دیگر مطالب

پیشنهاد راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان

یکی از بهترین دوره های زمانی برای شروع کسب و کار اینترنتی دوران دانشجویی است، دوره ای که در کنار درس خواندن فرصت گشت و گذار در دنیای کسب و کار اینترنتی و ایده های مختلف برای شما وجود دارد، و دقیقا به همین دلیل مطلب پیشنهاد راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان را می‌نویسم.

با چیزهایی که امروز از دنیای کسب و کار اینترنتی می دانم، آرزو دارم که به دوران دانشجویی باز گردم و یکی از ایده های مختلفی که دارم را جدی تر دنبال کنم، اما این فرصت برای شمایی که دانشجو هستید وجود دارد، فرصت آزادانه حرکت کردن در مسیرهای مختلف کسب و کار اینترنتی.

زمانی که دانشجو بودم به همراه دو تن از دوستان خوبم همواره در تلاش بودیم که با کسب درآمد بخصوص به صورت اینترنتی مخارج خود را تامین کنیم و به این شکل کمکی هم به خانواده کرده باشیم، در این راه شکست ها و موفقیت های کوچک و بزرگ زیادی داشتیم از راه اندازی نمایشگاه آنلاین کتاب دست دوم تا راه اندازی انجمن های اینترنتی و . . .

در ادامه قصد دارم به عنوان یک فعال در حوزه کسب و کارهای اینترنتی که در حال حاضر از اینترنت درآمد کسب می کنم و همچنین یک دانشجوی سابق که فعالیت های مختلفی را در دوران دانشجویی داشته ام، پیشنهاد راه اندازی کسب و کار اینترنتی به شما بدهم.

 

۷ ایده راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان

 

۱- کسب درآمد اینترنتی از طریق فریلنسری

برخی از دانشجویان به واسطه فعالیت های دوران دانشجویی و یا فعالیت هایی که در گذشته داشته اند، در زمینه تخصص پیدا کرده اند، بعضی در کارهای گرافیکی، بعضی در طراحی سایت، بعضی در نقشه کشی با نرم افزارها و  . . .

برای این دسته از دوستان فرصت کسب درآمد به صورت فریلنسری وجود دارد، سایت هایی مانند پونیشا وجود دارند که می توانید در این سایت ها عضو شوید و پروژه هایی که کارفرماها ایجاد کرده اند را مشاهده کنید و برای هرکدام که توانایی انجامش را دارید اعلام آمادگی کنید، فریلنسری یکی از بهترین ایده های راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای دانشجویان است.

برای آشنایی بیشتر با این مدل کسب درآمد فریلنسری یا همان آزادکاری، به سایت پونیشا مراجعه کنید.

 

۲- راه اندازی کسب و کار اینترنتی همکاری در فروش

کسب درآمد از همکاری در فروش یعنی شما محصولات یا خدمات دیگران را تبلیغ می کنید و در ازای هر خرید پورسانتی به شما تعلق می‌گیرد، این روش سال هاست که در دنیا و ایران وجود دارد اما حقیقا از زمانی که دیجی کالا سیستم همکاری در فروش خود را راه اندازی کرد این شیوه در ایران جدی تر گرفته شد.

در سیستم همکاری در فروش دیجی کالا شما از طریق لینک یا لینک های اختصاصی خودتان مخاطبان را به دیجی کالا هدایت می کنید و از خریدی که انجام می دهند پورسانت دریافت می کنید.پ

 

کسب و کار اینترنتی با دستان خالی

 

در این روش بهتر است که یک رسانه بسازید، این رسانه می تواند یک سایت باشد، می تواند یک صفحه پرمخاطب اینستاگرام یا حتی یک کانال تلگرام باشد.

با توجه به فعالیتی که در این زمینه دارم، پیشبینی می کنم که یک دانشجو با فعالیت جدی در این زمینه حدود ۳ الی ۵ میلیون درآمد ماهانه خواهد داشت.

برای آشنایی بیشتر با این شیوه کسب درآمد از اینترنت و میزان درآمد سایت های مختلف از این روش مطلب زیر را مطالعه کنید.

 

مطلب پیشنهادی: راه اندازی کسب و کار اینترنتی با دستان خالی

 

۳- راه اندازی وب سایت محتوایی و درآمد از تبلیغات

کسب درآمد از تبلیغات یک روش بسیار پایدار برای کسب درآمد از اینترنت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی است، در گذشته فقط مجلات پر مخاطب درآمد خوبی از تبلیغات داشتند اما امروز سایت های پرمخاطب هم درآمد خیلی خوبی از تبلیغات کسب می کنند.

برای درک این نکته که درآمد از تبلیغات چقدر طرفدار دارد و چقدر می تواند پایدار باشد به این موضوع توجه کنید که گوگل با این میزان سرمایه و کسب و کارهای مختلفی که ایجاد کرده است، همچنان نزدیک به ۹۰درصد از درآمد خود را از طریق تبلیغات در موتور جستجویش به دست می آورد.

برای کسب درآمد از تبلیغات می توانید یک وبسایت محتوایی در زمینه پرطرفدار که به آن علاقه دارید ایجاد کنید و پس از رسیدن به کمی ترافیک در سیستم های تبلیغاتی مانند یکتانت عضو شوید تا تبلیغات دیگران به شکل اتوماتیک در سایت شما نمایش داده شود و کسب درآمد کنید و البته این فقط یکی از شیوه های درآمد از تبلیغات است.

نحوه نوشتن کلمات کلیدی در سایت

 

۴- کسب درآمد اینترنتی با تولید محتوا

هرچند که توصیه من این است که اگر تولید محتوا را به خوبی یاد گرفته اید، خودتان یک وبسایت محتوایی تاسیس کنید و از همکاری در فروش با دیجی کالا و یا تبلیغات در سایت درآمد کسب کنید، اما می توانید برای دیگران هم محتوا تولید کنید و درآمد داشته باشید.

یک تولید کننده محتوا در حالت مبتدی تا حرفه ای درآمدی از ۱٫۵ الی ۵ میلیون تومان در ماه دارد که در ازای این درآمد برای سایت یا دیگر رسانه های کارفرمای مورد نظر محتوا تولید می کند.

به طور مثال کارفرما به شما می گویند که من برای هر کلمه شما ۵۰ت پرداخت می کنم، پس اگر یک مقاله ۲۰۰۰ کلمه ای بنویسید ۱۰۰هزار تومان بابت آن دریافت می کنید و اگر کارفرما در ماه ۲۰ مقاله از شما بخواهد درآمد ماهانه شما ۲ میلیون تومان خواهد بود.

و این در شرایطی است که شما برای هر کلمه ۵۰ تومان دریافت کنید در حالی که نویسنده های کمی حرفه ای تر برای هر کلمه بیش از ۵۰ تومان و حداقل ۱۰۰ تومان دریافت می کنند.

 

۵- کسب درآمد با اینفلوئنسر شدن

در گذشته اینفلوئنسری وجود نداشت و اگر بود با این نام کسی این شغل را نمی شناخت، اینفلوئنسر کسی است که در زمینه خاصی عمیق می شود و به واسطه محتوایی که تولید می کند مخاطبان ایشان را اینفلوئنسر این حوزه یعنی فرد تاثیرگذار این حوزه می دانند.

اینفلوئنسرها با آمدن اینستاگرام به شکل جدی مطرح شدند، هرچند که پیش از اینستاگرام افرادی زیادی از طریق سایتشان در زمینه ای عمیق شده بودند اما این رسانه اینستاگرام بود که این شغل را بیش از پیش مطرح کرد.

در این روش شما در یکی از زمینه های مورد علاقه تان که طرفداران خاص خود را هم دارد عمیق می شوید و از طریق رسانه اینستاگرام محتوای به درد بخور به مخاطب ارایه می دهد و استمرار در این کار موجب می شود که مخاطبان هدف گرد شما جمع شوند و فالوورهای زیادی به دست آورید و مسلما از تبلیغات درآمد کسب کنید.

 

پیج والو در اینستاگرام

 

به طور مثال خانوم والا که به نام والو در اینستاگرام فعالیت می کنند یک دانشجوی معماری هستند که به واسطه محتوای خوبی که در زمینه دکوراسیون منزل در اینستاگرام ارایه می کنند یکی از اینفلوئنسرهای اینستاگرامی حوزه دکوارسیون هستند و درآمد خوبی هم از این راه کسب می کنند.

 

۶- کسب درآمد از تدریس اینترنتی

در شیوه اول اشاره شد که اگر مهارتی دارید می توانید از طریق فریلنسری کسب درآمد داشته باشید، اما یک روش دیگر کسب درآمد اینترنتی از مهارت، آموزش آن مهارت به دیگران است، شما می توانید یک سایت تاسیس کنید، مخاطبان هدف را به سایت هدایت کنید و آموزش های خود را به آنها ارایه کنید.

اگر هم مایل به تاسیس سایت نیستید، می توانید از طریق پلتفرم هایی مانند ایسمینار وبینارهایی را به صورت آنلاین ارایه کنید و از فروش بلیط های این وبینار درآمد داشته باشید.

 

۷- کسب و کار خدماتی

روش دیگر درآمد از مهارت این است که در کنار فعالیت فریلنسری و آموزش به دیگران، یک کسب و کار خدماتی راه اندازی کنید و کاملا جدی از مهارتتان درآمد داشته باشید، به طور مثال اگر در زمینه کارهای گرافیکی، طراحی سایت، ترجمه و . . . مهارت دارید، می توانید به تنهایی با همکاری یک یا دو تن از دوستانتان یک سایت یا پیج اینستاگرام در این زمینه تاسیس کنید و خدماتی که ارایه می دهید را تبلیغ کنید.

 

مهران دهقانیتوصیه پایانی

در این مطلب سعی کردم خیلی کوتاه به روش های راه اندازی کسب و کار اینترنتی ویژه دانشجویان اشاره کنم، روش هایی که واقعا یک دانشجو می تواند با اجرای کردن آنها درآمد ماهانه خوبی کسب کند.

اما نکته اینجاست که در تمامی این روش ها نیاز به کمی صبر خواهید داشت و عجله در کسب و کار اینترنتی بزرگترین آفت آن است و هر لحظه ممکن است به خاطر عجله و عدم صبر کسب و کار را رها کنید و تصور کنید که اگر به سراغ کار دیگری بروید خیلی سریعتر به درآمد می رسید.

برخی روش هایی که در این مطلب معرفی شدند نیاز به صبر بیشتر و برخی نیاز به صبر کمتر دارند اما در حال عادی با فرض فعالیت مستمر و کافی در حدود ۶ ماه می توان به درآمد رسید.

 

 

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام
  اگه بخواییم کسب و کار اینترنتی خودمون رو از طریق سایت پیش ببریم
  برای اینکه بتونیم اعتبار داشته باشیم و بتونیم جلب رضایت مشتری های خودمون رو داشته باشیم
  فک کنم به درگاه پرداخت آنلاین و نماد اعتبار نیازمندیم
  میشه توضیح بدید چگونه میتونیم این دو رو فراهم کنیم ؟؟

  1. بله مسلما برای فعالیت از طریق سایت شما به درگاه پرداخت نیاز دارید، اگر به دنبال نماد اعتماد هستید، پس درگاه مستقیم رو انتخاب کنید، در غیر این صورت میتونید از سایت هایی مثل پی پینگ، زیبال و.. به راحتی درگاه پرداخت دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا