15 ایده برای پیج اینستاگرام، 100%عملی و بررسی شده

این مطلب برای آن دسته از دوستانی که به دنبال کسب درآمد از اینستاگرام هستند نگارش شده است و قرار است به اولین سوال یعنی ایده پیج برای اینستاگرام پاسخ دهد، اینکه اصلا چه ایده ای داشته باشیم و چه پیجی راه اندازی کنیم.

در پایان این مطلب ضمن آشنایی با چند پیج موفق اینستاگرام، با ایده های مختلف برای راه اندازی پیج اینستاگرام آشنا می‌شوید و در نهایت احتمال اینکه به ایده نهایی خود نزدیک شوید، بیشتر خوهد شد.

توجه: دوستان عزیز این مطلب صرفا قرار است که شما را به ایده‌ های مختلف پیج اینستاگرام آشنا کند، تا کمی بیشتر با فضای اینستاگرام و کارهای که می‌توان در این فضا انجام داد آشنا شوید، لزوما قرار نیست ایده خود را از این مطلب انتخاب کنید.

 

کسب درآمد از فروش در اینستاگرام

 

پیج اینستاگرام برای فروش کالا (راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی)

یکی از مرسوم ترین کارهایی که می‌توان برای درآمدزایی در اینستاگرام اجرا کرد، فروش کالا است.
در این روش شما کالایی را تولید می‌کنید یا از جایی تامین می‌کنید و سپس برای فروش در اینستاگرام قرار می‌دهید، به این کار راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی هم می‌گویند.

فروشنده‌های زیادی در اینستاگرام فعال هستند و محصولات متنوعی را به فروش می‌رسانند، برخی از محصولاتی که در اینستاگرام به راحتی به فروش می‌رسند در سایت به سختی می‌توان آنها را فروخت و این خاصیت شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

هرچند بیشتر محصولات در اینستاگرام به فروش می‌رسند، اما در این میان برخی محصولات فروش بیشتری دارند، به طور مثال تجربه ما نشان می‌دهد که محصولات مرتبط با بانوان به طور کلی فروش راحت‌تری دارند.

البته این فقط تجربه ماست و صد البته به این معنی نیست که محصولات دیگر فروش نمی‌روند، به طور مثال ما محصولات کوهنوردی را در اینستاگرام به فروش می‌رسانیم و همین حالا که این کتاب را می‌نویسم به طور متوسط روزانه 5 میلیون تومان فروش داریم.

 

ایده شماره 1: فروش شمع‌های زیبا در اینستاگرام

فروش اینترنتی شمع شاید کمی به نظر عجیب برسد، البته همینطورم هست، چنتا وبسایت دیده اید که به فقط به فروش شمع مشغول باشند؟ یعنی یک فروشگاه اینترنتی شمع باشند؟ من ندیده ام، دلیلش هم واضح هست، شمع به تنهایی خیلی کم در گوگل سرچ می‌شود.

اما در اینستاگرام داستان کاملا متفاوت است، پیج‌های فروش شمع زیادی وجود دارند که شمع‌های زینتی مختلفی را تولید و به فروش می‌رسانند.

یکی از معروف‌ترین‌های آنها، پیج شمع امپریال است که با تولید محصولات خوب، تولید محتوای عالی و ارتباط خوب با مخاطب به فالوورهای بالا و فروش بالایی رسیده است، من از زبان موسس پیج یعنی خانوم جلیلی شنیدم که رکورد روزانه 5 میلیون تومان را هم داشته اند، البته این برای یک سال گذشته است و احتمالا تا امروز رکورهای بیشتری را هم ثبت کرده اند.

البته ایشان خودشان شمع‌ها را تولید می‌کنند و در ابتدا کارگاه کوچکی داشتند، اما شما می‌توایند با گذراندن یک دوره کوتاه شمع سازی کارتان را در منزل هم آغاز کنید و وقتی کمی رشد کردید یک جای کوچک اجاره کنید.

اما اگر فعلا مایل به تولید نیستید، توصیه می‌کنم که با تولید کنندگان شمع همکاری کنید و برای شروع محصولات خوب دیگران به فروش برسانید، وقتی کمی رشد کردید، فالوور جذب کردید و شیوه فروش در اینستاگرام هم دستتان آمد، می‌توانید خودتان تولید را شروع کنید.

نمونه پیج ایرانی: imperial_candle@ پیج شمع امپریال

هزینه اجرای این ایده: عمده هزینه برای تولید یا تامین شمع است، 5 الی 10ت.

احتمال موفقیت ایده: بالا

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟ برای خانوم‌ها یا افراد علاقه مند به شمع

چالش اصلی این ایده: تولید شمع‌های زیبا و هنر فروش در اینستاگرام.

 

ایده شماره 2: فروش ست های آشپزخانه در اینستاگرام

به یکی دیگر از ایده‌ها می‌رسیم که مخاطب آن خانوم‌ها و بخصوص خانوم‌های خانه دار هستند، پس تا اینجا مخاطبان هدف خوبی داریم و کارمان کمی راحت تر است.

ماجرای این ایده ساده است، شما باید ست‌های آشپزخانه زیبایی را به فروش برسانید، مسلما یا خودتان باید توانایی دوخت این محصولات را داشته باشید یا با یک دوزنده یا تولید کننده همکاری کنید، مسلما برای شروع بهتر است از جایی محصولات را تامین کنید و اگر به فروش خوبی رسیدید برای کسب سود بیشتر خودتان می‌توانید تولید را بر عهده بگیرید.

از مزیت‌های اصلی این ایده می‌توان به مخاطبان هدف خانوم اشاره کرد که همگی خانوم‌های خانه داری هستند که قطعا بخشی از وقت خود را در اینستاگرام سپری می‌کنند و از طرفی یک ست آشپزخانه زیبا برای خیلی از آنها جذاب خواهد بود.

نمونه پیج ایرانی: special__manison پیج عمارت خاص

هزینه اجرای این ایده: عمده هزینه برای تولید یا تامین ست آشپزخانه است. با فرض تهیه 20 مدل متنوع برای شروع، حدودا 6 میلیون تومان.

احتمال موفقیت ایده: بالا

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟ برای خانوم‌ها و افرادی که در دوخت و دوز مهارت دارند.

چالش اصلی این ایده: تولید محصولات زیبا و هنر فروش در اینستاگرام.

 

ایده شماره 3: فروش لباس زنانه در اینستاگرام

لباس‌های زنانه از جمله محصولات پرفروش در اینستاگرام هستند، اولا به این دلیل که مخاطب شما بانوان هستند که حضور پررنگی در اینستاگرام دارند و دوما به این دلیل که لباس از محصولات پرفروش هم بین آقایان و هم بین بانوان است.

اینکه چه لباسی بفروشید کاملا به استراتژی شما بستگی دارد، اما توصیه ما این است که در زمینه مشخصی فعالیت کنید، حداقل در شروع کار زمینه مشخصی داشته باشید.

مثلا فقط لباس مجلسی، یا فقط لباس راحتی، یا فقط تیشرت های زنانه و… اگر کمی با دنیای لباس های زنانه آشنا باشید قطعا می‌توانید یک زمینه مشخص را برای شروع امتحان کنید.

دقت کنید که با توجه به نوع لباس هایتان فالوور جذب کنید، مثلا اگر به دنبال فروش لباس های گران و با کیفیت هستید، پس باید به این مدل مخاطب را به پیج دعوت کنید.

از همین ابتدا مشخص کنید که شعارتان چیست؟ لباس های باکیفیت و ارزان؟ یعنی نقطه قوت شما این است که لباس های با کیفیت متوسط را با قیمتی بسیار ارزان می فروشید؟ مثل پیج 39تومانی که با همین شعار فروش بسیاار بالایی را تجربه می کند.

یا پیجی که لباس های بسیار با کیفیت و گرانی را به فروش می رساند و اصلا صحبت از قیمت نمی‌کند و مخاطبانش هم به دنبال قیمت پایین نیستند.

نمونه پیج ایرانی: پیج‌های زیادی هستن  که حتما دیدید

هزینه اجرای این ایده: عمده هزینه برای تولید یا تامین جنس هست.

احتمال موفقیت ایده: بالا

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟ برای افرادی که توانایی تامین یا تولید لباس دارند.

چالش اصلی این ایده: تامین لباسهای زیبا با قیمت مناسب و توانایی فروش در اینستاگرام

 

تماشا کنید: فروش در اینستاگرام بهتره یا فروش در سایت؟

 

ایده شماره 4: فروش انواع لوازم دکوری و زینتی

از لباس زنانه که بگذریم، لوازم دکوری و زینتی هم فروش بسیار خوبی در اینستاگرام دارند و مخاطبان زیادی هم دارند.

لوازم دکوری بسیار متنوع هستند، از مجسمه، تابلو، شمعدونی، قاب عکس، ظروف دکوری، ساعت و… که مسلما قرار نیست همه این‌ها در یک پیج به فروش برسند.

توصیه ما این است که حداقل برای شروع حیطه مشخصی از لوازم دکوری را در نظر داشته باشید، مثلا فقط انواع ساعت های رو میزی، دیواری و …

یا مثلا فقط انواع مجسمه را به فروش برسانید یا صرفا روی انواع گلدان و لوازم مرتبط با گل تمرکز کنید، وقتی کمی رشد کردید می توانید لوازم مرتبطی را به سبد کالایی خود اضافه کنید.

نمونه پیج ایرانی: alma_mode پیج آلما مد

هزینه اجرای این ایده: عمده هزینه برای تامین جنس خواهد بود که با توجه به اینکه چه کالایی تهیه می‌کنید، قطعا متفاوت است.

احتمال موفقیت ایده: بالا

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟ برای افرادی که هزینه و توانایی تامین این کالا را دارند.

چالش اصلی این ایده: انتخاب درست حوزه لوازم دکوری و تهیه کالاهای مخاطب پسند.

 

ایده شماره 5: فروش انواع عینک آفتابی

عینک از آن دسته محصولات خاصی است که هم فروشگاه اینترنتی بر بستر سایت و هم در فروشگاه اینستاگرامی فروش خوبی ایجاد می‌کند.

عینک‌ها پتانسیل این را دارند که بر مبنای آنها یک فروشگاه اینترنتی یا اینستاگرامی ایجاد کنید بدون آنکه هیچ محصول دیگری در کنار آنها به فروش برسانید.

در خصوص فروش اینترنتی عینک، حداقل در اینستاگرام بهتر است که به دنبال فروش عینک های چند میلیونی و واقعا اصل نباشید.

البته منظور این نیست که جنس بی کیفیت به فروش برسانید، منظور این است که عینک های نزدیک به کیفیت اصل یا اصطلاحا های کپی به فروش برسانید، عینک هایی که در زمان نوشتن این مطلب حدود 500 هزار تومان قیمت دارند، حالا کمی بیشتر یا کمتر.

نمونه پیج ایرانی:  latary.eynak لاتاری عینک

این پیج متفاوت ترین و شاید موفق ترین پیج فروش عینک در ایران است که البته اگر وارد پیج شوید کاملا متوجه فروش متفاوت آنها می‌شوید، البته قرار نیست شما همانند آنها عمل کنید، فقط هدف معرفی یکی از بهترین ها است.

هزینه اجرای این ایده: تامین عینک اصلی ترین هزین شماست.

احتمال موفقیت ایده: بالا

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟ افرادی که می‌توانند عینک های خوب را با قیمت خوب تامین کنند.

چالش اصلی این ایده: تهیه عینک های زیبا و با کیفیت با قیمت مناسب

 

کسب درآمد از تولید محتوا در اینستاگرام

 

پیچ تولید محتوا در اینستاگرام ( پیج محتوایی )

یک مدل دیگر درآمد از اینستاگرام که مرسوم است، کسب درآمد با تولید محتوا در اینستاگرام است، یعنی شما تلاش می‌کنید در زمینه مشخصی، محتواهای مفید منتشر کنید و علاقه مندان را به عنوان فالوور به خود جذب کنید.

وقتی در تولید محتوا استمرار داشته باشید، محتواهایتان جذاب باشند و البته کمی هم برای بیشتر دیده شدن تبلیغ کنید، به مرور فالوورهای شما زیاد می‌شوند و دیگران برای تبلیغ به شما مراجعه می‌کنند.

این یکی از روش‌های بسیار کم هزینه برای درآمد از اینستاگرام است که البته به جای هزینه مالی باید هزینه زمانی بپردازید و بدون توقف محتوای خوب تولید کنید.

شاید تصور کنید که تنها راه این است که پیج طنز راه اندازی کنید، اما در ادامه به ایده های مختلف برای ساخت پیج محتوایی می‌پردازیم.

 

ایده شماره 6: اینفلوئنسر یک حوزه خاص شوید

اینفلوئنسرها به معنای اصلی کلمه، افرادی هستند که در یک یا چند بستر تولید محتوا، مانند اینستاگرام، یوتیبوب و … محتواهای ارزشمندی را در زمینه مشخصی تولید و منتشر می‌کنند.

مثلا یک اینفلوئنسر حوزه موبایل و تکنولوژی، محتواهای به درد بخوری را در مورد بررسی انواع گوشی‌های هوشمند و مقایسه آنها با یکدیگر منتشر می‌کند و علاقه‌مندان به این حوزه را گرد خود جمع می‌کند.

خب چطور این تولید محتوا به درآمد تبدیل می‌شود؟ تبلیغات

وقتی دنبال کنندگان زیادی را که همگی به حوزه مشخصی علاقه‌ دارند جذب می‌کنید، کسب‌وکارهای مرتبط با زمینه کاری شما به جهت تبلیغات با شما تماس می‌گیرند، مثلا در همین زمینه تکنولوژی احتمالا فروشگاه های مختلف گوشی‌ها هوشمند تمایل دارند که شما آنها را تبلیغ کنید.

حوزه‌های مختلفی برای تبدیل شدن به اینفلوئنسر وجود دارند، آشپزی، دکوراسیون، ورزش، خودرو و … ما شرط پیروزی این است که واقعا به آن حوزه علاقه داشته باشید و بتوانید محتوای خوب به کاربر ارایه دهید.

نمونه پیج ایرانی:   valoo_land پیج والو – اینفلوئنسر حوزه دکوراسیون

ایشان یک اینفلوئنسر حوزه دکوراسیون هستند، به پیجشان سر بزنید و ببینید که چه محتوهایی در زمینه دکوراسیون به مخاطبانشان ارایه می‌کنند.

نمونه پیج ایرانی: mobonews موبونیوز – اینفلوئنسر موبایل

ایشان در زمینه بررسی موبایل و گجت های روز محتوا تولید می‌کنند و بعضا نکات و آموزش‌های خوبی در زمینه کار با گوشی‌های هوشمند و اپلیکیشن‌های به درد بخور منتشر می‌کنند.

هزینه اجرای این ایده: هزینه زمانی + کمی هزینه تبلیغ

احتمال موفقیت ایده: بالا

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟ افراد علاقه مند به تولید محتوا و صحبت جلوی دوربین

چالش اصلی این ایده: تولید محتوای عالی + ارایه عالی

 

ایده شماره 7: پیج محتوایی مطلب سرگرم کننده

اگر از اینکه جلوی دوربین قرار بگیرید خوشتان نمی‌آید و به هر دلیل دنبال روش دیگری برای تولید محتوا در اینستاگرام هستید، بهتر است به دنبال تاسیس یک پیج محتوایی باشید.

یعنی شما بدون آنکه تصویرتان دیده شود محتواهای را تولید یا حتی از جایی منتشر می‌کنید، یک نمونه واضح پیج‌هایی هستند که کلیپ‌های طنز منتشر می‌کنند در حالی که این کلیپ‌ها توسط افراد دیگر تهیه شده است که بعضا ایرانی نیستند.

پیج‌های محتوایی سرگرمی لزوما قرار نیست محتوای طنز داشته باشند، به طور مثال پیجی را در نظر بگیرید که در مورد عجایب دنیا محتوا منتشر می‌کند و اتفاقات جالبی که دنیا رخ داده است را با قلم خودش تبدیل به پست‌های آلبومی کرده و منتشر می‌کند.

نمونه پیج ایرانی: farsi.be.farsi پیج سرگرم کننده فارسی به فارسی

احتمال موفقیت ایده: بالا

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟ افراد علاقه مند گردآوری و انتشار محتوا هستند

چالش اصلی این ایده: انتخاب موضوع مناسب و تهیه محتوای ناب در آن موضوع و استمرار در تولید محتوا

 

ایده شماره 8: مجله اینستاگرامی ( مد، دکوراسیون،ماشین، فیلم و . . .)

یک نوع دیگر از پیج‌های محتوایی در اینستاگرام، مجلات اینستاگرامی هستند که در زمینه‌های مختلفی محتوا تولید می‌کنند.

فرق مجلات با پیج‌های سرگرم کننده این است که اولا لزوما محتوای آنها با جنبه سرگرمی نیست و بعضا حالت آموزشی دارند، و همچنین صحت محتوا در آنها مهمتر است.

مثلا یک مجله اینستاگرامی دکوراسیون تلاش می‌کند محتواهای به درد بخوری را در زمینه دکوراسیون به مخاطبانش ارایه دهد، از ایده چیدمان اتاق و منزل تا شیوه طراحی روف گاردن و …

یا یک مجله ماشین تلاش می‌کند اطلاعات مفیدی را در زمینه ماشین به فالوورها ارایه دهد، اطلاعاتی مانند بررسی ماشین‌های مختلف بازار، مقایسه ماشین‌های مختلف در رنج های قیمتی نزدیک بهم و یا ارایه نکاتی در زمینه خرید و فروش ماشین و …

نمونه پیج ایرانی: chidaneh پیج چیدانه، راهنمای دکوراسیون منزل

احتمال موفقیت ایده: بالا

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟ افراد علاقه مند گردآوری و انتشار محتوا هستند

چالش اصلی این ایده: انتخاب موضوع مناسب و تهیه محتوای ناب در آن موضوع و استمرار در تولید محتوا

 

کار در منزل با تولید محتوا

 

پیچ اینستاگرام خدماتی (ارایه خدمات در اینستاگرام)

اگر خدماتی دارید یا مهارتی دارید که می‌توانید آن را به صورت یک خدمت در اختیار دیگران قرار دهید، اینستاگرام می‌تواند محل مناسبی برای شما باشد.

به طور مثال یک مترجم که توانایی ترجمه متون و فیلم‌های زبان خارجی را دارد، می‌تواند در اینستاگرام حضور پیدا کند و با یک برنامه محتوایی مناسب و تبلیغات مناسب خدمات خود را به دیگران معرفی کند.

یا یک مشاور می‌تواند با مشاوره های کوتاه ویدیویی و انتشار آن در اینستاگرام به مرور هوادارانی که به زمینه مشاوره مورد نظر علاقه مند هستند را دور خود جمع کند و کم کم مشاوره ارایه دهد،

بسیار عالی، امیدوارم منظور از ارایه خدمات در اینستاگرام را به خوبی متوجه شده باشید، در ادامه به چند ایده ارایه خدمات در اینستاگرام می‌پردازیم، هدف این است که ببینید چه خدمات متنوعی در اینستاگرام ارایه می‌شود، نه اینکه لزوما شما این خدمات را ارایه دهید.

 

ایده شماره 9: پیچ اینستاگرام خدمات گرافیکی

ارایه خدمات مرتبط با طراحی و گرافیک از این نظر که نتیجه کار به صورت بصری قابل بررسی است، بسیار برای اینستاگرام مناسب است و یک گرافیست با فعالیت اصولی در اینستاگرام می‌تواند پروژه‌های زیادی به دست آورد.

در اجرای این خدمت ارایه نمونه کارهای قوی بسیار حائز اهمیت است، لازم است که حتما چندین نمونه کار قوی داشته باشید و در قالب پست در اینستاگرام منتشر کنید.

فراموش نکنید که تنها محتوای شما در اینستاگرام نباید نمونه‌کارهایتان باشد و لازم است که یک استراتژی و برنامه محتوایی تهیه کنید و مدل‌های دیگری از محتوا را هم تولید کنید.

نمونه پیج ایرانی:  sahar.illustration

احتمال موفقیت ایده: بالا

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟ طراحان

چالش اصلی این ایده: نمونه‌کارهای قوی، برنامه اصولی برای تولید محتوا و جذب مخاطب

 

ایده شماره 10: پیچ اینستاگرام خدمات عکاسی

برای عکاسان هم اینستاگرام فضای بسیار مناسبی است چرا که ماهیت اصلی اینستاگرام بر پایه عکس می‌باشد و این بهترین فرصت برای عکاسان است که با عکس‌های زیبا فالوورهای زیادی را جذب کنند.

اگر پیج عکاسی شما فالوورهای زیادی را جذب کند، مثلا حدود 100هزار فالوور، در این صورت می‌توانید با جذب تبلیغات هم درآمد داشته باشید.

اما اینجا مقصود ما ارایه خدمات عکاسی است که می‌توانید به دو شکل آن را ارایه دهید، در شیوه اول می‌توانید در شهر خودتان سفارش عکاسی دریافت کنید و در محل مورد نظر عکاسی انجام دهید.

در حالت دوم می‌توانید خدمات ادیت و روتوش عکس انجام دهید تا مخاطبان عکس‌هایی از خودشان را برای روتوش ارسال کننده و شما بعد از انجام به آن‌ها تحویل دهید، نگران نباشید، خیلی‌ها عکس‌هایشان را ارسال می‌کنند، همانطور که عکس‌هایشان را به اشتراک می‌گذارند.

نمونه پیج ایرانی: zhest.akasi

احتمال موفقیت ایده: متوسط

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟ عکاسان و علاقه مندان به عکاسی

چالش اصلی این ایده: نمونه‌کارهای قوی، برنامه اصولی برای تولید محتوا و جذب مخاطب

 

ایده شماره 11: پیچ اینستاگرام خدمات مرتبط با اتوموبیل

چند سال پیش یکی از دوستانم برای دریافت خدمات ماشین (نوسازی بدنه) به تهران آمده بود، از ایشان پرسیدم که در شهر خودتان هم چینن مراکزی هستند، چرا به تهران آمدی؟

جواب داد که این مرکز در تهران را چند ماهی است که در اینستاگرام دنبال می‌کنم و کیفیت کارشان بسیار بالاست، لذا ترجیح دادم که کار را به ایشان بسپارم.

واقعیت این است که شاید همان مرکز در شهر خودشان هم این کیفیت را داشته باشد، اما چون در اینستاگرام نبودند و کیفیت کارشان را نشان نداند، لذا ایشان هم از کیفیت کار آنها اطلاعی پیدا نکرد.

اگر تعمیرکار، صافکار، نقاش و … هستید، حتما در اینستاگرام حضور پیدا کنید و نشان دهید که ماشین قبل از کار شما به چه شکل است و بعد از کار شما به چه شکل می‌شود.

نمونه پیج ایرانی: biabani_automotive صافکاری، نقاشی و سرامیک بدنه

احتمال موفقیت ایده: متوسط

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟  ارایه دهندگان خدمات اتوموبیل

چالش اصلی این ایده:  کار با کیفیت، نمایش نمونه کار و ارتباط با مخاطب

 

توجه: کسب‌وکارهای خدماتی معرفی شده با این هدف هستند که شما ببینید که چطور خدمات مختلفی را می‌توان در اینستاگرام ارایه کرد یا گسترش داد، مسلما منظور این نیست که دقیقا این خدمات را ارایه دهید، هر شخص با توجه به تخصص و مهارتی که دارد، خدمات متفاوتی هم ارایه می‌دهد.

 

کار در منزل با برگزاری وبینار

 

پیج اینستاگرام آموزشی (ارایه آموزش در اینستاگرام)

خب نوبت به ایده آموزش رسید، کسب و کار آموزش یکی از پایدارترین و البته لذتبخش ترین کسب‌وکارهاست که با کمک سایت و البته اینستاگرام به شکل چشمگیری دچار تحول شده است.

در حال حاضر اگر در زمینه‌‌ای مهارتی دارید که احساس می‌کنید دیگرانی هستند که دنبال یادگیری مهارت شما می‌باشند، شما می‌تواند تبدیل به یک مدرس شوید.

مثلا تصور کنید که در زمینه گرافیک مهارت دارید، بسیار عالی می‌توانید کارتان را در اینستاگرام شروع کنید و محتواهای آموزشی رایگانی را منتشر کنید، به این شکل علاقه مندان به این حوزه را دور خود جمع می‌کنید و حالا می‌توانید خدمات یا آموزش های ویژه تری را به علاقه مندان ارایه دهید و درآمد خوب و حلالی را کسب کنید.

دقت کنید که شما باید در آن زمینه مهارت داشته باشید، حالا اگر مهارت شما کم است می‌توانید آموزش‌های مقدماتی را ارایه دهید و اگر مهارت شما زیاد است می‌توانید از مقدماتی تا پیشرفته آموزش دهید، منظور این است که نیاز نیست بهترین باشید تا آموزش را شروع کنید.

 

ایده شماره 12: آموزش مهارت طراحی و گرافیک در اینستاگرام

اگر در این زمینه مهارتی دارید می‌توانید کارتان با آموزش به افرادی که نسبت به شما مهارت کمتری دارند شروع کنید.

مثلا اگر در زمینه طراحی لوگو مهارت دارید، در همین حیطه کار کنید، اگر در زمینه طراحی کارکتر فعال هستید، به عنوان مدرس طراحی کارکتر کارتان را شروع کنید.

در هر حال مهم این است که در اینستاگرام حضور پیدا کنید و ضمن معرفی نمونه کارهایتان، آموزش‌ها  و محتوهای مفیدی را منتشر کنید.

مثلا می‌توانید در یک ویدیو فرآیند طراحی یکی از کارهایتان را خیلی سریع نمایش دهید، یا می‌توانید نکاتی را در خصوص شروع آموزش ارایه دهید.

در ادامه پیج چند گرافیست به شما معرفی شده است، دقت داشته باشید که با فعالیت و تدریس، نه نتها از خود تدریس درآمد خواهید داشت بلکه این موجب آشنایی افراد با شما و جذب پروژه هم خواهد شد.

نمونه پیج ایرانی: hermaan_graphic

احتمال موفقیت ایده: متوسط

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟  ارایه دهندگان خدمات اتوموبیل

چالش اصلی این ایده:  کار با کیفیت، نمایش نمونه کار و ارتباط با مخاطب

 

ایده شماره 13: پیج آموزش پخت کیک و شیرینی

شاید تصور کنید که آموزش پخت کیک و شیرینی را نمی‌توان به صورت آنلاین ارایه داد، اما پاسخ این است که وقتی در تلویزیون می‌توان ارایه داد، پس در اینستاگرام و حتی آموزش های آنلاین هم می‌توان پخت کیک را آموزش داد.

در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که وبینار پخت کیک در سایت ایسمینار ارایه شده است و اتفاقا شرکت کنندگان قابل قبولی هم داشت.

وبینار همان سمینار است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود و سایت ایسمینار جایی است که شما می‌توانید در وبینار خودتان را برگزار کنید یا در وبینار دیگران شرکت کنید.

نمونه پیج ایرانی: cake_ironi

احتمال موفقیت ایده: متوسط

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟  ارایه دهندگان خدمات اتوموبیل

چالش اصلی این ایده:  کار با کیفیت، نمایش نمونه کار و ارتباط با مخاطب

 

ایده شماره 14: پیج آموزش طراحی و مدیریت سایت

همانطور که حوزه طراحی و مدیریت سایت برای ارایه خدمات مناسب بود، برای ارایه آموزش هم بسیار مناسب است، کم نیستند افرادی که مایلند فرآیند طرحی و مدیریت سایت را بیاموزند.

پس اگر در این زمینه تجربه و مهارت دارید، می‌توانید یک آکادمی آنلاین ایجاد کنید و ضمن ارایه آموزش از طریق سایت، در اینستاگرام هم آموزش دهید و هواداری را برای خود ایجاد کنید و در نهایت آموزش‌های ارزشمندی را به دیگران عرضه کنید.

نمونه پیج ایرانی: faramouj

احتمال موفقیت ایده: متوسط

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟  ارایه دهندگان خدمات اتوموبیل

چالش اصلی این ایده:  کار با کیفیت، نمایش نمونه کار و ارتباط با مخاطب

 

ایده شماره 15: پیج آموزش عکاسی و روتوش عکس

مهارت عکاسی و ادیت عکس هم برای ارایه خدمات در اینستاگرام مناسب است و هم برای آموزش، می‌توانید در اینستاگرام حاضر شوید و آموزش‌های رایگان زیادی در زمینه ادیت عکس منتشر کنید و به این شکل هوادارنی به دست آورید.

بعد از مدتی می‌توانید یک دوره جامع که تمام تکنیک های ادیت و روتوش در آن گفته شده است را تدوین کنید و در اینستاگرامتان تبلیغ کنید، فراموش نکنید که آموزش های رایگان شما در اینستاگرام نباید متوقف شود.

در ادامه یک پیج در این زمینه خیلی خوب فعالیت می کند را به شما معرفی می‌کنم، دقت کنید که کیفیت خروجی کار شما باید به گونه‌ای باشد که فالوورها را مشتاق به یادگیری مهارت‌هایتان کند.

نمونه پیج ایرانی: brandizer.ir

احتمال موفقیت ایده: متوسط

این ایده برای چه کسانی مناسب است؟  ارایه دهندگان خدمات اتوموبیل

چالش اصلی این ایده:  کار با کیفیت، نمایش نمونه کار و ارتباط با مخاطب

 

در اینجا فقط 5 نمونه از ایده های آموزش در اینستاگرام بیان شد، در حالی که صدها ایده دیگر برای آموزش اینستاگرام وجود دارد.

آموزش فن بیان، آموزش‌ موسیقی، آموزش‌های کنکوری، آموزش‌های بازاریابی، آموزش‌های نویسندگی، آموزش‌ها نقاشی و طراحی، آموزش‌های فنی و . . .

نکته بسیار اساسی در کسب درآمد از آموزش در اینستاگرام این است که حتما باید آموزش‌های رایگان با کیفیتی را به کاربرانتان در اینستاگرام عرضه کنید.

 

کدام ایده کسب درآمد از اینستاگرام را دنبال کنیم؟

پاسخ این سوال در درون شما و شرایطتان نهفته است.

به تولید محتوا علاقه دارید، پس ایده‌های بخش کسب درآمد با پیج محتوایی را بررسی کنید.

به فروش علاقه دارید، پس ببینید که چه کالاهایی را می‌توایند تامین کنید و ایده های بخش فروش در اینستاگرام را بررسی کنید.

مهارتی دارید که دیگران به دنبال یادگیری آن هستند، پس به سراغ کسب درآمد از آموزش در اینستاگرام بروید.

در نهایت توصیه من  این است که خودتان، روحیاتتان، علایقتان و صد البته شرایط مالی و… را بررسی کنید و ببینید چه ایده هایی را می‌توانید اجرایی کنید و سپس از بین آنها مجدد بر اساس علاقه و دیگر فاکتورها انتخاب کنید تا در نهایت گزینه‌ها کمتر شده و به ایده نهایی نزدیک شوید.

 

آیا داشتن ایده برای کسب درآمد از اینستاگرام کافی است؟

مسلما داشتن ایده کافی نیست، باید بدانید که چطور محتوا تولید کنید. اصلا چه محتوایی تولید کنید و چطور برنامه محتوایی تنظیم کنید.

باید یاد بگیرید که چطور مخاطب هدف یا همان فالوورهای هدف را جذب کنید، باید یاد بگیرید که چطور وقتی 0 فالوور دارید، فالوور جدید جذب کنید.

باید یاد بگیرید که چطور در اینستاگرام تبلیغ انجام دهید، چطور به پیج های تبلیغاتی دسترسی داشته باشید و چطور بهترین‌هایشان را انتخاب کنید.

باید یاد بگیرید که چطور برای فروش کالا، خدمات یا آموزش‌هایتان، اعتماد فالوورها را به دست آورید تا حاضر شوند به شما پول پرداخت کنند.

دوره اینستاگرام

 

دوره جامع بازاریابی اثربخش در اینستاگرام

دقیقا به دلیل موارد گفته شده است که ما دوره جامع اینستاگرام را در آکادمی رونق تدوین کردیم.

در این دوره یاد می‌گیرید که چطور کالا، خدمات یا آموزش‌هایتان را به دیگران بفروشید، یا به عبارت بهتر:

یاد می‌گیرید که چطور فالوورهای هدف را جذب کنید، چطور برای آنها برنامه محتوایی تنظیم کنید، چطور اعتماد آنها را جلب کنید و در نهایت به آنها بفروشید.

مشاهده دوره جامع اینستاگرام رونق آکادمی

 

آیا ما مجموعه مناسبی برای این آموزش هستیم؟

ما تمام چیزهایی را که به شما آموزش داده‌ایم تست کرده ایم، یعنی با همین تکنیک‌ها پیج فروش لوازم کوهنوردی دارمارت را از صفر فالوور به بیش از 40هزار فالوور و فروش ماهانه 150 میلیون تومان رسانده‌ایم.

البته این ماهیت مجموعه رونق است، ما یک آکادمی تجربی کسب‌وکار اینترنتی هستیم و هر آنچه که تجربه‌ کرده‌ایم را آموزش می‌دهیم.

 

سوالات متداول در مورد ایده پیج اینستاگرام

چه ایده ای برای پیج اینستاگرام مناسب است؟

ایده های متفاوتی در این مطلب معرفی شد که باید با توجه به شرایط خود، بهترین ایده را انتخاب کنید.

فروش در اینستاگرام چقدر درآمد دارد؟

فروش در اینستاگرام سقف ندارد، از ماهانه 5 میلیون تا ماهانه 300 میلیون را دیده ام.

برای کسب درآمد از اینستاگرام چقدر سرمایه نیاز است؟

به ایده انتخابی شما بستگی دارد، گاهی بدون هیچ سرمایه و گاهی با کمی سرمایه

جمع بندی نهایی

توصیه من این است که اگر هنوز ایده خود را انتخاب نکرده‌اید، تنها به مطالعه این مطلب اکتفا نکنید و ده ها مطلب متفاوت دیگر را هم مطالعه کنید و با ایده های مختلف کسب درآمد از اینستاگرام آشنا شوید.

سپس از بین تمامی ایده‌ها، آنهایی را که اجرایشان برای شما به هر دلیل مقدور نیست از لیست حذف کنید، و در نهایت از بین ایده های انتخابی ایده‌ای که برای شما مناسب تر است را انتخاب کنید، توصیه می‌کنم بیش از حد در مرحله انتخاب ایده برای پیج اینستاگرام معطل نشوید و زودتر شروع کنید.

 

2 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر ، بنظرتون پیج با موضوع برد گیم تا چقدر میتونه فالور جمع کنه؟ البته متفاوت با هر پیج دیگه ای آموزش و معرفی و تست کردن و مبرگژاری مسابقات و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *