دیگر مطالب

جذب ترافیک هدفمند به وب سایت|چگونه ترافیک هدفمند داشته باشیم؟(بخش اول)

سلام دوستان، تو اولین مطلب می‌خوام در مورد جذب ترافیک هدفمند صحبت کنم، اینکه ترافیک هدفمند چقدر اهمیت داره و به چه شکل هایی می‌تونیم ترافیک هدفمند برای وب‌سایتمون به دست بیاریم.

ترافیک هدفمند یعنی ترافیکی که برای شما ارزشمند باشه، یعنی بازدید کننده ای که به محصول یا خدمات یا مطالب سایت شما علاقه مند باشه.

اگه با یه مثال ساده بخوام توضیح بدم، تصور کنید که در یک خیابان تعدادی زیادی ماشین در حال حرکت هستند و شما یک مغازه در کنار خیابان دارید. اگر خیابان را اینترنت، ماشین ها را کاربران اینترنت و مغازه را وب سایت فرض کنیم، کار شما به عنوان یک کارآفرین یا متخصص بازاریابی اینترنتی این است که تعداد افرادی بیشتری را جذب مغازه خود کنید.

اما اگر مغازه شما در یک خیابان اشتباه قرار گرفته باشد، یعنی جایی باشید که افراد آن خیابان به محصول شما علاقه مند نباشند و به آن نیازی نداشته باشند، در آن صورت هرچقدر هم که خیابان پر ترافیک باشد برای شما سودی نخواهد داشت، و این مصداق بارز ترافیک غیر هدفمند است.

 

۱- بازاریابی ویدئویی و جذب ترافیک هدفمند

یوتیوب و نمونه داخلی آن یعنی آپارت به شدت پرترافیک هستند،  آپارت دومین سایت پرترافیک ایرانی است.

من نمیدانم که وب سایت شما چیست و چه خدمت یا محصولی ارایه می دهد، اما احتمال آنکه مخاطبین شما در یوتویب و آپارات به دنبال اطلاعات باشند به شدت بالاست. پس چرا شما آنجا نباشید و آن اطلاعات را شما به آنها ندهید.

تاثیر ویدیوی مفید به شدت بالاتر از یک بنر تبلیغاتی است، زیرا هم اطلاعات بیشتری می تواند در ویدیو منتقل شود و هم مدت زمان بیشتری کاربر به مشاهده محتوای شما می پردازد و هم علاقه مندی افراد به دیدن ویدیو به شدت بالاتر رفته است.

چه مدل ویدیویی باید تهیه کنید؟ این کاملا بستگی به کسب و کار شما دارد، اما معمولا ویدیویی که به افراد آموزش می دهد چگونه کار خاصی را انجام دهند، چگونه چیزی را درست کنند و… مفید هستند. مثلا یک وب سایت آموزش بدن سازی از این مدل ویدیوها به خوبی می تواند استفاده کند.

دقت کنید که قرار نیست رفع تکلیف کنید و صرفا یک ویدیو قرار دهید ، صرفا قرار دادن ویدیو کار راحتی است، اما مهم آن است که اطلاعات ارزشمندی ارایه دهید، به این فکر کنید که واقعا با این ویدیو چه چیزی به مخاطبین خود اضافه کرده اید.

به طولانی بودن ویدیو هم فکر نکنید، بهترین ویدیوهای یوتیوب به صورت متوسط ۳ دقیقه بوده اند.

چند نکته در بازاریابی ویدیو:

  • در توضیحات ویدیو در مورد کسب و کار خود توضیح دهید، این به دیده شدن کسب‌وکار شما در جستجوها کمک می کند.
  • در توضیحات ویدیو و حتی در داخل ویدیو حتما آدرس سایت خود را بنویسید، تا افراد بدانند که این محتوای مفید توسط چه مجموعه ای تهیه شده است.
  • در صورت امکان در انتهای ویدیو آنها را به انجام کاری دعوت کنید، یعنی اگر ویدیو مربوط به یکی از خدمات سایت شماست،آنها را به استفاده از خدمات دعوت کنید، یا اگر ویدیوی شما یک آموزش بود، آنها را به مشاهده آموزش های بیشتر دعوت کنید.

 

۲- وبلاگ نویسی و جذب ترافیک هدفمند

محتوای متنی همیشه مهم بوده و هست، وبلاگ نویسی یکی از بهترین روش های به کار گیری متن است که به شما کمک می کند مخاطبین هدفتان را جذب کنید و آنها را به وب سایت خود هدایت کنید یا به صورت استاندارد ایمیل آنها را جذب کنید.

مهم نیست که وب سایت شما در مورد چیست، در هر زمینه ای که فعالیت می کنید قطعا می توانید اطلاعات ارزشمندی را به مخاطبین خود منتقل کنید.

مثلا وب سایت ایوند، یک سامانه ثبت رویداد هست، افرادی که قصد برگزاری کنفرانس، سمینار یا یک رویداد را دارند می توانند در سامانه ایوند ثبت نام کنند و به صورت آنلاین بلیط رویداد خود را به فروش برسانند.

ایوند در کنار وب سایت خود یک وبلاگ ایجاد کرده است و مطالب مفیدی را در زمینه چگونگی برگزاری سمینار، رویداد ارایه می دهد. در واقع برای افرادی که می توانند از مشتریان احتمالی اش باشند مطالب مفید ارایه می دهد.

ایوند یک کتاب راهنمای برگزاری رویداد نیز در وبلاگش قرار داده است و کاربران وبلاگ در ازای وارد کردن ایمیل می توانند کتاب را دریافت کنند. به همین سادگی مخاطبین هدفش را به وبلاگ جذب می کند و ایمیل برخی از آنها را نیز جذب می کند.

نکته ای که در وبلاگ نویسی باید در نظر داشته باشید نظم در تولید محتواست، لازم نیست که هر روز مطلب جدیدی ارسال کنید(که البته کار خوبی است) مهم این است که اگر هفته ای دوتا مطلب ارسال می کنید این روال را به طور منظم ادامه دهید.

همچنین در مطالب ارسالی سعی کنید قوانین سئو را رعایت کنید و مطالب سئو شده منتشر کنید.

روش های متفاوت دیگری نیز برای جذب ترافیک هدفمند به وب سایت وجود دارند، مانند استفاده از تبلیغات هدفمند بنری، تبلیغات هدفمند گوگل، تبلیغات محتوایی هدفمند و… که در بخش دوم از همین مطلب به آنها اشاره می کنم.

 

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا