ریپورتاژ

تبلیغات موبایلی چیست؟

تبلیغات موبایلی به آن دسته از تبلیغاتی گفته می‌شود که به هر نوعی روی تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های موبایل مثل تبلت‌ها و کتابخوان‌های الکترونیکی ظاهر می‌شوند. تبلیغات موبایلی تمام کانال‌های تعاملی را که توسط آگهی‌دهندگان استفاده می‌شود در برمی‌گیرد تا آگاهی از برند را ارتقا دهد، با مشتری  تعامل داشته باشد یا به‌نوعی اطلاع‌رسانی کند.

تبلیغات موبایلی می‌توانند شامل هر چیزی از پیام کوتاه، تبلیغات بنری روی وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و غیر باشد. شما به عنوان تبلیغ‌کننده می توانید مطمئن باشید که با استفاده از راهکارهای مختلف با مشتریان تعامل برقرار کرده‌اید.

اهداف تبلیغات موبایلی

این روزها با افزایش استفاده از دستگاه‌های موبایل و تلفن‌های هوشمند، اهداف متعددی می‌توان برای تبلیغات موبایلی در نظر گرفت اهدافی که از گرفتن لید جدید تا حفظ مشتری از طریق پیشنهادهای جدید، اطلاعات جزئی درباره یک محصول یا خدمات خاص تا ارتقا آگاهی از برند با فعالیت‌هایی مانند برگزاری مسابقات و غیره گسترده شده است.

مزایای تبلیغات موبایلی

 1. مخاطب گسترده: تحقیقات نشان می‌دهد که ۷۹ درصد افراد همیشه تلفن‌های هوشمندشان در دسترسشان قرار دارد. پس جای تعجب نیست که اکثر ما از طریق تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های موبایل خود آنلاین می‌شویم تا از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنیم، خرید کنید، ایمیل ارسال کنیم و … همین امر موجب می‌شود که شما پتانسیل قوی از مشتریان در اختیار داشته باشید و با تبلیغات موبایلی برند یا کسب و کارتان آن‌ها را هدف بگیرید.
 2. هزینه پایین: هزینه تبلیغات موبایلی به‌مراتب بسیار کمتر از تبلیغات تلویزیونی یا رسانه‌های مکتوب است. از سوی دیگر تنوع رسانه‌های موبایلی به‌قدری زیاد است که شما به‌سادگی می‌توانید یکی از آن‌ها را برای برند یا کسب‌وکار خودتان انتخاب کنید.
 3. ترافیک ساده: با پیشرفت فناوری، دنبال کردن عملکرد کمپین‌های تبلیغات موبایلی بسیار ساده‌شده است. براین اساس می‌توانید تحلیل کاملی از معیار داده‌ها مثل ایمپرشن، CTR، تعداد لایک‌ها، به اشتراک‌گذاری‌ها، جمعیت‌شناسی مخاطبان و غیره به دست آورد.
 4. پاسخ سریع: ازآنجایی‌که مخاطبان هدف تقریباً همیشه نزدیک موبایل‌های خود هستند، یا در حال تماشای صفحه‌نمایش آن‌ها هستند زمان پاسخ بسیار سریع است. در یک بازه زمانی کوچک به تبلیغات پاسخ می‌دهند و یا آن را نادیده می‌گیرند.
 5. هدف‌گیری بر اساس جغرافیا: هنگامی‌که داده‌های دریافتی و جمعیت‌شناسی کاربر را تجزیه‌وتحلیل شد، هدف قرار دادن بخشی از مخاطبان خود که احتمال بیشتری برای پاسخگویی یا مشارکت در یک تبلیغ خاص دارند، بسیار آسان می‌شود.
 6. نرخ تبدیل بالاتر: به لطف گزینه‌های هدف‌گیری پیشرفته، مصرف‌کنندگان تبلیغاتی را دریافت می‌کنند که برای آن‌ها سودمند است، ازاین‌رو، احتمال بیشتری دارد که به آن‌ها پاسخ دهند و فرآیند دعوت به اقدام را تکمیل کنند.

چرا از تبلیغات موبایلی استفاده کنیم؟

 1. بازاریابی موبایلی به برندها و تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته با مشتریان در ارتباط باقی باشند. در دنیایی که مصرف‌کننده همیشه آنلاین است، یک کمپین تبلیغاتی خوب با تمرکز بر مخاطبان موبایل به دست می‌تواند به‌راحتی موفقیت یک برند را به همراه داشته باشد.
 2. مشتریان دیگر در خانه یا محل کار خود محدود نیستند و برندها نیز باید درجایی که مشتریان خود هستند حضورداشته باشند. تبلیغات موبایلی به برندها کمک می‌کند تا با مشتریان در حال حرکت ارتباط برقرار کنند.
 3. تبلیغات موبایلی، بیش از هر چیز، یک روش شخصی‌سازی‌شده برای بازاریابی است. تبلیغات موبایلی به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد نگاهی به فضای سبک زندگی مصرف‌کننده داشته باشند و با نزدیک‌تر شدن به مصرف‌کنندگان شانس تبدیل آن‌ها افزایش می‌یابد.
 4. تبلیغات موبایلی از انواع و سبک‌های تبلیغاتی زیادی برای ایجاد تبلیغات کاربرپسند استفاده می‌کند تا آگاهی از برند افزایش یابد. تبلیغات موبایلی انعطاف‌پذیر است و نتایج بهتری به همراه دارد.

انواع تبلیغات موبایلی

 1. پوش نوتیفیکیشن: پیام کوتاهی دستگاه تلفن همراه ظاهر می‌شوند، هم درزمانی که کاربر در برنامه فعال است و هم‌زمانی که کاربر فعال نیست قابل‌ارائه است. توسعه‌دهندگان و ناشران اپلیکیشن می‌توانند هرزمانی این پیام‌ها را برای کاربران اپ ارسال کنند.
 2. تبلیغات بنری: رایج‌ترین نوع تبلیغات موبایلی است که در یک وب‌سایت یا یک برنامه قرار داده می‌شود و می‌تواند شامل تبلیغات متنی، تصاویر، گرافیک یا ترکیبی از هرسه باشد.
 3. تبلیغات بینابینی: این نوع تبلیغات ویدیوها یا گرافیک‌های تمام صفحه هستند که معمولاً در نقاط انتقال برنامه قرار می‌گیرند تابه‌حال هنگام تماشای فیلم یا در حین بازی با تصویر یا ویدیوی کوتاهی که روی برنامه شما ظاهرشده مواجه شده‌اید؟. این‌ها همان تبلیغات موبایلی بینابینی هستند.
 4. تبلیغات ویدیویی: تبلیغات ویدیویی ابزار بسیار قدرتمندی برای شرکت‌های تبلیغ دهنده است و به کاربران در هنگام تصمیم‌گیری کمک می‌کند. تبلیغات ویدیویی تعاملی تلفن همراه یک تجربه بصری کامل را ارائه می‌کند و به کاربر این امکان را می‌دهد که به محصول یا خدمات موردنظر نزدیک‌تر شود.
 5. تبلیغات همسان: تبلیغات همسان یا native شبیه تبلیغات بنری هستند اما در محیط طبیعی برنامه نمایش داده می‌شوند تا با جریان ترکیب‌شده و کمتر به‌عنوان تبلیغات تلقی شوند.
 6. تبلیغات مبتنی بر مکان: این نوع از تبلیغات موبایلی پیام‌های بازاریابی هستند که بسته به حضور جغرافیایی بازدیدکننده برای بازدیدکنندگان وب‌سایت یا برنامه ارسال می‌شوند.

تبلیغات موبایل با گروه تبلیغات دیجیتال دیما

با توجه به این‌که تبلیغات موبایلی شکلی کاربردی و به‌صرفه از تبلیغات است و بدون تخریب کیفیت کمپین تبلیغاتی نتایج مثبتی ارائه می‌کند، شما می‌توانند برای انتخاب نوع تبلیغات موبایلی خود با مشاوران گروه تبلیغاتی دیما تماس گرفته و بهترین نوع تبلیغات موبایلی را برای کسب‌وکار و یا برند خود انتخاب کنید. شما می‌توانید با بهره‌گیری از مشاوره کارشناسان خلاق و باتجربه دیما در امر تبلیغات موبایلی سطح خلاقیت کمپین خود را ارتقا داده و از این استراتژی مؤثر و کارآمد برای اجرایی کردن هدف کمپین تبلیغات موبایلی خود سود ببرید و به رشد کسب‌وکار یا برند خود کمک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا