دیگر مطالب

بهترین دوره های دیجیتال مارکتینگ در ایران | مقایسه و بررسی کامل

بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ

مسیرهای متفاوتی برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ وجود دارند که یکی از روش‌های عالی، بخصوص برای افرادی که به دنبال یادگیری سریعتر و کاملتر این تخصص هستند، شرکت در دوره های جامع دیجیتال مارکتینگ است.

در این مطلب قصد دارم به عنوان فردی که تجربیاتی را در دنیای دیجیتال مارکتینگ دارم و  البته شناخت خوبی هم نسبت به افراد و مجموعه‌های آموزشی دیجیتال مارکتینگ دارم، چند دوره مطرح دیجیتال مارکتینگ را به شما معرفی و مورد بررسی قرار دهم.

هدف از این مطلب این است که اولا با دوره‌های برتر آشنا شوید و دوما ببینیم که کدام دوره می‌تواند بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ حال حاضر در ایران باشد که می‌تواند شما را به یک دیجیتال مارکتر واقعی تبدیل کند.

 

معیارهای اساسی برای بررسی دوره های دیجیتال مارکتینگ:

قبل از اینکه به سراغ بررسی دوره های مختلف بازار برویم، بد نیست نگاهی به معیارهایمان داشته باشیم و ببینیم که یک دوره دیجیتال مارکتینگ را چطور ارزیابی می‌کنند تا با کمک این معیارها بتوانیم بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ را شناسایی کنیم.

 

معیار اول: جامع بود سرفصل‌ها

دیجیتال مارکتینگ حوزه‌های تخصصی مختلفی را شامل می‌شود، به طور مثال ایمیل مارکتینگ، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی محتوایی، سئو، تبلیغات آنلاین و . . . . همگی زیر مجموعه‌های دیجیتال مارکتینگ هستند.

پس در یک دوره جامع دیجیتال مارکتینگ انتظار می‌رود که شما در تمامی این زمینه‌های آموزش ببینید.

کسب درآمد از اینستاگرام

معیار دوم : مدت زمان دوره

البته که هرگز کیفیت یک دوره را با مدت زمان آن نمی‌توان سنجید، اما دوره‌ای که اختلاف زمانی خیلی زیادی با دیگر دوره‌های مشابه دارد، در بیشتر مواقع مفصل تر است و آموزش کاملتری ارایه می‌دهد.

به طور مثال اگر یک دوره به میزان ۵۰ ساعت از دوره دیگری بیشتر باشد، حتی اگر ۲۰ ساعت آن هم مفید باشد به این معنی است که ۲۰ ساعت آموزش مفید بیشتر وجود دارد و این به معنی آموزش کاملتر است.

پس مدت زمان یک دوره هم در کنار دیگر معیارها می‌تواند تا حدی نشان دهنده کامل بودن آموزش باشد به خصوص وقتی اختلاف مدت زمان آن با دیگر دوره‌های مشابه بالا باشد.

 

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

معیار سوم : مجموعه برگزار کننده دوره

اینکه چه مجموعه‌ای دوره را برگزار می‌کند تا حد خیلی زیادی می‌تواند نشان دهد که این دوره از چه کیفیتی برخوردار است. آیا دوره توسط مجموعه ای صرفا آموزشی برگزار می‌شود که به برگزاری دوره‌های دیگر هم مشغول است یا توسط مجموعه‌ای برگزار می‌شود که به صورت عملی هم در حال اجرای تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ است؟

شما نجاری را در مجتمع فنی بهتر یاد می‌گیرد یا در آکادمی یک تولیدی محصولات چوبی؟؟

 

مدرس دیجیتال مارکتینگ

معیار چهارم: مدرسین دوره

علاوه بر مجموعه برگزار کننده، مدرسین دوره هم از دو جهت حائز اهمیت هستند.

اول اینکه آیا تمام دوره را یک نفر تدریس می‌کند؟ یعنی سئو،ایمیل مارکتینگ،بازاریابی محتوایی، تبلیغات اینترنتی و . . . را فقط یک نفر تدریس می‌کند؟

اگر این طور است احتمالا دوره کیفیت مناسبی نخواهد داشت چرا که امکان پذیر نیست یک نفر در تمامی این موضوعات در سطح خیلی تخصصی فعالیت کرده باشد و قطعا در یک یا دو موضوع متخصص است و در دیگر موضوعات شما شاهد یک آموزش سطحی خواهید بود.

اما وقتی هر موضوع را متخصص مربوط به آن آموزش می‌دهد شما قطعا شاهد یک آموزش با کیفیت تر و سطح بالاتری خواهید بود.

دوم اینکه آیا مدرسین هر بخش تجربه کافی دارند؟ آیا شخصی که بخش سئو را آموزش می‌دهد حداقل یک سایت را سئو کرده است؟

 

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

معیار پنجم : پشتیبانی دوره

آیا بعد از اتمام دوره و زمانی که شما قصد دارید وارد بازار کار شوید یا کار خود را گسترش دهید، از شما پشتیبانی می‌شود؟ آیا به سوالات احتمالی شما پاسخ داده می‌شود؟

مسلما یک دوره خوب باید پشتیبانی خوبی داشته باشد و دانشجوی دوره بعد از تمام دوره به حال خود رها نشود و در ادامه کار برای ورود به بازار کار و فعالیت در دنیای واقعی از ایشان حمایت شود.

 

ابزار بازاریابی محتوایی

معیار ششم: عملی و پروژه محور بودن

قطعا یک دوره جامع دیجیتال مارکتینگ شامل خیلی از مباحث تئوری خواهد بود چون برخی موضوعات مانند تدوین استراتژی ذاتا تئوری هستند و بخش عملی کمی دارند، اما آیا این دوره کاملا تئوی است؟ یا بخش های که لازم است به صورت عملی باشند به صورت عملی آموزش داده می‌شوند؟

لذا یکی از معیارهای اصلی این است که دوره تا جای ممکن عملی باشد و هرجا که لازم است دانشجویان دوره به صورت عملی یاد بگیرند و در عمل کارهایی را انجام دهند.

 

معیار هفتم : ارایه مدرک رسمی

در انتهای خیلی از دوره‌های دیجیتال مارکتینگ به شما مدرکی داده می‌شود که امری معمول است، اما آنچه اهمیت دارد ارزش این مدرک است. مهم نیست مجموعه‌ای که این مدرک را به شما اعطا می‌کند چقدر بزرگ است، مهم این است که آیا شرکتهای بزرگی که قرار است روزی در آنها مشغول شوید آموزش‌های این مجموعه‌ را قبول دارند یا به نظر آنها این مجموعه آموزش‌های مناسبی ندارد.

 

بسیار عالی، حالا با در نظر داشتن این معیارها به سراغ دوره های مختلف دیجیتال مارکتینگ می‌رویم و تک تک آنها را بررسی می‌کنیم تا در نهایت بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ را شناسایی کنیم.

 

دوره جامع دیجیتال مارکتینگ

۱- دوره کامل دیجیتال مارکتینگ (مجموعه نوین)

این دوره دیجیتال مارکتینگ توسط آژانس بازاریابی دیجیتال نوین برگزار می‌شود و شامل ۱۵۰ ساعت آموزشی تخصصی است که توسط اساتید برجسته در حوزه‌های مختلف تدریس می‌شود

مجموعه نوین بیش از ۱۰ سال است که در زمینه بازاریابی دیجیتال فعالیت می‌کند و خدمات متنوعی همچون سئوی سایت، تبلیغات گوگل، طراحی سایت، طراحی و اجرای کمپین دیجیتال، بازایابی محتوایی و . . . را ارایه می‌دهد.

دوره دیجیتال مارکتینگ نوین

 

نگاهی به سرفصل‌های دوره دیجیتال مارکتینگ نوین:

۱- مبانی و اصول بازاریابی دیجیتال

۲- تجربه کاربری

۳- بازاریابی محتوا

۴- تبلیغات دیجیتال

۵- سئو

۶- بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

۷- تعامل در دنیای دیجیتال

۸- تحلیل دیجیتال

سرفصل‌های دوره تقریبا کامل هستند هر چند تعداد آنها زیاد نیست اما هر سرفصل یک موضوع کاملا شناخته شده در دنیای دیجیتال مارکتینگ و است و سعی نکرده‌اند که با سرفصل‌های من دراوردی صرفا تعداد سرفصل‌ها را زیاد کنند.

 

آیا این دوره عملی و پروژه محور است؟

این دوره توسط یک آژانس بازاریابی دیجیتال برگزار می‌شود که یک امتیاز مثبت بزرگ برای این دوره است چرا که مدرسین دوره همگی از اعضای این آژانس تبلیغاتی بوده و هر روز در حال رویارویی با تجربیات جدید و کار روی پروژه‌های واقعی هستند.

از طرفی در صفحه دوره به صورت واضح بیان شده است که این دوره کاملا عملی و پروژه محور است و در کنار دوره ۹ کتاب کاملا تخصصی به شما داده می‌شود.

یکی از این کتاب‌ها، کتاب بمب گذاری در محتواست که سال گذشته این کتاب را خریداری و بررسی کردم، به جرات این بهترین کتاب فارسی زبانی بود که در زمینه تولید محتوا مطالعه کردم که هم مباحث تئوری در آن به خوبی بیان شده بود و هم مباحث عملی را به خوبی آموزش داده بودند.

 

آیا آژانس  نوین در ارایه خدمات و آموزش‌ها به اندازه کافی قوی هست؟

اگر چند کتاب رایگان آکادمی نوین رو دانلود و مطالعه کنید به راحتی کیفیت را از آموزش‌های رایگان آنها متوجه می‌شوید، مطالبی که در آموزش‌های رایگان ارایه می‌دهند به ندرت در آموزش‌های پولی مشاهده کرده‌ام.

از طرفی در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که برخی از مشتریان نوین نظرشان را درباره کیفیت خدمات و آموزش‌های این مجموعه به این شکل بیان کرده‌اند.

آکادمی دیجیتال مارکتینگ نوین

 

همچنین اگر نگاهی به آکادمی آژانس بازاریابی نوین داشته باشید، متوجه می‌شوید که نوین در امر آموزش یک روند جدی را آغاز کرده است و همانقدر که در ارایه خدمات به خوبی عمل می‌کند در امر آموزش هم با همان جدیت به جلو حرکت می‌کند.

مشاهده آکادمی نوین

 

استاتید دوره چه افرادی هستند؟

اساتید دوره همگی از افراد با تجربه در دنیای دیجیتال مارکتینگ هستند.

 

سعید رهبری

سعید رهبری

مدیر وب‌سایت نوین – فعالیت در حوزه اینترنت از سال ۸۱ – لیسانس ادبیات انگلیسی دانشگاه تهران – برگزاری بیش از ۸ دوره کلاس برای کسب و کارهای مختلف اینترنتی – موسس سایت‌های تهران‌ترجمه و oxogame – نویسندۀ کتاب بمب‌گذاری در محتوا – نگارش بیش از ۵۰ مقاله در زمینه بازاریابی دیجیتال – طراح تجربه کاربری و کپی‌رایتر وب‌سایت نوین (و بسیاری وب‌سایت‌های دیگر)

 

حامد رضوی

حامد رضوی

مدیر محصول وب‌سایت نوین – نویسندۀ کتاب‌های اصول تبلیغات در گوگل، نصب اپلیکیشن با گوگل ادز، اصطلاحات تگ منیجر و آموزش کاربری RegEx – بیش از ۴ سال تجربه کار با گوگل ادز – راه‌اندازی بیش از ۲۰۰ کمپین موفق

 

سمیرا سرباز

سمیرا سرباز

مدیر محتوای وب‌سایت نوین – نویسندۀ کتاب‌های راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی و واژه‌نامه بازاریابی دیجیتال – بیش از ۴ سال تجربه تدوین استراتژی و بازاریابی محتوا – استراتژیست محتوای وب‌سایت پت‌بان

 

آیا نوین مدرک رسمی ارایه می‌دهد؟

آنطور که در صفحه توضیحات دوره آمده است، نوین با گرفتن آزمون در هر سرفصل مدرک رسمی به شما اعطا می‌کند، هرچند که ارزش هر فرد به دانش و تجربه اوست اما این مدرک اعتبار لازم را داشته و همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید بسیاری از شرکت‌های مطرح و استارتاپی، آموزش‌های نوین و دانش آموختگان مجموعه نوین را تایید می‌کنند.

دوره دیجیتال مارکتینگ آنلاین

 

آیا این دوره برای من مناسب است؟

اگر به دنبال یادگیری دیجیتال مارکتینگ در سطحی هستید که بتوانید به عنوان یک دیجیتال مارکتر در کسب و کارهای اینترنتی مشغول به کار شوید، قطعا این دوره می‌تواند برای شما مفید باشد.

 • این دوره سرفصل‌های لازم را پوشش داده است.
 • این دوره توسط یک آژانس دیجیتال مارکتینگ معتبر و با سابقه برگزار می‌شود.
 • مدرسین دوره همگی از اعضای تیم نوین هستند، تجربه بالایی دارند و هر روز در حال کار روی پروژه‌های واقعی هستند.
 • نوین با کسب‌وکارهای اینترنتی ارتباطات زیادی دارند و به راحتی دانشجویان ممتاز را به شرکت‌ها معرفی می‌کند.

همه این موارد موجب می‌شوند تا دوره دیجیتال مارکتینگ نوین را برترین دوره جامع دیجیتال مارکتینگ حال حاضر در ایران بنامم که به خوبی می‌تواند افراد را برای فعالیت واقعی در دنیای دیجیتال مارکتینگ تربیت کند.

 

آیا این دوره بازگشت وجه دارد؟

اینطور که در صفحه دوره آمده است، شما به مدت ۳۰ روز فرصت دارید که درخواست بازگشت وجه کنید و بدون هیچ سوالی مبلغ دوره به شما بازگردانده می‌شود که این یک پیشنهاد خرید بدون ریسک محسوب می‌شود.

دوره دیجیتال مارکتینگ آکادمی نوین

 

مزیت دوره دیجیتال مارکتینگ نوین:

به عقیده من یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های دوره نوین این است که فقط به شما دیجیتال مارکتینگ را آموزش نمی‌دهد، بلکه با توجه به تجربیات و تعاملاتی که در دنیای دیجیتال مارکتینگ دارند، به شما یاد می‌دهد که چطور یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای باشید و شما را با چالش‌های دنیای دیجیتال مارکتینگ هم آشنا می‌کنند.

در حقیقت این یک دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ نیست، بلکه یک دوره کامل تربیت دیجیتال مارکتر برای ورود به بازار کار است و فراتر از آموزش صرف دیجیتال مارکتینگ است.

 

نگاهی جزئی‌تر به آموزش‌هایی که در این دوره دریافت می‌کنید:

این دوره، در واقعیت یک مجموعه از تمام آموزش‌های دیجیتال مارکتینگ نوین است. حالا چه این آموزش امروز در دسترس باشد، چه قرار باشد در آینده منتشر شود.

شما می‌توانید با هزینه‌ای برابر با قیمت دوره‌های موجود فعلی، به مجموعه‌ای بی‌نظیر و ارزشمند از آموزش‌ها دسترسی پیدا کنید. آموزش‌هایی که ارزش مجموع آنها بیش از ۱۰ میلیون تومان خواهد شد.

در حالی که قیمت دوره ۸/۲ میلیون تومان است که به مدت محدود با مبلغ ۵/۹ میلیون تومان قابل خریداری است.

در ادامه، به بررسی موضوعات و دوره‌های این مجموعه می‌پردازیم. (این لیست قطعی نیست و امکان اضافه شدن دوره‌های بیشتر نیز وجود دارد.

 

مبانی بازاریابی دیجیتال

۱- مبانی و اصول بازاریابی دیجیتال

یک بازاریاب دیجیتال قبل از یادگیری ابزارها باید کسب‌وکار و بازاریابی بلد باشد. هدف ما در این بخش از دوره دادن یک دید عمیق به بازاریابی دیجیتال است. شناختی که در طول مسیر یادگیری دیجیتال مارکتینگ باید داشته باشید.

 • واژه‌نامه بازاریابی دیجیتال
 • کتاب هویت برند و مشتری(ارزش: ۳۹ هزار تومان)
 • دوره مبانی و اصول بازاریابی دیجیتال (ارزش: حدود ۲۹۰ هزار تومان – تاریخ انتشار: بهار ۹۹)

 

تجربه کاربری در دیجیتال مارکتینگ

۲- تجربه کاربری

درک رفتار کاربر و داشتن حداقل دانش مقدماتی دربارۀ تجربۀ کاربری، برای موفقیت یک دیجیتال مارکتر ضروری است. گاهی یک تغییر کوچک در سایت، تاثیرهای بی‌نهایت بزرگی در فروش می‌گذارد.

 • کتاب روانشناسی مشتری آنلاین (ارزش: حداقل ۷۹ هزار تومان – تاریخ انتشار: بهار ۹۹)
 • دوره آموزش طراحی تجربه کاربری (ارزش: حداقل ۶۰۰ هزار تومان – تاریخ انتشار: بهار ۹۹)

 

بازاریابی محتوایی

۳- بازاریابی محتوایی

محتوا برای کسب و کارهای دیجیتال، اهمیّتی حیاتی دارد. در این بخش برنامه‌ریزی برای محتوای سایت و شبکه‌های اجتماعی را یاد می‌گیریم و توانایی نوشتن مقاله را در خود پرورش می‌دهیم.

 

تبلیغات در گوگل

۴- تبلیغات دیجیتال

لیغات، بخشی جدایی‌ناپذیر از دیجیتال مارکتینگ است. در این بخش از دوره، قرار است درباره راهکارهای مختلف تبلیغاتی، راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی و صد البته، تبلیغات گوگل (موثرترین روش تبلیغاتی در جعبه ابزار شما) صحبت کنیم.

 • دوره مبانی تبلیغات دیجیتال (ارزش: حداقل ۴۰۰ هزار تومان – تاریخ انتشار: پاییز ۹۹)
 • دوره جامع تبلیغات در گوگل(ارزش: ۸۹۰ هزار تومان)
 • کتاب نصب اپلیکیشن با گوگل ادز
 • کتاب اصول تبلیغات در جستجوی گوگل

 

سئو و بهینه سازی سایت

۵- سئو و بهینه سازی سایت

فرصت دیده شدن به صورت طبیعی، یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های بازاریابی دیجیتال است. سئو و بهینه‌سازی اصولی، این فرصت را در اختیار شما می‌گذارد.

 • دوره تحقیق کلمات کلیدی (ارزش: ۴۹۰ هزار تومان)
 • دوره آموزش مبانی سئو (ارزش: حداقل ۲۰۰ هزار تومان – تاریخ انتشار: بهار تا تابستان ۹۹)
 • دوره آموزش سئو داخلی (ارزش: حداقل ۴۰۰ هزار تومان – تاریخ انتشار: تابستان ۹۹)
 • دوره آموزش سئو خارجی (ارزش: حداقل ۴۰۰ هزار تومان – تاریخ انتشار: تابستان ۹۹)
 • دوره آموزش سئو تکنیکال (ارزش: حداقل ۳۰۰ هزار تومان – تاریخ انتشار: تابستان تا پاییز ۹۹)
 • دوره آموزش گوگل سرچ کنسول (ارزش: حداقل ۲۰۰ هزار تومان – تاریخ انتشار: بهار ۹۹)
 • دوره + کتاب گوگل چگونه فکر می‌کند؟ (ارزش: حداقل ۲۰۰ هزار تومان – تاریخ انتشار: بهار ۹۹)
 • کتاب راهنمای رپورتاژ خبری

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی

۶- بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

حتماً شما هم به خوبی از قدرت شبکه‌های اجتماعی (مثل اینستاگرام) با خبر هستید. در این بخش از دوره، روش درست تولید محتوا، مدیریت اصولی، تکنیک‌های بازاریابی و تبلیغاتی موثر در این شبکه‌ها را به شما آموزش می‌دهیم.

 • دوره آموزش بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی (ارزش: حداقل ۶۰۰ هزار تومان – تاریخ انتشار: تابستان تا پاییز ۹۹)
 • دوره آموزش مدیریت و استراتژی محتوا (ارزش: ۹۲۰ هزار تومان)

 

تعامل در بازاریابی دیجیتال

۷- تعامل

یکی از مهم‌ترین مباحثی که باید در دیجیتال مارکتینگ یاد بگیریم، تعامل اصولی با مخاطبان است برای ترغیب آنها به خرید و البته، نگهداری آنهاست. در این بخش، مباحث زیر را به شما آموزش می‌هیم:

 • دوره آموزش بازاریابی پیامکی (ارزش: ۲۴۰ هزار تومان)
 • دوره آموزش بازاریابی ایمیلی (ارزش: حداقل ۲۰۰ هزار تومان – تاریخ انتشار: تابستان ۹۹)
 • کتاب آموزش بازاریابی پیامکی

 

آنالیز بازاریابی دیجیتال

۷- تحلیل دیجیتال

مهم نیست که چقدر در بازاریابی و تبلیغات خبره باشید، تا زمانی که فعالیت‌های خود را به درستی تحلیل نکنید، کارتان تمام نشده است.

 • دوره آموزش گوگل آنالیتیکس (ارزش دوره: حداقل ۵۰۰ هزار تومان – تاریخ انتشار: تابستان تا پاییز ۹۹)
 • دوره آموزش گوگل تگ منیجر (ارزش: ۵۴۰ هزار تومان)
 • کتاب راهنمای اصطلاحات تگ منیجر
 • کتاب راهنمای کاربردی RegEX
 • کتاب ماتریس SWOT

 

***مشاهده دوره دیجیتال مارکتینگ نوین***

 

 

 

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

۲- دوره جامع دیجیتال مارکتینگ از آکادمی دیجیتال مارکتینگ(dma course)

این دوره توسط آکادمی دیجیتال مارکتینگ برگزار می‌شود که به صورت حضوری و آنلاین قابل ارایه است که در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا فقط به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

مدت زمان این دوره ۱۹۲ ساعت می‌باشد که شامل ۴۸ جلسه ۴ ساعته است و به گفته آکادمی شامل یک پروزه عملی هم می‌باشد که امتیاز مثبت برای دوره است.

سرفصل‌های این دوره دیجیتال مارکتینگ:

۱- دیجیتال برندینگ به مدت ۲۰ ساعت

۲- تحقیقات بازار آنلاین ۳۲ ساعت

۳- قیمت گذاری و تخفیف دهی ۱۶ ساعت

۴- گوگل ادز پیشرفته ۲۰ ساعت

۵- گوگل آنالیتیکس پیشرفته ۲۰ ساعت

۶- تجربه کاربری و رابط کاربری (UI/UX) به مدت ۱۶ ساعت

۷- بهینه سازی نرخ تبدیل(CRO) به مدت ۱۲ ساعت

۸- مدیریت ارتباط با مشتری ۳۲ تا ۳۶ ساعت

۹- هوش تجاری ۱۲ ساعت

۱۰- گیمیفیکیشن ۱۲ ساعت

 

دوره دیجیتال مارکتینگ

 

جای خالی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در سرفصل‌های این دوره کاملا محسوس است و بسیار هم عجیب است که چطور یکی از زیر مجموعه‌های اصلی بازاریابی دیجیتال که خود شامل زیرمجموعه‌های بزرگی همچون بازاریابی اینستاگرامی است را در این دوره قرار نداده‌اند.

در حقیقت بعد از شرکت در این دوره همچنان نیاز به شرکت در یک دوره بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و لینکدین خواهید داشت که یک امتیاز منفی بزرگ برای این دوره است.

 

درباره مجموعه برگزار کننده:

آکادمی دیجیتال مارکتینگ همانطور که از نامش پیداست یک آکادمی است که دوره های مختلفی را تدوین کرده‌ است و برای هر دور با اساتید مختلفی همکاری می‌کند که این اساتید مستقیما در این آکادمی مشغول به کار نیستند و در حال همکاری با این آکادمی می باشند.

آکادمی دیجیتال مارکتینگ به آدرس dmacourse.com مجموعه معتبری است و از این نظر لازم نیست نگرانی داشته باشید و همانطور که گفته شد صرفا یک آکادمی است که اساتید برجسته را گرد هم آورده است و خود مجموعه در زمینه بازاریابی دیجیتال کار اجرایی انجام نمی‌دهد.

 

درباره اساتید دوره :

اساتید دوره همگی از افراد با تجربه در زمینه دیجیتال مارکتینگ هستند که یک امتیاز مثبت برای این دوره است و هر موضوع توسط مدرس متخصص آن حوزه تدریس می‌شود که یک امتیاز مثبت برای دوره است.

 

پشتیبانی دوره:

بعد از شرکت در این در یک گروه تلگرامی عضو می‌شوید و امکان ارتباط آسان شما با اساتید فراهم می‌شود و همچنین در صورتی که بعد از دوره همچنان نیاز به آموزش داشته باشید می‌توانید با هماهنگی قبلی در کلاس های بعدی حاضر شوید.

همچنین بعد از پایان دوره به شما مدرک رسمی وزارت علوم داده می‌شود و دانشجویان ممتاز به شرکت‌های مربوطه معرفی می‌شوند.

 

مشاهده این دوره دیجیتال مارکتینگ 

 

دیجیتال مارکتینگ ماهان

۳- دوره دیجیتال مارکتینگ ماهان

این دوره دیجیتال مارکتینگ توسط موسسه ماهان برگزار می‌شود.

ماهان یک موسسه آموزشی در زمینه آموزش مهارت‌های مرتبط با کسب‌وکار و بازاریابی می‌باشد که دوره‌های مختلفی مانند بازاریابی بیمه، مدیریت MBA، بازاریابی بیمه و . . .  نیز برگزار می‌کند که دوره دیجیتال مارکتینگ هم یکی از دوره‌های آموزشی این موسسه است.

مدت زمان این دوره ۹۹ ساعت اعلام شده که این مدت در سرفصل‌های آموزشی مختلف پخش شده است و در حال حاضر این دوره صرفا به صورت آنلاین برگزار می‌شود، نگاهی به سرفصل‌های این دوره بیاندازیم.

 

سرفصل‌های دوره دیجیتال مارکتینگ ماهان:

۱- مفاهیم کاربردی مارکتینگ ۳ ساعت

۲- بازاریابی دیجیتال ۱۲ ساعت

۳- تفکر استراتژیک در دیجیتال مارکتینگ ۶ ساعت

۴- بازاریابی شبکه های اجتماعی ۶ ساعت

۵- تحقیقات بازار و تحقیقات بازاریابی ۶ ساعت

۶- مدیریت ارتباطات یکپارچه دیجیتال ۹ ساعت

۷- مفاهیم کمپین های دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای کاربردی ۹ ساعت

۸- برنامه ریزی مدل های کسب و کار در دیجیتال مارکتینگ ۶ ساعت

۹- گیمیفیکیشن ۳ ساعت

۱۰- بازاریابی محتوایی دیجیتال ۶ ساعت

۱۱- دیجیتال برندینگ ۳ ساعت

۱۲- سئو مارکتینگ ۱۲ ساعت

۱۳- موبایل مارکتینگ و اپلیکیشن مارکتینگ ۶ ساعت

۱۴- داده کاوی ۳ ساعت

۱۵- هک رشد ۳ ساعت

 

سرفصل‌های به نظر کاملی هستند اما به عقیده من سرفصل‌ها به گونه‌ای هستند که بیشتر به سمت بازاریابی گرایش دارند و دانشجو بعد از دوره دید خوبی به بازاریابی و بازاریابی دیجیتال پیدا می‌کند اما در زمینه دیجیتال مارکتینگ توانایی لازم را کسب نمی‌کند.

به طور مثال یکی از بخش‌های مهم دیجیتال مارکتینگ یعنی تحلیل دیجیتال و کار با ابزارهای تحلیلی در این دوره آموزش داده نمی‌شود و در جای خالی آن در سرفصل‌ها کاملا مشهود است و این یک امتیاز منفی بزرگ برای این دوره است.

 

مدرسه کسب و کار ماهان

 

یکی دیگر از نقاط ضعف این دوره، عملی نبودن دوره است که حداقل در توضیحات دوره هیچ اشاره‌ای به کار عملی و پروژه محور بودن دوره نشده است و تنها به این موضوع که پروژه های موفق تحلیل می‌شوند اشاره شده است و این هم یک امتیاز منفی برای یک دوره دیجیتال مارکتینگ است.

 

دیجیتال مارکتینگ ماهان

درباره مجموعه برگزار کننده:

مجموعه برگزار کننده همانطور که پیشتر گفته شد مدرسه کسب و کار ماهان است که موسسه کاملا معتبری است و مدارک آن هم مورد قبول وزارت علوم است.

اگر نگاهی به دوره‌های ماهان بیاندازید، تمامی دوره‌ها در زمینه کسب‌وکار و بازاریابی و عمدتا به صورت تئوری و مفهومی هستند، به طور مدیریت برند و تبلیغات، مدیریت MBA، بازاریابی بیمه و  . . .

 

درباره اساتید دوره :

در صفحه دوره اشاره شده است که اساتید دوره همگی از افراد با تجربه این حوزه هستند اما تنها نام دو مدرس برای این دوره دیده می‌شود کی از آنها جناب رضا شیرازی هستند که در زمینه سئو تخصص دارند و دیگری ناصر حجتی که البته تخصص ایشان ذکر نشده است.

جناب شیرازی که قطعا بخش سئو را تدریس می‌کند اما جناب ناصر حجتی قطعا نمی‌توانند تمامی موضوعات باقی ماننده را پوشش دهند، پس یا اساتید دیگری وجود دارند که نام آنها ذکر نشده و یا جناب حجتی همه موضوعات باقی مانده را قطعا با کیفیت پایین‌تری تدریس خواهند کرد.

 

پشتیبانی دوره:

در صفحه دوره اشاره‌ای به پشتیبانی بعد از دوره نشده است، البته به این معنی نیست که قطعا این دوره پشتیبانی ندارد اما حداقل در صفحه دوره به این موضوع که پشتیبانی به چه صورت خواهد بود اشاره ای‌ نشده است.

 

مشاهده دوره دیجیتال مارکتینگ مدرسه ماهان

 

مطلب پیشنهادی: منابع یادگیری بازاریابی محتوایی

 

دیجیتال مارکتینگ واقعی

۴- دوره دیجیتال مارکتینگ واقعی(مدیر سبز)

این دوره توسط سایت مدیر سبز و ژان بقوسیان ارایه می‌شود که مدت زمان دقیق آن مشخص نیست اما شامل ۲۵ فیلم است که می‌توان حدس زد که حداقل ۵۰ فیلم آموزشی باشید که بلافاصله پس از خرید قابل دانلود و مشاهده است.

 

سرفصل‌های دوره دیجیتال مارکتینگ واقعی:

۱- بازاریابی محتوایی

۲- تبلیغات آنلاین

۳- سئو و بهینه سازی سایت

۴- ساخت کمپین آنلاین خودکار

۵- بازاریابی با ایمیل

۶- تبلیغ نویسی

۷- افزایش نرخ تبدیل

۸- تحلیل و آنالیز سایت

۹- بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

سرفصل‌های بدی نیست، اما جای برخی مباحث مانند مبانی بازاریابی دیجیتال، گیمیفیکیشن و تجربه کاربری خالی است که البته از مباحث اصلی نیستند، اما به هرحال نبودشان یک امتیاز منفی محسوب می‌شود.

 

دوره دیجیتال مارکتینگ واقعی

 

درباره مدرس و  مجموعه برگزار کننده:

مجموعه برگزار کننده وبسایت آموزشی مدیرسبز است که بیشتر از ۱۰ سال است توسط ژان بقوسیان مدیریت می‌شود.

ژان بقوسیان در این مدت در زمینه‌های مختلفی مانند مدیریت، بازاریابی، مدیریت زمان و بهره وری، بازاریابی اینترنتی فعالیت داشته است و همین پراکندی فعالیت ایشان موجب می‌شود که نتوانیم ایشان را یک دیجیتال مارکتر بنامیم چرا که بیشتر تمرکز ایشان روی مدیران و صاحبان کسب‌وکار است.

اما از نظر اعتبار هم خود ایشان و هم سایتشان کاملا معتبر و شناخته شده هستند و همواره آموزش‌های با کیفیتی ارایه کر‌ده‌اند.

 

نکاتی از کسب درآمد اینترنتیآیا این دوره برای من مناسب است؟

بدون تعارف می‌گویم که بزرگترین ضعف این دوره مدرس آن است و اولین ایراد دوره آن است که یک مدرس نمی‌تواند در تمامی این زمینه‌ها تجربه داشته باشد و نهایتا تنها در زمینه کاری خودشان یعنی آموزش این تجربه کسب کرده‌اند.

به طور مثال ایشان نمی‌توانند مانند شخصی که بیش از ۱۰ سال در زمینه سئو کار کرده و تجربه دارند بخش سئو را آموزش دهند و همینطور سایر سرفصل‌ها.

دومین ایراد این است که ایشان لزوما در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت ندارند و اگر نگاهی به آموزش‌ها و محتواهای سایتشان داشته باشید متوجه تمرکز بیشتر ایشان روی دوره‌های مرتبط با مدیران شرکت‌ها می‌شوید.

پس اگر شما یک مدیر هستید و قصد دارید دیجیتال مارکتینگ را به عنوان مدیر یک مجموعه یاد بگیرید، این دوره می‌تواند برای شما مفید باشد، اما احتمال اینکه با این دوره بتوانید در شرکت‌های برتر به عنوان متخصص دیجیتال مارکتینگ فعالیت کنید بسیار کم است.

 

پشتیبانی دوره:

در صفحه دوره اشاره‌ای به پشتیبانی بعد از دوره نشده است، البته به این معنی نیست که قطعا این دوره پشتیبانی ندارد اما حداقل در صفحه دوره به این موضوع که پشتیبانی به چه صورت خواهد بود اشاره ای‌ نشده است.

لذا احتمالا به این صورت نیست که شما پس از ورود به بازار بتوانید به این راحتی‌ها با مدرس دوره در ارتباط باشید چرا که تمرکز اصلی ژان بقوسیان و تیم ایشان روی دوره کارخانه اطلاعات است که قطعا بهترین دوره ژان بقوسیان است و کاملا در زمینه تخصص و تجربه ایشان است و این دوره را فقط خود ایشان می‌توانند با این کیفیت ارایه دهند.

 

نتیجه گیری(کدام دوره را انتخاب کنیم؟)

در این مطلب ۴ دوره بازاریابی دیجیتال را با جزئیات و بیان نقاط ضعف و قوت معرفی کردم و به جرات و بدون هیچ تردیدی دوره جامع نوین را به عنوان بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ حال حاضر به شما معرفی می‌کنم.

دوره جامع دیجیتال مارکتینگ

مشاهده دوره دیجیتال مارکتینگ نوین

 

چند دوره دیگر دیجیتال مارکتینگ دیگر از جلمه دوره مجمع فنی در فضای وب قابل رویت هستند که هیچ کدام را در سطحی ندیدم که در لیست برای مقایسه قرار دهم، قطعا اگر دوره جدیدی ایجاد شود و یا دوره‌های فعلی تغییراتی داشته باشند، مطلب نوشته شده هم آپدیت خواهد شد.

 

 

نوشته های مشابه

‫8 دیدگاه ها

 1. سلام و احترام
  ضمن تبریک بمناسبت فرارسیدن سال نو و عید نوروز و تشکر بابت توضیحاتتون
  ممنون می‌شوم اگر امکانش هست و البته آشنایی دارید نظرتون رو در خصوص دوره‌های جناب آقای عادل طالبی و آکادمی اینفوگرام نیز بفرمایید.
  https://mydmc.ir
  https://infogramacademy.com
  متشکرم و امیدوارم موفق و سلامت باشید

 2. در مورد اعتبار مدرک موسسه نوین ؛ آیا مورد تایید ارگانهای مربوطه میباشد.
  از طرفی بنده میخوام :
  پس از مدتی تحقیق و کمی مطالعه؛ بعنوان سوژه ای برای تغییر وضعیت کارمندی به صاحب کار یا شغلی مستغل و با آشنایی مختصری هم که با فضای فیلمبرداری و تدوین دارم ، قصد داشتم وارد دنیای تولید محتوای ویدئویی در شبکه های اجتماعی شوم.
  که البته در ابتدا جهت گذراندن دوره های کامل آموزشی و کسب تجربه؛ بعنوان درآمد مکمل و انشالا پس از کسب مهارت کامل و آشنایی کامل با این دنیا بصورت تخصصی سرمایه گذاری و کار کنم.
  حالا برای ورود آگاهانه و اشراف کامل به این فضا یعنی تولید محتوا و مدیریت شبکه های اجتماعی برای کسب و کارهای مختلف ؛ دقیقا چه دوره های عمومی و خصوصی رو پیشنهاد میکنید.
  دیجیتال مارکتینگ
  بازاریابی محتوایی
  تولید محتوا
  سوشیال مدیا مارکتینگ
  و ….‌
  برای اینکه به این توانایی برسم که بعنوان یک مشاور بتونم در ایجاد یک پیج و کانال و محتواهای مورد نیاز و توسعه پیج و کانال به مشتری کمک کنم ؛ دقیقا چه حوزه هایی رو باید بصورت کلی و و در چه زمینه هایی بصورت اساسی باید آموزش ببینم.
  امیدوارم ،بنده رو از راهنمایی ها تون بهره‌مند فرمائید.
  با تشکر : سامان افشار

  1. سلام و درود. نوین درجه ۱ و معتبره، جایی که نوین رو قبول نداشته باشه قطعا اونجا معتبر نیست. موفق باشید.

 3. سلام و ممنون از بررسی نسبتا مفصل شما.
  به نظرم دوره دیجیتال مارکتینگ واقعی هم میتونست به عنوان بهترین معرفی بشه.

  1. سلام و ممنون از نظر شما. این دوره هم در نوع خودش عالی هست، اما مخاطبش مدیرانی هستن که می خوان با دیجیتال مارکتینگ آشنا بشن و لزوما دوره مناسبی برای تربیت یک دیجیتال مارکتر و ورود به بازار کار نیست.

 4. سلام. ممنون از بررسی، اما چرا دوره ماهان رو به عنوان بهترین معرفی نکردید؟

  1. دوره ماهان هم دوره بدی نیست، تمامی این دوره های معرفی شده از بهترین ها هستند، اما دوره ماهان در مقابل دوره نوین که توسط یک آژانس دیجیتال مارکتینگ که همه روزه در حال اجرای پروژه های واقعی در زمینه دیجیتال مارکتینگ هستند، به عقیده من حرف زیادی برای گفتن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا