دیگر مطالب

چگونه رتبه وب سایت خود را در گوگل افزایش دهیم؟

/* این یک متن تبلیغاتی است و مسئولیت آن به عهده نویسنده است، رونق تنها نشر دهنده این مقاله است */

اگر صاحب کسب و کار اینترنتی هستید و به دنبال افزایش رتبه سایت‌تان هستید، هیچ تصور کرده‌اید که سئو چه تاثیری می تواند روی کسب و کار شما داشته باشد؟! درحقیقت امروزه با ورود کسب‌و‌کارها به فضای اینترنت، شاهد سایت‌های بسیاری هستیم که در حوزه‌های مختلف مشغول به کارند و نیاز است تا وبمسترها همواره با به روزرسانی آموزش سئو در جهت افزایش رتبه سایت، بتوانند در بین بالاترین نتایج موتور جستجوگر گوگل قرار گیرند و در این بازار پر رقابت به جایگاه مورد نظر خود دست یابند.

کارهایی که باید روی سایت انجام گیرد تا سایت به چنین جایگاهی دست یابد، همگی در مبحثی با عنوان سئو خلاصه می‌شود. اگر تابحال نام سئو به گوش‌تان نخورده است و یا آن را شنیده‌اید اما نمی‌دانید چگونه باید از این طریق به افزایش رتبه سایت خود کمک کنید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. ما ضمن پرداختن به چند مورد مهم  که می‌تواند در این حوزه موثر باشد و به افزایش رتبه سایت شما کمک نماید به نکاتی در مورد سئو اشاره خواهیم کرد که با فراگیری این نکات و آموزش سئو خودتان به راحتی می‌توانید این فرآیند را انجام دهید.

 

تولید محتوا و تاثیر آن در رتبه سایت

قطعاَ اگر به تولید محتوا برای سایت‌تان فکر کرده باشید، به این نتیجه رسیده‌اید که باید محتوای شما خاص و یونیک باشد؛ یعنی از منبع و جایی کپی نشده باشد. این ویژگی در تولید محتوا می‌تواند به افزایش رتبه سایت شما کمک نماید.

حتما این جمله را شنیده‌اید که می‌گویند محتوا پادشاست. شاید تا حدودی این جمله درست باشد، اما هر محتوایی هم اینگونه نیست؛ زیرا یک تولید محتوای خاص و تازه از پارامترهایی ویژه‌ای برخوردار است و به قاطعیت می‌توان گفت هر محتوایی هم آن ویژگی‌ها را ندارد.

امروزه که بازار کپی کاری بسیار گرم است و همه از روی هم می‌نویسند، اگر شما هنگام تولید محتوا مطالبی را بنویسید که ناب و تازه باشد، بی‌شک می‌توانید به افزایش رتبه سایت خود در گوگل کمک نمایید، حتی اگر در حوزه سئو اطلاعات چندانی نداشته باشید.

 

ویژگی‌های یک محتوای خوب و بکر

 • محتوا باید با کیفیت باشد و خواننده از خواندن آن به هدف خود برسد.

محتوایی که برای وبسایت‌تان می‌نویسید علاوه بر تازگی باید از غلط‌های نگارشی مبرا باشد و نویسنده از این شاخه به آن شاخه نپریده باشد. تولید محتوا کاربرپسند کاربر را در سایت شما نگه می‌دارد و در افزایش رتبه سایت شما بسیار موثر خواهد بود.

 

 • محتوا باید نیاز کاربر شما را تامین نماید.

همان طور که می‌دانید موتورهای جستجو، لیست موضوعات مهمی که کاربران آن‌ها را جستجو می‌کنند را در پایان هر سال منتشر می‌نماید. اگر شما هم می‌خواهید از این لیست مطلع شوید و بدانید کاربران‌تان دنبال چه چیزهایی هستند؟ پیشنهاد می‌کنیم حتما کار با دو ابزار گوگل ترندز و گوگل ادورز را که به شناخت کلمات کلیدی درست و کاربردی کمک می‌کنند فرا گیرید تا بتوانید از کلمات درست در تولید محتوا خود استفاده کنید و به افزایش رتبه سایت‌تان کمک نمایید.

 • استفاده از واژگان مناسب در تولید محتوا

اگر شما مطالب خود را به گونه‌ای بنویسید که در آن کلمات کلیدی مهم و مرتبط، به صورت شاخه‎ای و پراکنده در همه قسمت‎های متن به کار رفته باشد، کار بسیار مهمی را انجام داده‌اید. این نکته نیز حائز اهمیت است که کلمات منتخب شما در هر متن باید متفاوت باشد تا از تنزل رتبه سایت جلوگیری شود.

 • محتوا قدیمی نباشد

فردی که تولید محتوا می‌کند باید از اطلاعات کافی و به روز شده درباره مطلبی که می‎نویسد برخوردار باشد. هر علمی در جهان همواره در حال به روز شدن است و اگر شما بخواهید به همان اطلاعات قدیمی خود بسنده نمایید، نمی‎توانید در حوزه محتوا موفق باشید.

بک لینک چیست و چه تاثیری در رتبه سایت دارد؟

مسئلهه مهم دیگری که می‌تواند در سئو سایت تاثیر داشته باشد و به افزایش رتبه سایت شما کمک نماید لینک سازی Link Building و استفاده از بک لینک در محتوای سایت است. به زبانی ساده این موضوع را می‌توان اینگونه تعریف کرد:

هنگامی که شما محتوای سایت خود را می‌نویسید، از کلمات کلیدی و واژه‌هایی استفاده می‌کنید که کاربر در موتورهای جستجو به دنبال آن می‌گردد. این کلمات کلیدی می‌توانند به سایت دیگری لینک شوند. در واقع بک لینک همین است. اما اگر شما واژه و یا جمله‌ای در یک مطلب سایت خود را به صفحه‌ای دیگر از سایت خودتان لینک کنید لینک سازی داخلی انجام داده‌اید و در واقع این مورد بک لینک به شمار نمی‌آید.

زمانی تبادل لینک یا بک لینک ارزش دارد که شما این عملیات را در سایت‌هایی انجام داده باشید که دارای رنکینگ بالا باشند. همچنین اگر می‌خواهید بک لینک‌ها از کیفیت بالایی برخوردار باشند و به افزایش رتبه سایت شما کمک کنند بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 • از لینک‌های فالو استفاده کنید؛ نه نوفالو
 • لینک‌ها در میان محتوای سایت منبع قرار گرفته باشند.

نکته دیگری که در گرفتن بک لینک اهمیت دارد، به اندازه بودن لینک‌ها است. به طورکل هر چیز در این حوزه به اندازه مورد استفاده قرار گیرد می‌تواند سئو سایت شما را ارتقا بخشد اما اگر بیش از اندازه باشد، می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد. استفاده از کلمات کلیدی بیش‌ازحد در تولید محتوا و استفاده از بک لینک‌های زیاد نه تنها در افزایش رتبه سایت شما تاثیری ندارد بلکه می‌تواند به آن آسیب جدی برساند.

اگر می‌خواهید در حوزه سئو سایت تبحر پیدا کنید و سایت‌تان را مدیریت کنید، بهتر است دوره‌های آموزش سئو را ببینید. سئو سایت بر خلاف آنچه بسیاری می‌پندارند عملیات سختی نیست و هر فردی می‌تواند با یک سری آموزش‌ها این کار را به خوبی انجام دهد.

آموزش چه مواردی در سئو به افزایش رتبه سایت کمک می‌کند؟

سئو SEO در واقع به معنای بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. یعنی کاهایی روی سایت انجام شود که بر اساس استاندارد موتورهای جستجو باشد و بتواند کاربران بسیاری را به سمت سایت شما جذب نماید. بحث آموزش سئو بسیار گسترده است و به یادگیری یک یا دو مورد ختم نمی‌شود. ما در قسمت‌های پیشین به دو مورد اساسی تولید محتوا و بک لینک که در سئو موثر است و به افزایش رتبه سایت کمک می‌کند پرداختیم. در این قسمت به مواردی اشاره می‌کنیم که با یادگیری آن‌ها می‌توانید سئو سایت خود را ارتقا دهید.

 • انتخاب عنوان سایت : از ابتدای طراحی سایت، بنا کردن آن را با پیش زمینه فکری درست شروع کنید و برای فعالیت خود در سایت برنامه ریزی داشته باشید. نام سایت خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که به طور کامل با فعالیتی که در این سایت دارید همخوانی داشته باشد.
 • انتخاب دقیق سرتیترها و عنوان: انتخاب درست تگ‌های H1 تاH6 از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که این عنوان هنگامی که با کلمات کلیدی در محتوا ارتباط نزدیک داشته باشد، می‌تواند به افزایش رتبه سایت شما کمک نماید.
 • URL سایت خود را بهینه سازی کنید: اگر سایت شما محتوای خوبی داشته باشد اما در این قسمت ضعف داشته باشد هر چند که ممکن است در رتبه خود باقی بماند اما نمی‎تواند به طور شایسته در بحث سئو با سایت‌هایی که این مورد را رعایت کرده‌اند، رقابت کند.

درباره فعالیت مجموعه وب وان

چنانچه شما به خوبی تحت آموزش سئو قرار گیرید می‌توانید تمامی اموری که گفتیم را روی وبسایت خود پیاده نمایید. راه دیگری هم هست، می‌توانید سئوی سایت خود را به شرکت وب وان بسپارید. این شرکت فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ آغاز کرده است و در این مدت توانسته است با استفاده از علم و تکنولوژی روز پروژه‌های متنوعی را در حوزه طراحی و سئو سایت برای شرکت‌ها و سایت‌های پر مخاطب به انجام رساند. شما می‌توانید سئو سایت خود را به وب وان بسپارید و یا از مشاوره متخصصان این مجموعه برای افزایش رتبه سایت خود کمک بگیرید.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. مسلما در سایت های داخلی بهتر و طبیعی تر هست، اما دریافت لینک از سایت های خارجی هم میتونه انجام بشه، اما مسلما باید عمده لینک های شما داخلی باشند اگرنه داستان کمی غیر طبیعی میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا