مشاورین کسب و کار، رونق دهنده بیزینس شما

/* این یک مطلب تبلیغاتی است و سایت رونق آکادمی مسئولیتی در قبال آن ندارد*/

 

فرایند رشد و ترقی کسب و کار شما یک فرایند است و کار یک شب و شانس و اتفاق نیست.

اینکه شما بتوانید به این هدف که در کار خود رشد کنید و به درآمد، شهرت و موفقیت بیش تر دست پیدا کنید نیازمند تعهد شدید به برنامه ها و ادامه ی فرایند هایی است که برای رشد و افزایش سود شما، بالا رفتن پشتوانه و استواری لازم و کمک برای شناخت فرصت ها مورد نیاز است.

به هر حال گفتنش راحت تر از انجام آن است چرا که چالش های روزانه ی دنیای کسب و کار دائما شما را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد و ممکن است تمرکز شما را به کلی از مسیر رشد خود منحرف کنند.

به همین دلیل کسب و کار ها امروزه که دنیای بیزینس ها با بیش ترین حجم رقابت مواجه شده است از خدمات مشاوران کسب و کار استفاده می کنند. مشاور کسب و کار فرد است که شرکت، سازمان یا فروشگاه شما را با یک دید تازه و خارج سازمانی بررسی می کنند و آن را در یک مسیر موفقیت تضمینی قرار می دهند.

 

مشاوره کسب و کار

 

* نقش مشاور مدیریتی چیست؟

مشاور مدیریتی به کسب و کار ها کمک می کند تا یک شروع جدید را آغاز کرده و یک دوره ی مشخص را برای رشد شما در این راه جدید طراحی می کنند.

این موسسه های تخصصی مشاوره کسب و کار از زمانی که ویروس کرونا دنیا را با یک بحران مالی و اقتصادی روبرو کرد ضروری تر نیز شده اند.

سرمایه گزاری در مدیریت کسب و کار به این شکل عمل می کند که اگر شما بخواهید رشد کنید برنامه ها و طرح های جدید در اختیارتان می گذارند که طبیعتا نیازمند هزینه است، و اگر شرکتی بخواهد هزینه های خود را پایین بیاورد، برنامه های لازم برای کاهش هزینه ها را ارائه می کند.

به هر حال، نتیجه ای که افراد از این مشاوران دریافت می کنند دراز مدت خواهد بود که می تواند در آینده نیز به رشد شما کمک خواهد کرد.

اگر به دنبال این هستید که فرایند ها و امور کاری خود را بهبود ببخشید و به دنبال رشد کلی هستید، بکار گرفتن یک مشاور کاری می تواند بهترین راهکاری باشد که پیش پای شما قرار دارد.

بیایید نگاهی بیندازیم به برخی از کار هایی که یک مشاور شغلی و مدیریتی با استفاده از آنها به شما کمک می کند تا با اعتماد به نفس تمام در مسیر ترقی حرکت کنید.

مشاوره کسب و کار مشکلات شما را تشخیص می دهد

به عنوان یک صاحب کسب و کار و کارآفرین شما ممکن است حتی قبل از اینکه با خود مشکل روبرو شوید، اثرات و نشانه های حضور آن را احساس کنید و بدانید که یک جای کار می لنگد.

برخی از این نشانه ها می تواند شامل مواردی همچون نرخ بالای از دست دادن کارکنان، کاهش میزان فروش و یا نرخ پایین بازگشت مشتریان باشد. بطور معمول تشخیص اینکه مشکل کار از کجاست و منبع اصلی چالش هایی که افراد با آنها روبرو می شوند از چیست.

اما مگر مدیر یک کسب و کار بیش از هر کسب دیگه ای با آن آشنا نیست و نمی تواند بهتر از همه این مشکلات را شناسایی کنید؟

دقیقا نکته همینجاست! مورد بعدی را بخوانید…

* مشاور کسب و کار کاملا بی طرف است

همانطور که گفتیم برخلاف باور عموم، مدیران همیشه آن افرادی نیستند که بدانند دقیقا کجای کاری که می کنند ایراد دارد. بلکه برعکس، همین شناخت زیاد آنها باعث می شود آنها نتوانند بهترین راهکار ها را ارائه کنند.

بگذارید مسئله را شفاف تر کنیم. تجربه نشان داده اکثر افرادی که به عنوان مدیر در یک کسب و کار مشغول کار هستند همان هایی اند که اولین قدم برای تاسیس کارشان را برداشته اند، شب و روز برنامه ریزی کرده اند و بهترین راهکار هایی که به ذهنشان رسیده است را پیاده سازی کرده اند.

این افراد جدا از دغدغه ها و مشکلات مالی، مشتریان، قرارداد ها، فروش و … آنقدر به مسائل کاری خود نزدیک هستند که نمی توانند خود مشکل که خیلی اوقات جلوی چشمشان است را ببینند!

یکی دیگر از دلایلی که مدیران به این نتیجه می رسند که استفاده از یک مشاور بهترین راهکار است و خودشان نمی توانند آن را برطرف کنند همین است که اولین حرکت برای راه اندازی توسط خودشان برداشته شده است.

تمامی زحماتی که افراد برای کسب و کارشان و رشد آن می کشند باعث می شود که آنها نسبت به بسیاری از امور کاری (که شاید برخی از آنها اصول و قواعد پایه ی شرکتشان باشد) حساس شده و روی آن تعصب داشته باشند.

اینجا جایی است که بهترین مشاور کسب و کار با برند mrioi وارد قضیه می شود و نقش بسیار بزرگی ایفا خواهد کرد. یک مشاور با تجربه با دستی پر از ابزار ها، تکنیک ها و روش های مختلف در اختیار شما قرار می گیرد تا ریشه مشکلات شما را با بررسی، تحلیل و تحقیق شناسایی کند.

شناسایی این مشکلات به موقع و زود هنگام می تواند به شما در جلوگیری از مشکلاتی که ممکن است در آینده فاجعه به بار بیاورند کمک کنند که از جمله آنها می توان به ریزش مشتریان، از دست دادن درآمد، عدم همکاری کارکنان و در نهایت شکست و زمین خوردن کسب و کارتان اشاره کرد.

* مراکز مشاوره به توسعه استراتژیکی کمک می کنند

ممکن است برنامه ریزی برای رشد کسب و کارتان ساده به نظر برسد، مخصوص زمانی که بدانید مشکل کارتان از کجاست، اما اکثر مواقع اینطور نیست و وقتی معما را حل می کنیم آسان نمی شود!

مراکز حرفه ای مثل کلینیک تخصصی پرورش کسب و کار ایده تحت برند mrioi می توانند به شما کمک کند تا کارتان را با یک جفت چشم تازه ببینید که با ترکیبی از تخصص حرفه ای در برنامه ریزی و استراتژی های اجرایی می تواند به رشد کارتان کمک کند. مثلا ما می توانیم:

  • برنامه های آموزشی برای کارکنان طراحی کنیم،
  • تغییرات عملیاتی در کارتان ایجاد کنیم،
  • با بررسی های لازم، استراتژی های بازاریابی قبلی را اصلاح کنیم،
  • سیر تا پیاز کسب و کارتان را بصورت جامع تجزیه و تحلیل کنیم.

برای بهبود وضعیت کاری تان می بایست خیلی مهم است که مایل باشید تا پیشنهاد هایی که مشاور مدیریتی شما ارائه می کند را با ذهنی باز پذیرا باشید.

یادتان باشد درست است که تغییر می تواند سخت باشد، اما نگه داشتن روش های قدیمی فقط شما را عقب می اندازد.

* نرخ بازگشت شما را افزایش می دهیم

بدست آوردن نرخ بازگشت سرمایه یکی از مهم ترین فاکتور ها برای رشد و گسترش طولانی مدت کار شماست. معمولا دو راهکار پایه ای که افراد برای افزایش سود یک کسب و کار از آن استفاده می کنند این است که یا هزینه ها را کم کنیم، یا درآمد را بالا ببریم.

مشاور کسب و کار وارد می شود…

موسسه های حرفه ای مشاوره کسب و کار تیم های متخصصی را پرورش داده یا جذب می کنند که وظیفه دارند با بررسی و ارزیابی مجدد و چندگانه ی فرایند های مختلف شما بهترین و کار ساز ترین راه ها را پیدا کنند و درآمد شما را بالا ببرند.

عمدتا مشاورین مشاغل برای اینکه به این هدف خود برسند از راه های زیر استفاده می کنند:

  • ایجاد همکاری با شرکت ها یا بازار های جدید

یکی از خاص ترین کار هایی که این مشاوران انجام می دهند این است که ببینند همکاری با موسسه ها یا مارکت های دیگر در چه زمینه ای و تا چه حدی می تواند برای شما کارساز باشد، و در صورت لزوم اینکار را انجام دهند.

  • تجزیه و تحلیل رقبا

خیلی مهم است که بدانید بزرگ ترین رقبای کاری شما چه کسانی هستند، چکار می کنند و چطور به بزرگ ترین رقیب برای شما تبدیل شده اند. شناسایی نقاط قوت و ضعف آنها می تواند به شما کمک کند تا مزایای رقابتی خود را گسترش دهید.

  • ساختار مجدد کارکنان و از بین بردن هزینه های اضافی

همیشه عدم کار کردن مناسب کارمندان یا تلاش نا کافی دلیل اینکه شما در بسیاری از زمینه ها ممکن است از رقبای کاری خود عقب افتاده باشید نیست. بسیاری از مواقع اگرچه کارکنان تمام تلاش خود را می کنند، اما هزینه های بالا، روش های غلط انجام کار و … باز هم باعث می شوند یک جای کار ایراد داشته باشد.

 

مشاوره کار

ایده شما را ورزیده می کند!

استفاده از یک مشاور کسب و کار به منظور کسب یک دید تازه از سوی یک شخص ثالث که متخصص این کار است و به شما انگیزه و راهکار می دهد انجام می شود.

استفاده از یک راهنمای با تجربه و اضافه کردن آن به کارتان به حرفه ای ترین و کم خطر ترین شکل با داشتن هدف مشخص گسترش و رونق کسب و کارتان در کنار استفاده از استراتژی های جدید و تازه تمام چیزی است که شما کارآفرین عزیز برای رسیدن به صدر جدول بازار کار خود به آن نیاز دارید.

خلاصه رزومه دکتر بزاززاده  در طی سال های گذشته:

 نوشتن 8 کتاب در حوزه های بازاریابی، فروش، تبلیغات و برندینگ 

بیش از 6000 ساعت مشاوره حضوی و غیر حضوری 

956 مشاوره حضوری در شرکت ایده در یک سال گذشته

برای رسیدن به اهدافتان درنگ نکنید و همین حالا با حرفه ترین مشاوران کسب و کار ایران در تماس باشید تا همین امروز اولین قدم که مهم ترین قدم است را بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *