10 مورد از بهترین کتاب های راه اندازی کسب و کار اینترنتی

سلام و درود به شما کاربر عزیز سایت رونق.

می‌دانم که می‌دانید کسب‌ و کارهای اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت چند سالی است که رواج پیدا کرده و روز به روز به مدل‌های درآمد اینترنتی اضافه می‌شود.

فرقی نمی‌کند که یک کارمند هستید که به دنبال کسب درآمد جانبی از اینترنتی می‌باشید یا یک نفر که به دنبال تاسیس یک کسب و کار اینترنتی مستقل است، در هر صورت باید قدم به دنیای کسب و کارهای اینترنتی بگذارید و این دنیا را بیشتر بشناسید.

با مطالعه چند کتاب به هیچ کاری در دنیا نمی‌توان مسلط شد، اما همین کتاب‌ها دریچه‌های ورود خوبی به دنیاهای مختلف هستند، پس برای ورود به دنیای کسب و کارهای اینترنتی هم مطالعه چند کتاب یا حتی مقاله نقطه ورود مناسبی است.

در این مطلب قصد دارم 10 کتاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی کنم که البته همه آنها مختص کسب و کار اینترنتی نیستند اما برای کسب و کارهای اینترنتی هم مناسب هستند.

 

کتاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

1- کتاب نوپای ناب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

این کتاب توسط آقای Eric Ries نوشته شده است و نام انگلیسی این کتاب The Lean Startup می‌باشد.

این آقا معتقد است که با مطالعه موارد گفته شده در این کتاب می‌توانید در مسیر درستی برای شروع یک کسب و کار اینترنتی قرار بگیرید و البته این کتاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی با استقبال بسیار بالای مخاطبان مواجه شده است.

این کتاب، پرفروش‌ترین کتاب آمازون در سال ۲۰۱۳ در حوزه کارآفرینی است و اصلی‌ترین دلیل مطرح شدن گسترده کتاب نوپای ناب، کاربردی بودن آن در فضای کارآفرینی است.

نقطه قوت این کتاب این است که شما را از برنامه ریزی بیش از حد برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی دور می کند و به جای آن شما را به سمت تست کردن هرچه سریعتر مدل کسب و کارتان سوق می دهد.

برای خرید این کتاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی کافیست در گوگل سرچ کنید “خرید کتاب نوپای ناب” و مشاهده کنید که سایت های معتبری این کتاب را به فروش می‌رسانند.

 

کتاب راه اندازی کسب و کار آنلاین

 

2- کتاب خانم رئیس برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

این کتاب توسط خانوم Amoruso  Sophia  بنیانگذار کمپانی Nasty Gal نوشته شده است.

این خانوم کار را خود را با فروش چند لباس نسبتا گران در سایت ebay آغاز کرد و این کار را به شکل پیوسته انجام می‌داد، تا اینکه بعد از مدتی متوجه شد دیگر مثل قبل لباس ها فروش نمی‌روند.

در این نقطه تصمیم می گیرد که یک وبسایت شخصی برای خودش راه اندازی کند و این نقطه شروع و تحول در زندگی ایشان است.

این کتاب ماجرای زندگی و حرکت این خانوم به سمت کسب و کار اینترنتی را روایت می‌کند و بیانگر نکات و تجربه های جالبی است که برای افراد تازه وارد در دنیای کسب و کار اینترنتی می‌تواند جالب و پند آموز باشد.

 

بهترین کتاب کسب و کار اینترنتی

 

3- کتاب ” با چرا شروع کنید و دایره طلایی موفقیت را بسازید”

به عقیده من خواندن این کتاب برای هر فردی که به دنبال راه اندازی کسب و کار است، یک ضرورت محسوب می‌شود.

در این کتاب سایمون سینک توضیح می‌دهد که شرکت های و کسب و کارهای موفق دقیقا به چه دلیل کسب و کارشان را راه اندازی کردند و علت موفقیت آنها چیست.

اگر کنجکاو هستید که شرکت اپل چطور توانست به این جایگاه برسد، بهتر است که این کتاب را بخوانید.

 

کتاب کسب و کار اینترنتی

مطلب پیشنهادی: راه اندازی کسب و کار اینترنتی با دستان خالی

 

4- کتاب ” راهنمای کارآفرینان، هدایت گام به گام برای ساختن شرکتی موفق”

این کتاب توسط Steve Blank و Bob Dorf تحت عنوان The Step-By-Ste منتشر شده است.

این کتاب به شما یاد می‌دهد که در دنیای کسب و کار چطور مشتری های جدید را کشف، جذب و نگه داری کنیم، خواندن این کتاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای تمام اهالی کسب و کار از جلمه کسب و کارهای اینترنتی مفید است.

این کتاب توسط سید رضا علوی در انتشارات جهاد دانشگاهی به فارسی نیز ترجمه شده است، برای خرید این کتاب کافیست نام آن را در گوگل جستجو کنید.

 

کتاب از صفر به یک

 

5- کتاب “از صفر به یک : نگاهی به شرکت‌های استارتاپ و نقش آن‌ها در ساخت آینده”

این کتاب توسط Peter Thiel تحت عنوان Zero to One: Notes on Startups, or How to Build the Future منتشر شده است.

آقای پتر در این کتاب توضیح می‌دهد که چطور شرکت های فناوری شرکت گرفتند و از همه مهمتر چطور فناوری های خود را جهانی کرده‌اند، همچنین درباره رقابت و انحصار و تاثیر آن در کسب و کارهای استارتاپی صحبت کرده است.

اگر به دنیای کسب و کارهای فناوری محور و همچنین شیوه رقابت آنها در بازار علاقه دارید، این کتاب قطعا رضایتتان را جلب می‌کند.

این کتاب توسط میلاد بشیری در انتشارات میلکان به فارسی نیز ترجمه شده است.

 

پیشنهاد مطالعه: راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل و بدون سرمایه

 

6- کتاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی اثر علی محمد رجبی

در این کتاب کسب و کار اینترنتی، محمد رجبی به شما اصول اولیه راه اندازی کسب و کار در فضای آنلاین را آموزش می‌دهد، و شما را با دنیای جذاب کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت آشنا می‌کند.

در این کتاب آقای رجبی شما را با مدل های مختلف کسب درآمد از اینترنت نیز آشنا می‌کند که برای تازه واردها به دنیای کسب و کار اینترنتی ارزشمند و ضروری است.

برای خرید نسخه الکترونیکی این کتاب می توانید روی لینک زیر کلیک کنید و کتاب را از سایت کتابراه خریداری کنید.

خرید از کتابراه

 

7- کتاب ساخت سایت موفق: روش‌های افزایش فروش سایت‌های برتر

در این کتاب دو فرد با تجربه در زمینه فروش با سایت به نام های  کارل بلنکس و بن جیسون تجربیاتشان در زمینه فروش با سایت را به اشتراک گذاشته اند که در نوع خود منحصر به فرد است و به شما آموزش می دهد که چطور سایت پرترافیک و پرفروشی داشته باشید.

زمانی که راه اندازی یک سایت چالش محسوب می‌شد گذشته است و امروز خیلی ها به راحتی سایت ایجاد می‌کنند، اما چالش امروز افزایش ترافیک و افزایش فروش است، اگرنه فضای اینترنت پر از سایت هایی است که هیچ ترافیک و فروشی ندارند و بیشتر جنبه دکوری دارند.

اگر کسب و کار شما به سایت وابسته است یا سایتی دارید که ترافیک و فروش خوبی ندارد، مطالعه این کتاب حتما به شما توصیه می‌شود، برای خرید نسخه الکترونیک این کتاب از سایت کتابراه روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید از کتابراه

 

بهترین کتاب کسب و کار اینترنتی

 

8- کتاب جریان‌های چندگانه درآمد اینترنتی

این کتاب راه اندازی کسب و کار اینترنتی نوشته آقای رابرت جی آلن می‌باشد، ایشان در این کتاب به افرادی که آشنایی زیادی با تکنولوژی و روش های کسب درآمد از اینترنت ندارند، آموزش می‌دهد و آنها را به روش های مختلف کسب درآمد از اینترنت آشنا می‌کند.

مطالعه این کتاب برای افرادی که در ابتدای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود هستند، مفید و آموزنده خواهد بود و فعالان و دارندگان کسب و کارهای آنلاین نیز می‌توانند از ایده‌های جالب و نکات کاربردی زیاد این کتاب استفاده کنند.

خرید از کتابراه

 

کتاب عرضه

 

9-کتاب عرضه، فرمول سری یک میلیونر اینترنتی برای فروش تقریبا همه‌چیز

این کتاب نوشته آقای جف واکر است، شخصی که توانست از هیچ به درآمد بالایی از طریق اینترنت و فقط با کمک یک کامپیوتر و اینترنت برسد، در این کتاب ایشان ضمن بیان داستان زندگی، قدم به قدم کار را به شما آموزش می دهد.

ماجرای اصلی این کتاب این است که فرقی ندارد کسب و کار دارید یا قصد راه اندازی کسب و کار را دارید، در هر صورت به شما آموزش می دهد چه طور کاری کنیم که بعد از رونمایی محصول با فروش بسیار بالایی مواجه شویم.

اطلاعات بیشتر و خرید کتاب

 

 

10-کتاب ساختن کسب‌وکار اینترنتی ۱۰۰% موفق

این کتاب کاملا فارسی توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ نوین نوشته شده است و یکی از بهترین کتاب های راه اندازی کسب و کار اینترنتی فارسی است که توسط افراد فعال در کسب و کارهای اینترنتی ایرانی نوشته شده است.

در این کتاب به سوالاتی مانند سوالات زیر پاسخ داده شده است.

چه مدل کسب و کار اینترنتی ایجاد کنیم؟

چالش های راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیست؟

چطور سرمایه اولیه جذب کنیم؟

چطور تیم تشکیل دهیم؟

چطور ایده پیدا کنیم و برای ایده خود بازاریابی کنیم؟

درآمد کسب و کار مد نظر ما چقدر خواهد بود؟

و به چندین سوالی رایج دیگر در زمینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی در این کتاب پاسخ داده شده است که مطالعه آن را به علاقه مندان به کسب و کار اینترنتی حتما توصیه می‌کنم.

مشاهده و خرید کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *