ریپورتاژ

آموزش تعمیرات پکیج دیواری رایگان

آبگرمکن های دیواری تا مدت ها تنها سیستم گرمایشی در تمامی منازل و ادارات بودند تا اینکه به تدریج پکیج های دیواری جای آنها را گرفتند. پکیج های دیواری نسبت به آبگرمکن های دیواری مزایای بسیاری داشتند. با وجود پکیج های دیواری دیگر ساختمان ها نیاز به موتورخانه مرکزی برای تامین آب گرم شوفاژ ها نداشتند و نصب هر پکیج داخل هر خانه به تنهایی کل سیستم آب گرم منزل و همینطور شوفاژ را تامین می کرد. حالا در بسیاری از ساختمان هایی که ساخته می شود به جای آبگرمکن از پکیج دیواری استفاده می شود.

پکیج های دیواری بدون توجه به فصل سرما یا گرما، دائما در طول سال در حال استفاده هستند. استفاده هر روزه از پکیج های دیواری برای شستشو و استحمام و همینطور گرم نگه داشتن فضای خانه باعث شده این سیستم ها به سرویس سالانه نیاز داشته باشند و از طرفی گاهی نیز به طور طبیعی در طول سال دچار مشکل می شوند.

نصب، سرویس و همینطور تعمیر پکیج های دیواری کاری بسیار تخصصی است. انجام این حرفه به صورت اصولی نیاز به آموزش عملی دارد. برای علاقه مندان به یادگیری این مهارت و ورود به بازار کار این رشته، شرکت در دوره آموزش نصب و تعمیرات پکیج دیواری در یک آموزشگاه فنی حرفه ای معتبر که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کل کشور مشغول فعالیت باشد یک امر ضروری است.

در این مقاله، از نگاه بالا به معرفی حرفه نصب و تعمیرات پکیج دیواری می پردازیم و شرایط بازار کار، درآمد و آینده شغلی این حرفه را شرح می دهیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فنی سازان

معرفی شغل نصب و تعمیرات پکیج دیواری

شغل نصب و تعمیرات پکیج دیواری یکی از شغل های مهم در حوزه تاسیسات ساختمان است. پکیج های دیواری به دلیل گرم کردن آب و هدایت آب داغ در لوله ها و ته نشین شدن رسوبات در آنها، به صورت مکرر از این بابت آسیب می بینند و نیاز به تعمیر پیدا می کنند.

یک تعمیرکار پکیج های دیواری باید قادر باشد انواع پکیج ها را در برندهای مختلف تست و عیب یابی کند و در صورت لزوم قطعات آن را تعمیر یا تعویض کند. برای رسیدن به این مهم، فرد مورد نظر باید روی انواع قطعات پکیج های دیواری و نحوه عملکرد آنها تسلط کافی داشته باشد.

پکیج های دیواری به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند:

 1. پکیج های فن دار
 2. پکیج های بدون فن
 3. پکیج های تک مبدله
 4. پکیج های دو مبدله

یک متخصص تعمیرات پکیج های دیواری روی تعمیرات انواع این پکیج ها مسط است.

برای تسلط بر انواع قطعات پکیج های دیواری و توانایی عیب یابی و تعمیر و یا تعویض این قطعات باید در دوره آموزش نصب و تعمیرات پکیج دیواری در یک آموزشگاه فنی حرفه ای معتبر شرکت کنید تا تحت نظر اساتید معتبر این مهارت ها را به صورت اصولی فرا بگیرید.

فنی سازان

بازار کار نصب و تعمیرات پکیج دیواری

همانطور که اشاره کردیم، امروزه در بسیاری از ساختمان های اداری و مسکونی از پکیج های دیواری به جای آبگرمکن های قدیمی استفاده می شود. این استفاده گسترده از پکیج های دیواری در کنار این مساله که این پکیج ها روزانه به تعداد دفعات بالا برای انجام شستشو و استحمام روشن و خاموش می شوند باعث شده بازار کار تعمیرات این دستگاه ها نیز کاملا فعال باشند.

از طرفی این پکیج ها سالانه نیاز به سرویس مرتب دارند تا علاوه بر افزایش بازدهی کاری، از خرابی های احتمالی قطعات آن تا حدی جلوگیری شود. به همین دلیل تعمیرکاران پکیج های دیواری، روزانه سفارشات زیادی را برای سرویس و تعمیر پکیج های دیواری دریافت می کنند. بازار کار این شغل کاملا فعال است و به دلیل تخصصی بودن این شغل، مقدار دستمزدها بالا و درآمد این افراد مقدار قابل قبول و رضایت بخشی است.

سرمایه لازم برای ورود به بازار کار نصب و تعمیرات پکیج دیواری

برای ورود به بازار کار نصب و تعمیرات پکیج دیواری، باید در سه مرحله هزینه کنید. در مرحله اول و مهمترین مرحله باید آموزش ببینید. آموزش ها باید کاملا عملی باشند و ویژه بازار کار طراحی شده باشند. تمام دوره های دیگر مربوط به به تاسیسات ساختمان از جمله آموزش نصب و تعمیرات کولرهای گازی و لوله کشی ساختمان نیز باید به همین شکل به صورت عملی در آموزشگاه فنی سازان برگزار شوند تا کارآموزان به صورت آچار به دست، روی تمام مهارت ها مسلط شوند.

در مرحل بعدی باید ابزار و لوازم کار خود را تهیه کنید. برخی از این ابزار و تجهیزات عمومی هستند و در تمام رشته های تعمیرات کاربرد دارند. از جمله این ابزار می توان به انبردست، دم باریک، آچار فرانسه و پیچ گشتی اشاره کرد. برخی ابزار و تجهیزات نیز مخصوص نصب و تعمیرات کولر گازی می باشد که برای ورود به بازار کار این حرفه باید آنها را تهیه کنید و همراه خود داشته باشید.

در مرحله آخر باید وارد بازار کار شوید. برای ورود به بازار کار می توانید از چند طریق مختلف عمل کنید. روش اول اجاره یک مغازه و شروع به کار به صورت مستقل است. اگر در ابتدای مسیر سرمایه لازم برای اجاره مغازه را ندارید می توانید در یک شرکت خدماتی استخدام شوید. روش دیگر، نصب اپلیکیشن های موبایلی کاریابی و اخذ سفارش مستقیم از مشتریان به صورت آنلاین است.

فنی سازان

آموزش نصب و تعمیرات پکیج دیواری رایگان

دوره آموزش نصب و تعمیرات پکیج های دیواری دوره ای بسیار پر سود است که آینده شغلی کارآموزان را تامین می کند. اگر روی تعمیرات پکیج های دیواری مسلط شوید بدون شک آینده شغلی با امنیت و درآمد بالا خواهید داشت. این آینده شغلی اینقدر ارزشمند است که می توان گفت هزینه دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری در برابر این هزینه واقعا مقدار ناچیزی است.

از طرفی یکی از مزایای مهم این دوره این است که با ثبت نام در دوره آموزش نصب و تعمیرات پکیج دیواری در آموزشگاه فنی سازان، آموزش نصب و تعمیرات آبگرمکن را نیز در طی دوره به صورت رایگان و به عنوان پاداش آموزش خواهید دید.

مراحل ورود به بازار کار نصب و تعمیرات پکیج

برای ورود به بازار کار نصب و تعمیرات پکیج دیواری باید ابتدا در دوره آموزش نصب و تعمیرات پکیج دیواری در آموزشگاه های معتبر فنی حرفه ای تهران مانند آموزشگاه فنی سازان شرکت کنید. با شرکت در این دوره، مهارت های پایه نصب و تعمیرات پکیج را از صفر تا صد فرا می گیرید. بعد از این دوره از طرف آموزشگاه برای شرکت در آزمون فنی حرفه ای معرفی شده و تایید می شوید.

شما می توانید پس از شرکت در دوره آموزش نصب و تعمیرات پکیج دیواری در دوره مرتبط آموزش لوله کشی ساختمان نیز شرکت کنید تا ضمن افزایش دانش و مهارت خود در این حوزه کاری، شانس استخدام خود و همینطور تعداد سفارشاتی که می توانید اخذ کنید را افزایش دهید تا درآمد شما افزایش یابد.

پس از این مرحله کار شما دیگر خیلی سخت نیست و فقط باید به تهیه ابزار و تجهیزات کار خود بپردازید. بعد از تهیه ابزار لازم برای شغل خود باید جذب بازار کار شوید.

ابزار و تجهیزات تعمیرات پکیج دیواری

در زیر ابزار و تجهیزات تخصصی نصب و تعمیرات پکیج های دیواری را آورده ایم. این ابزار در هر جایی عصای دست یک تعمیرکار پکیج دیواری است.

 • تلمبه
 • چسب برق
 • گیج ف گیج تنظیم فشار گاز
 • شار هوا
 • مولتی متر
 • کابل تستبرق
 • نوار تفلون
 • پرشرسوئیچ هوا
 • فلوسوئیچ
 • فلومتر خطی
 • سوزن والف
 • واشر دیافراگم بزرگ و کوچک پکیج ایران رادیاتور
 • شیر سه راهه موتوری

بهترین آموزشگاه برگزارکننده دوره های تاسیسات

یک آموزشگاه استاندارد آموزشگاهی است که علاوه بر اینکه زیر نظر و با مجوز رسمی سازمان فنی حرفه ای مشغول به کار است، دارای کارگاه های بسیار مجهز و به روز نیز باشد. در یک آموزشگاه استاندارد، آموزش ها به صورت عملی ارائه می شوند و کارآموزان تمام ابزار و تجهیزات لازم برای یادگیری مهارت ها را در دسترس دارند. اساتید دوره یکی دیگر از عواملی است که در کیفیت دوره بسیار تاثیرگذار است. اگر اساتید دوره خود در بازار کار این رشته مشغول به کار باشندو با مشکلات و چالش های بازار کار امروزی آشنا باشند خیلی بهتر می توانند به کارآموزان کمک کنند. اساتید باتجربه ای که قادر باشند تجربه خود را با فن بیان عالی به کارآموزان منتقل کنند به کیفیت دوره می افزایند.

آموزشگاه فنی سازان یکی از بزرگترین و مجهزترین آموزشگاه های فنی حرفه ای تهران می باشد که در زمینه آموزش بیش از ۵۰ رشته فنی حرفه ای فعال است. از جمله این رشته ها می توان به رشته های زیرشاخه تاسیسات ساختمان مانند آموزش لوله کشی ساختمان اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا