دوره غیرحضوری دیجیتال مارکتینگ اینفوگرام

امروزه کمتر کسی به دنبال تبلیغات به روش‌های قدیمی و سنتی می‌رود، به دلیل پیشرفت فناوری و اینترنت و فراگیر شدن فضای مجازی بسیاری از افراد برای تبلیغ کسب‌وکار خود به دنبال تبلیغات اینترنتی هستند. در این فضا است که کسب‌وکار و محصولات شما بیشتر دیده خواهد شد. افراد بسیاری تصور می‌کنند که دیجیتال مارکتینگ تنها در حوزه کسب‌وکار دیجیتالی است.

در حالی که اینگونه نیست و دیجیتال مارکتینگ به تبلیغ در هر نوع کسب‌وکار و خدماتی برمی‌گردد. استفاده از روش‌های سنتی در تبلیغات می‌تواند کم‌بازده باشد، از این رو افراد به دنبال روش‌های جدید و پربازده هستند تا بتوانند کسب‌وکار خود را بیش از قبل گسترش دهند. با ورود به حوزه دیجیتال مارکتینگ می‌توانید دنیای کسب‌وکار خود را بیشتر گسترش دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا با دیجیتال ماکتینگ و ابزارهای آن بیشتر آشنا شوید.

 

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در حال حاضر بیش از دو دهه است که دیجیتال مارکتینگ(Digital Marketing) معنی و مفهوم تازه‌ای پیدا کرده است، این واژه و کاربرد آن در بازاریابی با وجود اینکه به سال‌ها قبل بازمی‌گردد اما اکنون معنای واقعی‌تری پیدا کرده است. امروزه دیجیتال مارکتینگ را زیرشاخه مدیریت بازاریابی و مدیریت تبلیغات قرار داده‌اند. پیشرفت فناوری، تکنولوژی و فضای مجازی باعث شده تا به رشد و پیشرفت دیجیتال مارکتینگ کمک بسیاری کند. این رشته به قدری در حال فراگیر شدن است که در میان رشته‌های دانشگاهی قرار گرفته است.

دیجیتال مارکتر معروف جهان، نیل پتل برای دیجیتال مارکتینگ تعریفی متفاوت داشت. وی دیجیتال مارکتینگ را بازاریابی محصولات و خدمات می‌دانست که با استفاده از ابزارهای الکترونیکی انجام می‌شود. طبق این تعریف می‌توان گفت که اولین بازاریابی که در جهان انجام شده مربوط به یک قرن پیش می‌باشد. در سال 1896 بود که رادیو اختراع شد و افراد بسیاری از تبلیغات رادیویی برای خدمات و محصولات خود استفاده کردند. از این رو استفاده از ابزارهای دیجیتال در این حوزه یک امر بسیار مهم و تاثیرگذار تلقی می‌شود. دیجیتال مارکتینگ در ایران در مقایسه با سایر کشورهای جهان کمی دیرتر توانست جایگاه خود را پیدا کند، برای مطرح شدن و بزرگ شدن به مدت زمان زیادی نیاز دارد.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ چیست؟

از مهم‌ترین ابزارهایی که در دیجیتال مارکتینگ استفاده می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آنالیز و تحلیل داده در دیجیتال مارکتینگ

بعد از اجرای هر کمپینی معمولا با استفاده از برنامه‌ها و پلتفرم‌های مخصوص بازده و نتیجه کمپین را ارزیابی می‌کنند. در واقع این ابزار به شما کمک می‌کند تا با استفاده از برنامه‌های مختلف بتوانید میزان موفقیت کمپین را بررسی کنید. آنالیز و تحلیل داده‌ها را می‌توانید با استفاده از دو ابزار متریکس و گوگل آنالیتیکس انجام دهید.

ایمیل مارکتینگ در دیجیتال مارکتینگ

یکی دیگر از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که نرخ بازگشت سرمایه را در هر سال در مقایسه با سال گذشته حدود چهار درصد افزایش می‌دهد. در بهینه‌سازی آن می‌توانید از ابزارهای مختلفی چون  Mailerlite، Emma، Marketo، GetReponse استفاده کنید. البته در کشور ما هم مشابه این ابزارها وجود دارد چابک، میل‌چی، میل‌تاز و… از دیگر ابزارهای قدرتمند در این حوزه هستند.

چت آنلاین در دیجیتال مارکتینگ

زمانی که وارد یک وب‌سایت می‌شوید، در قسمت پایین و سمت راست صفحه یک باکس کوچک برایتان نمایش داده می‌شود که به آن چت آنلاین می‌گویند. در واقع یک پشتیبان آنلاین در این زمینه به شما کمک می‌کند تا علاوه بر استفاده از سایت بتوانید با مخاطبین تعامل داشته باشید.

تبلیغات کلیکی در دیجیتال مارکتینگ

در این نوع تبلیغ، شما باید به ازای هر کاربری که تبلیغات شما را دیده است هزینه پرداخت کنید. معمولا با کلیک روی تبلیغ می‌تواند وارد تبلیغات شما شود. از این رو هزینه تبلیغات شما با تعداد کلیک‌های روی تبلیغ برابر خواهد بود. هرچه تبلیغات شما بیشتر دیده شود، هزینه تبلیغات هم افزایش می‌یابد.

بهینه‌سازی موتور جستجو در دیجیتال مارکتینگ

ممکن است در این حوزه با عبارات جدیدی آشنا شوید که شاید برایتان ناشناخته باشند. سئو هم یکی از این عبارات است که از افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند زیاد می‌شنوید. در واقع برای آگاهی بیشتر از این عبارت می‌توانید در گوگل جستجو کنید. اما در حوزه دیجیتال مارکتینگ آموزش برای اینکه بهتر با عبارات و کلمات این حوزه آشنا شوید، می‌توانید ابزارهای مختلفی در بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو استفاده کنید. semrush یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که شما را در کسب رتبه بهتر در جستجوی گوگل یاری می‌کند. در واقع با استفاده از این ابزار می‌توانید رقبای خود را پیدا کرده و بک‌لینک‌های آن را به سمت خود جذب کنید.

انتشار رپورتاژ آگهی در دیجیتال مارکتینگ

یکی دیگر از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، رپورتاژ آگهی است. در واقع شما می‌توانید با استفاده از یک رپورتاژ کوتاه کسب‌وکار و محصولات خود را در وب‌سایت‌های مختلف معرفی کنید. این رپورتاژ باید جذاب باشد و به طور واضح مهارت و کسب‌وکارتان را نشان دهد. برای انتشار رپورتاژ می‌توانید از پلتفرم‌های مختلفی استفاده کنید.

کوتاه‌کننده لینک در دیجیتال مارکتینگ

برای اینکه بتوانید وب‌سایت خود را گکسترش دهید و در معرض دید تعداد بسیاری از کاربران قرار بگیرد، لازم است که از کوتاه کننده لینک استفاده کنید. در حال حاضر بسیاری از افراد از کوتاه کننده لینک وب‌سایت خود در بایو پیج اینستاگرام استفاده می‌کنند. با این کار تعداد افراد بیشتری به وب‌سایت شما دسترسی خواهند داشت.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی و تحلیل آن در دیجیتال مارکتینگ

گستردگی شبکه‌های اجتماعی باعث شده تا در مدیریت آن‌ها ضعیف عمل کنید. استفاده از ابزارهای مدیریتی این امکان را برای شما ایجاد می‌کنند تا بتوانید تمام این برنامه‌ها را در یک پوشه مدیریت قرار دهید و برای چک کردن و بررسی آن‌ها نیازی نباشد زمان زیادی را صرف کنید. نوین‌هاب، کاوان، سوشیال و … از ابزارهای هوشمند ایرانی هستند که می‌توانند در مدیریت شبکه‌های اجتماعی و تحلیل آن‌ها به کاربران کمک بسیاری کنند.

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ

امروزه استفاده از شبکه‌های اجتماعی توانسته به یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارها تبدیل شود. تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغ در پیج‌های اینفلوئنسرها و… می‌تواند در بازده کار شما و معرفی کسب‌وکارتان تاثیر بسیاری داشته باشد.

چرا در دوره‌های غیرحضوری شرکت کنیم؟

در حال حاضر شیوه و سبک زندگی مردم در سراسر جهان کمی تغییر کرده است. آنلاین شدن و اینترنتی شدن کسب‌وکارها هم بخشی از این تغییرات هستند. بسیاری از کسب‌وکارها تصمیم گرفتند تا دوره‌های آموزشی، خدمات، ارائه محصولات و… خود را به صورت آنلاین و اینترنتی انجام دهند. در رابطه با دوره‌های آموزشی دیجیتال مارکتنیگ هم این موضوع صدق می‌کند. در واقع این دوره‌ها در مقایسه با دوره‌های حضوری دارای مزایایی هستند که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند در آن شرکت کنند:

  • در مقایسه با کلاس‌های حضوری هزینه و شهریه کمتری دارند. برای رفتن به کلاس دیگر نیازی به هزینه رفت و آمد ندارید و تنها کافیست پشت سیستم در کلاس‌ها شرکت کنید. میزان شهریه کلاس‌های آنلاین و غیرحضوری در مقایسه با کلاس‌های حضوری بسیار کمتر است.
  • در زمان و وقت شما صرفه‌جویی خواهد شد. افرادی که شاغل هستند و مقوله زمان برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است می‌توانند از کلاس‌های آنلاین در دوره‌های مختلف استفاده کنند.
  • یکی دیگر از مزایای که باعث می‌شود تا افراد شرکت در کلاس‌های آنلاین را انتخاب کنند، مشکل فاطله مکانی است. در واقع شما در هر شهر ایران که باشید می‌توانید با دسترسی به اینترنت و پرداخت شهریه در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید.

معرفی ۵ دوره غیرحضوری دیجیتال مارکتینگ

در این بخش قصد داریم تا شما را با پنج دوره غیرحضوری و آنلاین دیجیتال مارکتینگ در ایران و جهان آشنا کنیم.

بوتکمپ آکادمی

با توجه به مقاله منتشر شده در وب‌سایت infogramacademy در رابطه با دوره آموزشی دیجیتال مارکتینگ : بوتکمپ یک برنامه آموزشی و تمرینی است که به منظور ارتقا دادن مهارت‌های مختلف برگزار می‎شود. در بوتکمپ دیجیتال مارکتینگ آکادمی اینفوگرام، افراد طی یک دوره کلاس‌های فشرده تمام مفاهیم مربوط به شاخه‌ها دیجیتال مارکتینگ را یاد می‌گیرند.

 

اینفوگرام آکادمی

 

Promote a business with online advertising

در این دوره آنلاین که حدود سه ساعت طول می‌کشد، شما می‌آموزید که چگونه از ابزارهای تبلیغات رایگان در راستای معرفی کسب‌وکارتان استفده کنید. این دوره بیشتر برای افراد مبتدی مناسب است تا بتوانند با استفاده از ابزارهای رایگان، تبلیغات آنلاین انجام دهند.

Connect, Advertising and Social IMC

در این دوره محبوب و پرطرفدار شما می‌آموزید که محتواهای تولید شده در فضای مجازی چگونه وایرال می‌شوند و به ناگهان توسط عده بسیاری از افراد در سراسر جهان دیده خواهند شد. در واقع این دوره به دیده شدن کسب‌وکارتان و یادگیری استراتژی‌های لازم برای پیشرفت در این حوزه کمک بسیاری خواهد کرد.

Make sure customers find you online

هرکدام از دوره‌های آموزشی دیجیتال مارکتینگ ممکن است بر روی بخشی از این حوزه تمرکز کنند. از این رو آموزش کل این حوزه نمی‌تواند در یک دوره گنجانده شود. در واقع ورود به این حوزه شما را با دنیای بسیاری گسترده‌ای آشنا خواهد کرد که می‌توانید با یاگیری بیشتر، پیشرفت بسیاری در کسب‌وکارتان داشته باشید. در این دوره آموزشی سه ساعته سعی شده تا به روی عملکردهای موتور جست‌و‌جو تمرکز شود. همانطور که در ابتدا عنوان کردیم این موتورها تاثیر بسیاری زیادی به روی سئو سایت خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *