دیگر مطالب

افزایش بازدید سایت فروشگاهی با کمی هزینه و ۱۰۰% عملی

ساخت فروشگاه اینترنتی و اساسا فروش اینترنتی این روزها بیش از همیشه مطرح است و برخلاف نظر برخی از افراد که راه اندازی فروشگاه اینترنتی را از مد افتاده یا از دور خارج شده می دانند، من معتقدم که اتفاقا در هیچ زمانی مانند امروز شاهد گسترش فرهنگ خرید اینترنتی نبودیم.

اما در کنار شکل گیری فروشگاه های اینترنتی مختلف، شاهده از بین رفتن خیلی از فروشگاه اینترنتی هم هستیم که دلیل آن در اکثر مواقع یک چیز است، نبود بازدید کننده هدف برای سایت، که نتیجه آن عدم فروش مناسب سایت فروشگاهی خواهد بود.

وقتی خیلی از افراد تمام حواسشان به ساخت فروشگاه است و هرگز به افزایش بازدید سایت فروشگاهی و چگونگی جذب ترافیک هدفمند فکر نمی کنند، مدتی بعد از راه اندازی فروشگاه از اینکه هیچ کس به فروشگاهشان سر نمی زند و خریدی انجام نمی دهد خسته می شوند و کار را رها می کنند.

در این مطلب قصد دارم خیلی کوتاه به این مشکل بپردازم و علاوه بر سئوی فروشگاه اینترنتی به روش های افزایش بازدید سایت فروشگاهی هم بپردازم به شکلی که در پایان مطلب با بیشتر روش های ممکن و زودبازده آشنا شده باشید.

قبل از پرداختن به روش های افزایش ترافیک سایت فروشگاهی، اجازه دهید به یک سوال مهم پاسخ دهم.

 

سئوی فروشگاه اینترنتی

از چه زمانی به دنبال ترافیک برای فروشگاه باشیم؟

شما از همان زمانی که در حال راه اندازی فروشگاه هستید، باید مشخص کنید که از چه روش هایی قرار است ترافیک جذب کنید و استراتژی جذب ترافیک را مشخص کرده باشید.

اگر نظر من را بخواهید، برای یک فروشگاه اینترتی تازه تاسیس واجب است که ابتدا یک برنامه برای سئوی فروشگاه مشخص کنید چرا که قرار است در آینده نزدیک بخش مهمی از ترافیک شما از طریق گوگل و به شکل رایگان تامین شود.

اما از آنجایی که سئوی سایت حداقل ۶ ماه زمان خواهد برد، بهتر است در کنار آن از چند روش تبلیغاتی استفاده کنید که توصیه من تبلیغات در جهت جمع آوری ایمیل است که که در کنار سئو بتوانید ایمیل جمع آوری کرده و ایمیل مارکتینگ را هم شروع کنید که در اثر تبلیغات تعدادی خرید هم ثبت خواهد شد که البته فعلا هدف از تبلیغات خرید مستقیم نیست.

و اما در کنار تبلیغات کلیکی برای جمع آوری ایمیل، اگر بودجه دارید می توانید تبلیغات گوگل را هم امتحان کنید، اگر بتوانید به حالت بهینه در هزینه ها برسید، تبلیغات گوگل هم خریدهای زیادی را برای شما ایجاد می کند و علاوه بر کسب سود، مشتریانی جدیدی هم به دیتابیس شما اضافه می شوند.

 

** روش های افزایش بازدید سایت فروشگاهی **

 

سئو و بهینه سازی سایت

۱- سئو و جذب ترافیک از گوگل

همانطور که جلوتر توضیح دادم، بسیار واجب است که از هم زمان با ساخت فروشگاه استراتژی سئوی فروشگاه را هم مشخص کنید، قرار نیست تا ابد با تبلیغات فروش داشته باشید و به هیچ وجه نباید جریان حیاتی ترافیک فروشگاه به تبلیغات وابسته باشد، به تبلیغات باید به چشم یک شتاب دهنده نگاه کنید نه نگهدارنده کسب و کار.

در ویدیوی زیر کمی مفصل تر درباره سئوی فروشگاه اینترنتی صحبت کرده ام و تا حدی زیادی متوجه روال سئوی فروشگاه اینترنتی می شوید.

 

 

تبلیغات گوگل

۲- افزایش ترافیک سایت فروشگاهی با تبلیغات گوگل

در روزهای آغازین فروشگاه چیزی که برای ما بعد از سئو اهمیت دارد، این است که هر چه سریعتر تعدادی خرید ثبت شود و مشتریان جدیدی به سایت اضافه شوند، پس لازم است که تبلیغ کنیم، اما چه نوع تبلیغی؟

برای اینکه فروش اتفاق بیافتد لازم است که تمرکزمان روی افرادی باشد که آمادگی خرید بالایی دارند، اما چه افرادی آمادگی خرید بالایی دارند؟ آنهایی که درباره خرید محصول مورد نظر ما جستجو می کنند.

مثلا فردی در گوگل عبارت “خرید زانوبند بدن سازی” را جستجو می کند احتمال خرید خیلی بالایی دارد و اگر بتوانیم این فرد را وارد گروه کالایی زانوبند بدن سازی در سایتمان بکنیم، احتمال اینکه از ما خرید کند تا حد قابل قبولی بالاست.

اما چطور برای جستجوی عبارت ” خرید زانوبند بدن سازی” در رتبه های بالای گوگل قرار بگیریم؟ با کمک سئو می توانیم اما نه در عرض یک روز.

تنها راه حل تبلیغات گوگل است، با کمک تبلیغات گوگل می توانیم ظرف ۲۴ ساعت برای عبارت مورد نظرمان در رتبه های بالای گوگل قرار بگیریم و فروش را خیلی سریعتر از آنچه فکر می کنیم تجربه کنیم.

تبلیغات گوگل

اما باید دقت کنید که تبلیغات گوگل را روی محصولاتی انجام دهید که برای شما صرفه داشته باشد، به طور مثال اگر برای هر کلیک گوگل ۱۰۰۰ تومان می پردازید و از هر ۱۰۰ کلیک فقط ۳ نفر خرید می کنند که عدد معقولی است، یعنی برای ثبت ۳ سفارش روی محصول مورد نظرتان ۱۰۰ هزار تومان هزینه کرده اید، حالا از خود بپرسید که ۳ سفارش روی این محصول چقدر سود نصیبتان می کند؟

البته نگران نباشید، معمولا کمپین اول تبلیغات گوگل به جهت فهمیدن این اعداد انجام می شود تا تیم اجرا کننده کمپین متوجه شود که چطور با هزینه کمتر روی هر کلیک فروش بیشتری را ایجاد کنند.

برای اجرای تبلیغات گوگل، من آژانس دیجیتال مارکتینگ نوین را به شما پیشنهاد می کنم.

 

راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل۳- تبلیغات کلیکی بنری

سومین روشی که اگر بودجه داشته باشید می توانید در کنار سئو امتحان کنید، روش تبلیغات کلیکی هدفمند است، این روش یکی از روش های عالی برای افزایش بازدید سایت فروشگاهی است که البته منظور ما افزایش بازدید هدفمند است.

روال این روش به این شکل است که یک بنر طراحی می کنید و مشخص می کنید که در چه نوع سایت هایی و با چه موضوعاتی، در چه زمانی و . . . نمایش داده شود و همچنین بابت هر کلیک چقدر می پردازید.

سایت هایی مثل سایت یکتانت این مدل تبلیغات را به خوبی انجام می دهند و در حال حاضر هر کلیک ۳۰۰ تومان عدد نرمالی برای تبلیغات کلیکی است، یعنی برای اینکه بنر شما ۱۰۰۰ کلیک دریافت کند لازم است چیزی حدود ۳۰۰ هزار تومان هزینه کنید.

مسلما اگر بنرتان را به شکلی طراحی کنید که مخاطبان غیر هدف هم روی بنر کلیک کنند، فقط هزینه شما هدر رفته است چرا که این افراد مخاطب هدف نیستند و محصولات شما را خریداری نمی کنند.

در تبلیغات کلیکی برای سایت های تازه تاسیس توصیه می شود که یک لندینگ پیج طراحی کنید که در آن هم کاربر مورد نظر با فروشگاه شما آشنا می شود و هم برای دریافت یک کد تخفیف جذاب، ایمیلش را در اختیار شما قرار می دهد.

در نتیجه شما اولا تعدادی ایمیل از مخاطبان هدف دریافت می کنید که برای ایمیل مارکتینگ مناسب هستند و هم تعدادی خرید برای شما ثبت خواهد شد.

 

افزایش بازدید سایت فروشگاهی۴- تبلیغات بنری ثابت

در کنار روش تبلیغات کلیکی، می توانید در یک یا چند سایت که مخاطب هدف شما در آن حضور دارند تبلیغات ثابت انجام دهید، دقت کنید که این روش اگر در سایتی با ترافیک مناسب، مرتبط با مخاطبان هدف شما و همچنین هزینه مناسب انجام شود می توانید بازخورد خوبی داشته باشد.

تفاوت این روش این است که شما دیگر بابت هر کلیک پولی پرداخت نمی کنید و به جای آن هزینه ۱ ماه نمایش بنرتان در سایت مورد نظر را پرداخت می کنید، این روش اگر درست انجام شود می تواند کلیک های هدفمند خوبی را روانه فروشگاه شا بکند به شکلی در نهایت اگر هزینه پرداخت شده را به تعداد کلیک ها تقسیم کنید متوجه می شوید که هزینه هر کلیک به مراتب کمتر از روش تبلیغات کلیکی شده است.

مشکل این روش اینجاست که سایتی که بازخورد خوبی داشته باشد و هزینه معقولی هم از شما دریافت کند به راحتی پیدا نمی شود.

 

۵- تبلیغات در استوری اینستاگرام

این روش نسبتا به سایر روش ها هزینه کمتری خواهد داشت و اگر درست انجام شود بازدید کننده های هدف را به خوبی به سایت شما هدایت می کند.

به طور مثال فرض کنید که فروشگاه اینترنتی ما یک فروشگاه لوازم بدن سازی است، برای اجرای این روش من با یک پیج که در زمینه بدن سازی فعالیت می کند و حداقل ۵۰هزار فالوور دارد همکاری می کنم تا ایشان با دریافت مبلغی فروشگاه ما را استوری معرفی کنند.

با توجه به اینکه استوری قابلیت درج لینک دارد، خیلی از افراد از طریق استوری وارد فروشگاه ما می شوند، در اینجا دو نکته خیلی مهم برای اجرای این روش وجود دارند که اگر دقت نکنید تبلیغات بی اثر خواهد بود.

نکته اول: فروشگاه شما باید نمایش کاملا مناسبی در حالت موبایل داشته باشد یعنی کاملا رسیپانسیو باشد که این مورد به طراح یا مدیر سایت مربوط است.

نکته دوم: در بخش استوری کاربران به کدام صفحه سایت شما هدایت می شوند؟ اگر همه را به صفحه اصلی هدایت کنید سود زیاد نخواهد داشت، دقت کنید که همانند روش تبلیغات کلیکی کاربران را به یک لندینگ پیج هدایت کنید و پیشنهاد جذابی برایشان داشته باشید.

 

خلاصه مطلب

این ۵ روشی که به آنها اشاره کردم، از مرسوم ترین روش های افزایش بازدید سایت فروشگاهی هستند که البته افزایش فروش را با خود به همراه خواهند داشت و صرفا بازدید بی هدف را افزایش نمی‌دهند.

در نهایت توصیه من به شما این است که تمرکز اول روی سئوی فروشگاه و البته سئوی بلاگ فروشگاه باشد تا در آینده دچار بحران ترافیک نشوید و در کنار آن تلاش کنید با روشهای تبلیغاتی گفته شد مشتریان جدید به دست آورید و از مخاطبان هدف ایمیل جمع آوری کنید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا