بهترین شغل دوم اینترنتی برای کارمندان تمام وقت با سرمایه کم

در گذشته کمتر به شغل دوم فکر می‌کردیم و شاید بخشیش به دلیل اوضاع بهتر اقتصادی در گذشته و بخشی هم به دلیل کم بودن مشاغل دوم در گذشته بود، در هر حال امروز خیلی از کارمندان تمام وقت به دنبال داشتن یک شغل دوم هستند و خب از طرفی گزینه‌های زیادی برای داشتن شغل دوم پیش روی ماست.

در تهران و خیلی از شهرهای دیگر اسنپ شغل دوم خیلی از کارمندان شده است، بعد از اتمام کار چند ساعتی هم در خیابان‌ها می‌گذرانند تا درآمد ماهانه آنها افزایش پیدا کند، و خب گزینه خوبی برای خیلی از افراد است.

اما در این مطلب روی صحبتم با آنهایی است که به دنبال شغل دوم اینترنتی هستند، آنهایی که درآمدزایی از اینترنت را باور کرده‌اند، آنهایی که با محیط اینترنت آشنا هستند یا لااقل به دنبال آشنایی با درآمد از اینترنت هستند.

بدون تعارف اگر با دنیای اینترنت و کسب درآمد از اینترنت آشنا شوید هرگز برای شغل دوم به جایی غیر از اینترنت مراجعه نمی‌کنید، اینکه نکته را هم در نظر داشته باشید که فردی در حال نوشتن این مطلب برای شماست که هم در دوران دانشجویی شغل پاره وقت اینترنتی داشته است و هم هنگامی که کارمند تمام وقت بود.

 

نکته بسیار مهم قبل از معرفی شغل دوم اینترنتی:

دوستان خوبم، کارمندان عزیز، دقت کنید که درآمد از اینترنت همانند هر کاری هم زحمت دارد و هم نیاز به کمی مهارت، برای درآمد از اسنپ هم لازم است که رانندگی بلد باشید و کار با نقشه گوگل را بدانید، برای مشاغل پاره وقتی هم که در ادامه معرفی می‌شوند، لازم است که کمی مهارت یاد بگیرید و این کاملا طبیعی است.

هرگز تصور نکنید که کار اینترنتی یعنی اینکه پای یک سایت بنشینید و با کلیک روی چند دکمه پول به حساب شما منتقل شود و هرگز گول محصولات و پکیج‌هایی که وعده این مدل پول به دست آوردن را به شما می‌دهند نخورید.

بریم به سراغ ایده‌هایی برای شغل دوم اینترنتی ویژه کارمندان تمام وقت.

 

ایده های شغل دوم اینترنتی برای کارمندان تمام وقت:

 

1- شغل دوم با کسب درآمد از تولید محتوای متنی

اولین ایده که من علاقه زیادی به آن دارم، تولید محتوای متنی است. اما منظور از تولید محتوای متنی چیست و چطور برای ما ایجاد درآمد می‌کند؟

یک لحظه به همین مطلب نگاه کنید، اینجا سایت رونق آکادمی است و این مطلبی که شما در حال خواندن آن هستید یک محتوای متنی محسوب می‌شود، ما هر هفته تعدادی محتوای متنی وارد سایت می‌کنیم تا هم کاربرانمان از آن استفاده کنند و هم از گوگل ترافیک بیشتری بگیریم.

خب شما فکر می‌کنید که فقط سایت رونق به محتوی متنی نیاز دارد؟ خیر، همه سایت‌ها در هفته تعدادی محتوای متنی وارد سایت می‌کنند، به طور مثال سایت زومیت و دیجیاتو روزانه بیش از 20 مطلب منتشر می‌کنند.

حالا سوال اینجاست، آیا این 20 مطلب را مدیر سایت وارد می‌کند؟ قطعا این سایت چندین نویسنده دارد که محتواهای خوبی را می‌نویسند و در سایت منتشر می‌کنند که البته بیشتر مقالات ترجمه هستند و برخی هم به صورت تالیفی.

در واقع ماجرا از این قرار است که بیشتر سایت‌ها به یک یا چند نویسنده نیاز دارند که محتواهای متنی خوبی برای آنها تولید کند و به توجه به مهارت نویسنده برای هر کلمه مبلغی به آن می‌پرداند، اگر کیفیت مقالات شما در حد قابل قبول و متوسط رو به بالا باشد به راحتی برای هر کلمه 50تومان دریافت می‌کنید که برای یک مقاله 3هزار کلمه ای که یک میزان نرمال است 150هزار تومان دریافت می‌کنید.

اگر روزی 1 مقاله منتشر کنید یعنی روزی 150 هزار تومان درآمد نصب شما می‌شود، البته در ابتدای کار شاید مبلغ کمتری به شما پرداخت کنند که به دلیل تجربه کم شما و نداشتن نمونه کار است، اما وقتی چند متن قوی از شما ببیند کم کم متوجه می‌شوید که خیلی ها حاضرند حتی بیشتر از این عدد را به شما پرداخت کنند.

در حال حاضر تولید کنندگان محتوای متنی در سایت ها از ماهی 2 الی 6 میلیون تومان درآمد دارند، که عدد قابل قبولی است.

نحوه نوشتن کلمات کلیدی در سایتاما چطور نویسنده شویم؟

برای اینکار در درجه اول باید تایپ بلد باشید، اگر تایپ شما خوب نباشد مسلما در تولید محتوا دچار مشکل می‌شوید.

در درجه دوم بهتر است در زمینه مورد علاقه خودتان توانایی ترجمه داشته باشید، البته ترجمه در حدی که بتوانید یک مقاله انگلیسی را به شکل کلی مطالعه کنید و به زبان خودتان به فارسی ترجمه کنید، لازم نیست کلمه به کلمه باشد.

اگر هم ترجمه بلد نیستید مشکلی نیست، می‌توانید در خصوص موضوع مقاله، مقالات فارسی موجود را مطالعه کنید و با برداشت خود یک مقاله جدید بنویسید، دقت کنید که به هیچ وجه نباید متن مقالات دیگران را عینا کپی کنید.

در نهایت اگر کمی با اصول نویسندگی و سئوی محتوا آشنا باشید تبدیل به یک نویسنده کامل می‌شوید.

 

 

2- کسب درآمد با تولید محتوای اینستاگرام

بسیار عالی، به یک ایده دیگر برای شغل دوم اینترنتی رسیدیم، تولید محتوا در اینستاگرام.

در گذشته فقط وبسایت‌ها بودند که نیاز به محتوا داشتند اما امروز بیشتر کسب‌وکارها پیج اینستاگرام هم دارند و این یعنی به افرادی جهت تولید محتوا در اینستاگرام هم نیاز دارند. شاید شما بتوایند نیاز محتوایی آنها در اینستاگرام را رفع کنید.

یعنی شما به عنوان یک تولید کننده محتوای اینستاگرام با آنها همکاری می‌کنید و هر هفته تعدادی پست را آماده کرده و برای انتشار به آنها تحویل می‌دهد یا در صورت لزوم خودتان منتشر می‌کنید.

دقت کنید که چون اینستاگرام یک شبکه بصری است، برای تولید پست نیاز است که کمی فتوشاپ بلد باشید، البته در حدی که یک دوره غیر حضوری و مقدماتی فتوشاپ نیاز شما را رفع می‌کند.

 

چرا باید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟3- شغل دوم اینترنتی با همکاری در فروش دیجی کالا

ماجرا از چه قرار است؟ همکاری در فروش یعنی چی؟

همکاری در فروش یعنی شما کالای دیگران را به فروش می‌رسانید و بابت هر فروش میزان مشخصی پورسانت که روی آن توافق شده است را دریافت می‌کنید.

دیجی کالا نزدیک 3 سال است که بخش همکاری در فروش خود را ایجاد کرده است، در این روش شما یک سایت یا کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام ایجاد می‌کنید و محصولات دیجی کالا را به معرفی می‌کنید، دیجی کالا به شما یک لینک مخصوص می‌دهد که هر زمان کاربری از طریق این لینک وارد دیجی کالا شود همان موقع یا تا 10 روز بعد خرید انجام دهد، از آن خرید به شما پورسانت می‌رسد.

ما همکاری در فروش با دیجی کالا را از طریق سایت اجرا کرده‌ایم و طبق تجربه ما اگر اصول تولید محتوا و رشد سایت را بدانید ظرف مدت 6 ماه می‌توانید به حدود 3 الی 5 میلیون تومان درآمد ثابت ماهانه برسید.

 

4- شغل دوم اینترنتی با تایپ در منزل

خب به یک شغل اینترنتی نسبتا راحت‌ رسیدیم که البته درآمد این کار نمی‌تواند به اندازه درآمد ایده‌های قبلی باشد، ایده‌های قبلی به مهارت بیشتری نیاز دارند که تایپ فقط یکی از آنها بود، ولی خب در عوض درآمد بالاتری هم ایجاد می‌کنند.

اما به هر حال تایپ کردن هم یکی از شیوه‌های کسب درآمد در منزل است که در کنار شغل ثابت شما می‌تواند اندکی به درآمد ماهانه شما اضافه کند که این خیلی خوب است، به هرحال شما هدفتان این نیست که با شغل دوم ثروتمند شوید، قرار است کمی به شما کمک کند تا با دست بازتری امور زندگی خود را بگذرانید.

برای کسب درآمد از تایپ کردن در درجه اول باید تایپ صحیح با سرعت قابل قبولی داشته باشید و سپس از طریق سایت‌هایی مانند انجام میدم و پونیشا به دنبال پروژه هایی تایپ باشید، که البته اگر کارتان خوب باشید می‌توانید با برخی از افرادی که پیدا می‌کنید همکاری بلند مدت داشته باشید.

 

5- کسب درآمد با ترجمه

اگر به زبان انگلیسی جهت ترجمه مسلط هستید یک فرصت خوب برای کسب درآمد پاره وقت برای شما به صورت کاملا اینترنتی وجود دارد، شما می‌توانید سایت شبکه مترجمین را در گوگل جستجو کنید و با عضویت در این سامانه به عنوان یک مترجم فعالیت کنید.

یا می‌توانید سایت پونیشا را و انجام میدم را سرچ کنید و در این سایت‌ها پروژه‌های مرتبط با ترجمه را مشاهده و در صورت تمایل اقدام نظر خود را جهت انجام آن ارسال کنید، دقت کنید که در این روش شما باید به ترجمه مسلط باشید اینکه صرفا کمی با زبان انگلیسی آشنا باشید کافی نیست.

 

6- شغل دوم اینترنتی با مشاوره اینستاگرام

خب به این شغل دوم جالب رسیدیم، بخصوص برای آنهایی که با دنیای اینستاگرام آشنا هستند، آنهایی که در رشد پیج اینستاگرام توانایی دارند و مایل هستند که در این کار توانمند شود، در این شغل اینترنتی شما به عنوان فردی که می‌دانید چطور یک پیج اینستاگرام را رشد دهید روی پیج اینستاگرام دیگران کار می‌کنید و بابت این کار مبلغی را دریافت می‌کنید.

برای اینکه بتوانید در این زمینه کار کنید لازم است که ابتدا هم در زمینه بازاریابی اینستاگرامی آموزش ببینید و هم یک نمونه پیج را تا حد قابل قبولی رشد دهید، مثلا یک پیج تاسیس کنید و آن را به بالای 10هزار فالوور برسانید.

 

ایده ساخت رسانه

7- کسب درآمد با برگزاری وبینار

این شغل دوم اینترنتی برای آنهایی است که مهارتی دارند که دیگران به دنبال یادگیری آن مهارت هستند، مثلا شما یک مشاور یا کارشناس حقوقی هستید و دیگران مایل هستند از شما اطلاعات دریافت کنند، شما می‌توانید یک وبینار برگزار کنید و این اطلاعات به دیگران منتقل کنید.

فراموش کردم به شما بگویم، وبینار همان سمینار آنلاین است که دیگران به صورت آنلاین در جلسه حاضر می‌شوند و شما به صورت آنلاین برای آنها تدریس می‌کنید، در حال حاضر پلتفرم ایسمینار یکی از بهترین پلتفرمهای برگزاری وبینار است، در این سایت هم می‌توانید در وبینارهای دیگران شرکت کنید و هم می‌توانید وبینار ایجاد کنید.

دقت کنید که ایسمینار به شما در تبلیغ وبینارتان کمک می‌کند تا ثبت نامی‌های بیشتری دریافت کنید، اگر در ماه 2 وبینار برگزار کنید می‌توانید در ماه به طور نرمال 3 میلیون تومان درآمد داشته باشید، البته این بستگی به قیمت بلیط وبینارهای شما دارد، ممکن است خیلی بیشتر یا کمتر شود.

 

8- کسب درآمد با طراحی بنر

اگر به کار با نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ و ایلاستریتور علاقه دارید، فرصت های زیادی به عنوان شغل دوم اینترنتی پیش روی شماست، امروز خیلی از افراد برای سایت و یا پیج اینستاگرامشان نیاز به محتواهای گرافیکی دارند.

برای سایت نیاز به بنر دارند و در اینستاگرام نیاز به شخصی که پست ها و استوری های جذابی برای آنها طراحی کند، دقت کنید که کارهای گرافیکی بسیار متنوع هستند اما بهتر است که در یک کار گرافیکی خاص مثل طراحی بنر، طراحی بنر متحرک، طراحی پست و استوری اینستاگرام و … متخصص شوید و نمونه کارهای زیادی ایجاد کنید.

برای گرفتن پروژه هم می‌توانید از سایت هایی مانند پونیشا و انجام میدم استفاده کنید، این دو از سایت‌هایی فریلنسری هستند، سایت هایی که کارفرما در آن پروژه تعریف می‌کند و شما به عنوان پیمانکار روی پروژه ها پیشنهاد ارسال می‌کنید و در نهایت کارفرما یکی را انتخاب می‌کند.

 

9- کار در منزل با ساخت پیج محتوایی

اگر به ساخت پیج و کسب درآمد از آن علاقه دارید، می‌توانید یک پیج محتوایی تاسیس کنید و روی آن کار کنید تا رشد کند و به تعداد فالوور قابل قبولی برسد، سپس می‌توانید از طریق جذب تبلیغات درآمد داشته باشید.

در این مدل شما باید یک موضوع پیدا کنید و حول آن مطلب منتشر کنید، مثلا برخی به موضوعات علمی و عجایب می‌پردازند، برخی در زمینه دکوراسیون منزل محتوا تولید می‌کنند، برخی در زمینه مد و فشن، برخی در زمینه طنز، برخی در زمینه ورزشی و…

سعی کنید موضوعی را انتخاب کنید که هم به آن علاقه دارید، هم علاقه مندان زیادی بین کاربران اینستاگرام دارد و هم توانایی تولید محتوا در آن حوزه را داشته باشید.

 

کسب درآمد از فروش در اینستاگرام

 

10- کار در منزل با فروش در اینستاگرام

این ایده برای افرادی مناسب است که یک یا چند شریک یا نیروی کمکی دارند، مثلا اگر همسرتان به شما کمک می‌کند این ایده می‌تواند برای شما مناسب باشد، در غیر این صورت اجرای آن برای یک کارمند تمام وقت مناسب نیست.

در این ایده شما باید محصولاتی را در اینستاگرام به فروش برسانید، یعنی محصول تامین کنید، از محصولات عکس بگیرید و در پیج منتشر کنید، سپس با تولید محتوا و جذب فالوور کم کم به فروش برسید.

وقتی سفارشی دریافت می‌شود شما باید آن سفارش را بسته بندی کرده و برای ارسال آن اقدام کنید، به همین جهت باید شخصی در کنار شما باشد که وقتی شما سر کار هستید ایشان کار ارسال و برخی دیگر از کارها را انجام دهند.

و وقتی شما از سر کار به خانه برمی‌گردید روی رشد پیج و تبلیغات آن کار می‌کنید و یا محتواهایی را برای انتشار در روز بعد آماده می‌کنید، همانطور که گفته شد اگر یک نیروی کمکی دارید، این ایده می‌تواند برای شما مناسب باشد.

 

11- شغل اینترنتی پاره وقت با بلاگری در اینستاگرام

و اما به شغل جذاب بلاگری رسیدیم، این شغل اینترنتی در حال جا افتادن بین ایرانیان است که البته سالهاست در خارج از کشور جا افتاده است، این شغل برای کارمندان می‌تواند یک شغل بسیار مناسب باشد چرا که شما به هیچ وجه درگیر خرید و فروش نیستید و تنها تمرکز شما روی تولید محتوای جذاب است.

اما بلاگری یعنی چی؟ به معنای واقعی کلمه بلاگر کسی است که در زمینه مشخصی بلاگ می‌کند یعنی محتواهای مفید و تخصصی منتشر می‌کند، در گذشته بلاگرها تنها در سایت‌ها فعالیت داشتند اما امروز در پلتفرمهایی مانند اینستاگرام و یوتوب هم فعالیت دارند.

ماجرا از این قرار است که شما باید در یک حوزه مشخص که اتفاقا به آن علاقه هم دارید محتواهای مفید و به درد بخور تولید بکنید و علاقه مندان این حوزه را به سمت خود جذب کنید تا کم کم در اینستاگرام یا یوتوب دنبال کنندگانی به دست آورید.

اگر در اینستاگرام فعالیت کنید می‌توانید با دریافت تبلیغ از دیگران به درآمد برسید و اگر در یوتوب فعالیت کنید می‌توایند از خود یوتوب درآمد دلاری داشته باشید، البته فعالیت در هر کدام از این پلتفرم‌ها چالش‌های خاص خود را دارد اما خوشبختانه در هر دو امکان درآمدزایی وجود دارد.

در پیج اینستاگرام زیر مشاهده می‌کنید که خانومی با نام مستعار والو پیجی در زمینه دکوراسیون تاسیس کرده‌اند و در این زمینه اطلاعات ارزشمند را به مخاطبان خود ارایه می‌کنند و از طریق تبلیغات مرتبط در حوزه دکوراسیون درآمد خوبی دارند.

 

پیج والو در اینستاگرام

 

12- کسب درآمد با بلاگری در یوتوب

همانطور که در ایده قبلی اشاره شد بلاگری فقط مختص اینستاگرام نیست و شما می‌توانید در یوتوب هم فعالیت داشته باشید و با رشد کانال یوتوب به درآمد دلاری برسید.

کانال اسکیل وید

به طور مثال این آقای عزیز یعنی امیر عباس عبدلی یک کارمند تمام وقت در یک شرکت هستند و تنها یک روز هفته یک ویدیو برای کانال یوتوب خودشان ضبط می‌کنند و حالا بعد از دو سال فعالیت کاملا تفریحی، به بیش از 30 هزار عضو در یوتوب و درآمد حدودی 1600 دلار در ماه رسیده‌اند.

یا آقای اهورا نیاز با فعالیت در یوتوب کانالشان را به هزار سابسکرایبر یا عضو رسانده‌اند و به طور حدودی درآمد 900 دلاری در ماه دارند.

 

13- کسب درآمد با طراحی سایت

به یکی دیگر از ایده‌های شغل دوم اینترنتی که نیاز به مهارت دارد رسیدیم، البته همه ایده‌ها نیاز به کمی مهارت دارند و حتما باید در زمینه ایده مورد نظر آموزش‌هایی را ببینید و مهارت‌هایی را کسب کنید.

در این ایده هم شما باید با گذراندن یک یا چند دوره طراحی سایت و ایجاد چند نمونه کار شروع به فعالیت در زمینه طراحی سایت کنید و برای دیگران سایت‌ طراحی کنید  و درآمد داشته باشید

اگر کارتان را خوب یاد بگیرید و در ماه یک پروژه دریافت کنید تقریبا ماهی حدود 5 میلیون تومان درآمد خواهید داشت که البته اگر پروژه‌های بیشتری دریافت کنید و در یک ماه تحویل دهید مسلما درآمد بیشتری هم خواهید داشت، مثلا اگر یک نیروی کمکی بگیرید تا به شما در طراحی کمک کند اما در عوض کمی هم از مبلغ پروژه را به ایشان بپردازید.

 

14- کسب درآمد از سئوی سایت

سئوی سایت مهارتی است که شما با کمک آن می‌توانید یک وبسایت را برای کلمات مختلف به رتبه‌های بالای گوگل برسانید، به طور مثال اگر در گوگل سرچ کنید “بازاریابی اینستاگرامی” مشاهده می‌کنید که سایت ما در رتبه‌های بالا قرار گرفته است، این کار با کمک مهارت سئو انجام شده است.

همه آنهایی که سایت طراحی می‌کنند به دنبال سئوی سایتشان هم هستند، یعنی به دنبال این هستند که برای کلمات مشخصی در رتبه‌های بالای گوگل قرار بگیرند، پس شما به جای مهارت طراحی سایت می‌توانید روی مهارت سئو کار کنید و با ایجاد چند نمونه کار و گذراندن یک دوره جامع تبدیل به یک سئوکار شوید و از طریق دریافت پروژه‌های مرتبط با سئو درآمد دریافت کنید.

پروژه‌های سئو به طور حدودی درآمد بیشتری نسبت به طراحی سایت برای شما ایجاد می‌کند اما در عوض مدت زمان بیشتری هم زمان می‌برند، ولی می‌توانید یک یا چند پروژه سئو را به صورت همزمان باهم پیش ببرید.

 

15- کسب درآمد با ادیت عکس

یکی دیگر از مشاغل اینترنتی پاره وقت، ادیت عکس یا حتی ادیت فیلم است، برای این کار لازم است که اولا به دنیای ادیت عکس و فیلم علاقه داشته باشید و ثانیه نمونه کارهای زیادی ایجاد کنید.

بهترین کار این است که یک پیج اینستاگرام داشته باشید و ادیت هایی که انجام می‌دهید را در پیج منتشر کنید و کم کم افراد زیادی را به سمت خود جذب کنید و اعلام کنید که با مبلغ مشخصی حاضر به ادیت عکس یا فیلم دیگران هستید.

نگران نباشید، خیلی ها به شما اعتماد می‌کنند و عکس‌هایشان را برای ادیت به شما ارسال می‌کنند، همانطور که خیلی از عکس‌هایشان را به صورت پاپلیک در اینستاگرام منتشر کرده‌اند.

از طرفی چنین پیج‌هایی وجود دارند و دقیقا با همین سیستم در حال فعالیت هستند، و این نشان می‌دهد که شما هم می‌توانید به این شکل فعالیت داشته باشید، تنها شرط اصلی این است که مهارت ادیت عکس را به خوبی فرا بگیرید و نمونه‌ کارهای قوی ایجاد کنید.

 

16- شغل دوم اینترنتی در سایت انجام میدم و پونیشا

سایت انجام و پونیشا دو سایت معروفی هستند که می‌توانید در آنها پروژه‌های مختلفی پیدا کنید و برای دیگران انجام دهید و در نهایت درآمد داشته باشید، در خیلی از ایده های معرفی شده مانند شغل دوم با طراحی سایت، طراحی گرافیک، سئو، ترجمه و … شما می‌توانید در این دو سایت پروژه دریافت کنید.

اما مهارت‌های خیلی بیشتری در این سایت وجود دارند که اگر شما در آن زمینه فعالیت دارید می‌توانید پروژه دریافت کنید، به طور مثال مهارت گویندگی در هر دو سایت وجود دارند و اگر شما می‌توانید فیلم های خارجی را دوبله کنید، در این دو سایت پروژه‌های زیادی برای گویندگی وجود دارند.

 

سوالات متداول در خصوص شغل دوم اینترنتی

شغل دوم اینترنتی چقدر درآمد ایجاد می‌کند؟

مسلما عدد مشخصی وجود ندارد، درامد از تایپ در منزل با درآمد از پیج اینستاگرام یا کانال یوتوب کاملا متفات است، پس کاملا به این بستگی دارد که شما چه ایده‌ای را برای شغل دوم اینترنتی انتخاب می‌کنید. اما یک شغل اینترنتی پاره وقت می‌تواند حداقل 3ت درآمد ماهانه برای شما ایجاد کند و اگر ایده های پولسازتر را انتخاب کنید و به درستی اجرا کنید تا 30ت در ماه هم می‌تواند درآمد ماهانه ایجاد کند.

 

چقدر طول می‌کشد تا به درآمد برسیم؟

در این خصوص هم اینکه شما چه ایده‌ای انتخاب می‌کنید روی مدت زمان رسیدن به درآمد تاثیرگذار است، به طور مثال شما اگر تایپ بلد باشید ممکن است در عرض چند روز یک پروژه دریافت کنید و درآمد شما آغاز شود.

اما اگر به عنوان یک بلاگر اینستاگرام فعالیت خودتان را آغاز می‌کنید حداقل 6 ماه زمان خواهد برد تا به درآمد نزدیک شوید، ولی قطعا درآمد حاصل از بلاگری چندین برابر درآمد از تایپ است و اگر رشد خوبی داشته باشید درآمدهای عجیب و غریبی برای شما ایجاد می‌کند.

 

شغل دوم اینترنتی چقدر سرمایه نیاز دارد؟

این مورد هم به ایده انتخابی شما بستگی دارد، اگر ایده شما فروش در اینستاگرام است، مسلما نیاز است که مبلغی را جهت تامین کالا و همچنین تبلیغ پیج در نظر بگیرید، اما اگر ایده شما بلاگری در اینستاگرام هست هزینه شما فقط تبلیغ پیج است.

یا اگر ایده شما کسب درآمد از همکاری در فروش از طریق سایت است، با فرض اینکه خودتان سایت را آماده کنید، هزینه شما تنها برای سئوی سایت است.

اما به طور کلی بیشتر این ایده ها را با سرمایه کم در حد 5 میلیون تومان میتوان شروع کرد، اما اگر بودجه بیشتری داشته باشید مسلما رشد سریعتری هم خواهید داشت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *