دیگر مطالب

با روش‌های بازاریابی اینترنتی آشنا هستید؟ با این ۹ روش از دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید

هدف از ارایه این مطلب آشنایی شما با روش‌های مختلف بازاریابی اینترنتی است، با مطالعه این مطلب با ۹ شیوه بازاریابی اینترنتی آشنا می‌شوید که بسته به کسب‌وکار خود می‌توانید از آنها استفاده کنید.

اگر این مطلب را می‌خوانید قطعا دو چیز را قبول دارید، اول اینکه دنیا دنیای دیجیتال است و همه چیز به سمت دیجیتالی شدن در حالت حرکت است و دوم اینکه هر کسب‌وکاری برای زنده ماندن باید به نحوی از فضای دیجیتال در جهت منافع کسب‌وکار خود استفاده کند.

در واقع کسب‌وکارهای خیلی محدودی هستند که شاید استفاده از بازاریابی اینترنتی برای آنها کارآمد نباشد، اما این کسب‌وکارها بسیار کم هستند.

دقت داشته باشید که پیش از استفاده از بازاریابی اینترنتی، به این فکر کنید که هدف شما از ورود به فضای آنلاین چیست؟ افزایش فروش آنلاین؟ برندسازی؟ افزایش مراجعه کننده؟

و در نهایت ببینید که کدام یک از روش‌های بازاریابی اینترنتی برای شما مناسب‌تر است، با من همراه باشید و با روش‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید.

 

۱- بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو(SEO) کم هزینه‌ترین شیوه بازاریابی اینترنتی

اگر شما یک وب‌سایت دارید، قطعا افزایش ترافیک برای شما اهمیت زیادی دارد.

ترافیک سایت به شیوه‌های مختلفی افزایش پیدا می‌کند، اما SEO یکی از بهترین، کم هزینه‌ترین، پایدارترین و البته زمان‌برترین روش‌های بازاریابی اینترنتی است.

در این روش شما روی وب‌سایت خود قوانین مختلف سئو را رعایت می‌کنید تا سایت شما در نتایج جستجو ، در جایگاه بالاتری قرار بگیرد.

مثلا اگر وب‌سایتی در زمینه تعمیر موبایل دارید، با کمک سئو می‌توانید کاری کنید که وقتی کاربر کلمه تعمیر موبایل را جستجو می‌کند، سایت شما در نتایج بالا قرار بگیرد و درنتیجه به احتمال خیلی زیادی فرد جستجو کننده وارد وبسایت شما می‌شود.

مزیت اصلی این روش این است که جز هزینه‌ زمانی و اندکی هزینه‌ لینک‌سازی، هیچ هزینه دیگری برای شما ندارد و در مقابل ترافیک پایداری را برای وب‌سایت خواهد داشت.

 

[alert type=”success”]مطلب پیشنهادی: وقتی از استراتژی دیجیتال مارکتینگ حرف می‌زنیم، دقیقا از چی حرف می‌زنیم؟[/alert]

 

۲- بازاریابی موتورهای جستجو(SEM)

بازاریابی موتورهای جستجو یا همان Search Engine Marketing همانند SEO به شما کمک می‌کند که در نتایج جستجو نمایش داده شوید.

اما تفاوت این روش در هزینه آن است، در این روش شما از سیستم تبلیغاتی موتورهای جستجو استفاده می‌کنید و با پرداخت هزینه از آنها می‌خواهید که شما را در نتایج بالاتری قرار دهند.

معروف‌ترین موتور جستجو گوگل است و سرویس تبلیغاتی آن گوگل ادوردز نام دارد.

 

۳- بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یکی دیگر از شیوه‌های بازاریابی اینترنتی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یکی دیگر از روش‌های به نسبت کم هزینه در بازاریابی اینترنتی است.

در این روش، شما باید یک یا چند شبکه‌ اجتماعی که مخاطبان هدف شما در آن حضور دارند را شناسایی کنید و در راستای اهداف کسب‌وکارتان تولید محتوا انجام دهید.

برخی با هدف فروش از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و برخی دیگر برای برندسازی به شبکه‌های اجتماعی روی می‌آورند.

شما باید مخاطبانتان را خوب بشناسید، شبکه‌ اجتماعی مورد نظر را پیدا کنید و متناسب با هدفتان به تولید محتوای با کیفیت بپردازید.

 

۴- تبلیغات بنری ثابت

در این روش، شما با توجه به هدفی که دارید یک بنر طراحی کرده و در سایتی که مخاطبان شما در آن حضور دارند نمایش می‌دهید.

سایت مورد نظر معمولا برای مدت یک یا چند ماه بنر شما را نمایش می‌دهد و در ازای آن مبلغی دریافت می‌کند.

این شیوه یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های بازاریابی اینترنتی است که همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرد و در صورت استفاده درست می‌تواند بازدهی خوبی داشته باشد.

 

۵- تبلیغاتی بنری کلیکی

در این روش نیز همانند روش قبل بنر مورد نظر شما در سایت‌ها نمایش داده می‌شود.

اما تفاوت آن با روش قبل این است که شما می‌توانید بنر خود را به صورت هدفمند نمایش دهید، مثلا مشخص کنید بنر شما برای کاربران شهر اصفهان نمایش داده شود، در سایت‌های مرتبط با بانوان نمایش داده شود، در ساعات خاصی نمایش داده شود و در نهایت شما برای هرکلیک مبلغی که مشخص شده است را پرداخت می‌کنید.

البته مبلغ را باید از قبل پرداخت کنید تا با توجه به شارژ انجام شده، تعدادی کلیک روی بنر تبلیغاتی خود دریافت می‌کنید.

برای این کار باید از سیستم‌هایی مانند ای‌نتورک، صباویژن و یا دیگر سیستم‌های تبلیغات بنری استفاده کنید.

این روش در خیلی از موارد از روش قبلی بهتر است، اما در برخی موارد ممکن است روش قبلی از نظر هزینه به صرفه باشد.

 

۶- بازاریابی ایمیلی یا همان ایمیل مارکتینگ

وقتی شما به شیوه‌های مختلفی، ایمیل مخاطبان هدفتان را با رضایت آنها به دست می‌آورید و به آنها ایمیل‌ ارسال می‌کنید، در واقع در حال انجام بازاریابی ایمیلی هستید.

بازاریابی ایمیلی نیز یکی از روش‌های پایدار در بازاریابی اینترنتی است که نرخ تبدیل خیلی خوبی را به خود اختصاص داده است.

باید سعی کنید به شکل‌های مختلف ایمیل مخاطبان سایت خود را دریافت کنید. مثلا از طریق تشویق به عضویت در خبرنامه، دانلود یک محتوای رایگان در ازای دریافت ایمیل و همچنین در برخی از کمپین‌های تبلیغاتی خود می‌توانید در صفحه فرود ایمیل مخاطبان را دریافت کنید.

 

۷- استفاده از بازاریابی ویدیویی

در بازاریابی ویدیویی، شما تلاش می‌کنید که پیام خود را از طریق ویدیو به مخاطبان هدفتان منتقل کنید، پیام شما می‌توانید با هدف برندسازی، اطلاع رسانی یا فروش باشد.

در بازاریابی ویدیویی، فرصت استفاده از پلتفرم‌های تبلیغات ویدیویی برای شما وجود دارد، به عنوان مثال در استفاده از سرویس تبلیغات ویدیویی آپارت ویدیوی شما پیش از پخش ویدیوی اصلی به مدت چندثانیه نمایش داده می‌شود.

البته امکانات بیشتری مانند قراردادن لینک در ویدیو و همچنین پیشنهاد دادن ویدیوی شما به کاربران هدفتان وجود دارد که در تبلیغات ویدیویی آپارات می‌توانید از آنها استفاده کنید.

 

۸- تبلیغات محتوایی همسان (Native Ads)

تبلیغات محتوایی همسان یکی از روش‌های بازاریابی اینترنتی است که در آن محتوای تبلیغاتی شما جدای از سایت نیست و به نوعی جزئی از سایت است.

در واقع در این روش از تبلیغ، محتوای تبلیغاتی شما همانند دیگر مطالب آن سایت به نظر می‌رسد.

مثلا یک مطلب در سایت زومیت با عنوان ” مشکلات نرم افزاری اینستاگرام و راه حل‌های آن” منتشر شده است که به شما کمک می‌کند در زمینه کار کردن با اینستاگرام مشکلی نداشته باشید و کاملا مطلب آموزنده‌ای است.

اما این مطلب یک نوع تبلیغات محتوایی همسان است که در درون خود در حال تبلیغ یک سایت آموزشی است، ویژگی خوب این نوع تبلیغ، اثرگذاری بالای آن نسبت به دیگر روش‌های بازاریابی اینترنتی مانند تبلیغات بنری است.

 

۹- تبلیغات موبایلی

طبق آمار گزارش شده از طرف شرکت‌های مجری تبلیغات آنلاین، حدود۴۰ درصد از ترافیک وب را موبایل تشکیل می‌دهد، یعنی به طور متوسط ۴۰درصد از ترافیک وارده شده به وب‌سایت‌ها از طریق موبایل است که این میزان ترافیک از طریق موبایل قابل چشم پوشی نیست.

از طرفی آمار مربوط به اپلیکیشن‌ها و تعداد کاربران آنها نیز به شدت بالاست، به گونه‌ای که همه افراد یک یا چند اپلیکیشن روی گوشی خود دارند که از آن به صورت روزانه استفاده می‌کنند، مانند اپلیکیشن‌های خبری که به صورت روزانه آخرین اخبار را نمایش می‌دهد.

همه این‌ها موجب می‌شوند که فرصت تبلیغاتی بر بستر موبایل را نتوان نادیده گرفت.

در موبایل می‌توانید بنر نمایش دهید، می‌توانید تبلیغات محتوایی داشته باشید و به شکل‌های مختلف کاربرانتان را هدف بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا