دیگر مطالب

۱۰ ایده راه‌ اندازی فروشگاه اینترنتی بدون ترس از دیجی کالا

از وقتی دیجی‌کالا به بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران و خاورمیانه تبدیل شده است خیلی از افراد رویای راه اندازی فروشگاه اینترنتی را به فراموشی سپرده‌اند.

این افراد معتقدند که دیجی‌کالا با روزانه چندین هزار سفارش، قدرت تبلیغاتی بسیار بالا و تنوع کالایی بسیار بالا کاملا بی رقیب شده است و امکان رقابت با آن وجود ندارد.

تا حد زیادی حرف این دوستان صحیح است، زیرا بامیلو که خود دومین فروشگاه اینترنتی بزرگ ایران است و با سرمایه زیادی شروع به کار کرده است در حال حاضر از گردونه رقابت حذف شده است.

من با این دوستان موافقم که در حال حاضر نمی‌توان با دیجی‌کالا رقابت کرد. اما بر خلاف این دوستان این موضوع را به معنی عدم تاسیس یک فروشگاه اینترنتی نمی‌دانم.

اگر بازار خود را درست انتخاب کنید بدون مزاحمت دیجی‌کالا می‌توانید در حوزه خود بهترین باشید. در واقع شما با راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی نیچ، می‌توانید بدون ترس از دیجی‌کالا به جلو حرکت کنید.

در این مطلب ۱۰ ایده راه اندازی فروشگاه اینترنتی را به شما معرفی می‌کنم. همراه باشید.

 

حتما بخوانید : درآمد فروشگاه اینترنتی چقدر است؟ چطور درآمد فروشگاه را تخمین بزنیم؟

حتما بخوانید: راه اندازی فروشگاه اینترنتی چطور ممکن است؟ وقتی به کار تمام وقت مشغولیم.

حتما بخوانید: اشتباهات من در راه اندازی کسب و کار اینترنتی که شما نباید مرتکب شوید.

حتما بخوانید: ایده های راه اندازی کسب و کار اینترنتی متناسب با بازار ایران

 

فروشگاه اینترنتی نیچ یعنی چی؟

بخش‌های کوچکی از بازار که معمولا تخصصی هستند را نیچ می‌گویند. مثلا یک فروشگاه اینترنتی که به صورت تخصصی در زمینه فروش خوراکی حیوانات فعالیت می‌کند را یک فروشگاه نیچ می‌گویند، زیرا به سراغ بخش کوچکی از بازار که تخصصی است رفته است.

اگر قصد راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی را دارید، توصیه من به شما این است که یک فروشگاه اینترنتی نیچ را راه‌اندازی کنید و سعی کنید که با دیجی‌کالا شاخ به شاخ نشوید(مگر اینکه سرمایه خوبی برای مقابله با این غول اینترنتی داشته باشید، مثل بامیلو) در غیر این صورت بهترین راه این است که بازار خود را از دیجی‌کالا جدا کنید.

 

۱- راه اندازی فروشگاه اینترنتی کوادکوپتر

کوادکوپترها همان پرنده‌های پروازی قابل کنترل هستند که بازارشان کاملا تخصصی است. در حال حاضر فروشگاه‌های اینترنتی زیادی هستند که به صورت تخصصی روی کوادکوپترها و دیگر محصولات پروازی فعالیت می‌کنند.

به جرات باید گفت که تنوع کالایی همه آنها بیشتر از دیجی‌کالا است. زیرا دیجی‌کالا به صورت تخصصی روی این محصول فعالیت نمی‌کند و مهمتر اینکه، آموزش‌ها و پشتیبانی‌هایی که این فروشگاه‌ها به صورت تخصصی در مورد کوادکوپتر ارایه می‌دهند هرگز توسط دیجی‌کالا ارایه نمی‌شود.

به همین دلیل است که خیلی از افراد برای خرید کوادکوپتر این فروشگاه‌های اینترنتی نیچ را به دیجی‌کالا ترجیح می‌دهند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتیفروشگاه اینترنتی جهان آرسی به آدرس jahanrc.com

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی آی پهباد به آدرس ipahbad.com

 

۲- راه اندازی فروشگاه اینترنتی ابزار آلات

اخیرا چندین فروشگاه اینترنتی به صورت تخصصی در زمینه ابزارآلات کار خود را آغاز کرده اند. البته دیجی‌کالا نیز در بخش ابزارآلات تنوع کالایی بالایی دارد ولی چون این فروشگاه‌ها به صورت تخصصی در زمینه ابزارآلات فعالیت دارند و عمدتا به ابزارها کاملا آشنا هستند و در این زمینه راهنمایی‌های خوبی ارایه می‌دهند، توانسته‌اند به اندازه خود مشتری جذب کنند و فروش داشته باشند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی ابزارمارت به آدرس abzarmart.com

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی ابزارلند به آدرس abzarland.com

 

مطلب پیشنهادی: آشنایی با چگونگی‌های راه اندازی کسب‌وکار اینترنتی

 

۳- راه اندازی فروشگاه اینترنتی خشکبار

سال گذشته با دو فروشگاه اینترنتی خشکبار آشنا شدم که به خوبی در حال فعالیت بودند. با سفارش هر نوع خشکبار، آنها در مدت ۲۴ ساعت خشکبار تازه را برای شما تهیه و به آدرس شما ارسال می‌کنند.

این مدل فروشگاه، برای افرادی که در حال حاضر به صورت سنتی در حال فعالیت در زمینه خشکبار هستند بسیار مناسب است. زیرا این افراد در حال حاضر به کالای کافی با تنوع بالا دسترسی دارند و در زمینه تامین مشکلی نخواهند داشت.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی دات چین به آدرس dotchin.com

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی لیمولند به آدرس limooland.com

 

۴- راه اندازی فروشگاه اینترنتی آرایشی بهداشتی

حوزه آرایشی و بهداشتی به قدری تنوع کالایی دارد که به راحتی یک فروشگاه جداگانه را طلب می‌کند و هر فروشگاهی نمی‌تواند مثل دیجی‌کالا آن را به عنوان یک دسته‌بندی در سایت قرار دهد.

در یکی دوسال گذشته فروشگاه‌های زیادی در این زمینه شروع به کار کردند که البته دو یا سه فروشگاه به خوبی پیش ‌می‌روند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی روبان به آدرس ruban.com

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی خانومی به آدرس .khanoumi.com

 

۵- راه اندازی فروشگاه آنلاین با موضوع بانوان و هنر

یکی از فروشگاه‌های اینترنتی جالبی سال گذشته باهاش آشنا شدم، فروشگاهی است که ملزوماتی که در ساخت محصولات هنری به کار می‌روند را به فروش می‌رساند.

مثلا در زمینه ساخت دست‌سازه‌های چرم آموزش می‌دهد و در کنار آن انواع چرم و .. را به فروش می‌رساند.

دو نکته جالب در مورد این فروشگاه این است که اولا این فروشگاه توسط یک خانوم تاسیس شده است و دوم اینکه از همان جایی که دیجی‌کالا جذب سرمایه کرده است، این فروشگاه نیز موفق به جذب سرمایه شده است.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی هنری.کام  به آدرس honari.com

 

۶- فروشگاه اینترنتی با موضوع محصولات درمانی

یکی دیگر از بازارهای نیچ برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی حوزه محصولات درمانی است. محصولات درمانی شامل انواع پشتی‌های طبی، ماساژورها، فشارسنج و….

این حوزه از نظر آموزش نیز پتانسیل بسیار خوبی دارد، مثلا اگر شما در مورد مسائل درمانی، نحوه استفاده از محصولات درمانی و .. آموزش‌های متنی و یا تصویری خوبی تهیه کنید مزیت رقابتی خوبی را نسبت به سایر فروشگاه‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند ایجاد کرده اید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی درمان‌کالا به آدرس darmankala.com

 

حتما بخوانید:: ۳۵ فروشگاه اینترنتی ایرانی که باید آنها را بشناسید

 

۷- راه اندازی فروشگاه اینترنتی با موضوع ملزومات کودک و نوزاد

فروشگاه‌های اینترنتی با موضوع کودکان نیز در حال گسترش هستند، کم نیستند فروشگاه‌های حضوری که دست به فروش آنلاین زده اند و در حال فروش محصولات خود به صورت آنلاین هستند.

یکی از این فروشگاه‌های اینترنتی، نی‌نی بازار نام دارد که به نظر می‌رسد یک فروشگاه حضوری است که چند وقتی است به صورت آنلاین نیز فعالیت می‌کند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی نی‌نی بازار به آدرس ninibazar.com

 

۸- فروشگاه ایتنرنتی لوازم جانی

یکی از فروشگاه‌های بزرگ لوازم جانبی که من لقب دیجی‌کالای لوازم جانبی رو بهش میدم، فروشگاه اینترنتی جانبی.کام است.

فروشگاه اینترنتی جانبی.کام حدود ۸ سال پیش تاسیس شده است ولی حدود ۳ سالی است که به صورت خیلی جدی فعالیت می‌کند. این فروشگاه به صورت تخصصی در زمینه لوازم جانبی دیجیتال فعالیت می‌کند و به جرات در این زمینه یکی از رقیبان دیجی‌کالاست.

حتی اگر فروش این فروشگاه به اندازه فروش لوازم جانبی دیجی‌کالا هم نباشد بازهم باید گفت که ترافیک خیلی خوبی دریافت می‌کند و سهم خوبی از بازار گرفته است.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی جانبی.کام به آدرس janebi.com

 

۹- فروشگاه ایتنرنتی عطر و ادکلن

در حال حاضر فروش اینترنتی عطر و ادکلن بسیار رایج است و به هیچ وجه تصور نکنید که کسی عطر و ادکلن را به صورت آنلاین خریداری نمی‌کند، به طور مثال چند فروشگاه زیر در حال فروش اینترنتی عطر و ادکلن هستند.

فروشگاه اینترنتی مه استایل

فروشگاه اینترنتی ایرانوس

فروشگاه اینترنتی مه ۲۴

 

۱۰-  فروشگاه ایتنرنتی عینک

عینک هم از آن دسته محصولاتی است که شاید تصور کنید به صورت آنلاین خریداری نمی‌شود، اما وجود فروشگاه های اینترنتی متنوع در زمینه فروش عینک، فروش خوب عینک در دیجی‌کالا و همچنین بررسی میزان جستجوی افراد برای خرید عینک در گوگل همگی نشان می‌دهند که عینک را هم به صورت آنلاین خریداری می‌کنند.

در حال حاضر فروشگاه اینترنتی لوناتو، یکی از برترین فروشگاه‌های تخصصی فروش لنز و عینک می‌باشد.

 

 

همانطور مشاهده کردید، با وجود غولی مثل دیجی‌کالا هم می‌توان یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرد، کافی است که  آموزش‌های لازمه در مورد راه‌اندازی فروشگاه آنلاین را دیده ببینید و بازار خود را به درستی انتخاب کنید.

تحقیق در مورد بازار و بررسی درست رقبا یکی از مهمترین اقداماتی است که قبل از تاسیس فروشگاه اینترنتی باید به آن‌ها بپردازید.

۱ ماه تحقیق کنید و سپس شروع کنید، بهتر از این است که همین الان شروع کنید و بعد از ۷ یا ۸ ماه بفهمید که انتخاب شما اشتباه بوده است.

در مورد تحقیق از بازار سایت نظربازار را به شما توصیه می‌کنم. موفق باشید دوستان.

نوشته های مشابه

‫32 دیدگاه ها

 1. بسمه تعالی
  باسلام، وقت بخیر،
  تشکر از سایت خوب ، آموزنده و مطالب مفیدی که می گذارید،
  یک چالش شروع راه اندازی سایت مخصوصا برای فروشگاه های اینترنتی که بنظرم مهمه آدرس فیزیکی و شماره تلفن ثابت داشتن هست ، هم بابت اعتماد سازی ، هم ای نماد ، هم شروع کار ، هم آدرس فرستنده روی بسته ها ، تحویل گرفتن برگشت خورده های بسته های احتمالی ، حضور فیزیکی مشتری برای خرید حضوری و کسب اطمینان که می خواهد پول را بدهند و با توجه به این که در آغاز کار کم هزینه شروع کنیم پیشنهاد شما چیست؟ آیا بقیه فروشگاه های اینترنتی هم از ابتدا مکان فیزیکی داشتند؟ قاعدتا آدرس منزل و تلفن منزل را دادن جالب بنظر نمی رسد؟
  ./ باتشکر از زحمات شما و وقتی که می گذارید

 2. سلام‌خسته نباشید
  ما میخوایم که آنلاین شاپ لوازم آرایشی بزنیم از چندتا مغازه لوازم آرایشی پرس وجو کردیم میگن باید آشنا تو عمده فروشی داشته باشیم تا بتونیم کارمونو راه بندازیم مثلا عمده یه ارایشو ۹تومن میفروشه واون شخص اشنا که ازشون خریده تو مغازه ۱۵ تومن میفروشه
  میگن اشنا نداشته باشیم نمیصرفه
  به نظر شما این درسته؟
  آیا منصرف بشیم از زدن مغازه آرایش فروشی؟

  1. باید با قیمت مناسب اجناس رو خریداری کنید. حالا آشنا باشه یا نه نمیدونم.

 3. سلام
  من می خوام تابلو و پوستر بفروشم به نظرتون پوستر فیم های سینمایی بهتر فروش میره یا کار هنرمندانی مثل ون گوگ و داوینچی؟
  فکر می کنید بهترین پلتفرم در شروع کار بهتره دیجی کالا باشه یا اینستاگرام؟

  1. سلام.
   اطلاعی ندارم چه پوستری خوب فروش میره.
   هر دو پلتفرم مناسب هستند.

 4. سلام روز خوش
  ممنونم از اطلاعات مفید شما

  من یک خانم برنامه نویسم و میخوام برای نمونه کار و همچنین کسب درآمد یک فروشگاه بنویسم.
  دو تا ایده دارم .به نظر شما خوبه؟
  ۱-فروش دوره های برنامه نویسی.ولی به دلیل محدودیت زمانی (کار تمام وقت تو شرکت) و همچنین به دلیل این که تا حالا درس ندادم نمیدونم موفق میشه یا نه
  ۲- فروشگاه عطاری. از طریق اقواممون می تونم کالا را تامین نمایم

  ایده اول تخصص خودمه و بیشتر علاقه دارم ولی نمیدونم میتونم یا نه
  به فکر این هستم که برای هر کدوم که شد اپ هم بزنم.

  ممنون میشم نظرتان را بفرمایید.

 5. درود بر شما جناب دهقانی.
  ممنون از اطلاعات ارزندتون.
  خارج از ایران زندگی میکنم
  با اینکه در سومین کشور پیشرفته دنیا زندگی میکنم اما جای خالی بعضی از شبکه‌های خرید بصورت انلاین رو حس میکنم. چند سوال تخصص ازتون دارم.

  امکان پرسش از شمارو دارم؟
  جواب اگر خیر هست اولا تشکر از اینکه پیامم خونده شد و اینکه قابل درک هست برام.
  اگر پاسخ بله هست ادرس ایمل رو ارسال کردم.
  ارادت فراوان

  1. سلام دوست عزیز. بله قطعا امکان پرسش و پاسخ هست، لطفا از چت آنلاین سایت استفاده کنید. دوستان دیگه هم میتونن از چت آنلاین سایت استفاده کنن، تقریبا روزی سه بار چت آنلاین رو چت می کنم و به سوالات پاسخ میدم.
   موفق باشید.

 6. سلام خسته نباشد ممنون از مطالب خوبتون
  من یه فروشگاه لوازم خانگی دارم و الان می‌خوام براش یه سایت بزنم با وردپرس، میشه راهنمایی کنید که چطور مشتری جذب کنم و چطور توی اولای جستجو قرار بگیرم چون معمولا مردم فقط صفحه اول گوگل رو بررسی میکنن و به صفحه های بعدی نمیرن. چطور ترافیک و الکسای سایت رو ببرم بالا اینکه چطور اعتماد مشتری رو جذب کنم که از سایت من بخره؟

  با تشکر

  1. سلام دوست عزیز. شما باید سئو یاد بگیرید. در مورد سئو سایت، سئوی سایت وردپرسی و سئوی سایت فروشگاه مطالعه کنید و اگر لازم دیدید یه دوره سئو بگذرونید چه به صورت حضوری چه به صورت غیر حضوری، موفق باشید.

 7. با سلام و خسته یه سوال داشتم خدمتتون ..
  منم یه سایت اینترنتی برای فروش برنج و چای میخواستم راه اندازی کنم .. چون اهل شمال هستم و دسترسی به محصول با کیفیت دارم ..و چن ماهی تو سایت های با الکسای بالا تبلیغ کنم ..
  به نظرتون این کار شدنیه ؟ با توجه به اینکه فرمودین فروشگاه نیچ با توجه به سرمایه کم بهتره ..و مخاطرات فروش این محصول به نظرتون چی هست ؟

  1. سلام دوست عزیز.
   بله شدنیه.
   به مزیتی که ارایه میدید فکر کنید. چرا یه نفر باید برنج رو اونم اینترنتی از شما بخره؟ اگه جواب این سوال رو قاطعانه و بدون اما و اگر بدید یعنی واقعا مزیتی برای ارایه دارید. مثلا در جواب میشه گفت من برنج رو نزدیک به نصف قیمت بازار میدم.
   بعد به این فکر کنید که ترافیک هدفمند چطور جذب کنید. قطعا سئوی فروشگاه یکی از بهترین روش هاست. همینطور تبلیغ در سایت های مرتبط، انجمن ها و . . .
   دوم به این فکر کنید که چطور اعتماد افراد رو جلب کنید.
   تو سایت از خودتون، تیمتون، زمینتون و . . . عکس بذارید. نشون بدید که پشت این کسب و کار آدمای واقعی دارن کار می کنن.
   حتما حتما از اینستاگرام هم استفاده کنید، هم برای اعتماد سازی و هم جذب مخاطب هدف.
   یه اسم، شعار و لوگوی خوب هم استفاده کنید.
   به ظاهر سایت اهمیت بدید، یه فروشگاه زیبا و راحت طراحی کنید، شبیه فروشگاه هایی نباشید که مدت هاست غیر فعال هستند.
   از مشکلات نترسید و صبر کنید. فروش توی اینترنت اول از همه صبر می خواد. مخصوصا کار شما که اعتماد سازی توش خیلی اهمیت بالاتری داره.
   اگر سوال دیگه بود همینجا بپرسید. موفق باشی دوست عزیز

 8. سلام و تشکر از مطالب مفیدتون …
  من یک سایت را اندازی کردم به نام کادوپ ، و فعالیتش در رابطه با هدیه و کادو های خاص هست آیا میتونید بنده را راهنمایی کنید کنید که به چگونه مشتری جذب کنم ؟ با توجه به اینکه تمام بودجه صرف سایت شد و بودجه و پولی برام باقی نمونده که بخوام تبلیغ کنم …
  و یک سوال دیگه هم داشتم اینه که من توانایی خرید محصولات و انبار کردنشون را ندارم چه راهی هست که بتونم با استفاده از اون از تولیدکنندگان برای تامین محصول کمک بگیرم ؟ چون اکثرا همکاری لازم را نمیکنند . ممنون میشم اگر پاسخ بدید .

  1. سلام دوست عزیز. خوشحالم که مطالب سایتم مورد استفاده ات قرار گرفته.
   در خصوص فروشگاه اینترنتی بهت تبریک میگم. همینکه جرات به خرج دادی و راه اندازیش کردی خیلی قدم بزرگیه.
   در خصوص افزایش ترافیک بدون هزینه من در درجه اول توصیه می کنم که تمرکز ویژه ای روی تولید محتوای مفید و سئو شده داشته باش و به سئوی فروشگاه اینترنتیت اهمیت بده.
   در درجه دوم هم حضور در اینستاگرام رو فعالیت جدی و حساب شده در اینستاگرام رو توصیه می کنم.
   این دو روش از کم هزینه ترین روش ها هستند.

   اما در خصوص تامین محصولات، ابتدا از شما یه گلایه می کنم که چرا الان به فکر تامین محصول افتادید، پیش از راه اندازی فروشگاه شما باید چالش تامین یا نگهداری محصول رو حل می کردید.
   اما زمان رو نمیشه برگردوند. در حال حاضر یا باید تلاش کنید در منزلتون یا هر جایی نزدیک دیگری محصولاتتون رو نگه داری کنید، که برای شروع فکر نمیکنم به انبار نیاز داشته باشید چون قطعا در ابتدای کار ترافیک زیادی ندارید.
   یا اینکه اجناس رو به صورت امانی از فروشگاه ها دریافت کنید و اگر امانی قبول نکردن نهایتا ازشون خریداری کنید ولی درخواست کنید که محصولات در انبارشون بمونند و هر زمان که شما نیاز داشتید براتون ارسال کنند.
   اگر سوال دیگری بود همینجا مطرح کنید. موفق باشی دوست من

 9. سلام.برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی پسته ومغز پسته چکار باید کرد .اگه امکان داره راه نمایی بفرمایید.متشکر

  1. سلام مجید عزیز
   قطعا راه اندازی فروشگاه اینترنتی مرحله آخر خواهد بود، پس از الان به هیچ وجه به دنبال راه اندازی فروشگاه نباشید.
   ابتدا به این فکر کنید که آیا می توان تنها به فروش پسته و مغز پسته پرداخت؟ به نظر من پسته کالایی نیست که بتوانیم یک فروشگاه اینترنتی مجزا برای آن داشته باشیم. بهتر است یک فروشگاه خشکبار داشته باشید.
   دوم اینکه به تامین کالا فکر کنید. کالای شما قرار است به چه صورت تامین شود، آیا مشکلی از بابت تامین کالا ندارید؟
   سوم اینکه به سود کالای خود فکر کنید. آیا آنقدری هست که انتظار دارید؟
   توصیه می کنم مطالب زیر را در سایت مطالعه کنید.
   http://ronaaq.com/?p=900
   http://ronaaq.com/?p=751

 10. سلام و با تشکر از مطالب بسیار مفیدتون
  یه سوال داشتم نظرتون درمورد تاسیس یک فروشگاه خرید و فروش آنللاین کامپیوتر و لپ تاپ و لوازم جانبی شان یا خرید و فروش کنسول و بازی چیه؟ به هر دوی این کارها سررشته و علاقه دارم. هنوز کار جدی ای رو شروع نکردم. متشکرم

  1. سلام دوست عزیز.
   اینکه قصد دارید در زمینه فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید که به آن علاقه و درش سر رشته دارید خیلی عالیه و در طی کردن مسیر بهتون کمک میکنه.
   اما اینکه کار درستیه یا نه به موارد مختلفی بستگی داره.
   چقدر در تامین محصول قوی هستید؟ چقدر از حاشیه سود این محصول باخبر هستید؟ چقدر رقبا رو می شناسید و . . .
   اگر فرض کنیم در همه موارد گفته شده اکی هستید، لازمه دقت داشته باشید که فروشگاه های زیادی در این زمینه فعالیت می کنند . اگر حرف جدید برای گفتن ندارید، چه دلیلی وجود داره که افراد از شما خرید کنند و از فروشگاه های بزرگ تر و مطمئن تر خرید نکنن؟
   مگر اینکه بتونید ارزشی رو ایجاد کنید؟ مثلا فقط روی لپت های های گیمینگ فعالیت کنید و محتواهایی در این زمینه ایجاد کنید که فروشگاه های دیگه ایجاد نکردن و خلاصه با تمرکز روی یک حوزه خاص تر بتونید تفاوت ایجاد کنید.
   شدیدا مطالعه مطلب زیر رو توصیه می کنم.
   چه محصولی را برای فروش اینترنتی انتخاب کنیم؟ راهنمای انتخاب محصول

   1. بسیار بسیار متشکرم
    حتما لینک رو مطالعه میکنم

    در برابر فروشگاه های بزرگتر میشه گفت یه شعار بزرگ دارم:
    کیفیت، پشتیبانی، اعتماد و اطمینان، قیمت مناسب، گوش کردن به صدای مردم
    و اینها فقط شعار نیست

    تصمیم دارم کسب و کاری ایجاد کنم که توی بازاری که دزدی و بی اعتمادی زیاده، نمونه باشم

 11. سلام خسته نباشید واقعا ممنون از مطلب مفیدتون
  من خیلی وقته دنبال یه ایده خوب هستم که نتیجه بگیرم ،استعداد و پشتکارم توی کار خوبه اما ترجیح میدم اینترنتی کارکنم تا برم مغازه بزنم،لطفا راهنماییم کنید ، پوشاک خوبه یا آرایشی یا خوراکی
  اگه میشه واضح بگید چکار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   خیلی خوشحالم که به دنبال شروع یک کار هستید. در مورد انتخاب محصول مسلما بنده نمیتونم محصول خاصی رو به شما توصیه کنم. اما در مورد شیوه انتخاب محصول برای فروش آنلاین، در حال تهیه یک کتاب الکترونیک هستم که به زودی منتشر میشه. در مطلب زیر خلاصه ای از این کتاب آورده شده.
   http://ronaaq.com/751/what-product-to-sell-online/

 12. سلام عالی بود. میشه برا من یه کار اینترنتی خوب معرفی کنید. آدمی هستم که خیلی زود میتونم هر کاری رو شروع کنم و راجع به اون اطلاعات بدست بیارم. خودم هم قبلا تو کار چاپ و تبلیغات بودم. الان بخاطر اینکه هر دو زانوم مشکل پیدا کرده نمیتونم زیاد سرپا وایستم.

  1. سلام هادی عزیز. امیدوارم هرچه زودتر بهتر بشی و سلامتیت رو به طور کامل به دست بیاری. در مورد معرفی کار اینترنتی، مسلما این شما هستید که باید کار مورد علاقتون رو پیدا کنید و بنده و امثال بنده میتونیم در کار انتخاب شده و اجرای آن به شما مشاوره بدیم. اما با توجه به اینکه در گذشته در حوزه چاپ و تبلیغات فعالیت داشتید، بد نیست نگاهی به سایت های عکس پرینت و نیک پرینت داشته باشید، با کمی خلاقیت و بررسی نقاط ضعف رقبا میتونید وارد این حوزه بشید. این بازار هنوز به طور کامل اشباع نشده، اما اگر در مورد چگونگی ورود به بازارهای اشباع شده سوالی دارید، توصیه می کنم کتاب “استراتژی اقیانوس آبی” را مطالعه بفرمایید. موفق باشد

 13. جالب بود. بعضی موارد رو فکرشم نمیکردم واسشون فروشگاه اینترنتی باشه. نظرتون در مورد فروش فرش و قالیچه چیه؟

  1. اگه منظورتون این هست که امکان فروش آنلاین فرش هم وجود داره یا نه، باید بگم بله وجود داره و سایت هایی مثل فرش آنلاین در حال فعالیت هستند. اما لازمه که در مورد بازار فرش اطلاعات خوبی داشته باشید، هزینه هایی پنهانی که تو این کسب و کار نهفته هست رو بشناسید چگونگی تامین فرش و یا همکاری را تامین کنندگان رو بررسی کنید و…

   1. سلام خدمت مدیر محترم سایت
    از مطالب مفیدی که ارائه دادین ممنونم. من میخوام سایتی برای ارائه محصولات هنری دست ساز خودم راه اندازی کنم میشه لطفا راهنماییم کنید که چطور میتونم افراد علاقه مند به خرید رو جذب کنم؟ آیا چنین فروشگاه اینترنتی موفق خواهد شد؟ البته علاقه ای به ارائه ی آموزش یا ابزار هنری ندارم یعنی امکانشم برام نیست. فقط خود محصولات ساخته شده توسط خودم رو میخوام ارائه بدم. میشه لطفا راهنماییم کنید؟

    1. سلام دوست عزیز.
     توصیه میکنم کارتون رو با اینستاگرام شروع کنید و محصولات خودتون رو در اینستاگرامتون معرفی و به فروش برسونید، در واقع فروش اینستاگرامی داشته باشید. در درجات بعدی میتونید محصولاتتون رو در سایت های واسطه مثل کافه کادو به فروش برسونید و وقتی سبد محصولاتتون کاملتر شد و تنوع محصولات بالاتر رفت یه فروشگاه اینترنتی هم برای خودتون راه اندازی کنید.
     موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا