دیگر مطالب

۳ اشتباه رایج در بازاریابی ایمیلی | آیا شماهم یکی از این اشتباهات را مرتکب می‌شوید؟

سلام دوستان، در این مطلب قصد دارم کمی در مورد بازاریابی ایمیلی باهاتون صحبت کنم، ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیلی سال‌های سال است که به وسیله برندهای مختلف و به منظورهای مختلفی در حال اجراست و نمونه‌های موفقی از انجام درست آن وجود دارند.

ابزارهای مختلفی برای انجام بازاریابی ایمیلی و همچنین آنالیز و بررسی کمپین بازریابی ایمیلی بوجود آمده‌اند که کار را برای متخصصی آسوده کرده‌اند، اما با این وجود همچنان اشتباهات رایجی در انجام بازاریابی ایمیلی وجود دارند که شاید به ظاهر اشتباهات بزرگی نباشند اما تاثیرات بزرگی روی موفقیت کمپین ایمیل مارکتینگ می‌گذارند.

در ادامه به ۳ اشتباه رایج و تاثیرگذار در میزان موفقیت بازاریابی ایمیلی اشاره می‌کنم. مراقبت باشید، شاید شماهم یکی از این اشتباهات را مرتکب می‌شوید.

بازاریابی ایمیلی

۱- ایمیل با عنوان طولانی و اسپم گونه

یکی از متداول‌ترین اشتباهات، نوشتن عنوان‌هایی بیش از حد طولانی و فریبنده است. نوشتن عنوان ایمیل یک هنر و یک فرصت است، اما برخی تصور می‌کنند که اگر تنها عنوان ایمیل را طوری بنویسند که نرخ بازشدن ایمیل بالاتر رود کافی است.

در حالی که بالا رفتن نرخ بازشدن با این ترفند، نه تنها کارآمد نخواهد بود بلکه به مرور موجب سلب اعتماد مشترکین ایمیلی شما خواهد شد، در واقع به این شکل در حال نابود کردن لیست ایمیلی هستید که به زحمت به دست آورده‌اید.

گاهی عنوان ایمیل شما کوتاه است و دروغ هم نیست اما چون با آنچه که کاربر تصور می‌کرد متفاوت است، به مرور کاربران نسبت به ایمیل‌های شما بی اعتنا خواهند شد زیرا می‌دانند آنچه که خواهند دید،  با عنوان ایمیل تفاوت دارد.

مثلا فرض کنید که شرکتی ایمیلی با عنوان “مراقب باشید، دارید آتیش می‌گیرید” را به مخاطبین خود ارسال می‌کند و نرخ باز شدن این ایمیل نیز عدد خوبی است.

محتوای ایمیل در واقع معرفی کتابی با نام ” مراقبت باشید، دارید آتیش می‌گیرید”  می‌باشد و با عنوان هم مرتبط است، اما در واقع کاربران فریب خورده اند، زیرا فکر نمی‌کردند که عنوان مربوط به نام یک کتاب است. به همین دلیل استفاده از این مدل عناوین به مرور اعتماد کاربران را از شما سلب می‌کند.

 

[alert type=”info”]مطلب پیشنهادی: ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی|ایمیلی طراحی کنید که ارزش کلیک داشته باشد[/alert]

 

بازاریابی ایمیلی

۲- ارسال ایمیل‌ بدون قرار دادن لینک لغو اشتراک

مسلما دوست ندارید که کاربران شما، ایمیل شما را در بخش اسپم قرار دهند. پس به این دلیل است که بهتر است لینک لغو اشتراک را در انتهای تمامی ایمیل‌های خود قرار دهید تا کاربران بتوانند هر زمان که خواستند لغو اشتراک کنند.

 

در استفاده از سرویس‌های بازاریابی ایمیلی مانند میلرلایت و یا دیگر سرویس‌ها، نباید از عناوینی استفاده کنید که سرویس مورد نظر ایمیل شما را اسپم شناسایی کنید، به همین منظور از عناوینی مانند “رایگان”، “بدون ریسک”، “اینجا کلیک کنید” ، ” اکنون سفارش دهید” و دیگر عناوین کاملا تبلیغاتی و محرک که همگی آن‌ها را به عنوان اسپم می‌شناسیم استفاده نکنید.

بازاریابی ایمیلی

۳- ارسال ایمیل‌هایی که هیچ ارزشی برای مخاطب ندارند

بارها و بارها ایمیل‌هایی را دیده‌اید که هیچ ارزشی برای شما ندارند، نه آموزشی را ارایه می‌دهند، نه خبر مهمی را به شما می‌دهند نه پیشنهاد ویژه‌ای برای شما دارند و نه حتی یک پیام تبریک به مناسبت‌های مخلتف برای شما دارند.

تنها پیامی که در آنها دیده می‌شود این است که “بیا و از ما خرید کند” یعنی کاملا مشخص است که تنها هدف این ایمیل، دریافت پول از شماست.

درحالی که فروش از طریق ایمیل به این شکل اتفاق نمی‌افتد، تا زمانی که شما برای مخاطب ارزش ایجاد نکنید، رابطه صمیمانه و مستحکم‌تری ایجاد نکنید، مخاطب از شما خرید نخواهد کرد.

پس بهتر است ابتدا به صورت رایگان برای او ارزشی ایجاد کنید و روابط خوبی برقرار کنید و در ادامه به مرور سرویس‌ها یا محصولاتی را که مطابق با نیاز مخاطب است را به او پیشنهاد دهید.

همیشه به این نکته توجه کنید که هر ایمیل شما باید حاوی ارزشی برای مخاطلب باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا