دیگر مطالب

راهنمای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل و بدون سرمایه

دراین مطالب قرار است با دنیای راه اندازی کسب‌ و کار اینترنتی خیلی عمیق تر آشنا شویم.

در این مطلب جامع از فرصت‌ها، چالش‌ها، تکنیک‌ها و همینطور ایده‌ های مختلف راه اندازی کسب‌ و کار اینترنتی مفصل صحبت می‌کنیم.

اگر به دنبال شناخت بهتر دنیای کسب و کار آنلاین و راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستید، این مطلب جامع را از دست ندهید و همراهم باشید.

 

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

کسب و کار اینترنتی چیست؟

هر کسب و کاری که در بستر اینترنت اجرا می‌شود را یک کسب و کار اینترنتی می‌گویند. به طور مثال یک فروشگاه آنلاین نمونه بارز یک کسب و کار اینترنتی است. چرا؟

چون کالاها در بستر اینترنت قابل مشاهده هستند و مشتری از بستری اینترنت اقدام به سفارش می کند و به معنای واقعی همه چیز از طریق بستر اینترنت انجام می شود.

مراحل راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی

آیا یک بوتیک که از طریق اینستاگرام فروش خود را افزایش می دهد یک کسب و کار اینترنتی است؟

خیر، این بوتیک در اصل یک کسب و کار کاملا حضوری است که تلاش می کند از طریق اینترنت بازاریابی کند و فروش بیشتری به دست آورد.

پس هر کسب و کاری که از بازاریابی اینترنتی استفاده می‌کند لزوما یک کسب و کار اینترنتی نیست.

 

آیا هر درآمدی از اینترنت به معنی یک کسب و کار اینترنتی است؟

به طور مثال شما با عضویت در سایت‌هایی مثل پونیشا می‌توانید پروژه های مختلفی از کارفرماهای مختلف دریافت کنید و درآمد کسب کنید.

اما این به معنی یک کسب و کار اینترنتی نیست، در واقع شما از طریق اینترنت و بستری که سایتی مانند پونشا فراهم کرده است یک پروژه دریافت کرده اید و نهایتا می توان گفت که از بستر اینترنت برای دریافت پروژه های بیشتر استفاده کرده اید .

در حقیقت در حال کسب درآمد از اینترنت هستید نه صاحب یک کسب و کار اینترنتی.

مطالعه کنید: نگاهی واقع بینانه به دنیای کسب درآمد از اینترنت

در این مثال پونیشا را می‌توان یک کسب و کار اینترنتی نامید که کارفرماها و جویندگان پروژه را در فضای اینترنت بهم متصل می‌کند.

شروع کسب و کار اینستاگرامی

آشنایی با مدل های مختلف کسب و کار اینترنتی

در این بخش به سراغ مدل های مختلف راه اندازی  کسب و کار اینترنتی می رویم، در واقع هدف این بخش این است که با ذکر نمونه های مختلف شما را به مدل های مختلف کسب و کار اینترنتی آشنا کند.

در ادامه متوجه می شوید که چه مدل های مختلفی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی وجود دارند که البته همه مدل های کسب و کار اینترنتی باهم یکسان نیستند.

هر کدام مزیت ها، معایب، سرمایه و چالش های متفاوتی را دارند و البته همه مدل‌ها نمی توانند برای همه افراد مناسب باشند.

دقت کنید که این مدل ها لزوما کسب و کار اینترنتی در منزل یا کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه نیستند و صرفا به مدل های درامدی مختلف از اینترنت اشاره دارند.

 

۱) کسب و کار اینترنتی از نوع فروشگاه اینترنتی

معروف ترین و کم ریسک ترین نوع کسب و کار اینترنتی فروش محصول در اینترنت است، در این روش شما محصولاتی را تهیه می‌کنید و برای فروش آنها در اینترنت اقدام می‌کنید.

البته در صورتی این روش را می‌توان یک کسب و کار اینترنتی نامید که شما از یک بستر که مالکیت آنها مربوط به شما باشد استفاده کنید و به چشم یک کسب و کار به آن نگاه کنید.

به طور مثال یک وبسایت فروشگاهی تاسیس می کنید که مالکیت آن برای شماست یا در اینستاگرام می فروشید که البته در اینجا شما روی پیج خودتان مالکیت دارید.

اما به طور مثال فروش محصول در دیوار نمی تواند یک کسب و کار اینترنتی باشد.

 

چرا این روش کم ریسک است؟

علت کم ریسک بودن فروش اینترنتی این است که فرهنگ خرید اینترنتی سال‌هاست که در ایران شکل گرفته و روز به روز بیشتر می‌شود.

امروز خرید اینترنتی چیز عجیبی نیست و خیلی از افراد خیلی از کالاها را به صورت اینترنتی خریداری می‌کنند و دیگر عجیب نیست که کالاهایی مثل عطر و عینک هم اینترنتی خریداری می‌شوند.

 

۲) کسب و کار اینترنتی از نوع رسانه‌

یکی دیگر از کسب‌ و کارهای اینترنتی ریشه دار و کم ریسک ساخت رسانه و کسب درآمد از تبلیغات است.

رسانه همیشه سود آور بوده چه در فضای اینترنت که وب سایت ها و مجله های اینترنتی در صدر هستند و چه در فضای سنتی که مجله ها و هفته نامه های چاپی نمونه بارز آنها هستند.

راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی

پس اگر بتوانید در فضای اینترنت و در بستری مانند وبسایت یا شبکه های اجتماعی یک رسانه ایجاد کنید و مخاطبان زیادی را به واسطه محتوای خوبی که تولید می کنید به دست آورید، می توانید درآمد خوب و البته پایداری داشته باشید.

به طور مثال وب سایت هایی مانند زومیت، دیجیاتو، بیتوته و . . . همگی مجلات اینترنتی مختلفی هستند که هر کدام در زمینه هایی محتوا تولید می کنند و به واسطه ترافیک زیادی که ایجاد کرده اند درآمد خیلی خوبی از تبلیغات دارند.

 

۳) کسب و کار اینترنتی از نوع همکاری در فروش

همکاری در فروش که در خارج از ایران به افیلیت مارکتینگ هم شناخته می شود به این صورت است که شما به هر شکلی محصولات دیگران را به فروش می رسانید و برای هر فروش مبلغی به عنوان پورسانت یا حق بازاریابی دریافت می کنید.

همکاری در فروش سال هاست که وجود دارد و برخی وبسایت های ایرانی هم سال هاست که از این روش محصولات خود را بهتر می فروشند و برخی هم با فروش محصولات دیگران درآمد خوبی کسب می کنند.

اما باید اعتراف کنم که از وقتی سیستم همکاری در فروش دیجی کالا به شکل جدی شروع به فعالیت کرد، همکاری در فروش هم رنگ و بوی جدی تری به خود گرفت و امروز خیلی ها درآمدهای خوبی از همکاری در فروش دیجی کالا دارند.

همکاری در فروش دیجی کالا

چرا همکاری در فروش باید رونق بگیرد؟

وقتی همکاری در فروش رونق بگیرد و تولید کنندگان محتوا متوجه شوند که واقعا می توان با فروش محصولات دیگران درآمد خوبی داشت، قطعا در زمینه تولید محتوا جدی تر کار می کنند و همین موضوع موجب افزایش کیفیت محتواهای موجود در سطح وب خواهد شد.

 

چطور از همکاری در فروش کسب درآمد کنیم؟

همکاری در فروش را امروز می توان یک کسب و کار اینترنتی پایدار نامید که هسته اصلی آن تولید محتواست.

شما باید در سایت یا هر رسانه دیگری محتوا تولید کنید و به افراد کمک کنید که بهترین انتخاب ها را در خرید هر محصول داشته باشند.

به طور مثلا من مطلبی می نویسم که راهنمای کاملی برای خرید ماکروفر است و در این مطلب سعی می کنم چند ماکروفر وقعا عالی را به مخاطب معرفی کنم و آنها را باهم مقایسه کنم و در نهایت لینک خرید ماکروفرها در دیجی کالا را در مطلب قرار می دهم.

 

راهنمای خرید ماکروفر

 

حالا اگر مخاطب بر اساس مطلبی که من نوشتم یک ماکروفر را انتخاب کند و از طریق لینکی که برایش قرار دادم وارد دیجی کالا شود و آن را خریداری کند، دیجی کالا به عنوان حق بازاریابی مبلغی را برای من به عنوان پورسانت در نظر می گیرد.

تمام همکاری در فروش همین است که البته اجرای آن نکات زیادی دارد که در این مطلب نمی گنجد اما در همین حد بدانید که باید محتواهای خوبی تهیه کنید چرا که هسته اصلی همکاری در فروش تولید محتوای عالی و کمک به مخاطبان برای بهترین انتخاب است.

 

۴) کسب و کار اینترنتی از نوع پلتفرمی

این مدل کسب و کار اینترنتی را می توان یکی از قوی ترین مدل‌های کسب و کار اینترنتی نامید که در سال های اخیر رشد بسیاری داشته و خیلی از کسب و کارهای اینترنتی حال حاضر ایران از این مدل تبعیت می کنند که البته اجرای آن نسبت به تمامی مدل های دیگر سخت تر است.

در این مدل شما باید دو گروه که نیازمند یکدیگر هستند را از طریق یک پلتفرم بهم متصل کنید، به طور مثال اسنپ یک کسب و کار پلتفرمی است که رانندگان را به مسافران متصل می کند.

اسنپوقتی اسنپ را روشن می کنید تعدادی راننده روی نقشه مشاهد می کنید که همگی آنها منتظر درخواست یک مسافر هستند.

یا کافه بازار را در نظر بگیرید که توسعه دهندگان اپلیکیشن ها را به خریدران متصل می کند، برنامه هایی که روی کافه بازار قرار دارند توسط کافه بازار تولید نشده اند بلکه توسعه دهندگان مختلف برنامه ها را برای کافه بازار ارسال می کنند و کافه بازار پس از تایید، برنامه ها را در اپ کافه بازار منتشر می کند.

کافه بازار

و از طرفی عده دیگری کافه بازار را روی گوشی خود نصب می کنند تا به نرم افزارهایی که تولید می شوند دسترسی داشته باشند.

یا وبسایت پونیشا را در نظر بگیرید که افراد جویای پروژه به آن مراجعه می کنند و از طرفی کارفرماها نیز برای اجرای پروژه های خود در این وبسایت ثبت نام کرده و پروژه تعریف می کنند و به این شکل کارفرماها به جویندگان پروژه متصل می شوند.

پونیشا

از این مدل کسب و کارهای اینترنتی زیاد هستند و روز به روز هم بیشتر می شوند.

این مدل کسب و کار اجرای سخت تر و چالشی تری دارد و اغلب به سرمایه بیشتری هم نسبت به مدل های قبلی کسب و کار اینترنتی نیاز دارد.

 

۵)  کسب و کار اینترنتی از نوع آموزشی

یکی از پرطرفدارترین کسب و کار اینترنتی، ساخت یک مجموعه آموزشی آنلاین است.

در این روش شما با توجه به تجربه ای که دارید و زمینه ای که توانایی تدریس در آن را دارید به عنوان یک مدرس ظاهر می شوید و به صورت آنلاین به دیگران آموزش می دهید.

گاهی وبینار برگزار می کنید، گاهی کتاب دیجیتال می نویسید و به فروش می گذارید گاهی دوره های آنلاین برگزار می کنید و به طور خلاصه از تدریس آنلاین کسب درآمد می کنید.

نکته: لازم به ذکر است که در هر زمینه ای که تدریس می کنید باید در آن زمینه تجربیاتی داشته باشید و هرگز در مورد خودتان بزرگنمایی نکنید و هر چه که هستید را نمایش دهید، اگرنه گول زدن دیگران هرگز ارزشمند نیست.

 

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

آشنایی با مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران

البته هیچ کس نمی‌تواند دقیقا بگوید که راه اندازی کسب و کار اینترنتی چند مرحله دارد و از طرفی برخی می گویند مثلا ۶ مرحله و ممکن است جایی دیگر بگویند ۱۰ مرحله و حقیقت امر این است که این ۱۰ مرحله همان ۶ مرحله هستند که تنها به مراحل کوچکتر تقسیم شده اند.

اما با این حال اقداماتی وجود دارند که معمولا در فرآیند راه اندازی کسب و کار اینترنتی انجام می شوند و من اصلی ترین آنها را به عنوان مراحل اصلی راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای شما بیان می کنم.

مرحله اول: انتخاب ایده

مسلما ابتدایی ترین مرحله این است که شما در مورد اجرای یک ایده مصمم شوید و تصمیم نهایی خود را بگیرید.

در این مرحله معمولا ذهن ما مملو از ایده های مختلف است که باید با پرسیدن سوالات مختلف این ایده ها را فیلتر کنیم و به ایده نهایی برسیم.

نکاتی از کسب درآمد اینترنتیآیا یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم؟ آیا یک وبسایت آموزشی تاسیس کنم؟ یا یک پیچ در اینستاگرام بزنم و محتوا تولید کنم؟

در این مرحله بهتر است سوالات درستی را از خودتان بپرسید.

۱- به کدام کار علاقه بیشتری دارید؟

۲- چه میزان سرمایه دارید؟

۳- چند نفر هستید؟

۴- انتظار چه میزان درآمدی دارید؟

۵- چقدر زمان آزاد دارید؟

۶- در کدام یک تجربه و توانایی بیشتری دارید؟

همه این سوالات را اگر با دقت پاسخ دهید به شما کمک می‌کنند که به ایده نهایی نزدیک تر شوید.

فراموش نکنید که باید درباره آینده ایده و وضعیت بازار هم سوالاتی را از خود بپرسید.

۱- آیا این ایده قبلا اجرا شده است؟

اگر اجرا نشده است، یعنی باید بیشتر دقت کنید که آیا می تواند ایده خوبی باشد یا خیر.

اگر اجرا شده و نتیجه داده است یعنی اصل ایده درست است و فقط باید به دنبال مزیت رقابتی باشید.

۲- آیا آن میزان درآمد که می خواهید را به شما خواهد داد؟

۳- آیا در مدت زمان مقرر می تواند سود ده باشد؟ به طور مثال اپلیکیشن دیوار در چند سال اول هرگز سود ده نبوده و فقط به دنبال افزایش مخاطب بود اما دوام آورد چون کافه بازار پشتوانه آن بود.

 

توجه: اگر ساخت فروشگاه اینترنتی را انتخاب می کنید باید همین سوالات را درباره محصول انتخابی هم از خود بپرسید..

۱- آیا به این محصول علاقه دارید؟

۲- آیا در حال حاضر این محصول به صورت آنلاین خریداری می شود؟

۳- آیا توانایی تامین، نگهداری و ارسال این محصولات را دارید؟

۴- آیا می توانید درباره این محصولات محتوا تولید کنید؟

در آینده یک ویدیو درباره چگونگی انتخاب محصول و بررسی آن در فضای آنلاین ضبط می‌کنم و لینک آن را در همین بخش برای شما قرار می‌دهم.

 

مرحله دوم: با خودتان رو راست باشید

این مرحله را بعد از انتخاب ایده گذاشتم تا هربار که ایده ای را انتخاب می‌کنید در قدم بعدی از خود بپرسید آیا این کار واقعا همانی هست که می‌خواهید.

لطفا با خودتان رو راست باشید، آیا به این کار علاقه دارید یا صرفا برای پول انتخابش کرده‌اید؟

آیا این ایده چالشی هست که از دست و پنجه نرم کردن با آن لذت می‌برید یا صرفا به خاطر پول انتخابش کرده‌اید؟

آیا واقعا احساس خوبی از صرف ساعت‌ها وقت روی این ایده خواهید داشت یا صرفا . . . .؟

به شما قول می‌دهم که اگر صرفا به خاطر پول کسب و کاری را شروع کنید بعد از چند ماه فعالیت وقتی به سختی های کار رسیدید و از طرفی روش های راحت تری برای رسیدن به پول به مغزتان خطور کرد خیلی راحت کار را رها می‌کنید.

این رها کردن کار کاملا طبیعی است، زیرا شما به خاطر پول انتخابش کرده بودید و حالا متوجه شدید که پول از راه راحت تری هم به دست می آید.

باید به کاری که می کنید تا حدی علاقه داشته باشید و یکی از نشانه های خیلی ساده برای اینکه تشخیص دهید به کار مورد نظر علاقه دارید یا خیر این  است که آیا در زمانی که مشغول به کار هستید متوجه گذر زمان می ‌شوید یا خیر؟

 

ریچارد برانسون

 

مرحله سوم: انتخاب بستر برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

این مرحله بسیار مهم و استراتژیک است. البته برای برخی کسب و کارهای اینترنتی تنها بستر مناسب وبسایت است اما در خیلی از موارد دیگر شما می توانید کارتان را در اینستاگرام هم آغاز کنید به خصوص اگر کارتان فروش اینترنتی باشد.

اینکه کدام بستر را انتخاب می‌کنید کاملا به استراتژی شما بستگی دارد، به طور مثال اگر زمان کمی دارید در طول روز و نیروی انسانی کافی هم ندارید و بودجه کمی هم دارید، مسلما توصیه می‌شود که کارتان را با اینستاگرام آغاز کنید.

استارت فروشگاه اینترنتی در بستر اینستاگرام خیلی سریعتر است و جذب مخاطب و رسیدن به اولین فروش هم به مراتب کم هزینه تر.

اما اگر وقت بیشتری دارید و افرادی هم هستند که کمک شما باشند، بد نیست که کارتان را به صورت موازی در اینستاگرام و سایت آغاز کنید.

یادتان باشد که حتی اگر با اینستاگرام آغاز می‌کنید حتما در آینده نزدیک یک وبسایت هم ایجاد کنید و کم کم فروش خود را به سمت سایت ببرید.

در همین راستا توصیه می‌کنم مطلب زیر را هم مطالعه کنید.

ماجرای کافه گلدون و علیرضا عبادوز

 

توجه: برخی از محصولات مثل کیف و کفش هم در سایت و هم در اینستاگرام فروش خوبی دارند اما برخی محصولات مانند شمع در اینستاگرام فروش خیلی بهتری دارند.

در واقع اگر یک فروشگاه اینترنتی تاسیس کنید و فقط به فروش شمع بپردازید درآمد خیلی زیادی نخواهید داشت اما در اینستاگرام پیجی را می‌شناسم  که فقط شمع می فروشد و به فروش روزانه ۵میلیون تومان رسیده است.

 

مرحله چهارم: راه اندازی وب سایت

اگر بستر انتخابی شما اینستاگرام است از اینجا به بعد باید به دنبال یادگیری بازاریابی اینستاگرامی باشید و مطالعه مطالب زیر را به شما توصیه می‌کنم.

اما اگر بستر انتخابی شما وبسایت است از این جا به بعد درباره روش های راه اندازی وب سایت باهم صحبت می کنیم و در نهایت بهترین روش را به شما توصیه خواهم کرد.

راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی

روش اول ساخت وب سایت:

اولین روش ساخت وب سایت طراحی و برنامه نویسی است که در سال‌های نه چندان دور واقعا اولین و تنها روش ساخت وبسایت محسوب می شد.

در این روش شما باید طراحی وب و برنامه نویسی وب را بیاموزید و یک وبسایت را خودتان از صفر طراحی و برنامه نویسی کنید.

به طور مثال سایت دیجی کالا و بیشتر سایت های معروف به دلیل داشتن تیم فنی قوی از این روش استفاده می‌کنند.

مزیت این روش این است که همه سایت را خودتان ایجاد کرده اید و وقتی برنامه نویسی بلد باشید یا تیم برنامه نویسی داشته باشید هر تغییری را که بخواهید در سایت ایجاد می‌کنید.

اما از معایب این روش سختی زیاد آن است بخصوص اگر برنامه نویسی بلد نباشید یا تازه کار باشید.

و همچنین زمان بر بودن آن است که معمولا زمان زیادی از شما می گیرد چرا که همه چیز را باید خودتان ایجاد بکنید.

 

روش دوم ساخت سایت:

در این روش شما از سیستم های مدیریت محتوا که به CMSها شهرت دارند استفاده می‌کنید.

سیستم های مدیریت محتوا در واقع یک سایت از پیش برنامه نویسی شده هستند که شما بدون نیاز به برنامه نویسی ظاهر مورد نظرتان روی آن اعمال می‌کنید.

برای درک بهتر، تصور کنید که در روش اول شما باید یک خودرو را خودتان به طور کامل بسازید از موتور تا بدنه.

اما در روش دوم، موتور خودرو به شما داده می‌شود و شما باید فکری به حال بدنه آن بکنید که البته بدنه های مختلفی هم به صورت پیشفرض وجود دارند اما اگر بخواهید می‌توانید بدنه آن را خودتان طراحی کنید.

ناگفته نماند که در روش دوم هم اگر ماهر باشید می‌توانید علاوه بر بدنه در موتور خودرو هم دست ببرید و هر تغیری که می‌خواهید ایجاد کنید.

یعنی در حالت دوم هم دست و بالتان برای ایجاد تغییر در سایت بسته نیست.

 

وردپرس چیست؟

در بین سیستم‌های مدیریت محتوای مختلف، وردپرس از همه مشهورتر است به گونه‌ای که نزدیک به ۳۰درصد کل سایت‌های جهان با وردرپرس ساخته شده اند و انقدر شهرت دارد که خیلی از افراد به صورت اختصاصی در زمینه برنامه نویسی وردپرس فعالیت می‌کنند.

رونق هم یک سایت وردپرسی است.

برای شناخت بهتر وردپرس، مقاله زیر را در سایت میهن وردپرس مطالعه کنید.

وردپرس چیست؟

 

روش سوم ساخت سایت:

در این روش از چیزی به نام سایت ساز استفاده می‌کنیم. این روش ساده ترین روش ساخت وبسایت است که هر آدمی که با اینترنت سر و کار دارد می‌تواند با این روش یک وبسایت داشته باشد.

سایت‌ سازها وبسایت‌هایی هستند که شما در آنها ثبت نام می‌کنید و سپس یک سایت با آدرس دلخواه خود به همراه پنل مدیریت تحویل می‌گیرید.

سایت ساز پرتال

برای درک بهتر تصور کنید که وقتی در فیسبوک ثبت نام می‌کنید یک صفحه اختصاصی برای خود دارید که مدیریتش دست خودتان است، سایت سازها هم دقیقا به این شکل هستند با این تفاوت که این بار به جای یک صفحه یا پروفایل، یک سایت دریافت می‌کنید.

آشنایی با سایت ساز پرتال

تنها مزیت این روش راه اندازی و مدیریت ساده آن است اگرنه هزینه سالانه باید بپردازید و هیچ تغییری هم در سایت نمی‌توانید ایجاد بکنید مگر با پرداخت هزینه اضافه به شرکت سایت ساز.

تولید محتوا در اینستاگراممن چه روشی را توصیه می‌کنم؟

توصیه قطعی من این است که خودتان یک دوره کوتاه ساخت سایت با وردپرس را بگذارید و یک سایت وردپرسی راه اندازی کنید.

کمی وقت بگذارید خیلی سریع یاد می‌گیرید که چطور با وردپرس یک سایت ایجاد کنید. مطمئن باشید که این بهترین روش برای داشتن یک وبسایت است.

 

مرحله پنجم: جذب ترافیک و بازاریابی اینترنتی

بعد از اینکه سایت شما ایجاد شد، باید به دنبال جذب ترافیک برای سایت باشید، چرا که بدون ترافیک هیچ خریدی از سایت شما ایجاد نمی‌ شود.

برای بازاریابی اینترنتی و دریافت ترافیک روش‌های مختلفی از جلمه تبلیغاتی بنری، تبلیغاتی کلیکی، تبلیغات گوگلی و . . . وجود دارند، اما من می‌خواهم دو روش عالی و آینده دار را به شما معرفی کنم.

 

سئو و بازاریابی محتوایی

ابتدا به سئو می پردازیم، سئو یعنی کاری کنید که سایت شما برای کلمات مشخصی در نتایج اول گوگل باشد.

به طور مثال سایت رونق برای عبارت ” بازاریابی اینستاگرامی” در رتبه‌های نخست گوگل قرار دارد و روزانه ترافیک مشخصی از گوگل به خاطر همین عبارت دریافت می‌کند و علت آن این است که من سئو انجام داده ام تا برای کلمات مشخصی از گوگل ترافیک دریافت کنم.

سرچ در گوگلدریافت ترافیک از گوگل به واسطه سئو هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد و اگر کمی وقت بگذارید و سئو یاد بگیرید و تولید محتوا کنید، بعد از مدتی به راحتی ترافیک رایگان خوبی از گوگل دریافت می‌کنید.

اما در مورد بازاریابی محتوایی، در این روش با توجه به این که شما وبسایت دارید، بهتر است در کنار سایتتان یک بلاگ وابسته به سایت ایجاد کنید و در آن محتوا منتشر کنید.

 

marcus sheridan

 

شاید بپرسید در چه زمینه محتوا منتشر کنیم؟

جواب این سوال ساده است، در مورد نیازهای مخاطبانتان محتوا منتشر کنید.

به طور مثال اگر یک فروشگاه اینترنتی چرم هستید، بررسی کنید و ببینید که مخاطبان شما در زمینه چرم چه موضوعاتی را در گوگل جستجو می کنند و شما در مورد آن موضوعات یک مطلب کامل بنویسید و به بهترین شکل ممکن به سوال مخاطبان پاسخ دهید.

به این شکل وقتی مخاطب درباره آن موضوع در گوگل سرچ می‌کند وارد مطلب شما در بلاگتان می‌شود.

دقت داشته باشید که برای رشد بلاگ هم باید سئو بلد باشید در واقع شرط داشتن یک وبسایت و یک بلاگ پر ترافیک توانایی تولید محتوا و سئو است.

چرا خیلی از افراد در راه اندازی کسب و کار اینترنتی شکست می خورند؟

علت شکست افراد در شروع کسب و کار اینترنتی موارد مختلفی است که به چند مورد اصلی اشاره می‌کنم.

 

علت اول: نداشتن صبر

به نظر من مهمترین شکست خیلی از افراد تازه کار در راه اندازی کسب و کار آنلاین، نداشتن صبر است، این افراد نمی‌دانند که روی چرخ افتادن هر کسب و کاری بخصوص کسب و کارهای اینترنتی نیازمند زمان است.

اگر با باز کردن یک مغازه از همان ساعت اول فروش اتفاق می افتد با شروع یک فروشگاه اینترنتی اینگونه نیست و لازم است چندین ماه تلاش کنید تا به اولین فروش برسید.

اما این افراد تازه کار از این موضوع خبر ندارند و بعد از یکی دو ماه فعالیت خسته شده و کار را رها می‌کنند.

 

علت دوم: تصور از راحتی کار

علت اصلی دیگر این است که خیلی از افراد تصور می کنند کسب و کار اینترنتی کار راحتی است و امروز سایت را ایجاد می کنیم و از فردا شاهد پیامک های خرید خواهیم بود.

در حالی که بعد از راه اندازی سایت تازه کار شما آغاز شده است و حالا باید هر روز فعالیت های مختلفی در زمینه بازاریابی اینترنتی انجام دهید و هرگز قرار نیست بی کار بمانید.

اما این افراد تازه کار وقتی متوجه می شوند که داشتن سایت کافی نیست و ظاهرا داستان پیچیده تر از آن بود که فکر می کردند، بیخیال ادامه کار می شوند.

به عقیده من این دو مورد از اصلی ترین مواردی هستند که موجب می شوند افراد کار را رها کنند، البته موارد دیگری همچون عدم آگاهی از بازار، انتخاب ایده اشتباه و . . .هم وجود دارند.

 

علت سوم: تصورات اشتباه از درآمد

در خیلی از مواقع افراد تصور می‌کنند که کسب و کار اینترنتی قرار است درآمد خیلی زیادی را ایجاد کند، در حالی که کسب و کار اینترنتی هم همانند کسب و کار سنتی حالت های مختلفی دارد، در حالت سنتی برخی ایده های کسب و کار درآمد بیشتری ایجاد می کنند و برخی کمتر، برخی افراد کسب و کارشان را گسترش می‌دهند و برخی گسترش نمی‌دهند و درآمد کمتری خواهند داشت.

در کسب و کار اینترنتی هم همین است، اینکه شما چه سایتی تاسیس می‌کنید یعنی اساسا ایده شما چیست، و اینکه چقدر روی سایت وقت می‌گذارید چقدر هزینه می‌کنید و … همگی روی میزان درآمد شما اثرگذار هستند.

به طور مثلا یک سایت همکاری در فروش که توسط یک نفر مدیریت می‌شود و روزانه ۱ یا ۲ ساعت برای آن وقت صرف می‌شود، می‌توانند ماهانه بین ۳ الی ۱۰ میلیون تومان درآمد ایجاد کند، حالا اگر همین سایت توسط یک تیم ۵ نفره مدیریت شود، روزانه ۱۰ ساعت روی آن کار شود و هزینه بیشتری روی آن انجام شود، درآمد آن می‌تواند به بالای ۵۰ میلیون در ماه برسد.

 

علت چهار: تصورات اشتباه از سرمایه مورد نیاز

این علت شکست در کسب و کار اینترنتی از همه جالب‌تر است، بارها افرادی را دیده ام که در همان ابتدای اجرای ایده دست از کار می‌کشند و یک شکست زودهنگام را تجربه می‌کنند. علت چیست؟

علت این است که در همان ابتدا تا کمی از سختی کار را تجربه می‌کنند و با کمی تلاش رشدی را تجربه نمی‌کنند، خیلی سریع خودشان را قانع می‌کنند که این کار شدنی نیست، نیاز به تیم یا سرمایه مالی و انسانی خیلی بیشتری دارد، درحالی که در اغلب موارد اشتباه می‌کنند، باید به دنبال یک شروع کوچک و سریع باشند.

اما این افراد به دنبال از ابتدا بزرگ بودن هستند، از ابتدا یک دفتر کار خوب داشتن، تجهیزات کامل داشتن، نیروی کار زیاد داشتن، هزینه زیاد برای تبلیغ کردن و . . . مسلما اگر اینطور تصور کنیم و به دنبال از همان اول بزرگ بودن باشیم، شکست ما قطعی است.

 

نکاتی از کسب درآمد اینترنتی

چند ایده کسب و کار اینترنتی در منزل و بدون سرمایه( یا سرمایه کم)

بسیار عالی، بعد از این همه گفتگو درباره کسب و کار اینترنتی و مراحل راه اندازی آن، بد نیست که چند ایده کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه یا با سرمایه کم را به شما معرفی کنم.

توجه: شاید برخی از دوستان تصور کنند که این مطالب حالت شعاری دارند و در واقعیت کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه یا با سرمایه کم وجود خارجی ندارد یا هر کسی نمی‌تواند چینن کاری را انجام دهد.

برای اینکه ذهنیت های منفی را از خود دور کنید، بد نیست بدانید که من رونق را با سرمایه اولیه ۱٫۵میلیون تومان راه اندازی کردم که البته با کمتر از این هم می‌توانستم.

 

۱) ایده کسب و کار اینترنتی : ساخت وبسایت محتوایی و درآمد از تبلیغات

حتما وبسایت های مانند دیجیاتو، زومیت و . . . را می‌شناسید که تبدیل به مجله های بزرگ اینترنتی شده اند و درآمد چند صدمیلیونی در ماه دارند.

شما هم می‌توانید چنین وبسایت‌هایی ایجاد کنید که البته قرار نیست در اول کار همانند آنها چندین نویسنده داشته باشید و چندصد میلیون در ماه درآمد کسب کنید.

می ‌توانید روزانه یک مطلب منتشر کنید و بعد از کمی صبر به ترافیک قابل قبولی برسید و درآمد ۱۰میلیون در ماه را تجربه کنید و در این مرحله اگر مایل باشید می توانید کمی از درآمدتان را برای رشد بیشتر سایتتان سرمایه گذاری کنید.

روش کسب درآمد اینترنتیحتی اگر یک وبسایت محتوایی با ترافیک خیلی خیلی کمتر از زومیت و دیجیاتو داشته باشید باز هم می توانید از تبلیغات درآمد کسب کنید، هم از تبلیغاتی که توسط کسب و کارهای مختلف به شما سفارش داده می‌شود و هم از سیستم های اتوماتیک درآمد از تبلیغات مانند یکتانت .

سیستم های اتوماتیک درآمد از تبلیغات به این شکل هستند که شما سایتتان را در آن ثبت می‌کنید و آنها به شما کدی می‌دهند تا در سایتتان درج کنید.

به این شکل یک سری تبلیغات به صورت اتوماتیک در سایت شما نمایش داده می‌شود که با هر بار کلیک کاربران روی تبلیغات مبلغی برای شما به عنوان مالک سایت و رسانه در نظر گرفته می‌ شود.

یک سایت مبتدی با ترافیک متوسط هم می‌تواند ماهانه ۳ الی ۴ میلیون درآمد داشته باشد.

 

۲) ایده کسب و کار اینترنتی : همکاری در فروش با دیجی کالا

دوسالی هست که سیستم همکاری در فروش دیجی کالا راه اندازی شده است و یک سالی است که این سیستم خیلی بهبود پیدا کرده و طرفداران زیادی هم دارد.

در این روش شما باید در سیستم همکاری در فروش دیجی کالا ثبت نام کنید و یک لینک اختصاصی برای هر محصولی که قصد فروشش را دارید دریافت کنید.

هر زمان کاربری از طریق لینک شما وارد دیجی کالا شود و محصول مورد نظر یا هر محصول دیگری را همان موقع یا تا ۳۰ روز بعد خریداری کند، دیجی کالا برای شما پورسانتی در نظر می‌گیرد.

کسب درآمد از همکاری در فروش

حالا چطور باید این کار را شروع کنید؟

می‌توانید یک سایت محتوایی ایجاد کنید، دقیقا مانند ایده قبل، اما این بار فقط درباره محصولات مختلف دیجی کالا بنویسید، راهنمای خرید، بررسی محصولات مختلف و . ..  و در مطالب خود به محصول مورد نظر در دیجی کالا لینک دهید.

برای درک بهتر می‌توانید به دو سایت زیر نگاهی داشته باشید که دقیقا در حال کسب درآمد از همکاری در فروش با دیجی کالا هستند.

سایت کلاغه

سایت درجه

 

۳) ایده کسب و کار اینترنتی : راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیچ

راه اندازی فروشگاه اینترنتی یکی از ایده‌هایی است که همیشه برای افراد مطرح است، خیلی‌ها یکی از ایده‌های اصلیشان این است که یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنند اما اینکه چه فروشگاهی مد نظرشان است از خود ایده مهمتر است.

بعضا در چت آنلاین سایت از من می‌پرسند که آیا فروشگاه اینترنتی سود دارد؟

جواب این سوال کاملا به استراتژی شما بستگی دارد، مثلا اگر شما قصد دارید مثل دیجی کالا همه مدل محصولی در سایتتان به فروش برسانید، پس یعنی شما قصد رقابت با دیجی کالا را دارید، حالا اگر توان رقابت نداشته باشید مسلما شکست می‌خورید.

پس خیلی مهم است که بتوانید در انتخاب محصول درست عمل کنید که توصیه من این است برای شروع به دنبال یک فروشگاه اینترنتی نیچ باشید، یعنی همه مدل محصول به فروش نرسانید و تنها روی محصولات و بازار مشخصی تمرکز کنید.

برای درک بهتر این بخش حتما مطالب زیر را مطالعه کنید.

چه محصولی ر ابرای فروش آنلاین انتخاب کنیم؟

ایده راه اندازی فروشگاه اینترنتی بدون ترس از دیجی کالا

 

۴) ایده کسب و کار اینترنتی : راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی

تقریبا می‌توان گفت که بیشتر محصولات را می‌توانید در اینستاگرام هم بفروشید.

وقتی به هر دلیل فعلا نمی‌توانید یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید، بهتر است کارتان با اینستاگرام آغاز کنید، البته حتی اگر وبسایت هم دارید باید بدانید که اینستاگرام یک فرصت عالی برای رسیدن به فروش های بالاست.

به طور مثال پیج زیر در اینستاگرام در زمینه فروش شمع فعالیت می‌کند، خانومی یک کارگاه کوچک شمع سازی دارد و محصولاتش را در پیج زیر به فروش می‌رساند و به گفته خود ایشان، به فروش روزانه ۵ میلیون تومان در روز رسیده است، فکرش را بکنید، ماهانه نزدیک ۱۵۰ میلیون تومان شمع می‌فروشد که عدد بسیار قابل توجهی است.

آیدی پیج در اینستاگرام: imperial.candle

شمع امپریال در اینستاگرام

این را مثال زدم تا بدانید اینستاگرام را نباید دست کم گرفت، فرقی نمی کند که وبسایت دارید یا خیر، حتما از پتانسیل بالای اینستاگرام استفاده کنید.

مطالعه مطلب زیر را به شما توصیه می کنم:

راهنمای کامل کسب درآمد از اینستاگرام در ایران

 

۵) ایده کسب و کار اینترنتی : راه اندازی کسب و کار خدماتی

خیلی از کسب‌وکارهای خدماتی که پیشتر در فضای سنتی رایج بودند را می‌توانید به صورت آنلاین هم راه اندازی کنید.

به طور مثال می‌توانید یک چاپخانه آنلاین تاسیس کنید و سفارشات را به صورت آنلاین دریافت کرده و بعد از چاپ ارسال کنید، اما از آنجایی که تاسیس چاپخانه به مهارت و البته سرمایه بالایی نیاز دارد، پس بهتر است در شروع کار با دیگر چاپخانه‌ها همکاری کنید و برای هر سفارشی که برایشان دریافت می‌کنید مبلغی به عنوان پورسانت دریافت کنید.

کسب و کارهای خدماتی دیگر هم وجود دارند که درآمد بهتری برای شما ایجاد می‌کنند و این کاملا به مهارت‌های شما بستگی دارد، در واقع خدمات شما ارایه مهارت‌هایتان است.

به طور مثال اگر یک گرافیست هستید، می‌توانید یک وبسایت ایجاد کنید و پروژه‌های گرافیکی دریافت کنید.

 

۶)  ایده کسب و کار اینترنتی : راه اندازی کسب و کار آموزشی

یکی از بهترین، کم هزینه ترین و پردرآمدترین ایده‌های کسب و کار اینترنتی این است که مهارت‌های خود را به صورت آنلاین آموزش دهید.

به طور مثال من در زمینه کسب‌وکار و بازاریابی اینترنتی تجربیاتی داریم و در حال حاضر از طریق وبسایت رونق در این زمینه به مخاطبان آموزش می‌دهم و به این شکل هم دیگران از تجربیات و آموزش‌های من بهره مند می‌شوند و هم من درآمدی کسب می‌کنم.

فرقی نمی‌کند در چه زمینه‌ای مهارت دارید، قطعا در آن زمینه افرادی وجود دارند که به دنبال یادگیری مهارت‌های شما هستند.

به طور مثال اگر در اکسل مهارت دارید می‌توانید مانند سایت اکسل پدیا به آموزش این مهارت بپردازید.

در زمینه عکاسی مهارت دارید، در زمینه پخت کیک مهارت دارید، در زمینه تعمیرات موبایل مهارت دارید، در زمینه گرافیک مهارت دارید، در هر همه این زمینه‌هایی که مثال زده شد می‌توانید یک وبسایت و مجموعه آموزشی داشته باشید.

اگر مایل به کسب درآمد از طریق آموزش هستید، نگاهی به دوره یکساله کارخانه اطلاعات که توسط سایت مدیرسبز برگزار می‌شود داشته باشید.

دوره یکساله کارخانه تولید اطلاعات

 

ایده‌های خیلی بیشتری برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی وجود دارند اما این ۶ مورد از کم هزینه ترین و پردرآمدترین ایده‌های کسب و کار اینترنتی هستند که هر فردی می‌تواند با یک اینترنت و یک کامپیوتر و کمتر از ۱ میلیون سرمایه کارش را آغاز کند.

 

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

پاسخ به سوالات متداول در زمینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی

بسیار خب، در این بخش می‌خواهم چند سوال پرتکرار در زمینه شروع کسب و کار اینترنتی را پاسخ دهم، سوالاتی که بارها یا در چت آنلاین سایت و یا در تلگرام و ایمیل از من پرسیده شده است.

خیلی از این سوالات احتمالا سوالات شما هم هستند، پس با دقت بخوانید.

 

۱) سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی؟

کاملا به ایده شما بستگی دارد. به طور مثال اگر به دنبال کسب درآمد از وبسایت محتوایی باشید، تنها هزینه ضروری شما یک هاست و یک دامین است که با حدود ۳۰۰ هزار تومان قابل خریداری هستند.

البته با فرض اینکه خودتان سایتتان را طراحی کنید،در غیر این صورت حدود ۵ میلیون هزینه طراحی سایت را باید بپردازید.

برای جذب ترافیک هم اگر بودجه داشته باشید می‌توانید در بخش سئو و جذب ترافیک از گوگل هزینه بیشتری انجام دهید اما اگر بودجه ندارید ضروری نیست.

اما اگر یک فروشگاه اینترنتی مد نظرتان باشد قطعا هزینه تامین کالا را هم خواهید داشت.

 

۲) آیا با وجود دیجیکالا، راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی منطقی است؟

بارها در مقالات مختلف به این موضوع اشاره کردم که دیجی کالا سهم زیادی از بازار را گرفته است  اما در مقابل فرهنگ خرید اینترنتی را رشد داده است.

در حال حاضر اگر بخواهید یک فروشگاه همه چیز فروش دقیقا مانند دیجی کالا باشید، مسلما منطقی به نظر نمی رسد، چرا که وارد رقابت با دیجی کالا می شوید و اگر توان این کار را نداشته باشید قطعا شکست می خورید.

اما اگر به دنبال راه اندازی یک فروشگاه تخصصی هستید، کاملا منطقی است که بتوانید موفق شوید همانطور که فروشگاه هایی مانند لوناتو سال هاست به صورت تخصصی در زمینه فروش عینک فعالیت می‌کنند.

مطالعه مطلب زیر که در ویرگول نوشته ام به شدت توصیه می‌شود:

مگر دیجی کالا تمام بازار را نگرفته است؟ 

 

۳) برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی چه مهارت هایی لازم است؟

مهارت های بازاریابی اینترنتی همگی لازم هستند، اما برای شروع سه مهارت خیلی به شما کمک می کنند، اینستاگرام مارکتینگ، راه اندازی سایت، سئوی سایت.

 

۴)  آیا کار فعلی خود را می توانم اینترنتی کنم؟

امروز بیشتر کارها را یا می‌توان کاملا اینترنتی کرد و یا از اینترنت برای فروش بهتر آنها استفاده کرد.

به طور مثال نمی‌توانید یک آرایشگاه اینترنتی داشته باشید، اما می‌توانید یک وبسایت داشته باشید تا وقتی کسی سرچ می‌کند آرایشگاه در مشهد، نام آرایشگاه شما در اولین نتیجه گوگل دیده شود.

می‌توانید کاری کنید که وقتی کسی سرچ می‌کند ” لوله بازکنی در کرج” نام شرکت و شماره تماس شما در اولین نتیجه گوگل دیده‌ شود.

برای اینکه ببینید آیا خدمات و محصولات شما در اینترنت مشتری دارد یا خیر، از ابزار گوگل کیورد پلنر استفاد کنید.

وارد این ابزار شوید و درباره کسب و کار خود کلمات و عباراتی را جستجو کنید تا به شما نشان دهد چقدر در ماه سرچ می‌شود.

 

۵) حداقل هزینه برای راه اندازی سایت چقدر هست؟

همانطور که گفته شد اگر خودتان بتوانید سایت را با وردپرس یا هر روش دیگری طراحی کنید، تنها هزینه هاست و دامین را باید بپردازید که برای شروع با ۳۰۰هزار تومان هم کارتان راه می افتد.

اما اگر قصد داشته باشید طراحی سایت را به شخص یا مجموعه ای بسپارید، حداقل ۵ میلیون تومان باید هزینه کنید.

 

۶) چطور برای سایتمان ترافیک جذب کنیم و به فروش برسیم؟

روش های مختلفی وجود دارند که در شروع کار توصیه من این است روی سئو و تولید محتوا تمرکز داشته باشید تا از ترافیک رایگان گوگل بهره مند شوید.

در آینده می توانید از تبلیغات اینترنتی هم به عنوان یک شتاب دهنده استفاده کنید.

 

۷) آیا ایده من برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خوب است؟

بارها پیش آمده که دوستان ایده خود را به من معرفی می کنند و منتظر نظر بنده هستند.

ببینید دوستان، اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا برای ایده شما رقیب جدی وجود دارد یا خیر.

اگر کسی در حال کسب درآمد از این ایده است، باید خوشحال باشید چون ایده شما تست شده و جواب پس داده و کافیست شما با یک مزیت رقابتی واقعی وارد بازار شوید.

اما اگر هیچ کس تا به حال ایده شما را اجرا نکرده باید مراقب باشید، شاید این ایده خوب نیست که کسی آن را اجرا نکرده، پس نیاز به بررسی بیشتری دارد.

در این شرایط توصیه می‌شود با چند مشاور کسب و کار اینترنتی ایده خود را مطرح کنید.

 

۸) آیا فروشگاه اینترنتی مجوز می‌خواهد؟

مجوز فروشگاه اینترنتی اجباری نیست، اما اگر برای فروشگاهتان نماد اعتماد دریافت کنید قطعا موجب اعتماد بیشتر کاربران به شما می‌شود. دریافت نماد اعتماد کار سختی نیست.

 

۹) حداقل زمان برای به نتیجه رسیدن یک کسب و کار اینترنتی چقدر است؟

کاملا به ایده شما، زمانی که صرف کار می‌کنید و همینطور بودجه شما بستگی دارد.

اما با فرض اینکه بودجه زیادی ندارید در حد متوسط زمان صرف کار می‌کنید، حداقل یکسال کار کنید.

به طور مثال سایت رونق بعد از یک سال به درآمدزایی رسید و من در این یک سال به صورت پاره وقت روی سایت کار می کردم و مجموعا ۱٫۵ میلیون تومان خرج سایت کردم، اگر از همان ابتدا فول تایم کار می‌کردم احتمالا در مدت زمان ۶ ماه به درآمدزایی می رسیدم.

 

۱۰) کسب و کار اینترنتی چقدر درآمد دارد؟

این سوال از ریشه غلط است، مثل این است که از شما بپرسم یک مغازه چقدر درآمد دارد؟ آیا شما می‌توانید به این سوال پاسخ دهید؟ احتمالا می پرسید که چه مغازه ای؟ میوه فروشی؟ طلا فروشی؟ سنگ فروشی؟

و اگر من به شما بگویم سنگ فروشی احتمالا شما می پرسید سنگ فروشی در چه وسعتی؟ یک جای کوچک در دور از شهر یا یک جای خیلی بزرگ در نزدیک شهر؟

در دنیای کسب و کار اینترنتی هم همین است شما چه ایده ای دارید؟ فروش اینترنتی کالا؟ فروش در اینستاگرام؟ چه قدر بودجه دارید؟ چقدر قرار است وقت صرف کنید؟

پس اگر می خواهید بدانید که راه اندازی کسب و کار آنلاین چقدر برای شما درآمد خواهد داشت باید ابتدا ایده خود را مشخص کنید تا شاید بتوان درآمد حدودی را تخمین زد.

 

۱۱) آیا برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به سایت است؟

پاسخ به این سوال به ایده شما بستگی دارد، برای برخی از کسب و کارها وجود سایت ضروری است، برای برخی کسب و کارها وجود سایت کمک کننده است و برای برخی اصلا نیاز نیست، همچنین ممکن است در یک مقطعی از کسب و کار ایجاد سایت توصیه نشود، اما مدتی بعد به دلیل گسترش کسب و کار توصیه شود که یک سایت داشته باشید.

به طور مثال وقتی شما با ایده فروش نوعی کالا در اینستاگرام کسب و کارتان را آغاز می‌کنید توصیه نمی‌شود که وبسایت هم طراحی کنید، چرا که در حال حاضر بهتر است تمرکز شما روی فروش از طریق اینستاگرام باشد، اما وقتی کسب و کارتان کمی رشد کرد، ایجاد یک سایت می‌تواند کمک کننده باشد، البته این به نوع محصول شما هم بستگی دارد.

 

 

 

بهترین ایده کسب و کار اینترنتی

بهترین ایده کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه + توصیه طلایی

خب به آخر مطلب رسیدیم و برای اینکه یک جمع بندی کوتاه از تمام مطلب داشته باشیم می‌خواهم یک ایده عالی و یک توصیه طلایی برای شما داشته باشم.

اگر تمام مطلب را به فراموشی می سپارید، همین چند جمله هم می تواند روی مسیر حرکتتان اثرگذار باشد.

در بین تمامی ایده‌ها من ایده ساخت وبسایت محتوایی را خیلی می‌پسندم، زیرا:

اولا به سرمایه خیلی خیلی کمی نیاز دارد.

دوما یک ایده کار در منزل واقعا عملی است.

و سوما درآمد خیلی زیادی می تواند برای شما ایجاد بکند به گونه ای که هم از تبلیغات درآمد داشته باشید و هم از همکاری در فروش.

احتمالا از خودتان می پرسید پس چرا خودش این ایده را اجرایی نمی کند؟ در جواب باید بگویم که در حال اجرایی کردن چنین ایده ای هستم، اما آرام آرام، دقیقا مانند رشد آرام رونق.

 

و اما توصیه طلایی . . .

به شما توصیه می‌کنم به دنبال یادگیری اساسی دو چیز باشید.

اول یاد بگیرید که با وردپرس طراحی سایت انجام دهید تا هر سایتی که دوست داشتید طراحی کنید و هزینه‌ای که می‌خواهید به طراح سایت بپردازید را صرف رشد سایت کنید.

دوم یاد بگیرید که با سئو و تولید محتوا از گوگل ترافیک جذب کنید.

اگر این دو کار را خوب یاد بگیرید تقریبا هر سایتی را می‌توانید راه اندازی کنید و مشکل جذب ترافیک هم نخواهید داشت چرا که سئو و تولید محتوا را به خوبی آموخته‌اید.

 

مهران دهقانی

حالا نوبت شماست

از صمیم قلب امیدوارم که مطالعه این مطلب برای شما لذت بخش بوده و حداقل یک چیز جدید

درباره کسب و کار اینترنتی به شما اضافه کرده باشد.

خیلی دوست دارم همین حالا بهترین چیزی که از این مطلب یاد گرفتید را برایم کامنت کنید.

دوست دارم بدانم چه چیزی برای شما جالب یا جذاب‌تر بوده است.

موفق باشید.

 

نوشته های مشابه

‫15 دیدگاه ها

 1. سلام خدمت شما استاد عزیز
  مطالبتون خیلی زیبا بود وشماراتحسین میکنم.
  یه سوالی دارم که اگه جواب بدید سپاسگزارم
  من فردی ۴۰ ساله با تحصیلات دیپلم ام والان کارپرداز یه شرکتم،ومیخواهم یه سایت،همکاری فروش تاسیس کنم.
  واز انجایی که کار با کامپیوتر را هم زیاد نمیدونم سوالم اینه که من میتونم وارد اینکار بشم؟یابه تحصیلات مخصوصی نیازه؟
  واینکه من به نویسندگی هم علاقه خاصی دارم…
  لطفا راهنمایی بفرمایید…سپاسگزارم

 2. درود و خدا قوت جناب دهقانی عزیز
  ممنون از مطالب بسیار مفیدی که قرار دادین. واقعا عالی بود
  یادگیری ورد پرس چقدر هزینه می خواد؟ و چند وقت طول می کشه؟

  1. سلام و درود. دوره ها و آموزش های رایگان و پولی زیادی براش هست. هزینه زیادی نداره. مدت زمان یادگیری هم بستگی به سطح مد نظر و میزان تلاشتون داره. در سطح ابتدایی ۱ ماه، در سطح متوسط ۳ ماه در سطح حرفه ای تر ۶ ماه و بیشتر. این یه حدود بود

 3. سلام و درود
  جا داره از صمیم قلب ازتون تشکر و سپاس بجا بیارم بابت این وبلاگ زیبا و بی نظیرتون،بنده از طریق اقای مقدس با سایت رونق اشنا شدم,با توضیحات کامل و انسان دوستانه شما مسیر درست انتخاب کردم،ممنونم

 4. سلام خیلی مطلب کاربردی‌ای بود. خسته نباشید. فقط یه سوال . به نظر شما یاد گرفتن همکاری در فروش، در حال حاضر ارزش وقت گذاشتن داره؟

 5. سلام جناب دهقانی. ممنون از مطلب تون.
  در مورد کسب وکارهای اینترنتی با درامد دلاری چیزی نگفتید در مقاله. میشه یکم راهنمایی بفرمایید که چطور میتونیم درامد دلاری داشته باشیم؟

  1. سلام جناب یاسر خوشحالم که مطلب مفید بوده براتون.

   در مورد کسب درآمد دلاری به این دلیل که برای بیشتر دوستان سخت هست و هر کسی به سمتش نمیره زیاد توضیح ندادیدم اما ایشالا در یک مطلب جداگانه بهش می پردازیم. درآمد دلاری به روش های مختلفی امکان پذیر است.
   کسب درآمد از یوتوب، از دریافت پروژه در سایت های فریلنسری و . ..
   اما یکی از روش هایی که من توصیه میکنم همکاری در فروش با فروشگاه های اینترنتی مثل آمازون هست.

 6. سلام. در مورد طراحی سایت با وردپرس به نظر شما لازمه خودمون دوره بگذرونیم و یاد بگیریم یا اینکه می تونیم طراحی رو به جایی بسپاریم؟
  در حقیقت برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی لازم هست که حتما خودمون وردپرس بلد باشیم؟ یا اینکه من اشتباه متوجه شدم؟
  با تشکر از سایت خوبتون

  1. سلام و درود.
   ببینید در مورد وردپرس من به این علت یادگرفتنش رو توصیه کردم که وردپرس یک سیستم بسیار عالی و سریع برای راه اندازی سایت هست و برای افرادی که میخوان یک کسب و کار اینترنتی رو با هزینه محدود راه اندازی کنن گزینه مناسبی است.
   و به همین دلیل هم وقتی قرار هست با وردپرس سایت راه اندازی کنیم، مسلما یادگیری راه اندازی و مدیریت سایت هم در اداره کسب و کار و هم در هزینه برای ما مفید هست.

   اما در مجموع اگر کسی سرمایه زیادی داره و میتونه از همون اول نیرو استخدام کنه، اجباری نیست خودش وردپرس یاد بگیره، فرض ما بر این هست که مخاطبانمون به دنبال راه اندازی کسب و کار اینترنتی با حداقل هزینه هستن و به دنبال استخدام نیرو هم نیستند.

   موفق باشید.

 7. سلام ممنون از مطلبتون. به نظرتون همکاری در فروش در حال حاضر خوبه در ایران؟ آیا ارزش وقت گذاشتن داره؟

  1. سلام. به جرات میتونم بگم همکاری در فروش در ایران در هیچ دوره ای به اندازه حالا پر رونق نبوده و در آینده نزدیک بهترم خواهد شد.

 8. خیلی عالی بود. در مورد اون پیجی که مثال زدید باید بگم واقعا نمیدونستم انقدر میشه تو اینستاگرام فروخت. ممنون میشم پیج رو در ایمیل برام ارسال کنید.
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا