کسب درآمد اینترنتی به همراه معرفی روش‌های کسب درآمد از اینترنت

کسب درآمد اینترنتی به همراه معرفی روش‌های کسب درآمد از اینترنت

چه چیزی در کسب‌وکار اینترنتی وجود دارد که همه به دنبال آن هستند؟ آیا کسب‌ درآمد از اینترنت بسیار ساده‌ است؟ آیا کسب‌ درآمد اینترنتی از دیگر روش‌های کسب‌ درآمد بهتر است؟ قوی‌تر است یا ساده‌تر است؟ یا شاید همه به طور ناگهانی به کسب‌وکار اینترنتی علاقه‌مند شده‌اند؟

واقعیت این است که کسب‌ درآمد از اینترنت مزیت‌هایی را نسبت به دیگر روش‌های کسب‌ درآمد دارد که موجب شده خیلی از افراد به عنوان یک گزینه اصلی به آن نگاه کنند.

در ادامه به برخی از این مزیت‌ها اشاره می‌کنم اما توصیه می‌کنم تنها با این تصور که کسب‌ درآمد اینترنتی کار ساده‌ای است به سراغ آن نروید زیرا هرکاری سختی‌های خودش را دارد.

 

مزیت‌های کسب درآمد از اینترنت کدامند؟

 

امکان شروع با سرمایه اندک

مهمترین ویژگی کسب‌وکار اینترنتی، نیاز کم به سرمایه است، حتی در برخی مواقع با کمتر از ۵۰۰هزار تومان می‌توان آن را شروع کرد.

البته هر کسب‌وکار اینترنتی را نمی‌توان با سرمایه کم شروع کرد و برخی از آن‌ها نیاز به سرمایه‌های هنگفتی دارند که البته در مقوله استارتاپ‌ها و و بازارهای بزرگ رقابتی قرار می‌گیرند، به عنوان مثال کسب‌وکار تاکسی اینترنتی تپسی برای رقابت با اسنپ نیاز به سرمایه هنگفت دارد.

در اینجا منظور کسب‌وکارهای اینترنتی انفرادی و خانوادگی است، اگر به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی برای خود هستید احتمال اینکه به سرمایه زیادی نیاز داشته باشید بسیار کم است، در ادامه به برخی از ایده‌های کسب‌وکار اینترنتی اشاره خواهم کرد.

 

هزینه تبلیغات و بازاریابی پایین

 کسب‌وکار اینترنتی هزینه تبلیغات بالایی ندارد. به عنوان مثال شما می‌توانید بدون هزینه زیادی از طریق شبکه‌های اجتماعی و همینطور دیده شدن در نتایج گوگل ترافیک قابل قبولی را به سایت خود هدایت کنید.

در روش‌های غیر رایگان جذب ترافیک مانند تبلیغات بنری در دیگر سایت‌ها، باز هم هزینه آن نسبت به هزینه‌های مشابه در کسب‌وکارهای غیر آنلاین کمتر است.

 

فروش به همه جای ایران و بعضا دنیا

دیگر مزیت کسب درآمد اینترنتی این است که مشتریان شما محدود به منطقه جغرافیایی خاصی نیستند و اگر توان ارایه خدمت را داشته باشید می‌توانید مشتریانی از همه جای ایران داشته باشید.

مثلا کسی که طراحی سایت انجام می‌دهد و سایتی برای جذب مشتری دارد، می‌تواند مشتریانی از هر جای ایران داشته باشد.

یا اگر یک فروشگاه اینترنتی هستید می‌توانید از هر جای ایران سفارش داشته باشید و سفارش خود را به وسیله پست ارسال کنید.

کسب‌ درآمد اینترنتی مزیت‌های دیگری نیز دارد که به سه مورد از مهمترین آنها اشاره کردم.

 

اما کسب‌ درآمد از اینترنت برای چه کسانی مناسب است؟

کسب درآمد  اینترنتی مانند هر روش دیگری از کسب‌ درآمد می‌تواند برای هر فردی مناسب باشد و هر کسی می‌تواند برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی اقدام کند.

اما در این میان برخی هستند که با توجه به شرایطی که دارند مستعدترند و  می‌توانند از کسب‌وکار اینترنتی به عنوان شغل اول یا شغل دوم استفاده کنند.

دانش‌جویان

 افراد جویای کار در منزل

 خانوم‌های خانه دار

 کارمندانی که به دنبال درآمد دوم هستند

افرادی که کسب‌وکاری دارند و قصد دارند به صورت اینترنتی هم خدمات یا محصولات خود را ارایه دهند.

 

به چه روش‌های می‌توان از اینترنت کسب‌ درآمد کرد؟

روش‌های کسب‌ درآمد از اینترنت متنوع هستند که در ادامه به تعداد زیادی از این روش‌ها اشاره می‌کنم، اما بهتر است قبل از آن بدانید که کسب‌وکار اینترنتی هرچند که به نسبت خیلی از کسب‌وکارها زحمت کمتری دارد ولی سختی‌های مختص خودش را هم دارد.

پس با این دید که من کار خیلی راحتی را در پیش دارم به سراغ آن نروید زیرا قطعا با مشکل مواجه می‌شوید.

 

کسب درآمد از سایت‌های فریلنسری

فریلنسر به کسی می‌گویند که مهارتی دارد و از مهارت خود به صورت پروژه‌ای کسب‌ درآمد می‌کند و در استخدام جایی نیست.

سایت‌های فریلنسری سایت‌هایی هستند که کارفرماها درخواست‌های خود برای انجام پروژه‌های کوچک و بزرگ ارسال می‌کنند و فریلنسرها برای انجام این پروژه ها پیشنهادات خود را ارسال می‌کنند و در نهایت کارفرما یکی از فریلنسرها را برای انجام پروژه انتخاب می‌کند.

اگر مهارتی دارید سایت پونیشا را در گوگل جستجو کنید و از این سایت فریلنسری برای کسب‌ درآمد اینترنتی استفاده کنید.

 

کسب درآمد از طریق فروشگاه کالای فیزیکی

در این روش شما یک فروشگاه اینترنتی هستید که کالاهایی را با توجه موضوع فروشگاه اینترنتی به فروش می‌رسانید. در ادامه به چند فروشگاه اینترنتی که در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند اشاره می‌کنم. این فروشگاه‌ها حتی با وجود فروشگاه‌های بزرگی مثل دیجی‌کالا نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

 

۱- فروشگاه اینترنتی ابزار مارکت: این فروشگاه اینترنتی به صورت تخصصی به فروش ابزارهای فنی مختلف می‌پردازد. برای مشاهده این فروشگاه نام آن را در گوگل جستجو کنید.

۲- فروشگاه اینترنتی ایران هدفون: این فروشگاه به صورت تخصصی به فروش انواع هدفون می‌پردازد. البته این فروشگاه پیش از اینکه یک فروشگاه اینترنتی باشد یک فروشگاه فیزیکی در مجتمع تجاری چارسو است.

۳- فروشگاه اینترنتی باغچه: این فروشگاه از همان ابتدا کار خود را روی بستر اینترنت شروع کرده است و به صورت تخصصی به فروش انواع گل و گلدان می‌پردازد.

۴- فروشگاه اینترنتی هنری.کام: این فروشگاه اینترنتی تنها یک فروشگاه نیست بلکه یک آموزشگاه نیز است. این فروشگاه آموزش انواع هنرهای دستی را به بانوان ارایه می‌دهد و در کنار آن مواد اولیه لازم برای انجام کار را نیز به فروش می‌رساند.

 

 هنر درست شروع کردن

کتاب راهنمای ورود موفق به دنیای فروش آنلاین 


برای همه کسانی که قصد ورود به دنیای فروش آنلاین را دارند. 
مشاهده کتاب

 

کسب درآمد از طریق تولید محتوا

اگر شما می‌توانید در زمینه خاصی تولید محتوا انجام دهید، سایت‌های زیادی هستند که به دلیل نداشتن وقت و تخصص کافی، کار تولید محتوای سایت را به افراد خارج از مجموعه برون سپاری می‌کنند.

شما با توافقی که انجام می‌دهید تعدادی محتوا را به صورت هفتگی تهیه می‌کنید و برای هر محتوا مبلغ مشخصی را دریافت می‌کنید.

این روش یک کسب‌وکار اینترنتی محسوب نمی‌شود بلکه یک شیوه کسب‌ درآمد از اینترنت است.

 

کسب درآمد از اینترنت با راه‌اندازی مجله اینترنتی

یکی دیگر از روش‌ها این است که یک مجله اینترنتی راه‌اندازی کنید. موضوعاتی را که در درجه اول به آنها علاقه دارید و تولید محتوا در این زمینه‌ها شما را خسته نمی‌کند انتخاب کنید و سپس از بین آنها موضوعی را برای راه‌اندازی مجله انتخاب کنید.

وقتی محتواهای زیادی در مجله شما منتشر شد و با اندکی صبر و حوصله کاربران زیادی روزانه وارد مجله اینترنتی شما شدند، شما می‌توانید برای کسب‌وکارهای مرتبط با مجله خود تبلیغ کنید.

مثلا اگر یک مجله در زمینه بانوان هستید، آرایشگاه‌ها، مزون‌ها و کسب‌وکارهای مشابه زیادی حاضر هستند که با پرداخت هزینه در سایت شما تبلیغ کنند.

برای نمونه سایت “نو عروس” را در گوگل جستجو کنید و با این سایت قوی آشنا شوید.

 

کسب درآمد از اینترنت با تولید محتوای آموزشی

اگر در زمینه‌ای مهارت دارید و متوجه شدید که احتمالا کسانی هستند که به دنبال یادگیری مهارت شما هستند، می‌توانید درآمد خوبی از تهیه آموزش و فروش آن به علاقه‌مندان داشته باشید.

اگر نجار هستید، اگر برنامه نویسی بلد هستید، اگر چیدمان سفره عقد بلد هستید، اگر تدوین فیلم می‌دانید، اگر طراح گرافیک هستید، اگر از بورس و سرمایه گذاری می‌دانید و یا هر مهارتی که فکر می‌کنید مردم به دنبال یادگیری آن هستند و دانش شما در آن از یک فرد عادی بالاتر است، می‌توانید از تهیه و تولید آموزش درآمد داشته باشید.

به عنوان مثال سایت ” خانه سرمایه” را در گوگل جستجو کنید و با این سایت آشنا شوید. این سایت به صورت تخصصی آموزش‌هایی را در زمینه بورس و سرمایه گذاری ارایه می‌دهد و موسس آن در این زمینه مهارت دارد.

 

دو سوال مهم در کسب‌ درآمد از اینترنت

 

آیا کسب درآمد اینترنتی از سایر روش‌های کسب درآمد ساده‌تر است؟

به هیچ عنوان با کلمه ساده‌تر موافق نیستم زیرا هر کاری مشکلات و سختی‌های مختص به خود را دارد. در برخی از ابعاد حتی کسب‌ درآمد از اینترنت سخت‌تر هم می‌شود.

مثلا در فروشگاه فیزیکی از روزی که اجناس در مغازه قرار داده می‌شوند می‌توان فروش داشت، اما در فروشگاه اینترنتی فروش بعد از حداقل سه ماه اتفاق می‌افتد.

اما در مقابل فروش اینترنتی مزیت‌هایی مانند هزینه کمتر و نداشتن محدودیت مکانی است. پس بهتر است بگوییم که کسب‌ درآمد از اینترنت مزیت‌هایی دارد، و نگوییم ساده‌تر است.

 

خدمات طراحی سایت رونق

یک وب‌سایت زیبا و کارآمد را با هزینه مناسب طراحی می کنیم. 
تعرفه‌های طراحی سایت

 

آیا برای کسب‌ درآمد از اینترنت حتما باید سایت داشت؟

خیر، همانطور که اشاره کردم در برخی روش‌ها شما از بستر سایت‌های دیگر استفاده می‌کنید و از اینترنت کسب‌ درآمد می‌کنید.

یا حتی در مواردی مانند فروشگاه اینترنتی نیز شما می‌توانید کار خود را به عنوان یک فروشگاه اینستاگرامی شروع کنید و درآینده نزدیک یک سایت فروشگاهی راه‌اندازی کنید.

اما توصیه می‌کنم که اگر قصد راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی را دارید حتما حتما یک سایت داشته باشید، زیرا تجربه نشان داده است که شبکه‌های اجتماعی بالا و پایین‌های زیادی دارند و تنها سایت است که پایداری خود را حفظ می‌کند.

اما از شبکه‌های اجتماعی بخصوص اینستاگرام و بازاریابی اینستاگرامی می‌توان برای شروع یا به عنوان ابزار کمکی استفاده کرد.

سوالات خود را در خصوص راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی زیر همین مطلب بپرسید.

 

برای مشاهده ایده‌های بیشتر، مطالعه دو مطلب زیر را به شما توصیه می‌کنم.

۸ ایده راه‌اندازی فروشگاه آنلاین بدون ترس از دیجی‌کالا

۸ ایده کسب‌وکار آنلاین با ذکر نمونه‌های ایرانی

امتیاز این مطلب
اگه خوشت اومده رای بده

مهران دهقانی هستم، مدیر سایت رونق.کام اگر به دنبال اطلاعات بیشتری هستید، به بخش درباره ما مراجعه کنید و با من و رونق.کام، مفصل‌تر آشنا بشید.

رونق را دنبال می‌کنم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *