دیگر مطالب

آینده بازاریابی و تبلیغات اینستاگرام به چه سمت‌وسویی خواهد رفت؟

نشانت
 
تا به حال فکر کرده‌اید که اینستاگرام همان ابزاری است که رویای بازاریابان را به حقیقت بدل می‌کند؟

با فشار یک دکمه و لمس چند گزینه می‌توان به گسترده‌ترین پایگاه مخاطبان هدف دسترسی پیدا کرد و با برندهای گوناگون در ارتباط قرار گرفت.

برندها و اینستاگرام در کنار هم در حال رشدکردن هستند. سوال این است که شگفتی‌هایی که اینستاگرام در این روزها و سال‌ها به‌وجود آورده و دنیای برندینگ، بازاریابی و تبلیغات را تحت تاثیر قرار داده است، در آینده به چه سمت‌وسویی خواهد رسید و این رشد ادامه‌دار خواهد ماند یا چیزی غیرقابل‌ پیش‌بینی سر خواهد رسید و روندهای فعلی را درهم خواهد شکست؟

آینده بازاریابی و تبلیغات در اینستا چگونه خواهد بود؟

 

اینستاگرام با ما خواهد ماند؟

فناوری روز به روز رشد بیشتری می‌کند و تغییرات و تحولات مثبتی را در کارنامه حضورش ثبت می‌نماید.

این یعنی که مانند پلت‌فرم‌های پیشینی که ظهور کردند و بعد از مدتی رشد و موفقیت شعر افول را خواندند، اینستاگرام هم تحت تاثیر سرعت و تغییرات بزرگ فناوری، روزی به فراموشی سپرده می‌شود و جای خود را به گزینه‌هایی تازه‌نفس می‌دهد؟ به نظر می‌رسد که اینستاگرام به سرنوشت شبکه‌های اجتماعی دیگری که پس از مدتی از گردونه رقابت با تازه‌نفس‌ها خارج می‌شوند، بدل نخواهد شد. دلیل چیست؟

به‌ نظر می‌رسد که اینستاگرام پلت‌فرمی بسیار منعطف برای بازاریابی است و در آن توانایی و ظرفیت اضافه‌کردن ویژگی‌ها و امکانات جدید وجود دارد. به همین خاطر، با وجود تعداد کاربران به شدت زیادی که دارد، در مواجهه با هر رقیبی، دستی به سر و روی خود می‌کشد و دوباره پرتوان و قوی ظاهر می‌شود.

ظرفیت‌ها و امکان ارتقای وضعیت این شبکه اجتماعی از آن گزینه‌ای ایده آل برای رشد و همگام‌شدن با فناوری‌های تازه می‌سازد. امکاناتی که در این شبکه ارائه می‌شود، تمام آن چیزی است که بازاریابان از کمپین‌های تبلیغاتی و ارتباط با اینفلوئنسر مناسب می‌خواهند.

 

چرا اینستاگرام منسوخ نمی‌شود؟

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، اینستاگرام ظرفیت‌های زیادی برای رشد و ارتقا دارد. مثلا در زمینه تولید محتوا، دست کاربران بسیار باز است. فرقی نمی‌کند که به دنبال تولید محتوای ویدئویی هستند یا عکس و نوشته را انتخاب می‌کنند؛ در هر حال، امکان تولید انواع محتوای جذاب برای همه مقدور و میسر است.

برای نمونه، ویدئوها که از پرطرف‌دارترین‌ها در میان انواع محتوا هستند، از اصلی‌ترین دلایل رشد و پرطرف‌داربودن اینستاگرامند. به انواع محتوای ویدئویی در اینستاگرام نگاه کنید: استوری‌ها، ویدئوهای صفحه اصلی، IGTV. هر یک از اینها امکانی ایده آل برای تولید محتوایی جامع و منسجم است و می‌توانند قلب مخاطبان را تسخیر کنند.

پس اینستاگرام و امکاناتش و از آنها مهم‌تر تغییرات و رشد مداومش باعث شده که بتوان برای مدتی طولانی روی آن حساب کرد.

 

قابلیت‌هایی که برای تولید محتوا در اینستاگرام وجود دارد، برندها را بر آن می‌دارد که هر روز بیشتر و بیشتر به آن توجه کنند و همراهی بیشتری با این شبکه داشته باشند. همکاری و هم‌سویی برندها برای استفاده از ظرفیت‌های بازاریابی و تبلیغات اینستاگرام باعث می‌شود تا تعاملی دوسویه شکل بگیرد.

چون از سوی دیگر، این شبکه هم تلاشش را برای ارتقایی در جهت نیازها و خواسته‌های مخاطبان به کار می‌گیرد. قابلیت تحلیل در کنار جذابیت‌های بصری و محتوایی اینستاگرام پایانی ندارد. برای همین تبلیغات در دامن آن می‌تواند نتایج به‌شدت مطلوبی به همراه داشته باشد. ت

اثرگذاری اینستاگرام بر مخاطب و مخاطب بر آن، باعث شده تا بستری شکل بگیرد که امکان راه‌اندازی کمپین‌هایی در حوزه‌های مختلف در آن به‌شدت شدنی است.

این مسیر با رشد و فرهنگ‌سازی‌هایی همراه خواهد بود. برای مثال، حذف لایک‌ها برای ارائه محتوایی که واقعا ارزشمند است و از هجویات به‌دور می‌ماند، مسیری است که تاحدی به آن پرداخته شده و احتمالا در آینده هم قوت بیشتری خواهد گرفت.

چنین اقداماتی به بازاریابی و تبلیغات هم جهت‌دهی فوق‌العاده‌ای خواهد داد. در واقع، دنیای شبکه‌های اجتماعی و برندها به این زودی‌ها از هم دور نخواهند شد. چون در همکاری و همراهی با هم می‌توانند کارهای شگفت‌انگیز بسیاری انجام بدهند که فعلا محقق نشده‌اند.

 

نکاتی از کسب درآمد اینترنتیخلاقیت مرز دارد؟

خلاقیت حد و مرزی ندارد. باید قبول کرد که هم کار بازاریابی و تبلیغات فعالیتی خلاقانه است و هم پیش‌برد شبکه‌های اجتماعی. اینستاگرام هم نشان داده که در زمینه ابراز نوآوری بسیار قدرتمند است.

برای مثال، امکان ارائه محتوا به دوستان نزدیک تحت عنوان کلوز فریندز (close-friends) را در اینستاگرام در نظر بگیرید. این امکان می‌تواند گزینه‌ای درجه یک برای برندها باشد تا مخاطبان مختلف‌شان را برای ارائه محتوای مخصوص به هر گروه تقسیم‌بندی کنند. این امکان و امکاناتی نظیر آن به اینستاگرام اضافه می‌شوند و خودشان را در دل برندها و کاربران جای خواهند داد.

 

در آخر

به نظر می‌رسد که آینده اینستاگرام و بازاریابی و تبلیغات در آن روشن خواهد بود. این شبکه اجتماعی می‌تواند خواسته‌های بازاریابان را برآورده کند.

برندها هم با حضورشان در این فضا به رونق‌گرفتن بیشترش کمک می‌کنند. پس همکاری مناسب و مطلوبی شکل می‌گیرد. کاربران هم که حاضر به جدایی از فضایی پر از تنوع و خلاقیت نیستند. باید دید که واقعیت ما را به چه سمت‌وسویی می‌برد.

اگر شما هم می‌خواهید از غافله تبلیغات در اینستاگرام و دیده‌شدن در این شبکه اجتماعی جا نمانید، تیم اینفلوئنسر مارکتینگ نشانت شما را چند قدم جلو خواهد برد و از وصل شدن به اینفلوئنسرهای مرتبط به کسب‌وکارتان تا گزارش‌دهی از بازدهی تبلیغات در کنار شما خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا