دیگر مطالب

تکنیک‌های اینستاگرام مارکتینگ ویژه کسب‌وکارهای رستوران و کافه

وجود نزدیک به ۲۳۰میلیون پست با تگ‌های مربوط به غذا و نوشیدنی، نشان می‌دهند که درصد خیلی بالایی از محتواهای موجود در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با غذا هستند.

از طرفی بررسی‌ها نشان می‌دهد که خیلی از افراد، اطلاعات مربوط به رستورانها از جمله، وضعیت غذا، محل جغرافیایی، محیط و … را به صورت آنلاین و درصد زیادی دقیقا از طریق اینستاگرام بررسی می‌کنند، و این یک فرصت خوب برای حضور کسب‌وکارهای رستوران در اینستاگرام و بهره‌بری از اینستاگرام مارکتینگ است.

در ادامه به تکنیک‌های بازاریابی اینستاگرامی با رویکرد کسب‌وکارهای رستوران  و کافه می‌پردازیم.

 

پروفایل اینستاگرامتان را کامل کنید

اولین نکته در اینستاگرام مارکتینگ، داشتن پروفایل کامل است، پروفایل اینستاگرام شما باید اطلاعات کاملی را در اختیار کاربران قرار دهد. کاربر باید خیلی سریع متوجه نام رستوران و نوع غذاهایی که ارایه می‌دهید بشود، آدرس و شماره تلفن شما در دسترس او باشند و اگر وبسایت دارید باید لینک وب‌سایت در معرض دید او و قابل کلیک باشد.

توصیه می‌کنم حتما از بیزینس پروفایل یا همان پروفایل تجاری اینستاگرام استفاده کنید. اگر پروفایل شما تجاری باشد دکمه‌هایی برای آدرس، ایمیل و تماس در اختیار کاربر قرار می‌گیرند.

[alert type=”info”]مطلب پیشنهادی: چرا و چگونه یک بیزینس پروفایل یا پروفایل تجاری اینستاگرام داشته باشیم؟[/alert]

کار جالبی که در اینستاگرام می‌توان انجام داد این است که برای منوی غذایی‌تان، یک حساب اینستاگرام جداگانه باز کنید و آیدی آن را در توضیحات حساب اصلی اینستاگرام خود قرار دهید. در آپدیت اخیر اینستاگرام این قابلیت وجود دارد که در توضیحات پروفایل، آیدی اینستاگرام حساب دیگرتان را قرار دهید.

 

بازاریابی اینستاگرامی

 

اینستاگرام مارکتینگ و تولید محتوای مرتبط

محتواهایی که کاربران را درگیر می‌کنند یا محتواهایی که شما را تبلیغ می‌کنند؟ برخی از محتواها به منظور پروموت کردن یا تبلیغ کردن کسب‌وکارتان هستند اما برخی دیگر برای درگیر کردن کاربران هستند، هردوی این محتواها در بازاریابی اینستاگرامی استفاده می‌شوند، اما درصد محتواهای درگیر کننده باید به مراتب بیشتر از محتواهای تبلیغی باشد.

شما نباید مرتبا تبلیغ خود را بکنید، بلکه باید محتواهای خلاقانه، جالب، آموزنده و مفرح برای کاربران خود تولید کنید و سعی کنید آنها را با برند خود درگیر کنید. در ادامه به تعدادی از این محتواهای خلاقانه که در اینستاگرام منتشر شده‌اند توجه کنید.

 

instagram marketing

 

 

از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید و قابل جستجو باشید

اگر بهترین پروفایل اینستاگرام با بهترین محتواها را داشته باشید، بازهم لازم است که توسط کاربران دیده شوید، برای دیده شدن در درجه اول باید از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید، و در درجه دوم حتما از تگ لوکیشن استفاده کنید. مزیت استفاده از تگ لوکیشن این است که پست‌ شما توسط درصدی از افرادی که در نزدیکی شما حضور دارند دیده شود.

خیلی از افراد محتوا را با توجه به محل فیزیکی آنها جستجو می‌کنند، مثلا فردی به دنبال جستجوی کافه در محله ونک است، اگر شما در محله ونک باشید و پست‌های شما تگ لوکیشن خورده باشند، در این صورت محتواهای شما نیز توسط این فرد دیده خواهند شد.

برای بهتر دیده شدن در اینستاگرام توصیه می‌کنم مطلب زیر را حتما مطالعه بفرمایید.

[alert type=”info”]مطلب پیشنهادی: ۵ تکنیک برای اینکه در اینستاگرام بیشتر دیده شوید[/alert]

 

در اینستاگرام مارکتینگ حتما از ویدیو استفاده کنید

مزیت استفاده از ویدیو ارتباط بهتر با مخاطبین است و به علاوه، دست شما در تولید محتواهای خلاقانه بازتر است.

مثلا در یک ویدیو می‌توانید پشت صحنه رستوران خود و کارکنان را به تصویر بکشید، در یک ویدیو می‌توانید رویدادهایی که در رستوران شما برگزار شده‌اند را به تصویر بکشید و یا در تیزهای کوتاه محیط رستوران خود را به کاربران نشان دهید. در ادامه چند نمونه ویدیو را مشاهده می‌کنید.

 

 

از اینفلوئنسرها در اینستاگرام مارکتینگ استفاده کنید(اینفلوئنسر مارکتینگ)

اینفلوئنسرها همان افرادی هستند که در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام محبوبیت زیادی دارند و بعضا از افراد مطرح جامعه مانند بازیگران یا ورزشکاران هستند.

اگر به طور اتفاقی یکی از این افراد در رستوران شما حضور یافت، حتما از این فرصت استفاده کنید و یک عکس یا فیلم با او تهیه کنید و در اینستاگرام خود به کاربران نشان دهید.

در غیر این صورت می‌توانید با برخی از این اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید و برای تهیه یک ویدیوی کوتاه تبلیغاتی با او صحبت کنید. در انتخاب اینفلوئنسرها دقت کنید، بالا بودن تعداد فالوورها تنها ملاک انتخاب نیست، محبوبیت و جایگاه اجتماعی فرد مورد نظر نیز حائز اهمیت است.

قبل از استفاده از این روش توصیه می‌کنم در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ مطالعه کنید و برای ارتباط با اینفلوئنسرها می‌توانید از سایت دیدوگرام یا چنکا استفاده کنید.

قدرت مشتریانتان را دست کم نگیرید، کاری کنید که شما را تبلیغ کنند

اولین کاری که می‌توانید بکنید این است که مشتریان فعلی را تشویق کنید تا شما را معرفی کنند، البته قرار نیست رسما از آنها درخواست کنید، مثلا می‌توانید فضای جالبی را در گوشه رستوران خود ایجاد کنید که جاذبه عکاسی جالبی برای مشتریان باشد، و توضیح دهید که هر هفته بین مشتریانی که در این قسمت عکس گرفته و با هشتگ و آیدی رستوران شما به اشتراک بگذارند قرعه کشی انجام می‌شود، جایزه قرعه کشی را هم بن تخفیف از رستوران خود قرار دهید.

دومین کاری که می‌توانید بکنید، برگزاری مسابقه بین کاربران اینستاگرامتان است، در مورد چگونگی برگزاری مسابقات اینستاگرامی کتاب رایگان زیر را به شما توصیه می‌کنم.

راهنمای ۰ تا ۱۰۰ برگزاری مسابقات در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام مارکتینگ یکی بهترین تکنیک‌های بازاریابی برای کسب‌وکارهای صنعت غذا و نوشیدنی است، فرصت‌های زیادی برای تولید محتوا، برندسازی و ارتباط بهتر با مشتریان وجود دارد، از این فرصت نهایت استفاده را ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا