دیگر مطالب

کسب درآمد ثابت از اینترنت ۱۰۰% عملی

سلام به شما دوستان علاقه مند به کسب درآمد از اینترنت، در این مطلب قصد ندارم شیوه های کسب درآمد اینترنتی معمول را به شما معرفی کنم، هدف از این مطلب معرفی ایده های برای کسب درآمد ثابت از اینترنت است.

 

کسب درآمد ثابت از اینترنت یعنی چی؟

اولین سوالی که مطرح می‌شود این است که اصلا منظور از درآمد اینترنتی ثابت چیست؟

مسلما در همه روش های کسب و کار اینترنتی اگر همواره روی رشد کسب و کارتان کار کنید به شکل ماهانه درآمدی خواهید داشت و مسلما این عدد ثابت نیست هر ما متغییر است، اما اگر کل کسب و کار رو به رشد باشد مسلما در مجموع درآمد ماه آخر سال از درآمد ماه اول بالاتر خواهد بود.

اما اینجا منظور ما از درآمد ثابت یعنی کسب و کارهای اینترنتی که نواسان فروش آنها پایین تر است و صرفا با جذب ترافیک درآمد ماهانه خود را خواهید داشت.

مثلا در مورد فروشگاه اینترنی به این شکل نیست که اگر ترافیک برقرار باشد پس همیشه فروش هم برقرار باشد، ممکن است اجناس شما تکمیل نباشند، ممکن است قیمت ها افزایش پیدا کند و . . .

اما برخی مدل از کسب و کارهای اینترنتی تا حد کمتری دچار نوسان می شوند و اگر ترافیک سایت را حفظ کنید تقریبا می توان گفت که یک درآمد ثابت ماهانه خواهید داشت که هرچند متغییر است اما جریان درآمد برقرار خواهد بود.

در ادامه به بررسی مدل های کسب درآمد ثابت از اینترنت می پردازیم و تا حدی در مورد چالش ها و چگونگی ساخت چنین کسب و کارهایی صحبت می کنیم.

 

۱- کسب درآمد اینترنتی ثابت از رسانه و تبلیغات

یکی از پایدارترین کسب و کارها، کسب و کار تبلیغات است، جایی که شما یک رسانه می سازید و دیگران برای دیده شدن در رسانه شما هزینه پرداخت می کنند، نمونه بارز این روش گوگل است که بعد از این همه سال فعالیت و ساخت کسب و کارهای مختلف، همچنان بیشتر درآمد خود را از طریق تبلیغ دیگران در موتور جستجوی گوگل به دست می آورد.

و یا در نمونه های ایرانی به سایت های معروفی همچون زومیت، بیتوته، نی نی سایت اشاره می کنم که سال هاست در حال فعالیت هستند و بالا و پایین های اقتصادی همچنان برقرار مانده اند.

علت پایدار بودن این روش آن است که در شرایط بد اقتصادی نه تنها تمایل به تبلیغات کم نمی شود، بلکه افزایش پیدا می کند و تا زمانی که کسب و کاری وجود دارد مطمئن باشید که برای دیده شدن تبلیغ می کنند.

آیا تا به حال شده است که به سایت معروفی مانند زومیت یا حتی رسانه های آنلاین کوچکتر وارد شوید و هیچ تبلیغی مشاهده نکنید، این دقیقا به این معنی است که در هر شرایط متقاضی برای تبلیغات وجود دارد.

 

ساخت رسانه و تولید محتوا یکی از پایدارترین و آینده دار ترین نوع کسب و کار اینترنتی است.

 

چه رسانه ای بسازیم؟

هر جایی که بتوانید عده ای از افراد را دور خود جمع کنید، آنجا می تواند رسانه شما باشد و دیگران برای دیده شدن به شما هزینه پرداخت کنند.

در گذشته نه چندان دور که اینترنت هنوز به این شکل گسترده نبود، مجله هایی مانند پیک برتر در سطح شهر پخش می شدند که کسب و کارهای مختلف برای دیده شدن در آن مجله هزینه پرداخت می کردند.

اما امروز در کنار آن روش رسانه های آنلاین مختلفی در زمینه های مختلف بر بستر وبسایت شکل گرفتند و دیگر کسب و کارهای اینترنتی و غیر اینترنتی برای دیده شدن در آنها تبلیغ می کنند.

بعد از ظهور وبسایت، تلگرام و اینستاگرام هم به عنوان رسانه های پرطرفدرا بین مردم شکل گرفتند و خیلی ها با ایجاد رسانه هایی در قالب کانال و پیج اینستاگرام به درآمدهای وحشتناکی رسیدند.

 

خب بالاخره چه رسانه ای بزنیم؟

البته همچنان در اینستاگرام و تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی پرطرفدار می توانید رسانه ایجاد کنید، اما پایدارترین رسانها بر بستر سایت ها هستند، اینستاگرام و تلگرام مشخص نیست که تا کی بین مردم طرفدار داشته باشند و ممکن است ۳ سال آینده شبکه اجتماعی دیگری جایگزین آنها شده باشند، اما وبسایت ها همیشه هستند.

 

مدل درآمد از تبلیغات وبسایت دقیقا چگونه است؟

در وبسایت ها شما به چند شکل می توانید از تبلیغات کسب درآمد کنید.

در گذشته درآمد وبسایت ها فقط به این شکل بود که برای جایگاه بنرهای سایت مبلغ اجاره ماهانه مشخص می کردند و به صورت ماهانه جایگاه ها را اجاره می دادند، در این شیوه پلن های تبلیغاتی را در سایت خود اعلام می کردند و متقاضیان در صورت تمایل جایگاه ها را اجاره می کردند.

این روش بیشتر برای وبسایت های نسبتا مشهور پرسود بود چرا که به دلیل شهرت همواره متقاضیانی برای اجاره جایگاه های تبلیغاتی وجود داشت، اما وب سایت های کوچکتر متقاضیان کمتری برای تبلیغات داشتند و درآمد این سایت ها را کمی ناپایدار می کرد.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزلاما امروز در کنار این روش که همچنان برقرار است، امکان درآمد پایدارتری با عضویت در پلتفرم های تبلیغاتی مانند یکتانت وجود دارد که در این روش درآمد شما از تبلیغات تا حد زیادی پایدار خواهد بود و موجب می شود که درآمد تبلیغاتی از وبسایت به عنوان یک روش کسب درآمد ثابت از اینترنت شمرده شود.

در این روش ما عضو پلتفرمهای تبلیغاتی می شوید و پلتفرم های تبلیغاتی به عنوان یک واسط بین شما و تبلیغ دهندگان عمل می کنند و به صورت اتوماتیک تبلیغ دیگران را در سایت شما نمایش می دهد و شما به ازای هر کلیکی که روی تبلیغات مبلغی دریافت می کنید.

این روش به قدری سود ده است که تمام وبسایت های بزرگ و کوچک در کنار روش های قدیم از این روش هم برای کسب درآمد پایدار ماهانه از آن استفاده می کنند.

 

چالش های این روش کسب درآمد اینترنتی ثابت چیست؟

در این روش درآمد اینترنتی شما فقط و فقط یک چالش اصلی پیش رو دارید و آن هم جذب ترافیک است، در حقیقت رسانه وقتی می تواند درآمد داشته باشید که ترافیک و مخاطب داشته باشد و از آنجایی که حداقل در ابتدای کار ترافیک شما از گوگل خواهد بود، پس جذب ترافیک از گوگل چالش اصلی شماست.

در ادامه می توانید ایمیل مخاطبان جذب کنید و با ارسال ایمیل هم ترافیک داشته باشید یا مانند سایت های زومیت و دیجیاتو به شهرتی برسید که خیلی از کاربران مستقیما آدرس سایت شما را وارد کنند.

 

کسب درآمد ثابت از اینترنت۲- کسب درآمد ثابت از اینترنت با همکاری در فروش

همکاری در فروش روشی است که شما به فروش محصولات سایر فروشگاه ها کمک می کنید و در ازای خریدی که از طرف شما ایجاد شده باشد، مبلغی را به عنوان پورسانت دریافت می کنید، این روش سال هاست که در ایران وجود دارد ولی هرگز جدی گرفته نشد و البته دلایل کاملا مشخصی داشت، اما دو سال پیش انقلابی در همکاری در فروش رخ داد.

 

راه اندازی سیستم همکاری در فروش دیجی کالا

دو سال پیش یعنی حدودا سال ۹۶ بود که دیجی کالا سیستم همکاری در فروش خود را ایجاد کرد و انقلابی واقعی در کسب درآمد از همکاری در فروش در ایران رخ دارد.

در این روش شما عضو سیستم همکاری در فروش دیجی کالا می شوید و برای صفحات مختلف دیجی کالا لینک های مخصوص خود را ایجاد می کنید و سپس تلاش می کنید که در سایت، اینستاگرام و یا حتی کانال تلگرام کاربران را از طریق لینک های خود به دیجی کالا هدایت کنید و با خریدی که انجام می دهند پورسانت دریافت کنید.

 

کسب و کار اینترنتی با دستان خالی

 

اما چرا ورود دیجی کالا به این حوزه انقلابی پا کرد؟

در گذشته که سیستم های همکاری در فروش خیلی از سایت ها فعال بود، اما مشکل اینجا بود که به سختی می توانستید کاری کنید که کاربران از این سایت ها خرید کنند و این مشکل چند دلیل داشت.

اول اینکه این سایت ها در زمین مشخصی فعالیت داشتند و مسلما همه کاربران نمی توانستند مشتری چنین سایت هایی باشد.

دوم اینکه این سایت ها محصولات محدودی داشتند و کاربران حتی اگر مخاظب سایت هم بودند تضمینی وجود نداشت که محصول مورد نظر خود را در فروشگاه پیدا کنند.

سوم اینکه این سایت ها آنقدر معروف و مورد اعتماد نبودند که کاربران در صورت مشاهده محصول مورد نظرشان به راحتی از آنها خرید کنند.

و همه این موارد موجب می شود وقتی کاربری از سمت شما به این سایت ها هدایت می شود به ندرت خریدی اتفاق بیافتند و به ندرت پورسانت دریافت کنید.

اما داستان در مورد دیجی کالا کاملا متفاوت است، دیجی کالا معتبر است و اصلا لازم نیست کاربران را به خرید از دیجی کالا قانع کنید، دیجی کالا همه چیز فروش است و هر آدمی می تواند مخاطب سایت باشد و همچنین دیجی کالا چندین میلیون محصول دارد و به ندرت پیش می آید که کاربری محصول مورد نظر خود را در دیجی کالا پیدا نکند.

همه این ها موجب می شود که وقتی کاربری را از سمت خود به دیجی کالا هدایت می کنید، احتمال خرید و در نتیجه دریافت پورسانت و کسب درآمد از دیجی کالا به مراتب بالاتر باشد.

و از همه مهمتر این است که دیجی کالا یک کسب و کار بسیار بسیار پایدار است پس همکاری در فروش با دیجی کالا هم یک کسب و کار اینترنتی نسبتا پایدار برای شما ایجاد می کند و این روش یک روش کسب درآمد ثابت از اینترنت است.

برای آشنایی بیشتر با این روش و میزان درآمد سایت های حاضر، حتما مقاله راه اندازی کسب و کار اینترنتی با دستان خالی را مطالعه کنید.

 

چالش های راه اندازی این روش چیست؟

در این روش هم شما باید یک رسانه که می تواند سایت یا اینستاگرام یا کانال تلگرام باشد را ایجاد کنید و مخاطبان هدف را جذب سایت کرده و به دیجی کالا هدایت کنید.

اگر وبسایت تاسیس می کنید بزرگترین چالش شما همچنان جذب ترافیک از گوگل خواهد بود.

 

نکته قالب توجه

اگر از وبسایت برای کسب درآمد از دیجی کالا استفاده می کنید، به واسطه ترافیکی که جذب می کنید از تبلیغات هم درآمد قابل قبولی خواهید داشت و همینکه دو منبع درآمدی برای یک سایت ایجاد می شود، خود موجب پایدارتر شدن وبسایت و ثابت بودن درآمد ماهانه می شود.

 

 

خلاصه مطلب

همانطور که متوجه شدید اگر یک وبسایت پرترافیک یا به عبارت بهتر یک رسانه پرترافیک که می تواند بر بستر سایت باشد را ایجاد بکنید، به واسطه ترافیکی که ایجاد می شود می توانید درآمد خوبی از تبلیغات کسب بکنید، یک درآمد ثابت ماهانه با عضویت در پلتفرم های تبلیغاتی.

و اگر سایتتان را با نیت همکاری در فروش با دیجی کالا راه اندازی کنید، در کنار کسب درآمد از دیجی کالا می توانید با عضویت در پلتفرم های تبلیغاتی همچنان درآمد ثابت از تبلیغات را هم داشته باشید.

در میانه مطلب یکی دیگر از مقالات سایت را معرفی کردم که در آن درآمد چند سایت موفق در این حوزه را به شما گفته ام.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا