15 راهکار عالی و تضمینی برای افزایش فروش در اینستاگرام

اگر در اینستاگرام فعالیت تجاری می کنید حتما حرفی برای گفتن دارید، یا خدماتی را ارایه می دهید و یا محصولاتی برای فروش دارید. پس قطعا به دنبال راهکارهایی برای افزایش فروش در اینستاگرام هستید.

اما چطور می توان فروش بیشتری در اینستاگرام داشت؟

چه روش هایی برای افزایش درآمد در اینستاگرام وجود دارند؟

بهبود فروش در اینستاگرام چطور حاصل می شود؟

آیا روش های افزایش فروش همان روش های افزایش فالوور هستند؟

در این مطلب به تمامی این سوالات پاسخ می دهیم و با روش ها و ترفندهای کاملا واقعی برای افزایش فروش در اینستاگرام آشنا می شویم. همراه باشید.

 

15 روش عالی برای افزایش فروش در اینستاگرام

 

1- نشان دهید که صلاحیت دارید

صلاحیت، سلاحی مخفی برای افزایش فروش در اینستاگرام.

دو فروشگاه لوازم ورزشی با محصولات یکسان را در نظر بگیرید. یکی از فروشگاه را یک شخص معمولی مدیریت می‌کند و دیگری را یک پیشکسوت ورزشی، شما از کدام یک خرید می‌کنید؟ مسلما از فروشگاهی که توسط یک کارشناسی ورزشی مدیریت می‌شود، شاید محصولات این دو فروشگاه باهم یکسان باشند اما خرید لوازم ورزشی از یک متخصص ورزشی با حس اطمینان و رضایت بیشتری انجام می شود.

 

افزایش فروش در اینستاگرام

 

پس در هر زمینه ای که خدمات یا محصولاتی را ارایه می دهید، نشان دهید که صلاحیت دارید و متفاوت از رقبا هستید. مثلا اگر به فروش گل و گلدان در اینستاگرام مشغول هستید، نشان دهید که سالهاست در این زمینه کار می کنید، آموزش ها و نکاتی را به کاربران ارایه دهید که نشان دهد شما متخصص این حوزه هستید، اگر در رویدادی تخصصی در زمینه گل و گیاه شرکت می کنید، حتما با عکس و فیلم به کاربران نشان دهید که به عنوان یک متخصص در این رویداد حضور دارید.

همه این کارها به مرور برای کاربران مشخص می کند که شما متخصص این حوزه هستید و صلاحیت لازمه را دارید، همین موضوع موجب می شود که خیلی راحت و سریع به شما اعتماد کنند و این یعنی کسب درآمد از اینستاگرام.

 

2- نشان دهید که مورد اعتماد هستید

شما از چه کسی خرید می کنید، شخصی که نمی شناسید یا شخصی که به آن اعتماد دارید؟ مسلما گزینه دوم، پس اعتماد را هم به عنوان دومین روش عالی برای بهبود فروش در اینستاگرام بشناسید.

افزایش درآمد در اینستاگرام

علاوه بر صلاحیت داشتن، باید مورد اعتماد بودن خود را هم نشان دهید. اعتماد یعنی چه؟ چه فرقی با صلاحیت دارد؟

با صلاحیت شما نشان می دهید که در حوزه خود قوی و متخصص هستید. اما آیا واقعا در درجه اول به فکر مشتریان خود هستید یا سود خود؟ این یعنی اعتماد.

کاربران باید به شما اعتماد پیدا کنند و مطمئن باشند که سود کسب و کار اولویت اول شما نیست.

اگر ضمانت بازگشت وجه داده اید، واقعا به آن عمل کنید و به دیگران نشان دهید که به وعده خود عمل کرده اید.

پشت صحنه کسب و کارتان را نشان دهید و با کاربرانتان رو راست باشید.

اگر مشتریان راضی دارید به دنبال کنندگان اینستاگرام خود نشان دهید که مشتریانتان از شما راضی هستند.

 

 

3- خرید از اینستاگرام را آسان کنید

خرید از اینستاگرام هرچه آسانتر باشد احتمال به وقوع پیوستن آن بیشتر است و این یعنی بهبود فروش در اینستاگرام

وقتی پروسه خرید سخت و نامشخصی داشته باشید چه می شود؟ بخشی از خریدها را از دست می دهید.

به جای اینکه کاربران را به گذاشتن کامنت و پرسیدن قیمت وادار کنید، خیلی راحت درباره محصول و قیمت آن توضیح دهید.

به جای اینکه کاربران را به دایرکت تشویق کنید، خیلی واضح درباره پروسه خرید و سفارش کالا صحبت کنید. مثلا بنویسید که برای خرید با شماره زیر تماس گرفته و کد کالا را اعلام کنید. یا اگر پرداخت آنلاین دارید، به کاربران بگوید برای ثبت سفارش وارد لینک شوید و کد کالا را درج کنید.

بهبود فروش در اینستاگرام

پس در درجه اول سعی کنید پروسه خرید را به طور کامل شرح دهید و درباره محصول و قیمت آن خیلی واضح صحبت کنید.

در درجه دوم سعی کنید روش های متنوعی برای خرید داشته باشید، در رونق.کام هنوز برخی از کاربران مایل به خرید آنلاین نیستند و برای خرید از سایت درخواست شماره کارت می کنند.

 

4- خیلی خوب پاسخگو باشید

به شخصه وقتی سوالی در کامنت میپرسم و میبینم که در عرض چند دقیقه کامنت من پاسخ داده می شود، حس خوبی به آن پیج پیدا می‌کنم.

این حس که این پیج یک پیج فعال است، افرادی هستند که واقعا پاسخگو هستند، افرادی هستند که هر زمان می توانم با آنها در ارتباط باشم، افرادی که واقعا به دنبال فعالیت حرفه ای در اینستاگرام هستند و میتوانم به حرف ها و گفته هایشان اعتماد کنم.

همه این حس‌ها تنها با پاسخگویی درست و سریع به مخاطب ایجاد می‌شوند که بسیار برای شما ارزشمند هستند. پس به فکر پاسخگویی درست و به موقع باشید که بسیار مهم است.

پاسخگویی به مشتریان موجب افزایش اعتماد و اطمینان آنها خواهد شد و افزایش اعتماد و اطمینان یعنی افزایش فروش در اینستاگرام.

 

5- هزینه ارسال معقولی داشته باشید

بررسی‌ها نشان می‌دهد که بخشی از سفارشات تنها به دلیل هزینه بالای ارسال به مرحله نهایی نمی‌ رسند. در واقع مشتری قصد خرید داشته اما با دیدن هزینه بالای ارسال تصمیم خود را عوض می‌ کند.

افزایش درآمد در اینستاگرام

مثلا اگر مخاطب قصد خرید یک جوراب زیبا و متفاوت به قیمت 29 هزارتومان در اینستاگرام را داشته باشد، با دیدن هزینه ارسال 12 هزارتومانی به احتمال زیاد منصرف خواهد شد.

پس اگر محصولات شما خیلی گران نیستند که مخاطب بتواند نسبت به هزینه ارسال بی تفاوت باشد، بهتر است کمی از هزینه ارسال را کاهش دهید و کمی را هم روی قیمت محصول سرشکن کنید.

 

 

6- عکاسی از محصولات را به درستی انجام دهید

هر پست شما حرفی برای گفتن دارد و از آنجایی که در اینستاگرام هستیم، بیشتر این حرفها را عکس شما خواهد زد. نه تنها عکس از محصولات بلکه تمامی عکس های شما در اینستاگرام باید با کیفیت و مرتبط با کپشن باشند.

بهتر است از محصول خود در زوایای مختلف عکس بگیرید و چیدمان درستی داشته باشد. عکاسی از محصولات را مفصل تر در پست جداگانه ای توضیح داده ام که مطالعه اش را به شما توصیه می کنم.

افزایش فروش با رعایت نکاتی در عکاسی از محصولات

 

[cp_info_bar display=”inline” id=”cp_id_e0bf3″][/cp_info_bar]

 

7- منظم حضور داشته باشید

شما نسبت به فروشگاهی که یک روز باز است و یک روز بسته است چه حسی دارید؟ فروشگاهی که بعضا دو روز از صبح تا شب باز هست و بعضا چند روز تعطیل؟ من به شخصه نمی توانم به آن‌ها اعتماد کنم، احساس می‌کنم هر لحظه ممکن است برای همیشه کار خود را رها کنند.

فروش بیشتر در اینستاگرام

پس سعی کنید برای حضور در اینستاگرام برنامه داشته باشید، اگر روزانه محتوا منتشر می کنید، سعی کنید این روال را حفظ کنید، اگر هر هفته چند پست قرار می دهید سعی کنید همیشه برای هر هفته برنامه داشته باشید.

به شخصه به دلیل مشکلاتی برایم پیش آمده بود چند هفته ای در اینستاگرام فعالیتی نداشتم، که این موضوع باعث ریزش تعدادی از دنبال کنندگانم شد و همچنین مدتی طول کشید تا دنبال کنندگانم مجددا با من همراه شدند.

 

8- برای تولید محتوا برنامه داشته باشید

در شروع هر هفته یا هر ماه باید بدانید که در این ماه چه محتواهایی را باید منتشر کنید؟ به چه دلیل این محتواها را منتشر می کنید؟ این محتواها در راستای چه اهدافی منتشر می شوند؟

به همین دلیل باید استراتژی و برنامه محتوایی داشته باشید به طوری که هر روز دقیقا بدانید چه پست هایی و با چه اهدافی منتشر خواهید کرد. مثلا من می دانم که این هفته دو پست آموزشی، یک پست از پشت صحنه کسب و کارم و یک استوری از قرعه کشی مسابقه اینستاگرامی خواهم داشت.

در دوره بازاریابی اثربخش در اینستاگرام، به شما خواهم گفت که چطور تبدیل به یک متخصص بازاریابی اینستاگرامی شوید و تک تک محتواهای شما با هدف منتشر شوند.

 

9- هدفمند تبلیغ کنید

محتواهای شما هرچقدر هم که عالی باشند برای اینکه اثرگذار باشند باید دیده شوند. پس لازم است که در کنار تولید محتوای باکیفیت، به دنبال جذب دنبال کننده هدفمند هم باشید.

افزایش فروش در اینستاگرام

یکی از روش‌های عالی برای افزایش فالوور واقعی و افزایش فروش در اینستاگرام، تبلیغات است، یعنی شما پیج و محتوای خود را در دیگر پیج‌ها و رسانه‌های مرتبط تبلیغ کنید. اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید انتخاب محل تبلیغ است. آیا پیج مورد نظر مخاطب بدردبخور برای کسب و کار شما دارد؟ آیا مخاطبان این پیج می‌توانند برای شما مفید باشند و تبدیل به خریدار شوند؟

لذا در اجرای تبلیغات حتما به هدفمند بود تبلیغات خود دقت کنید تا هزینه‌های خود را برای به دست آوردن مخاطب اشتباه به هدر ندهید.

 

10- مشتریان راضی را به اعتبار خود تبدیل کنید

به دست آوردن مشتریان راضی کار سختی است اما حتی چند مشتری راضی، می‌توانند به پیشبرد کسب و کار شما کمک کنند. علاوه بر اینکه مشتریان راضی بدون اینکه از آنها بخواهید، تبدیل به تبلیغ کنندگان کسب‌وکار شما می‌شوند، بلکه می‌توانید با آنها گفتگو کنید، نظراتشان را بخواهید و سپس رضایت آنها را به دیگر کاربران نمایش دهید.

به این کار سوشال پروف هم گفته می‌شود، یعنی کاری می‌کنید که دنبال کنندگان شما متوجه شود که شما مورد تایید دیگران هستید.

افزایش درآمد اینستاگرام

 

11- اطلاعات ضروری را پنهان نکنید

همانطور که در چند مورد قبل اشاره کردم، سعی نکنید اطلاعات ضروری را از مخاطبان پنهان کنید و آنها را وادار به کامنت گذاشتن کنید. شما در کدام پیج راحت تر هستید؟ پیجی که قیمت محصولات را درج نمی کند یا پیجی که برای تمام محصولاتش توضیحات کافی و قیمت را درج کرده است.

مسلما هرچه با مخاطب شفاف تر باشید مخاطب حس بهتری نسبت به شما و کسب و کارتان خواهد داشت.

 

12- دنبال کنندگان خود را به آهنربا تبدیل کنید

یکی دیگر از روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام این است که کاری کنید مخاطبان فعال شما، دنبال کنندگان جدید برای شما بیاورند. که یکی از تکنیک‌ها برگزاری مسابقه است، مسابقاتی مخاطب با شرکت در آن، باید پیج شما را به تعدادی از دوستان خود معرفی کند.

افزایش فروش در اینستاگرام

البته قرار نیست شبیه به مسابقات کلیشه ای عمل کنید و خیلی ساده بنویسید ” 5 تا از دوستان خود را تگ کنید و جایزه ببرید” بلکه قرار است یک سناریوی جالب داشته باشید تا مخاطبان با میل و اشتیاق بیشتری دوستان خود را تگ کنند و دوستان هم از تگ شدنشان ناراحت نشوند.

اگر مایلید از مسابقات اینستاگرامی چیزهایی بیشتری بدانید، توصیه می کنم کتاب رایگان برگزاری مسابقات اینستاگرامی را دانلود کنید.

 

13- پشت صحنه کسب و کارتان را به نمایش بگذارید

در ابتدای مطلب از اعتماد صحبت کردم، اینکه هرچه اعتماد مخاطبان به شما بیشتر باشد، راحت تر از شما خرید خواهند کرد و فروش افزایش پیدا می کند.

رشد فروش در اینستاگرام

یکی از بهترین روش های جلب اعتماد در اینستاگرام، نمایش پشت صحنه کسب و کار است، اینکه مخاطبان پشت صحنه کسب و کار شما را ببیند یک پیام مشخص برایشان دارد، ” شما هیچ چیز برای پنهان کردن از مخاطب خود ندارید” و این یعنی شما کاملا با مخاطب خود شفاف هستید.

 

14- با مخاطب مثل یک انسان رفتار کنید نه مثل یک ربات

حتما پیج هایی را دیده اید که پست های خشک با کپشن های تکراری دارند. مثلا وقتی به 10 پست اخیرشان نگاه می کنید تعدادی عکس محصول می بینید که یک سری کپشن ثابت زیر آنها نوشته شده است. به این مدل پست گذاشتن، رفتار ربات گونه می گویند، یعنی مخاطب احساس می کنید که در پس آن پیج یک ربات نشسته است و به صورت طوطی وار کارهایی را انجام می دهد.

در مقابل پیج هایی هستند که برای هر محصولشان گفتگویی اختصاصی و جذاب با مخاطب دارند. طوری که احساس می کنید یک شخص در مقابل شما ایستاده و در حال گفتگو با شماست.

سعی کنید رفتار ربات گونه نداشته باشید، در دوره بازاریابی اثربخش در اینستاگرام، پیرامون این موضوع مفصل تر صحبت کرده ام.

 

15- از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کنید

یکی دیگر از روش های جذب دنبال کننده هدفمند و همینطور خریدار، استفاده از تکنیک اینفلوئنسر مارکتینگ است، یعنی توسط یک شخص نسبتا معروف توصیه شوید.

اینفلوئنسر مارکتینگ یک حوزه تخصصی مجزا است که جای صحبت بسیاری دارد و در دوره بازاریابی اثربخش در اینستاگرام یک فصل درباره آن صحبت کرده ام.

اما به طور کلی لازم است شخص مورد نظر دنبال کنندگان نسبتا زیادی داشته باشد، روی مخاطبانش اثرگذاری بالایی داشته باشد و حوزه کاری آن شخص و مخاطبانش هم مرتبط با کسب و کار شما باشد.

مثلا اگر در زمینه فروش لوازم ورزشی فعالیت می کنید، بهتر است یک اینفلوئنسر ورزشی شما را به مخاطبانش معرفی کند.

 

جمع بندی

راهکارهای بیشتری برای افزایش فروش در اینستاگرام وجود دارند که در این مطلب به 15 مورد از آنها اشاره کردم، این مطلب با کمک کامنت ها و نظرات شما آپدیت می شود و روش‌های جدیدتر و بیشتری به آنها اضافه خواهد شد.

مسلما هرچه از روش های بیشتری استفاده کنید و هرچه این روش ها را بهتر به کار ببنید، به احتمال بالاتری افزایش فروش در اینستاگرام را تجربه خواهید کرد. تقریبا تمام روش های گفته برای بهبود فروش هزینه مالی ندارند و بیشتر نیازمند وقت و توجه شما هستند.

اگر روش های بیشتری سراغ دارید در قسمت نظرات بنویسید، حتما به این مطلب اضافه خواهم کرد.

11 پاسخ

 1. صلاحیت واقعا معجزه میکنه، مثال فروشگاه ورزشی عالی بود، واقعا هم همینطور هست که فرمودید.
  ممنون جناب دهقانی

   1. سلام و عرض ادب
    وقتتون بخیر باشه دوست عزیز.
    بنده یک پیج لوازم آرایشی باز کردم و به صورت همکاری با سایر پیج ها کار میکنم چون هنوز سرمایه اولیه ندارم برای این کار. حتی کمترین سود رو روی اجناسم میکشم و کمتر از سایر پیج ها می دم که خیلی ها بتونن بخرن.اما از ۵۰۰وخورده ای فالور فقط ۲۵ الی ۳۰ نفر در کل استوری های من رو دنبال می کنن و فقط ۲۰ نفر لایک می کنن و … . حتی میان می پرسن و دیگه به مرحله خرید نمی رسه. نمی دونم واقعا چی کار کنم. حتی ایدی تلگرام و شماره کارت و قیمت اکثر محصولات رو زدم تو پیج و از رضایت هایی که تا الان داشتم از پیجم استوری و هایلایت گذاشتم. می خواستم بدونم چه راه کار های دیگه ای برای افزایش تعامل و خرید و فروش توی پیجم وجود داره؟
    @arayeshi_rozhya
    اینم آدرس پیجم هست. ممنون میشم نظرتون رو بدونم.

    1. سلام و درود.
     اولا که از فالو کردن دیگران پرهیز کنید، اگر استوری های شما خیلی خیلی کم دیده میشه، احتمالا پیج شما توسط اینستاگرام محدود شده که این خیلی بده.
     دوما عکس های بهتری استفاده کنید، پشت صحنه کارتون نشون بدید و از تبلیغات و روش های سالم برای جذب فالوور استفاده کنید.

 2. درود بر شما
  من از مطلب مفید شما بسیار بهره بردم. امیدوارم در عمل هم به عینیت این فایده ها برسم چون در ابتدای راه هستم. از شما بابت اینکه دانش و تجربه ی خودتون رو به اشتراک گذاشتید سپاسگزارم و امیدوارم انرژی خوب این کار به شکل خیر ترین اتفاقات در زندگی شما منعکس بشه.

 3. سلام خدمت شما
  سایتتون خیلی شیک و جذابه
  ببشخید:) من یه پیج زدم البته تقریبا 2 هفتس و پستای زیادی نذاشتم چون داشتم دنبال پیج های شبیه خودم میگشتم که واقعا نا امید شدم
  ما کتابفروشی و لوازم اتحریر داریم ولی متاسفانه هم سایت خرید انلاین کتب زیاده هم پیج تو اینستاگرام لوازم التحریری هم خیلی زیاده حتی بعضیاشون هم ارسال رایگان گذاشتن هم 50% تخفیف!!!اخه مگه میشه هیچ سودی نداره
  انقدر نا امید شدم که چند روزه پست نذاشتم:(
  من کلا خیلی خجالتی ام دلم به این کار خوش بود که فکر می کنم هیچ وقت به هدفم نرسم..
  چون خیلی اشباع شده این شغل واس تبلیغ به بلاگرا هم می ترسم که نیان تو پیجم خداایی هم خیلی گرون میگیرن یه استوری فقط 350 هزار تومن!!!!!!
  بیان تو مغازه یه تومن!بعد میگه اگه کسی نیومد ینی محتوات جذاب نیس!:(
  انقدرم تو پیج اصلیم که در واقع 125 نفر تقریبا استوریمو میبینن دوستامن منو میشناسن نمیان تو پیجم اصن:( اصلا اهمیت نمیدن پرسش و پاسخ گذاشتم تو استوری هیچ کس جواب نداد میگم لایک کنید شیر کنید حتی دوستامم اهمیت نمیدن:( واقعا ازشون بدم اومده انقدر که دلم میخواد همشونو بلاک کنمو و جوابشونو ندم دیگه!
  چیکار کنم که فالوورا جذب پیجم شن و براشون محتویاتم جذاب باشه؟
  راستی تبلیغ پیجمم تو کامنتای تلگرامم گذاشتم تو کانالای ممبر بالا ولی هیچ کس اهمیت نداد

  1. سلام دوست عزیز. چند نکته رو بگم خدمت شما.

   1- اولا که شما کلا دو هفته اس شروع کردی و هیچ کس در دو هفته نتیجه ای نمیگیره، پس اصلا از این نظرجای نگرانی نیست
   2- اینکه دوستان شما رو فالو نمیکنن یا کامنت نمیذارن کاملا طبیع هست، دوستان و اطرفیان قرار نیست مشتری ما باشن که، فالو کردن و کامنت گذاشتنشونم ارزشی برای ما نداره
   3- تقریبا همه حوزه ها اشباع شدن، اما بازار آنلاین هم انقدر بزرگ هست که نگران نباشید،
   4- شما اصول بازاریابی اینستاگرامی رو بلد نیستید، که حتما حتما حتما باید آموزش ببینید اگرنه اگرم بتونید پیشرفت کنید مدت زیادی زمان نیاز هست که اونم تو درو دیوار می خورید تا جلو برید.
   5- برای فروش لوازم تحریر علاوه بر اینستاگرام سایت هم گزینه خیلی خوبیه

   در آخر بر اساس تجربیاتم بهتون میگم، شما اگر آموزش ببینید هم برای فروش در اینستاگرام و هم سایت، کمی هم پشتکار داشته باشید، تقریبا امکان ناپذیره که نتونید فروش داشته باشید. اینو طبق تجربه میگم، به راحتی میشه خیلی چیزارو آنلاین فروخت، به شرطی که راهشو یاد بگیرید و صبور باشید.

 4. باسلام و عرض ادبی به مانند اینکه حضوری خدمتان شما وتیمتان برسند و نهایت تشکر و انرزی را به شما منتقل کنند. بابت این مطالب مفید .واز همه مهم تر اینکه اطلاعات را به اشتراک گذاشتی خیلی ارزشمنداست

  1. سلام جناب باباجان، ممنون از این همه انرژی مثبت. خوشحالم که مطالب سایت براتون مفید بوده.

 5. سلام من یک پیج فروش بذر گل و گیاهان ، میوه و.. دارم که هر چقدر هم محصولات رو ارزون میدم و استوری هارو ۶۰ نفر دنبال میکنن ولی هیچ کسی حتی سوالی هم‌نمیپرسه چه برسه خرید !
  چند وقت پیش خرید زیاد شد خداروشکر ولی یهو افت کرد ، و من اعتماد مشتری و رضایت مشتری همیشه میزارم ، هدیه و تخفیف همیشه میزارم مثلا با خرید ۱ بسته یک بسته دیگر هدیه بگیرید و… ولی اصلا هیچی به هیچی ، فیلم آموزشی میزارم و… ولی هیچ خیلی ناامید شدم دیگه حوصله ندارم استوری بزارم پست بزارم … وقتی کسی خرید میکنه انرژی میگیره فرد ولی وقتی تلاش کنی بی نتیجه فرد اعتماد به نفسشو از دست میده .

  فالورام انفالوم میکنن ، من چیکار کنم ؟
  من سرمایه اولیه ندارم و وب سایت فروش هم ندارم 😔

  چه راهکار هایی پیشنهاد میدین به من ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *