دیگر مطالب

چطور یک مدیر دوست داشتنی باشیم؟معرفی کتاب روابط فرد و سازمان

مدیران، اگر می خواهند بهترین رابطه را میان خود و کارمندان شان ایجاد کنند، لازم است که دیدگاه شان را در این خصوص تغییر دهند. از نظر یک مدیر حرفه ای، کارمندان باید درست مانند مهره های شطرنج باشند. به این معنا که هر کدام در جایگاه خاصی توانمندی ها و قابلیت هایی دارند.

پس این به مهارت مدیریتی شما بر می گردد که کارمندان تان را در چه سمتی قرار دهید و توقع چه کارهایی را از آن ها داشته باشید. کتاب روابط فرد و سازمان، کتابی است که هر آنچه باید در این خصوص بدانید را به شما می گوید. در واقع این کتاب گنجی است برای مدیرانی که به دنبال بهبود رابطه شان با سازمان و کارمندان هستند.

این کتاب که توسط دکتر میثم شکری ساز و محمدرضا دلوی تالیف شده است، یک سری اصول علمی را برای مدیران عنوان می کند که از طریق آن ها می توانند دیدگاه خود را به روابط فرد و سازمان به طور کلی تغییر دهند.

میثم شکری ساز به عنوان نویسنده این کتاب، خود سال ها تجربه مدیریت دارد و درواقع اندوخته ها و تجارب خود را در این زمینه با خوانندگان این کتاب به اشتراک گذاشته است. میثم شکری ساز به عنوان کارآفرین برتر کشور و یک مدیر نمونه درواقع بهترین فردی است که می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

میثم شکری ساز

ایشان اعتقاد دارند که این کتاب نه تنها نیاز مدیران است، بلکه هر فردی که به نوعی با افراد زیادی در ارتباط است، خواه مدیر باشد یا نه، باید برای بهینه سازی روابط خود این کتاب را بخواند و اصول و قواعد آن را در ارتباطاتش به کار گیرد. اما از طرفی مدیران تازه کاری که هنوز خم و چم مدیریت دستشان نیامده می توانند از این کتاب درس های بزرگی برای شروع راه مدیریت شان بگیرند.

همانطور که گفتیم خود دکتر میثم شکری ساز به عنوان فردی که سال ها تجربه مدیریت دارد و توانسته بالغ بر پانصد نیروی کار فعال و جوان را زیر چتر حمایتی خود بگیرید، توضیحات دقیق و کاملی در خصوص تمامی جوانب مدیریت و روابط مدیران با کارمندان به شما ارائه می دهد. اگر می خواهید بیشتر درباره این کتاب بدانید، در ادامه با ما همراه باشید…

 

کتاب روابط فرد و سازمان بر چه اصولی تاکید دارد؟

شروع کتاب روابط فرد و سازمان به قلم دکتر میثم شکری ساز، با آشنایی با انواع رابطه است و آن ها را در جامعه بررسی خواهید کرد. از نظر دکتر میثم شکری ساز موضوعی که در روابط باید به آن خیلی توجه ویژه شود، مفهوم تعارض است. چرا که تا زمانی که هیچ تعارض و اختلافی وجود نداشته باشد، همه چیز رو به راه است و روابط خیلی خود به مسیر خود ادامه می دهند. اما درست زمانی که بر سر موضوعی تعارض پیش می آید، روابط هم دچار تزلزل می شوند.

میثم شکری ساز

در کتاب روابط فرد و سازمان، به طور کامل با تعارض و انواع آن و البته روش های تقلیل این تعارضات آشنا می شوید و یاد می گیرید در موقعیت هایی که تعارض در آن ها وجود دارد، چطور با افراد مخالف مقابل تان رفتار کنید که همه چیز به نفع شما باشد.

پس در این کتاب به اهمیت ویژه تعارض پی می برید و خیلی در میابید که این تعارضات تا چه حد می توانند روی روابط شما با کارمندان تان تاثیر منفی گذارند. همین تاثیر گذاری منفی خود سر منشا بسیاری از اختلافات و مشکلات در سازمان هاست.

جالب تر آنکه میثم شکری ساز شما را در این کتاب با دو دیدگاه مختلف تعارض آشنا می کند. شاید در نظرتان تعارض یک فاکتور منفی باشد و دیدگاه منفی هم به آن داشته باشید. اما جالب است بدانید، دیدگاه مثبت هم به تعارضات موجود وجود دارد.

به این معنا که باید بپذیرید در هر سازمان، شرکت، خانه و هر جای دیگر که فکرش را بکنید، تعارضات وجود دارند، پس باید آن ها را به عنوان یک اصل همیشگی بپذیرید. حالا در این میان برخی از مدیران از این تعارضات استفاده های کاربردی کردند، چرا که دیدگاه شان به تعارضات مثبت بوده است. از نظر این مدیران می توان از این تعارضات در راستای پیشبرد اهداف مان و ایجاد انگیزه و بهبود عملکرد استفاده کرد.

اما مدیرانی هم هستند که دیدگاه شان به تعارضات منفی است. این دیدگاه هم می تواند سازنده باشد، چرا که با همین دیدگاه می توانید از تعارضات جلوگیری کنید، چرا که از نظر شما تعارضات فقط منجر به بدتر شدن اوضاع و اختلاف نظر های زیاد و همهمه می شود. به همین دلیل سعی می کنید، از آن ها دوری کنید.

اگر می خواهید بیشتر درباره تعارضات و دیدگاه مکاتب مختلف درباره تعارضات سازمانی بدانید، کتاب روابط فرد و سازمان، همان منبعی است که باید باشد. لذا اگر به دنبال بهتر شدن اوضاع کسب و کار خود در سازمان و شرکت تان هستید و می خواهید کارمندان دقیقا همان کاری را کنند که شما می خواهید و از تمام قابلیت ها و توان آن ها استفاده کنید، این کتاب را در برنامه مطالعاتی خود قرار دهید و  حتما برای آن وقت بگذارید.

یادتان باشد، مدیرانی موفق هستند که همواره برای رشد و تقویت مهارت های خود و افراد سازمان شان تلاش کنند و هیچ وقت برای رسیدن به این هدف دست از مطالعه بر نمی دارند. دگتر میثم شکری ساز به عنوان یک مدیر موفق و خلاق، که در حوزه های بسیاری مانند فروش، بازاریابی، روانشناسی و کارآفرینی تخصص و مهارت دارد، اصل اولیه موفقیت را مطالعه و علم آموزی می داند…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا