20 مورد از بهترین سایت ها برای بک لینک | رایگان و با کیفیت

اگر در حال مطالعه این مطلب هستید قطعا یک وبسایت دارید، تا حدی سئو می‌دانید و به دنبال بهترین سایت ها برای بک لینک هستید تا روی کلمات کلیدی سایتتان لینک سازی انجام دهید و مدتی بعد نتیجه کار خود را ببینید.

اما پیش از اینکه وارد اصل مطلب شویم و من لیست سایت های بک لینک رایگان را برای دریافت انواع لینک فالو به شما معرفی کنم، اجازه دهید چند نکته مهم درباره لینک سازی را با شما به اشتراک بگذارم تا لینک سازی شما نهایت اثرگذاری را داشته باشد.

 

استراتژی سئو

نکته اول: در نحوه ایجاد بک لینک استراتژی داشته باشید

بزرگترین اشتباهی که خیلی از تازه کارهای سئو مرتکب می شوند، لینک سازی بدون استراتژی است. یعنی چی بدون استراتژی؟

یعنی نمی دانند که دقیقا لینک سازی را با چه هدفی انجام می دهند. قرار است اتوریتی سایت را بالا ببرند؟ قرار است روی کلمه خاصی رتبه بگیرند؟

نمی دانند چه تعداد لینک لازم دارند. نمی دانند دقیقا چه نوع لینک هایی باید ایجاد کنند و خلاصه در هر سایتی که امکان ساخت لینک فالو وجود داشته باشد لینک سازی می کنند.

بدون استراتژی هرگز لینک سازی نکنید و حتی قرار هم نیست تمام سایت هایی که اینجا معرفی می شوند برای شما مناسب باشند، حتما حتما استراتژی داشته باشید و در این زمینه از آموزش های رایگان سئو هم می توانید کمک بگیرید.

به طور مثال برای یک سایت تازه تاسیس استراتژی این است که در سه ماه اول نهایتا چند لینک پروفایلی دریافت کند یا نهایتا چند ریپورتاژ مرتبط داشته باشد، برای سایت تازه تاسیس تا چند ماه اول فعالیت در شبکه های اجتماعی پیشنهاد می شود.

اما برای یک سایتی که حداقل 3 سال فعالیت دارند، در این مدت لینک های زیادی دریافت کرده است و حالا قصد دارد نسبت به رقبا جلوتر باشد، داستان کمی متفاوت است، این سایت مجوز لینک سازی های بیشتر را دارد و حالا با توجه به هدفی که دارد می تواند لینک سازی های بیشتری روی کلمات مشخص شده انجام دهد.

یا اگر همین سایت مایل باشد که اتوریتی بیشتری پیش گوگل کسب کند و روی تمام کلمات چند پله رشد داشته باشد، ممکن است بیشتر لینک سازی های خود را روی نام دامنه یا خود آدرس سایت انجام دهد.

 

پس لازم است که پیش از شروع لینک سازی در هر سایتی که دم دستتان است، ابتدا وضعیت فعلی سایت را بسنجید، بر اساس وضعیت فعلی سایت قدم سئو را مشخص کنید، سپس بر اساس قدم مشخص شده، مدل لینک سازی صحیح را پیدا کنید و در ادامه سایت های مناسب برای این نوع لینک سازی را شناسایی و جمع آوری کنید.

لینک سازی طبیعی

نکته دوم : در ساخت لینک طبیعی رفتار کنید

برای درک لینک سازی طبیعی، نشانه های لینک سازی غیر طبیعی که برای گوگل قابل شناسایی هستند را به شما می‌گویم.

نشانه 1: در مدت زمان کوتاه به اندازه تمام لینک هایی که در سال گذشته دریافت کرده اید لینک جدید ایجاد می کنید، این حجم از لینک در مدت کوتاه و آن هم در حالی که در ماه های گذشته لینک های زیادی دریافت نکرده اید غیر طبیعی است.

نشانه 2: لینک ها همگی روی یک یا چند کلمه کلیدی مشخص هستند، در این صورت گوگل از خود می پرسد اگر این لینک ها طبیعی هستند پس چرا انقدر دقیق همه آنها روی یک کلمه کلیدی مشخص هستند؟

نشانه 3: سایت هایی که از آنها لینک دریافت کرده ای خیلی غیر مرتبط هستند، البته وجود سایت های غیر مرتبط ایرادی ندارد، به شرطی که در کنار آنها در سایت های مرتبط زیادی هم لینک داشته باشید.

نشانه 4: مطالبی که از آنها لینک گرفته اید هرگز به سایت دیگری لینک نداده اند، مثلا در 5 مطلب از سایت های مختلفی لینک دارید اما به شکل عجیبی در هیچ یک از آن مطالب به سایت دیگری جز شما لینک داده نشده است. چرا؟

نشانه 5: لینک های ساختی شده همگی از یک نوع هستند، همگی وبلاگ هستند، یا همگی لینک پروفایلی هستند.

بهترین سایت بلک لینک

نحوه پیدا کردن بهترین سایت ها برای بک لینک رایگان چگونه است؟

قطعا علاوه بر سایت هایی که اینجا معرفی می‌شوند، نیاز به بک لینک های بیشتری هم خواهید داشت، و یکی از روش های پیدا کردن بک لینک رایگان، بررسی و آنایز لینک سازی رقباست که با ابزارهایی مانند، Ahrefs، MOZ  و نسخه پولی الکسا امکان پذیر است که البته قدرت ابزار Ahrefs در شناسایی لینک ها بی نظیر است.

در شناسایی بک لینک های رقبا دقت داشته باشید که قرار نیست در تمام سایت هایی که رقبا لینک ساخته اند شما هم لینک سازی کنید چرا که برخی از لینک هایی که رقبا دریافت کرده اند لینک های ضعیف و اشتباهی هستند و احتمالا از ساخت این لینک پشیمان هم باشند، پس قرار نیست اشتباهاتشان را تکرار کنید.

همچنین دقت داشته باشید که در کسب و کارهایی که رقابت سئو در آنها به شدت بالاست، این احتمال وجود دارد که رقبای شما به عمد لینک های بدی برای سایتشان بسازند تا شما در بررسی لینک های آنها به اشتباه در آن سایت های ضعیف لینک سازی کنید، در حالی که از سرچ کنسول این لینک ها را disawo کرده اند، اما در بررسی بک لینک رقبا شما نمی دانید کدام لینک را را بی اثر کرده اند.

 

** 20 مورد از بهترین سایت ها برای بک لینک **

 

1- بک لینک رایگان از hatenablog.com

نوع لینک: سیستم وبلاگ دهی    اتوریتی : 92         اسپم اسکور: 3

یک سرویس وبلاگ دهی با اتوریتی بالا و اسپم اسکور بسیار پایین.

وارد سایت شوید و یک وبلاگ ایجاد کنید، بعد از ایجاد وبلاگ آدرس صفحه شما به این شکل خواهد بود example.hatenablog.com

در وبلاگ خود مطلبی را منتشر کنید و با کلمه کلیدی دلخواه به سایتتان لینک دهید.

توصیه می‌کنم برای نتیجه حداکثری از هر مطلبی که در هر سایتی منتشر می کنید، به چشم یک ریپورتاژ به آن نگاه کنید و تصور کنید که هزینه زیادی را برای انتشار پرداخت کرده اید، در این صورت به بهترین شکل ممکن یک متن غیر کپی آماده می کنید.

 

مطلب پیشنهادی: لینک سازی داخلی چیست؟

 

2- بک لینک رایگان از articleted.com

نوع لینک: مقاله    اتوریتی : 39       اسپم اسکور: 4

در این وبسایت می تواند ثبت نام کنید و مقاله ای نوشته منتشر کنید و در آن مقاله به سایت مورد نظرتان لینک دهید، دقیقا مانند ریپورتاژی که در یک سایت منتشر می کنید.

همچنان توصیه می کنم که یک مطلب با کیفیت و غیر کپی را در سایت منتشر کنید تا نتیجه بهتری از لینک سازی دریافت کنید.

 

3- بک لینک رایگان از strikingly.com             

نوع لینک: سایت ساز    اتوریتی : 91      اسپم اسکور: 1

یک سایت ساز خارجی که از اتوریتی بالایی برخوردار است، در سایت ثبت نام کنید و به تعداد دلخواه سایت ایجاد کنید آدرس هر سایتی ایجاد می کنید به شکل زیر خواهد بود.

example.strikingly.com

در حقیقت همانند ساخت یک بلاگ است اما این بار در یک سیستم سایت ساز که قابلیت طراحی بیشتر در اختیار شماست و می توانید یک سایت کامل داشته باشید.

بعد از ساخت ساخت می توانید صفحاتی را به صورت استاتیک ایجاد کنید و از آن به سایتتان لینک دهید مانند صفحه درباره ما، و همچنین می توانید در بخش بلاگ سایت مطالبی را منتشر کنید و از مطالب هم لینک فالو دریافت کنید.

 

4- بک لینک رایگان از intensedebate.com          

نوع لینک: پروفایلی   اتوریتی : 77      اسپم اسکور: 5

یک سایت با اتوریتی بالا برای ساخت لینک پروفایلی، وارد سایت شوید و در آن ثبت نام کنید و سپس در بخش اکانت وارد قسمت پروفایل شوید و بخش آدرس سایت را پر کنید، به این شکل یک لینک بدون انکرتکس به سایتتان دریافت می کنید، ارزش اینگونه لینک ها به مراتب بیش از گذشته است.

 

5- بک لینک رایگان از  intensedebate.com          

نوع لینک: پروفایلی   اتوریتی : 86   اسپم اسکور: ندارد

ابتدا در سایت عضو شوید با اکانت گوگل یا اکانت فیسبوک نیز میتوانید در سایت وارد شوید بعد از انجام موارد فوق به بخش اکانت و قسمت پروفایل وارد شوید.

در قسمت edit profile توضیحاتی در مورد وب سایتتان نوشته و به محتوا هایی که می خواهید لینک دهید و در آخر بر روی save profile کلیک کنید.

 

6- بک لینک رایگان از livejournal.com          

نوع لینک: پروفایلی   اتوریتی : 92  اسپم اسکور: 2

در این وب سایت عضو شوید یا می توانید با اکانت گوگل خودتان وارد وب سایت شوید بعد از عضویت در سایت به قسمت پروفایل بروید.

در بخش BIO توضیحاتی در مورد وب سایتتان بنویسید و وب سایت خودتان را معرفی کنید و در بخش WEB PAGE در قسمت LINK آدرس وب سایتتان را بنویسید و در قسمت NAME کلمه کلیدی مورد نظرتان را که می خواهید به وبسایتتان لینک دهید را بنویسید و در نهایت بر روی SAVE CHANGES کلیک کنید.

 

7- بک لینک از wix.com          

نوع لینک: سایت ساز   اتوریتی : 94    اسپم اسکور: 2

در این وب سایت ابتدا عضو شوید همچنین می توانید با اکانت گوگل خود وارد وب سایت شوید ، یک وبلاگ با انتخاب template دلخواهتان انتخاب کرده و وارد قسمت editor شوید در وبلاگتان توضیحاتی در مورد وب سایتتان نوشته و به سایتتان لینک دهید

 

8- بک لینک رایگان از fikket.com          

نوع لینک: سایت ساز   اتوریتی : 49    اسپم اسکور: 33

در این وب سایت ثبت نام کرده و بعد از انجام مراحل ثبت نام بر روی گزینه My public page کلیک کنید بر روی edit my layout کلیک کرده در قسمت URL می توانید یوزر نیم خودتان را به دلخواهتان انتخاب کنید در قسمت name عنوان را برای صفحه تعیین کنید و در قسمت description توضیحاتی را در مورد وب سایتتان نوشته با تگ a به صورت زیر

<a href=”domain.com”>ancher text </a>

می توانید با آنچر تکست مورد نظرتان به سایتتان لینک دهید و یا در قسمت home page آدرس وب سایتتان را درج کنید ، بعد از انجام کارهای فوق url شما به صورت زیر خواهد بود.

username.fikket.com

 

9- بک لینک رایگان از  codecademy.com          

نوع لینک: پروفایلی   اتوریتی : 86    اسپم اسکور: 28

نحوه ثبت لینک = ابتدا در این وب سایت عضو شوید و بعد ازعضویت به لینک زیر مراجعه کنید
https://www.codecademy.com/account

در قسمت Website آدرس سایتتان را نوشته و در انتها بر روی Update profile کلیک کنید

 

10- بک لینک از edocr.com          

نوع لینک: پروفایلی   اتوریتی : 69   اسپم اسکور: 1

بک لینک فالو و با آنچر تکست شما خواهد بود.

در این وب سایت ثبت نام کنید و یا می توانید با اکانت گوگل خود در این سایت وارد شوید بعد از انجام ثبت نام به لینک زیر مراجعه کنید.

https://www.edocr.com/account/edit/profile

در قسمت Display Name نام خودتان و یا وب سایتتان را وارد کنید در قسمت Your Profile URL نام حساب کاربری خودتان را می توانید انتخاب کنید ، در قسمت Bio می توانید توضیحاتی را در مورد وب سایتتان نوشته و کلمه کلیدی مورد نظرتان را به سایتتان لینک دهید بر روی Save کلیک کنید تا اطلاعات ذخیره شوند.

آدرس پروفایل شما بعد از انجام کارهای فوق به صورت زیر خواهد بود.
https://www.edocr.com/user/username

 

11- بک لینک از سایت blogspot.com          

نوع لینک: پروفایلی   اتوریتی : 99     اسپم اسکور: ندارد

سیستم وبلاگ دهی معروف بلاگ اسپات که به شما این امکان را می دهد که در آن وبلاگ ایجاد کنید و در مطالبی که منتشر می کنید لینک فالو ایجاد کنید، حتما در لینک سازی های خود از این سایت استفاده کنید.

 

12- بک لینک از سایت emyspot.com          

نوع لینک: وبلاگی   اتوریتی : 53     اسپم اسکور: 5

این سایت از نوع سیستم وبلاگ دهی است که می‌توانید با ثبت در آن مطالب خود را به صورت ریپورتاژ خبری منتشر کرده و به سایت خود لینک بدهید.

 

13- بک لینک از سایت discogs.com          

نوع لینک: پروفایلی    اتوریتی : 91     اسپم اسکور: 2

در ‌سایت زیر عضو شوید، همچنین می‌توانید با gmail خود نیز می‌توانید در این سایت به آسانی ثبت‌نام کنید.
discogs.com/settings/user

در قسمت Profile optional توضیحاتی در مورد وب سایتتان وارد کرده و در قسمت Home Page optional آدرس وب سایتتان را وارد کنید.

بعد از ذخیره کردن این مراحل آدرس حساب کاربری شما به صورت زیر خواهد بود.
https://www.discogs.com/user/user-name

 

14- بک لینک از سایت teamspeak.com          

نوع لینک: پروفایلی    اتوریتی : 76     اسپم اسکور: 1

در این فروم ثبت‌نام کرده و پروفایل خود را کامل کنید آدرس وب‌سایت را در قسمت home page وارد کنید.

 

15- بک لینک از torgi.gov.ru

نوع لینک: پروفایلی    اتوریتی : 58     اسپم اسکور: 1

در این فروم ثبت‌نام کرده و پروفایل خود را کامل کنید آدرس وب‌سایت را در قسمت home page وارد کنید. این بک لینگ از یک سایت ارگانی هست که اعتبار بالایی داره و تاثیر خوبی روی افزایش اعتبار سایت خواهد داشت.

 

16- بک لینک از سایت simplesite.com

نوع لینک: پروفایلی    اتوریتی : 89     اسپم اسکور: 1

این وب‌سایت یک سرویس وبلاگ دهی است، در این سایت عضو شده (می‌توانید با اکانت فیسبوکتان نیز وارد شوید) و در وبلاگ خودتان به سایتتان لینک بدهید.

 

17- lonelyplanet.com

نوع لینک: پروفایلی    اتوریتی : 92     اسپم اسکور: 1

در وب سایت به صورت مستقیم ثبت نام کرده و یا با اکانت google خود وارد شوید.

بعد از ثبت‌نام به بخش Settings رفته و اطلاعات کاربری خود را کامل کنید، در قسمت Intro توضیحاتی در مورد وب‌سایت خودتان وارد کنید و در قسمت Link آدرس وب‌سایت خود را وارد کنید.

این بک لینک از نوع پروفایلی و از سایت با اعتبار بالا می باشد، بهتر است توضیحات مرتبط با سایتتان را در کنار بک لینک بنویسید.

 

18- educationalimpactblog.com

نوع لینک: وبلاگی     اتوریتی : 72     اسپم اسکور: 50

این بک لینک از یک سیستم وبلاگ دهی خارجی است که اعتبار بالایی داشته  ولی در عین حال اسپم اسکور نسبتا بالایی دارد، اما به جهت طبیعی بودن لینک سازی، بهتر است که زیادی پاکیزه و تمیز کار نکنید.

 

19- بک لینک دانشگاهی از سایت blogs.stlawu.edu

نوع لینک: کامنت    اتوریتی : 63     اسپم اسکور: 1

بک لینک قوی از یک سایت دنشگاهی، به صورت کامنت درون صفحات داخلی سایت می توانید کلمه کلیدی خود را با لینک موردنظرتان به صورت تگ a ارسال کنید.

 

20- ۵۰۰px.com

نوع لینک: پروفایلی     اتوریتی : 87     اسپم اسکور: 1

در این وب‌سایت ثبت‌نام کنید. می‌توانید با اکانت گوگل خود در این سایت وارد شوید بعد از انجام ثبت‌نام بر روی دکمه complete your profile کلیک کنید در بخش About توضیحاتی در مورد وب‌سایت خودتان نوشته و در قسمت website آدرس وب سایتتان را درج کنید.

بعد از انجام کارهای فوق آدرس پروفایل شما به صورت زیر خواهد بود.

https://500px.com/username

 

توصیه پایانی

همچنان تاکید می‌کنم که برای لینک سازی استراتژی داشته باشید و هر سایتی که امکان لینک سازی در آن فراهم هست را برای لینک سازی انتخاب نکنید، سایت های معرفی شده در این بخش هم لزوما همگی برای شما مناسب نیستند.

پس دقت داشته باشید که آیا لینک سازی به این شکل در چنین سایتی در چنین زمانی برای شما مناسب است یا خیر.

موفق باشید.

 

20 پاسخ

 1. سلام، من همه سایتا رو بررسی کردم، بلاگیکس عالیه ،خیلیییی خوشگله و امکاناتش خیلی عالی و مدرنه 😍 بقیه سایت ها مثل شما هم معرفیش کرده بودن من آشنا شدم اینه ادرسش فکر کنم
  https://blogix.ir

 2. سلام خسته نباشید، در سایت های پروفایلی باید مثلا من میخوام یکی از صفحاتم بالا بیاد، باید آدرس خاص اون صفحه رو بزنم یا لینک صفحه اصلی؟

 3. مقاله ی خوبی بود ولی کامل نبود مثلا شما نگفتید که اسپم اسکور چه تاثیری در نتایج گوگل داره ؟ چون اسپم اسکور برای شرکت ماز هست و ارتباطی با گوگل نداره که بهش اطلاعات بده و گوگل متوجه بشه اسپم اسکور سایتی بالا و پایینه تا در نتایج تاثیری روی سایت بزاره
  مورد بعدی که ننوشتید دلیل قرار ندادن بک لینک برای سایت هایی هست که زیر سه سال سن دارند. خیلی سایت ها دکمه ی اشتراک در سوشیال مدیا دارند مثلا فیسبوک توییتر و … ممکنه مطلب من رو هر روز یک نفر share بکنه و سن سایت منم کمتر از سه سال باشه یعنی تاثیر منفی داره ؟‌

 4. سلام و عرض ادب
  ضمن تشکر از نگارنده محترم این مقاله
  دوستان عزیز درسته لینک دهی مهم است ولی وقتی حتی یک جمله کوتاه از برند و نام سایت هدف خود در لابه لای متن خود بیاورید تاثیر خودش را خواهد گذاشت؛
  این مستلزم این است که داستان سرایی را بلد باشید؛
  این مهم است که محتوای مفید مورد نیاز کاربران به شکلی جذاب و کاربردی و زیبا بیان گردد؛
  اگر سایتی معتبر اجازه نمی دهد لینکی بگذارید همین قدر نیز کفایت خواهد نمود!
  مثل همین محتوای خوب نویسنده محترم

 5. با سلام و خسته نباشید واقعا مقاله خوبی بود و ممنون از سایت خوب شما.
  دوستان توجه داشته باشند که همانطور که تعداد بک لینک ها بسیار حائز اهمیت می باشد کیفیت آنها را نیز مورد توجه قرار دهند.

 6. سلام اول از همه ممنون بابت مقاله خوبتون ،
  مفیدترین و توضیح راحت کاربردی و معرفی سایت های خوب عالی بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *