دیگر مطالب

۲۵ ایده جدید کار در منزل در سال ۹۹، ۱۰۰% عملی و قابل اجرا

در این مقاله قصد دارم با توجه به شرایط فعلی و با در نظر گرفتن سرمایه کم خیلی از افراد، چند ایده عملی برای کار در منزل به شما معرفی کنم.

ایده های معرفی شده برای کار در منزل بعضا نوعی از کسب و کار اینترنتی در منزل هستند، یعنی شما در با اجرای آنها یک کسب و کار اینترنتی ایجاد کرده اید.

اما برخی از ایده های معرفی شده صرفا روش هایی برای کسب درآمد از اینترنت در منزل هستند به گونه ای که در منزل خود با انجام کار برای دیگران درآمد کسب می‌کنید.

 آنچه در این مطلب می‌خوانید:

کار در منزل برای چه افرادی مناسب است؟

همانطور که از نامش پیداست، برای افرادی که نیاز به ایجاد یک جریان درآمدی دارند اما نمی‌توانند از منزل خارج شوند، مثلا زنان خانه داری که موقعیت آنها به گونه‌ای است که کار در خارج از منزل را نمی‌توانند انجام دهند.

البته نباید این تصور ایجاد شود که اگر توانایی کار در خارج از منزل را داریم پس اصلا نباید به کار در منزل فکر کنیم، اینطور نیست که کار در خارج از منزل همیشه درآمد بیشتری داشته باشد، اتفاقا در خیلی از مواقع کارهای داخل منزل درآمد بیشتری هم دارند.

پس این ذهنیت نداشته باشید که کار در منزل فقط برای شرایط و یا افرادی است که کار در خارج از منزل برایشان مقدور نیست و یا اینکه کار در منزل برای بانوان مناسب است نه آقایان.

 

کار در منزل برای غیر حرفه ای هاست؟

 برای کار در منزل ایده های مختلفی وجود دارد، برخی از آنها می تواند توسط حرفه ای ها به کار گرفته شود برخی از آنها توسط افرادی که تجربه زیادی ندارند، اما در هر حال شما باید تلاش کنید که در کاری مهارت کسب کنید.

ایده های کار در منزل که در ادامه معرفی می‌شوند بعضا نیاز به مهارت دارند یعنی شما باید ابتدا در کاری مهارت کسب کنید، برخی از آنها هم مانند کار فروش نیاز به مهارت قبلی ندارند، اما باید برای چطور فروختن آموزش ببینید و تلاش کنید.

 

درآمد کار در منزل چقدر است؟

نمی‌توان برای کار در منزل سقف درآمد مشخص کرد. اگر از شما بپرسند کار در خارج از منزل چقدر است، آیا می‌توانید یک عدد مشخص را بیان کنید؟ مسلما نه.

ما نمی‌دانیم که افراد چه در خارج و یا چه در داخل منزل دقیقا چه کاری را انجام می‌دهند و چقدر تلاش می‌کنند، پس نمی‌توان گفت که چقدر درآمد خواهند داشت.

اگر کار در منزل شما تایپ کردن باشد خب می توان گفت از این عدد تا این عدد درآمد حدودی شما خواهد بود، اما اگر کار در منزل شما فروش در اینستاگرام باشد، مسلما درآمد شما سقف نخواهد داشت و هرچه بیشتر تلاش کنید و بهتر عمل کنید درآمد بیشتری خواهید داشت.

ایده جدید کار در منزل

 

کار در منزل چی خوبه؟

این سوال توسط خیلی از افراد پرسیده می شود اما ذاتا این سوال ایراد دارد، چرا که یک ایده برای یک شخص می‌تواند ایده خوبی برای کسب درآمد در منزل باشد در حالی که برای شخص دیگری اصلا ایده مناسبی نیست، پس در پاسخ به این سوال که کار در منزل چی خوبه؟ باید گفت که این کاملا به شرایط شما بستگی دارد، اینکه چه تجربیاتی دارید؟ چه تخصصی دارید؟ چقدر وقت آزاد دارید؟ چقدر سرمایه دارید؟ و سوالات دیگری از این قبیل که باید از خود بپرسید.

ما در ادامه ۲۵ نمونه متفاوت از ایده های کسب درآمد در منزل یا همان کار در منزل را برای شما آورده ایم اما دقت کنید که هر ایده ای برای شما مناسب نیست.

 

قبل از مطالعه ایده های کار در منزل، به سه نکته توجه کنید:

۱-  ایده ها را به گونه ای انتخاب کردم که بدون نیاز به سرمایه باشند یا نیاز به سرمایه کمی داشته باشند، هرچند که وجود سرمایه بیشتر قطعا سرعت رشد شما را بیشتر می کند.

۲-  وقتی قرار است در منزل کار کنید، درآمد قابل قبول داشته باشید و در عین حال سرمایه ای هم نیاز نباشد، پس قطعا لازم است که مهارت داشته باشد، در بیشتر این ایده ها لازم است که مهارت هایی را کسب کنید، پس تصور نکنید که قرار است در خانه بنشینید و هر روز چند کلیک انجام دهید و درآمد کسب کنید، اینجا خبری از ایده هایی مانند کلیک کردن و درآمد کسب کردن نیست.

۳- برای رسیدن به موفقیت در هر کاری نیاز به صبر است و این در کسب و کارهای اینترنتی و درآمد اینترنتی اهمیت بیشتری پیدا می کند، پس اگر دنبال درآمد یک شبه هستید، بیخیال این مدل درآمد شوید.

 

بسیار عالی، حالا که پیشفرض های لازم را مطالعه کردید، می‌توانیم به سراغ معرفی  ایده ها برویم.

 *** 25 مورد از برترین ایده های کسب درآمد در منزل در سال ۹۹ ***

 

۱- درآمد در منزل با تولید محتوای متنی

یکی از شیوه های درآمد در منزل این است که برای وبسایت های مختلف محتوای متنی تولید کنید، امروز خیلی از سایت ها نیاز به تولید کننده محتوا دارند، فردی که بتواند برای سایت یا بخش بلاگ سایتشان محتوای متنی تولید کنید.

کار در منزل با تولید محتوا

علاوه بر بلاگ شما می توانید توضیحات محصول هم بنویسید، خیلی از فروشگاه های اینترنتی نیاز دارند که برای محصولاتشان توضیحات کامل و البته غیر کپی نوشته شود، کار خیلی سختی هم نیست، کافیست در درجه اول یک مقدار روی مهارت نویسندگی کار کنید و در درجه دوم یاد بگیرید که در مورد محصول مورد نظر اطلاعاتی کسب کنید و سپس با بیان شیوای خود این اطلاعات را در بخش توضیحات محصول به کاربران منتقل کنید.

البته نویسندگی و تولید محتوا فقط محصور به این دو روش نیست، اما این دو نمونه از مرسوم ترین کارهای یک نویسنده حداقل آماتور است.

در تصویر زیر مشاهده می کنید که در وبسایت کاریابی جابینجا درخواست های نویسنده دور کار توسط کارفرماها داده شده است.

توصیه ما این است که اگر قصد درآمد با این مدل را دارید این مراحل را طی کنید.

۱- تقویت مهارت های نویسندگی

۲- کمی آشنایی با سئوی محتوا

۳- تولید چند نمونه مقاله در فایل ورد و یا به شکل رایگان در چند سایت

۴- ایجاد رزومه و ارسال درخواست همکاری برای موقعیت های شغلی نویسنده دور کار در سایت جابینجا

 

درآمد این مدل کار چقدر است؟

درآمد این کار کاملا متغیر است، از ماهی ۱٫۵ الی ۵ت می تواند برای شما ایجاد درآمد کند، نویسنده ها معمولا به شکل کلمه ای کار می کنند، مثلا کلمه ای ۲۰ تک تومنی تا حتی کلمه ای ۱۰۰ تک تومانی برای نویسنده های با تجربه و حرفه ای تر.

فراموش کردم بگویم، برای مشاهده موقعیت های شغلی نویسنده دورکار به سایت های مانند پونیشا و انجام میدم هم می توانید مراجعه کنید.

 

۲- کار در منزل با تولید محتوای گرافیکی

همانطور که در خانه می‌توانید با تولید محتواهای متنی برای سایت ها مخلتف درآمد کسب کنید، می‌توانید با کمی آموزش گرافیک، ایجاد چند نمونه کار و رسیدن به یک تسلط نسبی، با انجام کارهای گرافیکی برای کارفرماها درآمد خوبی در منزل داشته باشد.

ایده کسب درآمد در منزل

خیلی از سایت ها نیازهای گرافیکی دارند از جمله طراحی لوگو، طراحی آیکون، طراحی کاور برای پست ها، طراحی بنر، طراحی اسلایدر و….

علاوه بر سایت ها امروز پیج های اینستاگرام هم نیازهای گرافیکی زیادی دارند، کافیست در طراحی کاور برای پست ها و همچینن استوری های زیبا کمی مهارت کسب کنید و چند نمونه کار بزنید و پروژه دریافت کنید.

برای دریافت پروژه در زمینه کارهای گرافیکی می توانید از سایت های فریلنسرینگ مانند پونیشا و انجام میدم استفاده کنید.

 

مطلب پیشنهادی: انواع کسب و کار اینترنتی در ایران

۳- درآمد در منزل با مدیریت پیج اینستاگرام  

در گذشته فقط سایت ها بودند که نیاز به یک وبمستر داشتند، یعنی فردی که بتواند سایت را مدیریت کند، اما امروز پیج های اینستاگرام نیاز به مدیریت دارند و خیلی از کارفرماها و کسب و کارهای مختلف شخصا نمی رسند که این کار را انجام دهند یا توانایی آن را در خود نمی‌بینند.

کار در منزل با ادمین اینستاگرام

به مدیر پیج اینستاگرام ادمین پیج هم گفته می شود، فردی که پیج اینستاگرام یک کسب و کار را مدیریت می کند، پست ها را ارسال می کند، کامنت ها را جواب می دهد، سفارشات را دریافت می کند و برای رشد پیج برنامه ریزی می کند.

البته یک ادمین در سطوح بالاتر خیلی از کارها را خودش انجام نمی دهد، مثلا خودش پست تهیه نمی کند، خودش به کامنت ها پاسخ نمی دهد و این کارها را سایر افراد کم تجربه تر انجام می دهد. اما خودش روی وضعیت رشد پیج نظارت دارد و مسئولیت پیج را به عهده می‌گیرد.

اگر به دنبال کار در منزل از طریق ادمین بودن پیج های مختلف هستید توصیه می‌کنیم که اولا یک دور جامع اینستاگرام را طی کنید و سپس یک پیج نمونه ایجاد کنید و آن را به وضعیت مناسبی برسانید تا آن را به عنوان نمونه کار ارایه دهید و بتوانید ادمین یک پیج جدید شوید و حقوق ماهانه دریافت کنید.

ادمین پیج در سطح خیلی پایین از ماهی ۱ت تا ماهی ۵ ت دریافت می‌کند، البته این یک بازه نرمال است ممکن شخصی با رقم های خیلی بیشتر یا خیلی کمتر هم کار کند.

برای مشاهده موقعیت های شغلی ادمین می توانید از همان سایت پونیشا و انجام میدم استفاده کنید.

 

 

۴- درآمد اینترنتی با فروش در اینستاگرام

یکی از مرسوم ترین و پرسود ترین روش های درآمد در منزل در چند سال اخیر، فروش اینترنتی از طریق اینستاگرام است و قطعا پیج هایی زیادی را دیده اید که به فروش کالا مشغول هستند.

کسب درآمد از فروش در اینستاگرام

در این ایده کار در منزل، شما باید کالاهایی را برای فروش در اینستاگرام تهیه کنید، فرقی نمی‌کند که کالا را خودتان می سازید یا از جایی تامین می کنید، مهم این است که این کالا برای فروش در اینستاگرام مناسب باشد.

امروز بیشتر کالا برای فروش در اینستاگرام مناسب هستند، کالاهایی مانند انواع لباس مردانه و زنانه، انواع زیور آلات مردانه و زنانه، انوع لوازم دکوری منزل، انواع اکسسوری مانند عطر، کلاه، عینک و ….

به این دقت کنید که آیا مخاطب محصول شما در اینستاگرام هست یا خیر، مثلا فروش برخی از کالاهای صنعتی که مخاطب خاص دارد در اینستاگرام کمی سخت است.

در ادامه ایده های کار در منزل، مشخصا به چند ایده فروش کالا در اینستاگرام اشاره خواهیم کرد اما به عنوان نمونه فروش شمع در اینستاگرام برای یک خانوم روش ماهانه ۱۵۰ میلیونی ایجاد کرده است، یا یک خانوم با فروش کره بادام زمینی در اینستاگرام درآمد خیلی خوبی به دست می آورد.

برای فروش در اینستاگرام توصیه ما این است که به شکل تخصصی کار کنید و همه چیز فروش نباشید.

 

۵- درآمد در منزل با همکاری در فروش محصولات

فرقی نمی‌کند که به دنبال فروش کالا در اینستاگرام هستید یا قصد دارید یک فروشگاه اینترنتی بر بستر سایت ایجاد کنید، در هر صورت چالش اصلی شما تامین کالاست.

در خیلی از موارد ما هزینه تامین کالای مورد نظرمان را ندارید یا بعضا سرمایه داریم اما نمی‌دانیم که چطور کالای مورد نظر را تامین کنیم، در چنین شرایطی همکاری در فروش می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

کار در منزل با همکاری در فروش

ایده کار در منزل با همکاری در فروش به این شکل است که شما با یک تامین کننده صحبت می‌کنید و به او پیشنهاد می‌دهید که کالاهایش را به شکل اینترنتی به فروش برسانید و روی هر فروش درصدی پورسانت دریافت کنید.

در واقع تامین کننده باید این قول را به شما بدهد که هر کالایی سفارش دریافت کند ایشان کالا را به مقصد ارسال کنند، تنها کاری که ایشان انجام می‌دهد گرم کردن پشت شماست، در واقع پشت شما گرم است که نگرانی از بابت موجود و تنوع کالا نداشته باشید.

بعد از مدتی اگر موفق شدید مسلما درآمد خوبی خواهید داشت و همچنین با مهارت و درآمدی که کسب کردید می‌توانید خودتان کالاهایی را تهیه کنید و با سود بهتری بفروشید.

 

 

۶- کسب درآمد در منزل با فروشگاه اینترنتی

خب به ایده فروشگاه اینترنتی رسیدیم، این ایده کار در منزل به این شکل است که شما با مشاهده آموزش های راه اندازی فروشگاه اینترنتی، یک فروشگاه اینترنتی استاندارد راه اندازی می‌کنید و کالایی را که قصد فروشش را داشتید در فروشگاه قرار می دهید.

کسب درآمد از فروشگاه اینترنتی

سپس با اجرای روش های بازاریابی اینترنتی روی فروشگاه که مهمترین آنها سئو می باشد، تلاش می‌کنید ترافیک هدفمند روی فروشگاه ایجاد کنید تا در نهایت از ترافیک روزانه تعدادی فروش نصیبتان شود.

مهمترین بخش اجرای این ایده انتخاب محصول مناسب است، اگر محصولی یا محصولاتی که انتخاب می‌کنید سرچ بالایی در گوگل نداشته باشند کارتان کمی سخت خواهد بود.

 

 

۷- درآمد در منزل با همکاری در فروش دیجی کالا

در دو ایده قبلی کار در منزل به شما همکاری در فروش را معرفی کردیم، گفتیم که وقتی شما محصولی برای فروش ندارید می‌توانید با یک تامین کننده همکاری کنید.

در اینجا می‌خواهیم به شما بگوییم که با دیجی کالا هم می‌توانید همکاری در فروش داشته باشید، یعنی شما محصولات دیجی کالا را برایش به فروش می‌رسانید و روی هر فروش پورسانتی دریافت می‌کنید.

همکاری در فروش با دیجی کالا

در این روش شما ابتدا باید یک رسانه داشته باشید، یک سایت، یک صفحه اینستاگرام یا یک کانال تلگرام و سپس وارد بخش افیلیت مارکتینگ دیجی کالا یا همان بخش همکاری در فروش شوید و ثبت نام کنید.

بعد از تایید رسانه شما، یک لینک به شما داده می‌شود که هر زمان کاربرانی از طریق آن لینک به دیجی کالا وارد شوند و همان موقع یا تا ۱۰ روز بعد خریدی انجام دهد در این صورت پورسانت خرید آنها به شما تعلق می‌گیرد.

در اجرای این روش کار در منزل باید به اندازه کافی صبور باشید چرا که از همان روز اول فروش و درآمدی نخواهید داشت، فرقی نمی‌کند از طریق سایت به دنبال فروش محصولات دیجی کالا هستید یا از طریق اینستاگرام و تلگرام، در هر صورت از همان ابتدا چون ترافیک یا دنبال کننده ای ندارید فروشی هم نخواهید داشت.

 

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل شروع و  راه اندازی کسب و کار اینترنتی 

۸- درآمد در منزل با همکاری در فروش سایر سایت ها

اگر مایل به اجرای روش همکاری در فروش هستید بد نیست بدانید که دیجی کالا تنها سایتی نیست که می‌توانید با آن همکاری در فروش داشته باشید به طور مثال در زمینه خرید هاست، شرکت های هاستینگ زیادی هستند که بابت مشتریانی که برایشان ایجاد می‌کنید پورسانت خوبی به شما پرداخت می‌کنند.

ایده کار در منزل جدید

شرکت هاستینگ ایران سرور مبلغ بسیار قابل توجهی را برای هر مشتری که برایش ایجاد کنید به شما پرداخت می‌کند، برای نمونه کافیست یک مقاله در مورد بهترین شرکت های هاستینگ بنویسید و با کمی سئو روی مقاله کاری کنید که در رتبه های بالا قرار گیرد.

سپس از ترافیک حاصل وقتی فروش ایجاد شود به شما پورسانت تعلق می‌گیرد، بهتر است در مقاله شرکت هایی را معرفی کنید که همگی همکاری در فروش داشته باشند تا کاربر با انتخاب هر کدام و خرید هاست از آن، به شما پورسانت تعلق بگیرد.

 

 

۹- کار در منزل با برگزاری وبینار

اگر در زندگی خود صاحب مهارتی هستید که افراد دیگر هم به دنبال کسب آن مهارت هستند می‌توانید با برگزاری وبینار و آموزش آن مهارت به دیگران درآمد کسب کنید.

کار در منزل با برگزاری وبینار

وبینار در واقع همان سمینار یا کارگاه آموزشی هست که به صورت آنلاین برگزار می‌شود، شما پای کامپیوتر نشسته اید و جلوی دوربین آموزش می دهید یا از روی صفحه کامپیوتر خود و روی اسلاید های آموزش می‌دهید.

برگزاری وبینار و همچنین تبلیغ وبینار در گذشته کار مشکلی بود اما امروز به لطف سایت های مانند ایسمینار این کار راحت تر شده است.

ایسمینارایسمینار بستری هست که علی رغم اینکه می‌توانید وبینارتان را در آنجا برگزار کنید، می‌توانید تبلیغات وبینارتان را هم در ایسمینار انجام دهید و بخش زیادی از ثبت نامی ها را از آنجا به دست آورید.

در ایسمینار وبینارهای مختلفی با موضوعات مختلفی برگزار می‌شود، حتی آموزش تهیه کیک هم در ایسمینار آموزش داده شده است و استقبال خوبی هم از آن شده است.

برای کار در منزل با برگزاری وبینار لازم است که در کاری مهارت داشته باشید یا حداقل مهارت کسب کنید و سپس به آموزش و برگزاری وبینار بپردازید.

 

مطلب پیشنهادی: راهنمای کامل کسب درآمد از اینستاگرام 

۱۰- درآمد در منزل با تولید محتوا در اینستاگرام

اگر کمی در اینستاگرام گشت و گذار کرده باشید حتما افرادی معروف یا نسبتا معروفی را دیده ای که به واسطه تولید محتوا در اینستاگرام به شهرت نسبی رسیده اند.

از معروف ترین آنها همان افرادی که تولید محتوای طنز می‌کنند تا کمتر معروف های آنها که در زمینه های مشخصی محتوا تولید می‌کنند، مثلا خانومی که در زمینه دکوراسیون منزل محتوا تولید می‌کند و مخاطبان و فالوورهای زیادی پیدا کرده است.

کسب درآمد از تولید محتوا در اینستاگرام

به این افراد اینفلوئنسر هم گفته می شود، یعنی شخصی که در زمینه مشخصی محتوا تولید می‌کند و افرادی که خواهان محتوا در آن زمینه هستند را به دور خود جمع می‌کند، باز هم مثل همان خانوم که افراد علاقه مند به دکوراسیون منزل را به دور خود جمع کرد.

درآمد این افراد مشخصا از تبلیغات است، به طور مثال یک برند تولید کننده مبلمان به آن خانوم مبلغی را پرداخت می‌کند تا ایشان در پیج خودش این برند را به کاربران معرفی کند.

دقت داشته باشید که لازم موفقیت در این روش این است که شما واقعا محتوای عالی و به شکل مستمر تولید کنید و چند ماهی را صبوری کنید.

در آمد این ایده کار در منزل به مراتب بیشتر از سایر روش هاست، آنقدری که می‌توانید با درآمد حاصل از آن خانه و ماشین بخرید، البته به شرطی که تبدیل به یک اینفلوئنسر واقعی با تعداد فالوورهای بالا شوید.

۱۱- درآمد اینترنتی در منزل با شمع سازی و فروش آنلاین

خب قرار بود مستقیما به چند ایده فروش در اینستاگرام اشاره کنیم که اولین فروش شمع در اینستاگرام هست، البته توصیه ما این است که خودتون شمع‌های زینتی بسازید ودر اینستاگرام به فروش بذارید.

ایده درامد در منزل

ساخت شمع زینتی با گذراندن چند دوره شمع سازی و کمی تمرین قابل انجام است، کارگاه خیلی بزرگی نیاز ندارد و در خانه، یک اتاق یا یک زیرزمین هم می‌توان آن را ساخت، حداقل در ابتدای کار.

بعد از اینکه تنوع کار شما در ساخت شمع بیشتر شد و چند مدل شمع زیبا آماده کردید، کافیست از آنها عکاسی کنید و اینستاگرام قرار دهید.

توصیه ما برای عکاسی از شمع یا هر محصول دکوری دیگر این است که از آن در دکور مورد نظر عکاسی کنید، مثلا به جای اینکه شمع را در یک پس زمینه سفید قرار دهید، آن را روی میز یا هرجایی که مناسب قرار دادن این مدل شمع است قرار دهید و عکاسی کنید.

معروف ترین پیج فروش شمع در اینستاگرام بالای ۱۰۰هزار فالوور دارد و به گفته خودش ایشان، روزانه به طور متوسط ۵ میلیون تومان شمع به فروش می‌رساند که عدد بسیار قابل توجهیست.

 

 

۱۲- کار در منزل با تایپ

برگردیم به یکی دیگر از کارهای پروژه ای که می‌توانید از اینترنت پروژه دریافت کنید و انجام دهید، البته دقت داشته باشید که اگر در زمینه تایپ تسلط دارید و سرعت قابل قبولی دارد در این صورت در سایت های مانند پونیشا به دنبال پروژه های تایپ باشید.

کار در منزل با تایپ

اگر تایپ با سرعت قابل قبولی ندارید یا اصلا تایپ خیلی بلد نیستید توصیه نمی‌کنیم که برای درآمد از آن به دنبال یادگیری بروید چون زمان زیادی می‌برد تا به سرعت بالایی برسید، این ایده برای افراد با سرعت تایپ خوب توصیه می‌شود.

 

۱۳- کار در منزل با ساخت زیورآلات و وسایل دست ساز

اگر به زیور آلات و ساخت وسایل زینتی علاقه دارید به شما تبریک می‌گویم چون هیچ جا مانند اینستاگرام برای فروش این محصولات مناسب نیست، اگر کمی در ساخت زیورآلات سلیقه به خرج دهید و چیزهای جالب و زیبایی درست کنید به شما قول می‌دهم که با کمی تلاش در اینستاگرام به فروش خوبی برسید.

کار در منزل با ساخت زیورآلات

اینستاگرام فضای بسیار مناسبی برای فروش زیورآلات و هر گونه لوازم زینتی و دکوری است، لذا اگر در این فعال هستید حتما فروش در اینستاگرام را آغاز کنید و اگر هم فعال نیستید می‌توانید با گذراندن چند دوره ساخت زیورآلات اولین محصولاتتان را بسازید و فروش در اینستاگرام را آغاز کنید.


۱۴- کار در منزل با ارایه خدمات ترجمه

این ایده برای افرادی مناسب است که به زبان انگیسی یا هر زمان زنده دیگر در دنیا کمی تسلط دارند و می‌توانند حداق چند متن را ترجمه کنند یا بعضا برای فیلم ها زیرنویس ایجاد کنند.

کار در منزل با ترجمه

اگر به سایت پونیشا یا انجام میدم سر بزنید متوجه می‌شوید که بخش زیادی از پروژه ها مربوط به خدمات ترجمه هستند، خدماتی مانند ترجمه متون یا ایجاد زیرنویس برای فیلم ها، پس اگر مترجم خوبی هستید از این پتانسیل برای کار در منزل استفاده کنید.

 

 

۱۵- درآمد در منزل با دوخت و فروش ست آشپزخانه

به سراغ یکی دیگر از ایده های فروش در اینستاگرام می رویم، در این ایده کار در منزل که برای خیلی از خانوم‌های خانه دار مناسب است، شما باید کمی خیاطی بلد باشید و کمی هم ذوق هنری داشته باشید که همه خانوم‌ها دارند.

کار در منزل برای بانوان

یادگیری خیاطی که اصلا کار سختی نیست و آموزش های آن زیاد است و با کمی تمرین هم قابل انجام، کافیست یاد بگیرید که چطور ست آشپزخانه مانند آنچه در تصویر می‌بینید را بدوزید.

هرچه از پارچه متنوع تری استفاده کنید، زیباسازی بهتری روی ست ها انجام دهید و دوخت بهتری داشته باشید مسلما کیفیت کارتان بالاتر می‌رود و فروش راحت تر، جنس خوب روی زمین نمی‌ماند.

بعد از اینکه چند مدل زیبا و متنوع ایجاد کردید می‌توانید آنها را در اینستاگرام منتشر کنید و با یادگیری بازاریابی و فروش در اینستاگرام محصولاتتان را بفروشید.

توصیه ما این است که در ابتدای کار تمرکزتان روی تولید محصولات خوب و متنوع باشید، وقتی چالش تولید محصول برای شما حل شد و به راحتی محصولات متنوعی تولید کردید، کم کم به سراغ فروش در اینستاگرام می‌روید و از هر مدل که سفارش دریافت کردید آن را می‌دوزید و ارسال می‌کنید.

 

 

۱۶- کار در منزل با ایده فروش اینترنتی گلدان

گدان هم از آن دسته محصولاتی است که بسیار مناسب فروش در اینستاگرام است، بخصوص اگر عکس برداری خوبی از آنها داشته باشید.

در حال حاضر پیج هایی هستند که به فرش گل و گلدان در اینستاگرام مشغولند که یکی از معروف‌ترین آنها پیج کافه گلدون است که انواع گل و گلدان را به فروش می‌رساند.

کسب درآمد اینترنتی در منزل

البته فروش گل کمی سخت است به دلیل ارسال آن، اما شما می‌توانید تنها به فروش گلدان‌های زیبا بپردازید و در کنار آن اگر مایل بوید گل هم بفروشید منتها تنها به کاربران شهر خودتان.

فراموش نکنید که نباید تنها یک پیج فروش گلدان باشید، بهتر است یک برنامه محتوایی خوب برای پیج داشته باشید و ضمن معرفی محصولاتتان، آموزش‌های مفیدی هم برای علاقه‌مندان به گل منتشر کنید، از جلمه نگه داری از انواع گل، تعویض گلدان، معرفی انواع گل و ….

 

 

۱۷- کار در منزل با ساخت گیفت های زیبا

بازهم به سراغ یکی از ایدهای کار در منزل ویژه خانوم‌های خانه دار رفتیم، اینبار به جای زیورآلات باید با کمی یادگیری به خرج دادن سلیقه گیفت‌های زیبا درست کنید.

کار در منزل با ساخت گیفت

گیفت‌هایی که در مراسم مختلف مانند عروسی، عقدکنان، بله برون، تولد و…. به مهمان‌ها داده می‌شود، خوبی گیفت به این است که هیچ چهارچوب مشخصی ندارد و با کمی خلاقیت می‌توانید صدها مدل گیفت متنوع بسازید.

اینستاگرام برای فروش گیفت و این مدل کارهای دستی هم بسیار مناسب است، توصیه می‌کنم اگر به کارهای دستی و کمی هنری علاقه دارید این ایده کار در منزل را هم به لیست خود اضافه کنید.

 

 

۱۸- درآمد در منزل با دوخت و فروش لباس های کودک

خب از ساخت زیورآلات، گیفت و … کمی فراتر که برویم به دوخت و دوز و خیاطی می‌رسیم، البته نه دوخت هر لباسی، مگر اینکه خیاط خیلی ماهری باشید و بتوانید انواع مانتو و… هم بدوزید.

کار در منزل با دوخت لباس کودک

اما در اینجا منظور ما دوخت لباس‌های نوزاد و کودک است، لباس‌هایی که اگر کمی در دوخت آنها دقت کنید و کمی هم سلیقه به خرج دهید طرفداران زیادی خواهند داشت.

لباس کودک نسبت به لباس بزرگسالان مصرف بیشتری دارد، هم از این نظر که مادر دوست دارد لباس‌های متنوعی برای فرزند خود تهیه کند و هم از این نظر که سایز کودک مدام تغییر می‌کند و مجدد باید برای آنها لباس جدید تهیه کرد.

 

۱۹- کسب درآمد در منزل با آموزش آنلاین

در ایده های قبلی در مورد کار در منزل به برگزاری وبینارهای آموزشی اشاره کردیم و گفتیم که اگر مهارتی داردی که افرادی به دنبال یادگیری آن هستند می‌توانید وبینارهای آموزشی یا همان کارگاههای آموزش آنلاین برگزار کنید.

کار در منزل با آموزش آنلاین

اما این بار کمی کار آموزش را جدی تر می‌گیریم و توصیه می‌کنیم که اگر به این مدل کار علاقه مند شده اید و مهارت خوبی هم برای تدریس دارید، یک وبسایت آموزشی ایجاد کنید و رسما تبدیل به یک مجموعه آموزشی آنلاین شوید.

 

 

۲۰- کار در منزل با نقاشی روی ظروف

به یکی دیگر از ایده های کار در منزل هنری که عمدتا برای بانوان مناسب است رسیدیم، اینبار به جای نخ و سوزن و دوخت و دوز به سراع نقاشی می رویم. اما چه مدل نقاشی؟

قطعا منظورمان این نیست که تابلو نقاشی کنید و بفروشید که البته این هم یک مدل است اما نیاز به مهارت بیشتری در نقاشی دارد، در این مدل درآمد در منزل شما باید ظروف خام و بی رنگ یا تک رنگی مانند ظروف سفالی تهیه کنید و با قلم رنگی و کمی سلیقه آن را زیبا کنید.

کار در منزل با نقاشی روی ظروف

پیجی در اینستاگرام هست به نام سنگریزه که دقیقا به همین کار مشغول است و روی ظروف سفالی رنگ آمیزی های جالبی انجام می‌دهد که نمونه های مشهور این کار همان ظروف هفت سین هستند که به شکل های مختلفی رنگ آمیزی می شوند و به فروش می‌رسند.

 

 

۲۱- درآمد در منزل با ساخت تاج عروس

اگر این مهارت را به خوبی یاد بگیرید و تاج عروس‌های زیبایی درست کنید به شما قول می‌دهم که نه تنها در اینستاگرام بلکه در خارج از اینستاگرام و در آرایشگاه ها و مزون‌های عروس هم فروش خوبی خواهید داشت.

کار در منزل با ساخت تاج عروس

تاج عروس از آن دسته محصولاتی است که اگر به دل یک عروس بنشیند اگر آن سر دنیا هم باشید از شما خریداری می‌کند، پس اگر تاج عروس های زیبایی را بتوانید درست کنید می‌توانید به راحتی در اینستاگرام و به قیمت های به مراتب بالا به فروش برسانید.

همانطور که گفته شد این ایده صرفا برای فروش در اینستاگرام نیست و شما می‌توانید محصولاتتان را به مزون‌های زیادی بفروشید، شرط اصلی این کار و چالش اصلی این کار ساخت تاج عروس های زیباست.

 

 

۲۲- درآمد در منزل با تولید محصولات خانگی

 

کار در منزل با فروش ترشی خانگی

تولید محصولات خانگی یعنی ترشی، کلوچه و کیک، لواشک، سرکه های مختلف و …. که همگی از محصولات خانگی محسوب می‌شوند و طرفداران خاص خود را دارند.

این مدل محصولات را هم می‌توانید در اینستاگرام بفروشید و هم می‌توانید به صورت محله از طریق یک مغازه کوچک و یا سپردن محصولاتتان به سایر مغازه‌های شهر بفروشید.

۲۳- درآمد در منزل با تهیه دسر و کیک

دسر و کیک کمی با محصولات خانگی متفاوت هستند اینجا باید ضمن پخت خوشمزه کیک ها و دسرها کمی سلیقه به خرج دهید و روی زیباسازی آنها هم کار کنید.

کیک ها معمولا به دو سبک هستند یا کیک های خانگی که عمدتا برای مصرف پخته می‌شوند و یا کیک‌های زینتی یا فوندانت که ضمن مصرف، برای مراسماتی مانند تولد و عروسی تهیه می‌شوند و تهیه آنها کمی دردسر دارد اما قیمت بالاتری هم دارند.

ایده کسب درآمد در منزل با پخت کیک

اگر کیک های زینتی برای مراسم تولد تهیه می‌کنید مشتریان شما می‌توانند در شهر شما باشند چرا که امکان ارسال چنین کیک هایی به خارج شهر امکان پذیر نیست.

اما اگر کیک و کلوچه های محلی می‌پزید خیلی راحت می‌توانید آنها را در بسته بندی های شیک و محکم به سراسر ایران ارسال کنید.

۲۴- کار در منزل با ساخت پیج محتوایی

یکی دیگر از روشهای کسب درآمد از اینستاگرام این است یک پیج ایجاد کنید و در زمینه مشخصی محتواهای خوب ایجاد کنید، البته لازم نیست که خودتان شناخته شوید و تنها پیج شما مطرح می‌شود.

ایده جدید کار در منزل

مثلا یک پیج که متن های طنز منتشر می‌کند یا پیجی که قسمت های جالب از سریال های ایرانی را منتشر می‌کند یا پیجی که داستان های جالب تاریخی را در پست های اسلایدی منتشر می‌کند.

اینها فقط چند نمونه ایده برای پیج محتوایی اینستاگرام هستند، بعد از مدتی که محتوا منتشر کردید و حداقل ۲۰هزار فالوور جذب کردید می‌توانید تبلیغات دریافت کنید و درآمد داشته باشید.

 

۲۵- ارایه اینترنتی خدمات

یکی از ایده های خوب این است که اگر مهارتی دارید آن را به شکل آنلاین از طریق سایت یا اینستاگرام ارایه دهید، یک مثال می زنم تا متوجه شوید.

فرض کنید که شما به فتوشاپ و روتوش کردن عکس علاقه دارید و مدتی است که این کار را انجام می‌دهید در آن مهارت دارید، بسیار عالی کافیست یک پیج اینستاگرام بزنید و نمونه کارهایتان را قرار دهید و در بایوی پیج روش دریافت سفارش را مشخص کنید.

کار در منزل بدون سرمایه

وقتی نمونه کارهای خوب و زیادی در پیج داشته باشید و فالوورهای واقعی هم جذب کنید کم کم مشاهده می‌کنید که افراد برای روتوش عکس‌هایشان برای شما درآمد ایجاد می‌کنند.

این مدل کار یعنی ارایه خدمات در منزل یکی از بهترین روش ها و ایده های کار در منزل است که درآمد خوب و لذت بخشی را برای شما ایجاد می‌کند.

 

چرا کار در منزل در خیلی از مواقع ایده خوبی است؟

کسب و کار در منزل یا کسب درآمد در منزل چند مزیت اصلی دارد که البته برای برخی مزیت بزرگتری محسوب می‌شود، به طور برای بانوان خانه دار که امکان خروج از منزل را ندارند کار در منزل یک مزیت بزرگ تر است.

اما به طور کلی همانطور که در خارج از منزل فرصت هایی برای کسب درآمد وجود دارد، در منزل هم فرصت هایی برای درآمدزایی وجود دارد که هر شخص متناسب با شرایط انتخاب می‌کند چطور کسب درآمد کند.

مثلا برای یک خانوم خانه دار یا یک دانشجو، ایده های کسب درآمد در منزل مناسب تر هستند از طرفی برای فردی که عمری در بازار کار کرده و تمام تجربیاتش در محیط عمومی بوده است، کمی سخت است که به دنبال کار در منزل باشد.

این موضوع به سن و سال هم تا حدی مرتبط است، مثلا یک شخص ۵۰ ساله که تا چندی پیش کارمند بوده شاید کار در منزل را نپسندد اما یک جوان که در زمینه تخصص دارد و تا عصر در شرکتی مشغول است، شاید دوست داشته باشد که با چند ساعت کار در منزل درآمد بیشتری کسب کند.

جدای از مسئله کار در منزل، ایده کار در منزل هم برای هر فرد متفاوت است، مثلا برای یک خانوم که کارهای هنری علاقه دارد، مسلما سخت است که به دنبال درآمد از طریق تایپ باشد، این خانوم می‌تواند محصولات هنری بسازد و آنها در اینستاگرام به فروش برساند، کافیست کمی اینستاگرام مارکتینگ بیاموزد.

از طرفی برای یک شخص که قبلا سابقه ترجمه دارد، شاید بهتر است با فعالیت در سایت های کاریابی آنلاین به دنبال پروژه های مختلف ترجمه باشد و با چند ساعت فعالیت روزانه درآمد کسب کند.

 

مزیت کار در منزل، سرمایه کم

یکی دیگر از مزیت‌های کار در منزل این است که بیشتر ایده های کار در خانه به سرمایه کمی نیاز دارند یا بعضا هیچ سرمایه نمی‌خواهند.

مثلا اگر مترجم هستید، هیچ هزینه برای شما ندارد که در چند سایت کاریابی آنلاین مانند پونیشا، برای انجام پروژه های مرتبط با ترجمه اعلام آمادگی کنید و پیشنهاد قیمتی خود برای پروژه های ایجاد شده اعلام کنید.

یا اگر گرافیست هستید، برای اینکه در اینستاگرام نمونه کارهای خود را قرار دهید و پروژه جذب کنید هزینه زیادی نخواهد داشت، شاید نهایتا ۲ الی ۳ میلیون تومان  را در دو سه ماه اول برای تبلیغات صفحه خود خرج کنید.

هرچند که در برخی مواقع با گسترش کار در منزل به درآمدهایی خیلی زیادی هم می‌توان رسید، اما به طور کلی از کار در منزل نباید انتظار یک درآمد بسیار بالا را داشته باشید، اما اگر در حرفه خود کمی تلاش کنید دور از انتظار نیست که به درآمد ماهانه یک کارمند برسید.

 

مزیت کار در منزل، بدون نیاز به مجوز

از دیگر مزیت‌های کار در منزل این است که نیاز به هیچ مجوزی ندارد و به راحتی می‌توانید کار خود را شروع کنید.

به طور مثال برای دریافت پروژه های ترجمه در سایت های مختلف هیچ نیاز به دریافت مجوز برای شما وجود ندارد.

برای طراحی لوگو و سایر کارهای گرافیکی کارفرما نیازی به دریافت مجوز به عنوان گرافیست نخواهید داشت و کافیست چند نمونه کار ایجاد کنید تا کارفرما به شما اعتماد کند.

برای فروش محصولات دست ساز و هنری خود در اینستاگرام نیاز  به هیچ مجوزی برای شما نیست، به راحتی می‌توانید یک اکانت اینستاگرام ایجاد کنید، کمی بازاریابی اینستاگرامی یاد بگیرید و کارتان را آغاز کنید، به همین راحتی.

در حالی که برای انجام خیلی از این کارها در خارج از منزل نیاز به مجوز اتحادیه، مجوز کسب و … وجود دارد که مسلما مانعی برای خیلی از شماست.

 

سوالات متداول در خصور ص کار دمنزل

۱- کار در منزل چقدر درآمد دارد؟

کار در منزل بسته به اینکه چه ایده ای انتخاب می‌کنید درآمدهای مختلفی دارد، از ۲ میلیون در ماه تا ۲۰ میلیون در ماه و بعضا بیشتر.

۲- کار در منزل چی خوبه؟

ایده‌های مختلفی وجود دارد که باید با توجه به شرایطتان ایده مناسب را شناسایی کنید، در این مطلب ۲۵ ایده کاربردی بیان شده است.

۳- کار در منزل چقدر سرمایه نیاز داره؟

ایده‌های مختلف سرمایه‌های متفاوتی نیاز دارند، ما با سرمایه کمتر از ۱ میلیون تومان هم می‌توان خیلی از روش‌ها را امتحان کرد و درآمد کسب کرد.

 

جمع بندی و سخن پایانی

درست که نام این مطلب معرفی ایده های جدید کار در منزل بود و ما سعی کردیم که ۲۵ ایده قابل اجرا و شدنی در ایران را به شما معرفی کنیم، اما چند نکته را هرگز فراموش نکنید.

۱- هر ایده ای برای شما مناسب نیست، ما ایده ها از دسته های مختلف معرفی کردیم که هر گروه سنی با هر پیش زمینه ای ایده مناسبی برای خود مشاهده کند، اما حواستان باشد که همیشه برخی ایده های برای ما و شرایط ما مناسب تر هستند، پس به شرایط خود نگاه کنید و صرفا نگویید بهترین ایده کدام است. بهترین ایده برای چه کسی؟ با چه سرمایه ای؟ با چه تخصصی؟ با چه وقت آزادی؟

 

۲- کسب و کار اینترنتی و اصولا درآمد از اینترنت نیاز به صبر و پشتکار دارد، اگر وارد سایت پونیشا شدید و برای اجرای چند پروژه درخواست دادید و هیچ اتفاقی نیافتاد نباید نا امید شوید، اگر پیج اینستاگرام زدید و بعد از یک ماه فعایت هنوز اولین فروش هم از شما انجام نشد نباید نا امید شوید، این خاصیت کسب و کار اینترنتی است، برد با کسانی است که صبر می‌کنند.

۳- کسب و کار اینترنتی و درآمد اینترنتی نیاز به مهارت دارد، اگر وارد اینستاگرام شدید تا فروش اینستاگرامی را تجربه کنید، فراموش نکنید که باید در این حوزه آموزش ببینید و آزمون و خطا کنید، کمتر کسی است که به طور ذاتی کسب و کار اینترنتی را بلد باشد.

پس یادگیری را فراموش نکنید. موفق باشید.

 

 

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام
    حتما یه مقاله راجب قیمت دهی به کارفرما هم بنویسید حتما که با منطقی باید قیمت بدیم که مسخرمون نکنن
    و اینکه توی چه وبسایت هایی میتونیم رزومه پرکنیم که برای کار بهمون درخواست بدن ؟؟

    1. اگر مبتدی هستید کلمه ای ۳۰ت پیشنهاد بدید، اما اگر کمی سابقه دارید یا کیفیت متن خیلی بالایی دارید می تونید ۵۰ت هم برای هر کلمه پیشنهاد بدید. تو سایت هایی مثل انجام میدم و پونیشا میتونید پروژه پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا