دیگر مطالب

۹ ترفند افزایش فالوور اینستاگرام که حرفه‌ای و کارآمد هستند

از اینستاگرام و بازاریابی اینستاگرامی به درستی استفاده می‌کنید؟ آیا به اندازه کافی دنبال کننده دارید؟ آیا روش‌های افزایش فالوور را بررسی کرده‌اید؟

اگر پاسخ روشنی به این سوالات ندارید، وقت آن رسیده‌ است که با روش‌ها و ترفندهای افزایش فالوور اینستاگرام آشنا شوید. مسلما هرچه فالوورهای هدفمند بیشتری داشته باشید یعنی به جامعه بزرگتری از مخاطبان هدفتان دسترسی دارید و فرصت شما برای تعامل با مخاطبان و تبدیل آنها به مشتری بیشتر می‌شود.

اما در خیلی از مواقع، کسب‌وکارهای زیادی حتی آنهایی که اعتباری خوبی هم دارند، آسان‌ترین روش‌ را برای افزایش فالوور اینستاگرام انتخاب می‌کنند. مبلغی را پرداخت می‌کنند و تعداد دنبال کننده و تعدادی لایک خریداری می‌کنند.

در اینجا به شما می‌گویم که خرید فالوور به هیچ وجه کار درستی نیست و رشد دنبال‌کنندگان شما به صورت طبیعی شاید روند کندتری داشته باشید ولی نتایج به مراتب بهتری برای شما خواهد داشت.

خرید فالوور یعنی تنها افزوده شدن به تعداد دنبال‌کنندگان، درحالی که اصلا مشخص نیست که آیا این فالوورها از مخاطبان هدف ما هستند؟ اصلا به مطالب و کسب‌وکار ما علاقه دارند؟

در ادامه به ۹ ترفند افزایش فالوور اینستاگرام که به صورت کاملا طبیعی و کارآمد هستند اشاره می‌کنم.

 

۱- اکانت اینستاگرام خود را بهینه کنید

وقتی در حال تلاش برای افزایش فالوور اینستاگرام خود هستید، اولین قدم بهینه کردن صفحه اینستاگرامتان است، به صفحه اینستاگرامتان به چشم صفحه اصلی وبسایتتان نگاه کنید.

بدون عکس پروفایل مناسب، بدون نام کاربری مناسب، بدون توضیحات کافی در بیو، بدون کپشن در عکس‌ها چطور یک بازدیدکننده متوجه شود که شما که هستید و چه می‌کنید؟

من به شخصه اکانتی که ندانم متعلق به کیست یا متعلق به چه شرکتیست و دنبال کردن آن چه نفعی برای من دارد را هیچ وقت دنبال نمی‌کنم.

پس نکته مهم دیگر این است که مشخص کنید که مخاطب با دنبال کردن اکانت شما چه چیزی نصیبش می‌شود. گاه نفعی که کاربر از دنبال کردن پیج می‌برد را به صورت توضیح در قسمت بیو بیان می‌کنیم و گاه با مطالب پیج به صورت ضمنی به کاربر می‌فهمانیم که با دنبال کرد این پیج شاهد چه مطالبی خواهی بود.

مورد دیگر استفاده از لینک در قسمت بیو است، شما مجازید که یک لینک در پروفایل خود قرار دهید. بهتر است از این لینک نهایت استفاده را ببرید و مخاطب را به جای درستی هدایت کنید.

 

مطلب پیشنهادی: ۱۵ راهکار تضمینی برای افزایش فروش در اینستاگرام

 

۲- به صورت منظم محتوا تولید کنید

بدترین کاری که می‌توانید با مخاطبانتان بکنید این است که به صورت نامنظم محتوا قرار دهید. اگر خوش شانس باشید و تعدادی شما را دنبال کنند، در این صورت پس از مدتی به دلیل عدم فعالیت شما را از یاد می‌برند و حتی به یاد نمی‌آورند که چه زمانی شما را دنبال کرده‌اند و در نتیجه احتمال آنفالو از سمت آنها بالا می‌رود.

دقت داشته باشید که برندها معولا بیش از حد محتوا قرار نمی‌دهند، شاید روزانه به تعداد ۲ یا سه بار عدد مناسبی باشد. اما هر تعدادی که قرار می‌دهید بهتر است به صورت منظم به همان میزان قرار دهید، پس پیش از مشخص کردن تعداد پست‌ها در روز به توانایی خود در ادامه دادن آن فکر کنید.

 

بازاریابی اینستاگرامی

 

۳- عکس‌های با کیفیت برگ برند‌ه ای برای شما

اینستاگرام فضای عکس است، جایی که همه با عکس چیزی از خود و کسب‌وکارشان را نمایش می‌دهد. در این میان با قرار دادن عکس‌های بی‌کیفیت به برند خود آسیب می‌زنید و احتمال دنبال شدن خود را پایین می‌آورید.

هرچه عکس‌های خلاقانه‌تر و با کیفیت‌تری تولید کنید هم از نظر چشمی برای مخاطبان جذاب‌تر است و هم شما را یک حساب اینستاگرام جدی‌ می‌بینند و احتمال دنبال کردن شما بالا می‌رود.

 

۴- با مخاطبان تعامل داشته باشید

اینستاگرام فضای تعامل است، برخی اینستاگرام را با تلویزیون اشتباه گرفته‌اند و به صورت یک طرفه مثل یک ربات تنها به تولید محتوا مشغول هستند.

حساب اینستاگرامی که هزاران فالوور داشته باشید ولی هیچ تعاملی با آنها نداشته باشد، یک تلویزیون است نه یک حساب اینستاگرامی.

اگر با مخاطب تعامل نداشته باشید نمی‌توانید از آنها انتظار خرید داشته باشید. مخاطب وقتی هنوز کوچکترین تعاملی با شما نداشته است، مسلما احتمال اینکه از شما خریدی انجام دهد بسیار پایین است.

سعی کنید مطالبی قرار دهید که تعامل مخاطبان را برانگیزد، مثلا نظرسنجی داشته باشید، مسابقاتی را به مناسبت‌های مختلف طراحی و برگزار کنید.

سوالاتی را در پست‌های مختلف از کابران بپرسید و اجازه دهید که با پاسخ‌هایشان تعامل بین شما و آنها شکل بگیرد. در خصوص برگزار مسابقات اینستاگرامی باید نکات زیادی را مد نظر قرار دهید به همین دلیل مطالعه کتاب زیر را توصیه می‌کنم.

[alert type=”info”]راهنمای صفر تا صد برگزاری مسابقات اینستاگرامی[/alert]

 

۵- معجزه تبلیغات در افزایش فالوور اینستاگرام

تبلیغات هدفمند یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش فالوور اینستاگرام است، شما به روش‌های مختلفی می‌توانید صفحه اینستاگرامتان را تبلیغ کنید، اما بهترین روش تبلیغ در خود اینستاگرام است. در ادامه به چند شیوه تبلیغ در اینستاگرام اشاره می‌کنم.

 

روش اول : تبلیغ در صفحات پربازدید

صفحات پربازدید زیادی در اینستاگرام هستند که حاضرند صفحه اینستاگرام شما را تبلیغ کنند. این روش بسیار کارآمد است اما باید چند نکته را مد نظر داشته باشید.

نکته اول: دنبال کنندگان صفحه مورد نظر واقعی باشند، برای این کار به تعداد لایک‌ها و کامنت‌های زیر پست‌ها دقت کنید، باید با تعداد دنبال کنندگان آن همخوانی داشته باشند.

نکته دوم: صفحه مورد نظر به کسب‌وکار شما مرتبط باشد، یا به عبارت بهتر، دنبال کنندگان این صفحه از مخاطبان هدف شما باشند. در غیر این صورت بازخورد خوبی از تبلیغ دریافت نمی‌کنید.

نکته سوم: صفحه مورد نظر معتبر باشد، یعنی به گونه‌ای نباشد که تبلیغ در آن به اعتبار برند و کسب‌وکار شما لطمه بزند.

 

روش دوم : تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام تاثیر خیلی خوبی روی افزایش فالوور اینستاگرام دارد. در این روش شما از سرویس‌ تبلیغاتی خود اینستاگرام استفاده می‌کنید.

قسمت جالب این روش این است که شما محتوای خود را مشخص می‌کنید و به اینستاگرام می‌گویید که به چه افرادی این محتوا را نمایش دهد، آقایان یا خانوم‌ها؟ چند سالشان باشد؟ از کدام شهر یا کشور باشند؟ و گزینه‌های دیگری مانند زمان نمایش محتوا را مشخص می‌کنید.

سپس اینستاگرام تبلیغ شما را صفحه اکسپلور و استوری نمایش می‌دهد.

مشکل این روش این است که به دلیل تحریم نمی‌توانید به صورت شخصی از آن استفاده کنید و برای انجام آن باید از آژانس‌های تبلیغاتی استفاده کنید.

سایت دیدوگرام امکان استفاده از این روش را در ازای دریافت مبلغی برای شما فراهم می‌کند. لازم به ذکر است که هزینه این نوع تبلیغ نسبت به دیگر روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام بالاتر است.

 

روش سوم: تبلیغات با اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر به کسی گفته می‌شود که تاثیر گذار است و اینفلوئنسر اینستاگرام به کسانی گفته می‌شود که در اینستاگرام تاثیرگذار هستند و دیگران تا حدی به حرف‌هایشان اهمیت می‌دهند و معمولا تعداد دنبال کنندگان بالایی دارند.

البته اینفلوئنسرها به دو دسته تقسیم می‌شود، میکرو اینفلوئنسرها یعنی آنهایی که تعداد دنبال‌کنندگان کمتری دارند و روی یک حوزه خیلی تخصصی تولید محتوا می‌کنند.

ماکرو اینفلوئنسرها یعنی آنهایی که تعداد دنبال‌کنندگان خیلی زیادی دارند ولی معمولا به صورت عمومی تولید محتوا می‌کنند و روی زمینه خیلی خاصی تمرکز نکرده‌اند.

شما می‌توانید با تعداد زیادی میکرو اینفلوئنسر کار کنید و یا با تعداد کمی ماکرو اینفلوئنسر، در حال حالت باید دقت داشته باشید که افراد تاثیرگذار را به درستی انتخاب کنید.

اینکه چه کسی را برای تبلیغ کسب‌وکار خود انتخاب کنید، کاملا به شخصیت کسب‌وکار شما بستگی دارد، شما باید کسی را انتخاب کنید که شخصیت و اعتقاداتش تا حدی به کسب‌وکار شما نزدیک است.

مثلا یک برند پرانرژی می‌تواند از رامبد جوان استفاده کند، بانک سامان از کارلوس کیروش استفاده کرده است، یک فروشنده لوازم آرایشی از صدف بیوتی استفاده کرده است.

 

۶- برگزاری مسابقات اینستاگرامی

یکی از تکنیک‌های افزایش فالوور اینستاگرام برگزاری مسابقات اینستاگرامی است. البته مسابقات اینستاگرام تنها با هدف افزایش فالوور برگزار نمی‌شوند.

برخی مسابقات را با هدف افزایش آگاهی از برند، برخی با هدف افزایش تعامل با مخاطبین و برخی نیز با هدف افزایش فالوور اینستاگرام برگزار می‌کنند.

در خصوص چگونگی برگزاری مسابقات مطالعه کتاب رایگان زیر را توصیه می‌کنم.

[alert type=”info”]راهنمای صفر تا صد برگزاری مسابقات اینستاگرامی[/alert]

 

۷- مخاطبان هدفتان را دنبال کنید

یکی از موثرترین ترفندهای افزایش فالوور اینستاگرام دنبال کردن مخاطبان هدف است. وقتی شما حساب اینستاگرام شخصی را دنبال می‌کنید، آن شخص متوجه درخواست دنبال کردن شما می‌شود، در این شرایط اگر تا حدی به مطالب و موضوع پیج شما علاقه‌مند باشد، احتمالا شما را دنبال خواهد کرد.

مخاطبان هدف را از کجا پیدا کنیم؟

اگر مخاطبان خود را بشناسید، خیلی راحت متوجه می‌شوید که دنبال کننده چه صفحاتی هستند، سپس شما به آن صفحات مراجعه کرده و دنبال کنندگان آن را دنبال می‌کنید.

مثلا اگر در زمینه فروش کیف‌های سنتی در اینستاگرام فعالیت می‌کنید، احتمالا مخاطبان شما صفحات مرتبط با کیف یا لباس‌های سنتی را دنبال کرده‌اند.

یا با توجه به اینکه مخاطبان شما بانوان هستند، احتمالا صفحات مرتبط با بانوان نیز گزینه خوبی باشند.

 

 استفاده از ربات برای افزایش برای دنبال کردن مخاطبان هدف

دنبال کردن مخاطبان هدف در پیج‌های مختلف به صورت دستی کمی زمان‌بر و خسته کننده است، با استفاده از ربات‌ اینستاگرام می‌توانید این کار را به صورت اتوماتیک انجام دهید.

دقت کنید این ربات‌ها به هیچ وجه قرار نیست دنبال‌کننده‌های فیک به حساب شما اضافه کنند. این ربات‌ها تنها عمل دنبال کردن مخاطبان هدف را برای شما انجام می‌دهد.

یعنی به جای اینکه شما به صفحات هدف رفته و دنبال‌کنندگان آن را دنبال کنید، کافی است پیج‌های مورد نظر خود را به ربات معرفی کنید تا این ربات کار دنبال کردن مخاطبان هدف را انجام دهد.

اگر وارد سایت دیدوگرام شوید، می‌توانید از ربات اینستاگرام این سایت استفاده کنید.

 

۸- از استوری اینستاگرام استفاده کنید

یکی از مزیت‌های استفاده از استوری این است که می‌توانید لینک قرار دهید و کاربران را به صفحه مورد نظر خود در سایت هدایت کنید. البته اگر بالای ۱۰هزار دنبال کننده داشته باشید امکان قرار دادن لینک برای شما فراهم می‌شود.

اما دیگر مزیت استفاده از استوری این است که همیشه در دید مخابان هستید، در واقع اگر به اندازه کافی از استوری استفاده کنید، هربار که کاربرانتان به اینستاگرام مراجعه کنند احتمال اینکه استوری شما در فید دیده شود بسیار بالاست.

هرچه با مخاطبان تعامل بیشتری داشته باشید به شکل‌های مختلف می‌توانید آنها را در افزایش فالوورهای پیج خود درگیر کنید.

 

افزایش فالوور اینستاگرام با کمک دیگر رسانه‌هایتان

اگر شما یک کسب‌وکار هستید، قطعا در جایی خارج از اینستاگرام نیز مخاطبانی دارید و با آنها در ارتباط هستید.

شاید یک فروشگاه هستید که روزانه تعداد زیادی از مشتریان در آن تردد می‌کنند. شاید یک لیست از شماره تماس یا ایمیل مشتریانتان را در اختیار دارید، شاید وب‌سایتی دارید که تا حدی ترافیک دارد و . . .

شما از تمامی این رسانه‌ها می‌توانید برای افزایش فالوور اینستاگرامتان استفاده کنید و مخاطبانتان را تشویق کنید که در اینستاگرام شما را دنبال کنند.

یادتان باشد که دلیلی برای دنبال کردنتان به آنها ارایه دهید، مثلا به آنها بگویید که جدیدترین اجناس در اینستاگرام قرار داده می‌شوند، یا تخفیف‌های ویژه‌ای تنها در اینستاگرام اطلاع رسانی می‌شوند.

 

من ۹ تکنیک و ترفند افزایش فالوور اینستاگرام را به شما معرفی کردم و تضمین می‌کنم که اگر به صورت درست از این روش‌ها و ترکیب‌های مختلف آنها استفاده کنید، حتما نتیجه خواهید گرفت.

از اینکه تا پایان این مطلب با من همراه بودید متشکرم و مجددا به شما تضمین می‌دهم که این روش‌ها کارآمد هستند و استفاده از ربات افزایش فالوور دیدوگرام را شدیدا به شما توصیه می‌کنم.

با کمک این ربات می‌توانید دنبال‌کننده‌های کاملا واقعی و هدفمند به دست آورید.

موفق باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا