کسب درآمد از اینترنت و ۷ رازی که در آن نهفته است

کسب درآمد از اینترنت و ۷ رازی که در آن نهفته است

در هیچ دوره‌ای افراد به این اندازه به دنبال شیوه‌های مختلف کسب درآمد نبوده‌اند. به دنبال کسب درآمد حتی وقتی خواب هستند. درست است، منظورم کسب درآمد از اینترنت است.

امروز با فراگیر شدن اینترنت، تنوع شرکت‌های ارایه اینترنت پرسرعت و دسترسی راحت مردم به اینترنت از طریق موبایل که حدود ۶ سالی است در ایران به خوبی فراهم شده است، کسب‌وکارهای اینترنتی زیادی شکل گرفته‌اند و خیلی از افراد به کسب‌ درآمد از اینترنت روی آورده‌اند.

درآمد از اینترنت به عنوان شغل اصلی؟

برخی کسب‌ درآمد از فضای آنلاین را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کرده‌اند، یعنی اساسا به دنبال راه اندازی کسب‌وکار اینترنتی هستند و برخی دیگر در کنار شغل اصلی خود به دنبال کسب‌ درآمد از اینترنت هستند.

من به هر دو گروه درآمدزایی از اینترنت را توصیه می‌کنم، اگر به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار هستید، قطعا کسب‌وکار اینترنتی را به عنوان یکی از گزینه‌ها به شما معرفی می‌کنم و اگر شغلی دارید و به دنبال کسب‌ درآمد جانبی هستید، قطعا و حتما باید به کسب‌ درآمد از اینترنت فکر کنید.

در این مطلب به کسب‌ درآمد از اینترنت و تکنیک‌های نهفته در آن می‌پردازم، برای افرادی که در این زمینه تجربه دارند این رازها ساده و بدیهی هستند، اما برای دوستانی که به تازگی با این حوزه آشنا شده‌اند، تجربه زیادی در دنیای کسب‌وکارهای اینترنتی ندارند و تا به حال کسب درآمد اینترنتی را تجربه نکرده‌اند، قطعا ارزشمند و مفید است.

توجه: در طول مطلب اسم چند سایت آورده می‌شود. برای مشاهده این سایت‌ها جستجوی نام آنها در گوگل کفایت می‌کند.

۱- کسب درآمد از اینترنت با مهارت‌ها

روش‌های متفاوتی برای کسب درآمد آنلاین وجود دارند، یکی از این روش‌ها، استفاده از مهارت‌هایتان است. مهم نیست که مهارت شما به نظر خودتان چقدر ارزشمند است، مهم این است که برای دیگران چقدر ارزشمند است.

از مهارت‌هایتان به دو شکل می‌توانید کسب درآمد کنید، شیوه اول این است که برای دیگران به صورت پروژه‌ای کار کنید، مثلا اگر طراح گرافیک یا مترجم هستید می‌توانید به سایت پونیشا سر بزنید و پروژه های طراحی یا ترجمه دریافت کنید( بهتر از مسافرکشی بعد از تایم کاری است).

شیوه دوم که به شدت توصیه می‌کنم، آموزش دادن مهارت‌هایتان به دیگران است، به عنوان یک طراح گرافیک، می‌توانید یک بسته آموزشی طراحی گرافیک تدوین کنید و آن را در سایت شخصی خود یا سایت‌های واسطه مثل فرانش به فروش برسانید.

 

۲- از همسرتان کمک بگیرید

اگر به دنبال کسب درآمد از اینترنت به عنوان شغل دوم هستید، باید بدانید که وقت برای شما ارزشمندتر از طلاست. وقت آزاد شما تنها یک یا دو ساعت بعد از تایم کاری و همینطور روز یا روزهای تعطیل آخر هفته است.

پس بهتر است زمان خود را به درستی مدیریت کنید. اگر قرار نیست هیچ وقت کار اصلی خود را ترک کنید پس باید زمان خود را طوری برنامه ریزی کنید که در تایم بعد از کار و همینطور روزهای تعطیل هم به خانواده رسیدگی کنید و هم برای کسب درآمد اینترنتی کمی وقت بگذارید.

اگر همسرتان خانه‌دار است، این بهترین فرصت است که با کمی آموزش به او، از وقت خالی اش استفاده کنید و از او برای انجام برخی کارها کمک بگیرید.

مثلا اگر فروشگاه اینترنتی دارید، می‌توانید از او بخواهید که از صبح تا عصر تنها به پاسخدهی و مدیریت سفارشات ثبت شده بپردازد، و شما در آخر هفته سفارشات را ارسال کنید و کمی به سایت رسیدگی کنید.

 

 

۳- در کسب‌ درآمد از اینترنت باید صبور باشید

به عقیده من صبور بودن بزرگترین راز موفقیت در کسب درآمد اینترنتی و اساسا کسب‌ و کارهای اینترنتی است.

به عنوان مثال وقتی یک فروشگاه جدید را در یک پاساژ افتتاح می‌کنید از همان روز اول می‌توانید فروش داشته باشید، اما وقتی یک فروشگاه اینترنتی را تاسیس می‌کنید شاید بعد از سه ماه اولین فروش خود را تجربه کنید.

افرادی که نمی‌دانند در کسب درآمد از اینترنت باید صبور باشند، خیلی زود خسته شده و کار را رها می‌کنند، اما آنهایی که از این راز مهم باخبرند ناامید نشده و همچنان ادامه می‌دهند.

صبر کردن برای شمایی که در کنار شغل اصلی به دنبال کسب درآمد آنلاین هستید اهمیتی دوچندان دارد، زیرا شما قطعا دیرتر از حالت معمول به نتیجه خواهید رسید، اما دقت کنید که اگر صبور باشید حتما به نتیجه می‌رسید. دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.

 

۴- کسب درآمد از اینترنت با انتظارات درست

بارها دوستانی را مشاهده کرده‌ام که به سراغ شیوه‌هایی از کسب درآمد اینترنتی رفته‌اند اما علی رغم موفقیت در کسب درآمد بازهم آن کار را رها کرده‌اند. چرا؟

چون این شیوه کسب‌ درآمد با انتظاراتشان همخوانی نداشت، به عنوان مثال وقتی قصد دارید با دریافت پروژه از اینترنت کسب درآمد کنید، باید بدانید که درآمد شما سقفی خواهد داشت، مسلما شما تعداد محدودی پروژه را در ماه می‌توانید انجام دهید.

پس توصیه من به شما این است که انتظارات خود را مشخص کنید و به سراغ هر روشی که می‌روید، حتما بررسی کنید که تا چه حد می‌تواند برای شما درآمد زایی داشته باشد.

 

 هنر درست شروع کردن

کتاب راهنمای ورود موفق به دنیای فروش آنلاین 


برای همه کسانی که قصد ورود به دنیای فروش آنلاین را دارند. 
مشاهده کتاب

 

۵- روی اینستاگرام و امثال آن بیش از حد حساب نکنید

هیچ وقت توصیه نمی‌کنم که پایه و اساس کسب‌وکار شما روی اینستاگرام و یا دیگر شبکه‌های اجتماعی باشد.

البته می‌توانید از اینستاگرام و بازاریابی اینستاگرامی استفاده کنید، حتی برای شروع هم می‌توانید از اینستاگرام استفاده کنید، اما در نهایت نباید پایه کسب‌وکار اینترنتی شما روی اینستاگرام باشد. به طوری که با رخ دادن هر مشکلی برای اینستاگرام، کسب درآمد شما دچار اختلال شود.

معتقدم هر شبکه‌ اجتماعی عمری دارد، حتی اگر اینستاگرام مثل تلگرام فیلتر هم نشود، بازهم این احتمال وجود دارد که خیلی سریع سلیقه مردم عوض شود و نرم‌افزار جدیدی را ترجیح دهند. مانند بلایی که بر سر وایبر در ایران آمد.

پس بهتر است اساس کسب‌وکارتان روی پایدارترین رسانه یعنی سایتتان باشد، اما از شبکه‌های اجتماعی حتما به عنوا یک نیروی کمکی استفاده کنید.

 

۶- مهارت‌های کسب درآمد از اینترنت را تکمیل کنید

کسب درآمد از اینترنت به مهارت‌هایی نیاز دارد، مثلا اگر قصد راه‌اندازی سایت دارید، مسلما باید از کسی کمک بگیرید که بهترین شیوه طراحی سایت چیست؟ و چطور باید این کار انجام شود؟

توصیه نمی‌کنم که تمام امور را به شخص یا شرکتی دیگر محول کنید، اتفاقا توصیه می‌کنم که خودتان کمی وقت بگذارید و مهارت‌هایتان را تکمیل کنید.

اگر برای اینستاگرام نیاز به تولید محتوا دارید، با یک دوره کوتاه می‌توانید به میزان لازم فتوشاپ و دیگر ابزارها را یاد بگیرید تا از پس کارهای خودتان برآیید.

مهارت‌های زیادی وجود دارند که برخی آنها را به صورت یک دوره گردآوری کرده‌اند.

در نهایت حتی اگر کسی را دارید که این کارها را برای شما انجام می‌دهد، بازهم باید خودتان به میزان لازم مهارت کسب کنید تا در صورت بروز هر مشکل از جمله جدا شدن نیرو یا شریک، بتوانید کار را تا پیدا شدن نیروی جدید مدیریت کنید.

 

۷- اهل حساب و کتاب باشید

خیلی از افراد به یک دلیل ساده شکست خورده‌اند، و آن جدا نکردن حساب و کتاب کسب و کار از حساب و کتاب زندگی بود.

مثلا اگر این ماه کسب و کارشان ۳م تومان درآمد می‌داد، آنها این ۳م تومان را برای زندگی خرج می‌کردند و اگر ۵م تومان می‌داد بازهم ۵م تومان را برای زندگی خرج می‌کردند.

در واقع به قدری حساب و کتاب‌ها را در هم آمیخته بودند که حتی حساب هزینه و درآمد ماهانه کسب و کار از دستشان در می‌رفت.

در حالی که کار درست این است که همانند یک کارمند، برای خود حقوق ماهانه‌ای از کسب‌کارشان تعریف کنند، مثلا ماهانه۳م تومان را به عنوان حقوق از کسب‌وکارشان بردارند و مابقی در حساب کسب‌وکار باقی بماند، زیرا کسب‌وکار نیز هزینه‌هایی را خواهد داشت.

کسب درآمد از اینترنت هزاران راه مختلف دارد، اما به این معنی نیست که شما می‌توانید به سراغ هر راهی بروید، معتقدم برای هر فرد تعدادی راه مناسب وجود دارد که بهتر است از میان آنها مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کند.

خوب بررسی کنید و شیوه‌های مختلف کسب درآمد آنلاین را جستجو کنید، و ببینید که کدام روش با توجه به شرایط شما، مناسب‌ترین است.

امتیاز این مطلب
اگه خوشت اومده رای بده

مهران دهقانی هستم، مدیر سایت رونق.کام اگر به دنبال اطلاعات بیشتری هستید، به بخش درباره ما مراجعه کنید و با من و رونق.کام، مفصل‌تر آشنا بشید.

رونق را دنبال می‌کنم

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *