجاد کنید، با این کار همواره از اینستاگرام ترافیک به سایت شما منتقل می‌شود که البته این ترافیک بسیار ارزشمند است زیرا این افراد دنبال کنندگان شما در اینستاگرام هستند و کاملا با شما و کسب‌وکارتان آشنایی دارند.

 

 

خلاصه مطلب

قطعا نمی‌توانید از تمام ۲۱ روشی که برای افزایش بازدید سایت  گفته شد به صورت همزمان استفاده کنید، همچنین اثرگذاری این روش‌ها با یکدیگر متفاوت هستند و اصولا همه روش‌ها نمی‌توانند برای تمامی وبسایت‌ها مناسب باشند.

توصیه من این است که ابتدا چند روش که برای شما مناسب است و اثرگذاری بیشتر هم دارند را انتخاب کنید و سپس به مرور و با توجه به پتانسیل‌هایی که در اجرا پیدا می‌کنید به سراغ دیگر روش‌ها بروید.

قطعا تلاش برای جذب ترافیک بیشتر از گوگل باید یکی از انتخاب‌های اصلی شما باشد، چرا که سرچشمه پایداری برای جذب ترافیک هست.

 

اگر حتی یک نکته کوچک از این مطلب آموخته باشید، من از کارم احساس رضایت خواهم داشت. / موفق باشید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا