بهترین قهوه ساز و اسپرسوساز خانگی کدام است؟ معرفی انواع اسپرسو ساز و برندهای مطرح

خیلی از افراد برای شروع روز خود نیاز به نوشیدن یک فنجان قهوه دارند، البته بهتر بگویم، این افراد روز خود را شروع نمی‌کنند مگر با نوشیدن یک فنجان قهوه، هرچند همه افراد تا این حد معتاد به قهوه نیستند اما نوشیدن یک فنجان قهوه در روز را ضروری می‌دانند.

اگر به دنبال خرید یک دستگاه قهوه ساز یا اسپرسوساز هستید باید بدانید که قهوه ساز ها با قیمت های مختلف، برندهای مختلف و قابلیت های مختلفی در بازار موجود هستند و همین موضوع، خرید یک دستگاه قهوه ساز را تا حدی سخت کرده است.

اگر شما هم عاشق قهوه و به دنبال خرید یک دستگاه قهوه ساز یا اسپرسو ساز هستید، در این مطلب با ما همراه باشید، در انتهای این مطلب شما اطلاعاتی را در خصوص دستگاه های قهوه ساز و اسپرسو ساز به دست می آورید که به شما کمک می‌کند انتخاب بهتری داشته باشید و همچنین با چند برند مطرح قهوه ساز و اسپرسو ساز آشنا می شوید و نظرات خریداران این برندها را مشاهده می کنید.

 

آشنایی با انواع دستگاه قهوه ساز و اسپرسو ساز در بازار

شاید در ادامه تعجب کنید که مگر چند نوع قهوه ساز وجود دارد و احتمالا با خیلی از این نوع قهوه سازها اصل آشنا نباشید، اما ایرادی ندارد، خریدیار اینجاست تا اطلاعات شما را پیش از خرید قهوه تکمیل کند، پس همراه باشید.

 

قهوه ساز موکاپات

1- موکاپات ها

موکاپات ها که ظاهر آنها را در عکس بالا مشاهده می کنید نوعی قهوه ساز غیر برقی هستند که در حقیقت اسپرسو ساز هستند چرا که نوعی قهوه ای که به شما تحویل می دهد از نوع اسپرسو است.

ساز و کار موکاپات ها ساده است، ابتدا محفظه پایین را با آب سرد پر می کنید، سپس با گذاشتن آن روی شعله، آب به جوش آمده و به محفظه بالایی که در آن قهوه آسیاب شده قرار دارد وارد می شود و سپس قهوه آماده شده و از فیلتر عبور می کند و مجدد با فشار به قسمت بالایی که برای ریختن در فنجان ایجاد شده است وارد می شود.

[button color=”red” size=”big” link=” https://affstat.adro.co/click/5a7fb4a8-0767-4e23-be35-775acbc54027″ icon=”” target=”false” nofollow=”false”]پرفروش ترین موکاپات ها در دیجی کالا[/button]

 

قهوه ساز دستی

 

2- اسپرسو سازهای دستی، جذاب ولی سخت

دقیقا مانند موکاپات ها که اسپرسو به شما تحویل می دهد، یک دستگاه اسپرسو ساز دستی یا اهرمی هم وجود دارد که اسپرسو به شما تحویل می دهد و نیاز به برق ندارد، اما نکته اینجاست که کار با آن اصلا راحت نیست یعنی باید در تهیه قهوه با این دستگاه ماهر باشید تا اسپرسوی با کیفیتی خارج شود، اگر کار با آن را بلد نیستید دست کم باید به یادگیری با این دستگاه علاقه داشته باشید.

 

قهوه ساز فرنچ پرس

 

3- فرنچ پرس

فرنچ پرس ها در وقع نوعی از قهوه سازها هستند که در دم کردن سایر دمنوش ها و حتی چای هم کاربرد دارند، روش کار با این دستگاه قهوه ساز ساده است و نیاز نیست که حتما قهوه خور باشید تا کار با آن را یاد بگیرید.

در فرنچ پرس ها قهوه به روش قوطه ور دم می کند، یعنی آب جوش را مستقیما روی دانه های قهوه می ریزید و بعد از مدتی که قهوه خیلی خوب خیس خورد، اهرم را به سمت پایین فشار می دهید که دانه های قهوه در انتهای ظرف جمع شوند و سپس قهوه آماده میل کردن است.

در این روش بهتر است که دانه های قهوه کمی درشت باشند چارا که اگر دانه های قهوه خیلی ریز باشند یا قهوه بیش از حد خیس شده باشد، وقتی اهرم را به انتها فشار می دهید قهوه به طور کامل در انتهای ظرف جمع نمی شود و بخشی از آن به بالا بر می گردد که موجب تلخ شدن قهوه می شود.

 

[button color=”red” size=”big” link=” https://affstat.adro.co/click/39a51e5f-29e1-424b-b8e9-72b28dd34f9b” icon=”” target=”false” nofollow=”false”]مشاهده انواع فرنچ پرس[/button]

 

قهوه ساز نیمه اتوماتیک

4- اسپرسوسازهای نیمه اتوماتیک

این اسپرسو سازها دقیقا مانند نمونه های دستی هستند با این تفاوت که شما نیاز نیست اهرمی را فشار دهید و زحمت این قسمت را خودش به دوش کشیده است، اما همچنان خودتان باید قهوه را آسیاب کنید، درجه آسیاب را شما تعیین می کنید، مقدار قهوه و سایز تنظیمات دست شماست، پس همچنان لازم است که همانند استفاده از اسپرسو سازهای دستی مهارت لازم را داشته باشید.

 

5- اسپرسو سازهای تمام اتوماتیک

اصلی ترین تفاوت اسپرسو سازهای تمام اتوماتیک با نیمه اتوماتیک در زمان بندی تهیه قهوه است، در حقیقت در این مدل نیاز نیست که شما جریان آب را قطع کنید، با مدت زمانی که برای قهوه ساز مشخص می کنید میزان جریان آب به طور اتوماتیک تنظیم می شود.

هرچند که در این مدل همانند مدل نیمه اتوماتیک نمی توانید کنترل زیادی روی زمان داشته باشید، اما خب زمان خودکار هم یک مزیت محسوب می شود که از کثیف شدن و سر ریز شدن فنجان جلوگیری می کند و از همه مهمتر برای افرادی که تجربه کمی در تهیه قهوه دارند بسیار مناسب است چرا که دیگر لازم نیست در تشخیص زمان مناسب برای قطع دستگاه مهارت داشته باشند، دستگاه به طور اتوماتیک آماده بودن قهوه را تشخیص می دهد.

 

قهوه ساز تمام اتوماتیک

 

6- اسپرسو سازهای سوپر اتوماتیک

این مدل قهوه سازها به طور کامل اتوماتیک هستند یعنی همه کارها از جمله آسیاب کردن قهوه را هم خودشان انجام می دهد و حتی به کف ساز و شیرریز هم مجهز هستند، هرچند که این یک مزیت محسوب می شود، اما قهوه خورهای حرفه ای علاقه ای به استفاده از این دستگاه ها ندارند چرا که آنها مایل هستند اندازه شیر و سایر متغیرها از جلمه میزان کف را خودشان مشخص کنند.

در واقع سیستم این قهوه سازها به این شکل است که شما دانه های قهوه را به آن می دهید و سپس قهوه را تحویل می گیرید، که قطعا عالی است، اما اگر از کیفیت خروجی قهوه راضی نبود هیچ کاری جز عوض کردن نوع قهوه ندارید، چون نمی توانید میزان آسیاب شدن قهوه، میزان آب یا میزان شیر و کف را تغییر دهید.

 

قهوه‌ساز قطره‌ای

 

[button color=”red” size=”big” link=” https://affstat.adro.co/click/8b917363-3d51-4bb8-843e-bf51490a3448″ icon=”” target=”false” nofollow=”false”]مشاهده قهوه سازهای اتوماتیک[/button]

 

7- قهوه سازهای برقی قطره ای ( فیلتر دار هم گفته می شود)

این مدل قهوه ساز بسیار مرسوم است و در خیلی از خانه ها یافت می شود، معمولا وقتی گفته می شود قهوه ساز برقی منظور همین مدل است که قیمت مناسب تری نسبت به اسپرسوسازهای اتوماتیک دارد.

نحوه عملکرد این مدل قهوه ساز برقی هم بسیار ساده است، ابتدا آب در محفظه بالایی توسط المنت گرم می شود(دقیقا مانند چای ساز) سپس آب جوش به سمت قهوه های آسیاب شده حرکت می کند و در نهایت قهوه شکل می گیرید و از فیلتر عبور کرده و داخل قوری ریخته می شود.

این مدل قهوه ساز همانطور که گفته شد بسیار مرسوم است و عملکرد ساده و قیمت مناسبی هم دارند، تنها ایراد آن این است که پس از آماده شدن قهوه نباید بگذارید قهوه روی المنت باقی بماند اگرنه به دلیل حرارت زیاد قهوه کمی تلخ می شود.

 

راهنمای خرید بهترین اسپرسوساز، آنچه پیش از خرید باید بدانید

1- قهوه سرد یا داغ؟

هرچند که خیلی از افراد تمایل به نوشیدن قهوه داغ دارند اما هستند افرادی که نوشیدن قهوه سرد را بیشتر دوست دارند، اگر شما هم جز این افراد هستید هنگام خرید قهوه ساز دقت داشته باشید که دستگاه قهوه ساز این قابلیت را داشته باشد.

2- چند فنجان قهوه می خورید؟

قهوه ساز ها ظرفیت های متفاوتی دارند، برخی از آنها تنها یک یا دو فنجان قهوه را برای شما آماده می کنند و برخی تعداد بیشتر، پس در نظر داشته باشید که آیا این دستگاه قهوه ساز به اندازه مورد نیاز شما ظرفیت دارد یا خیر.

3- عادت شما در مصرف قهوه به چه صورت است؟

شاید از خود بپرسید که عادت در مصرف قهوه چه تاثیری در انتخاب دستگاه قهوه ساز دارد،پاسخ این است که اگر زمان های مختلفی از روز قهوه مصرف می کنید، بهتر است از دستگاه هایی استفاده کنید که یک ماگ یا لیوان گرم کننده قهوه دارند، به این ترتیب همواره قوه گرم در زمان های مختلفی از روز در دسترس شماست، دقیقا مانند افرادی که چای زیادی مصرف می کنند و از فلاسک استفاده می کنند.

4- صبح ها چقدر صبور هستید؟

برخی از افراد به دلیل تنبلی یا بعضا نداشتن وقت، حوصله یا زمان آماده کردن قهوه را در صبح ندارند، برای این افراد قهوه سازهایی مناسب است که طبق یک زمان بندی در شب، قهوه را برای صبح آماده می کنند، به این شکل پس از بیدار شدن قهوه شما آماده است.

5- فیلترهای دستگاه قهوه ساز

فیلترهای قهوه ساز ها در دو شکل وجود دارند، فیلترهای دائمی و فیلترهای کاغذی یک بار مصرف، مزیت فیلترهای دائمی این است که از نظر اقتصادی به صرفه تر هستند اما ایراد آن ها این است که پس از هربار استفاده نیاز به شستشو دارند، در مقابل فیلترهای کاغذی یک بار مصرف و بهداشتی هستند اما از نظر اقتصادی به صرفه نیستند.

 

تفاوت قهوه و اسپرسو

 

تفاوت قهوه ساز با اسپرسو ساز چیست؟

اسپرسو در حقیقت یک روش پرطرفدار برای تهیه قهوه است، در حقیقت وقتی با روش خاصی که در ادامه گفته می شود قهوه را درست می کنید، در حقیقت یک اسپرسو درست کرده است.

وقتی آب جوش با فشار خیلی زیاد از قهوه آسیاب شده عبور می کند، اسپرسو به دست می آید که هر شات اسپرسو تقریبا 25 تا 30 میلی لیتر حجم دارد و بین تمام انواع قهوه، اسپرسو بیشترین میزان کافئین را دارد و پرطرفدار است.

پس وقتی می گویم اسپرسو ساز در حقیقت منظور قهوه سازی است که قابلیت تهیه اسپرسو را هم دارد.

 

1- اسپرسوساز مباشی مدل ECM2009

اسپرسو ساز مباشی محصول کشور ژاپن یکی از پربازدیدترین و محبوب ترین اسپرسوسازهای دیجی کالا است که قابلیت تهیه کاپوچینو را هم دارد و یک دستگاه نیمه صنعتی محسوب می شود که برای مصارف خانگی و اداری هم بسیار مناسب است.

این مدل اسپرسو ساز داری پیچ تنظیم بخار است که با فشار بخار 20 بار و با ظرفیت توان 1100 وات دارای قابلیت هایی از جلمه نشانگر درجه حرارت، سیستم قطع خودکار و نازل تولید بخار می ابشد که از آن برای تهیه کاپوچینو و کف شیر و انواع نوشیدنیهای گرم استفاده می شود.

این مدل اسپرسو ساز مباشی دارای صفحه گرم کننده است که فنجان را برای شما گرم نگه می دارد و برای افرادی که در طول روز قهوه مصرف می کنند مناسب است چرا که همواره قهوه شما گرم و آماده مصرف است.

اسپرسوساز مباشی مدل ECM2009

مشخصات محصول:

– پیچ تنظیم میزان بخار خروجی

– دارای نمایشگر حالت آماده به کار قهوه ، بخار و دمای آب
– بویلر قوی و ریخته گری شده از جنس آلومینیوم
– فیلترها از جنس استیل ضد زنگ
– سیستم محافظت و کنترل از فشار بالا و حرارت بیش از حد
– دستگاه نیمه صنعتی با فشار بخار قوی
– غلظت زیاد قهوه خروجی

قابلیت های و نقاط قوت:

– دارای صفحه گرم نگه دارنده

– سیستم قطع خودکار

– دارای فیلتر از نوع دائمی

– سینی چکه گیر با قابلیت جدا شدن جهت شستشوی آسان

 

[button color=”red” size=”big” link=” https://affstat.adro.co/click/082f4859-7710-481e-8bcb-3f0784a5c949″ icon=”” target=”true” nofollow=”false”]مشخصات و قیمت این مدل اسپرسوساز مباشی[/button]

 

2- قهوه ساز دلونگی مدل ec685

به قول نظرات خیلی از کاربران در دیجی کالا، وقتی اسم دلونگی میاد یعنی خیالتان از همه چیز راحت باشد، که این نشان از رضایت کاربران از محصولات دلونگی دارد که اینجا صحبت از قهوه ساز و اسپرسوساز دلونگی است.

این مدل اسپرسو ساز دلونگی که البته کاپوچینوساز هم هست و با این مدل می توانید لاته ،کارامل ماکیاتو ،موکالا، هات چاکلت، و ایس ها رو درست کنید، در واقع این مدل به شما فوم یا همان کف شیر و اسپرسو تحویل می دهد.

 

قهوه ساز دلونگی مدل ec685

 

مشخصات محصول:

– 1350 وات

– مخزن آب جدا شدنی
– گنجایش مخزن آب (لیتر) ۱.۱
– سیستم کف ساز شیر(جهت کاپوچینو) دستی(نازل بخار)
– عملکرد توزیع آب جوش
– تعداد فیلترها ۳
– فیلتر 1 و 2 فنجان
– قابلیت استفاده از قهوه کیسه ای
– فشار پمپ (بار) ۱۵
– سینی چکه گیر جدا شدنی
– کوبه قهوه متصل به پیمانه قهوه
– سیستم آماده به کار بودن در هر لحظه

قابلیت های محصول:

قابلیت مقداردهی میزان دلخواه ریزش قهوه

خاموش شدن خودکار

آلارم رسوب زدایی

سیستم قطع خودکار

صفحه گرم نگه دارنده قهوه

فیلتر دائمی

[button color=”red” size=”big” link=” https://affstat.adro.co/click/2a09a130-52f4-4775-b4f6-80ec695176c9″ icon=”” target=”false” nofollow=”false”]مشاهده این مدل قهوه ساز دلونگی[/button]

 

3- قهوه ساز فلاویا مدل FL-200

این مدل قهوه ساز فلاویا یکی از پرفروش ترین قهوه سازها در دیجی کالاست که بیش از 140 نظر برای آن ثبت شده است و امتیازی 3.7 از 5 را کسب کرده است که عدد قابل قبولی محسوب می شود.

این مدل قهوه ساز فلاویا 400 وات توان مصرفی دارد و قابلیت تحویل 2 فنجان قهوه را در هر بار استفاده به شما می دهد، از قابلیت های این دستگاه می توان به فیلتر قابل شستشو، کفی ضد لغزش و کلید روشن خاموش اشاره کرد.

بهترین اسپرسو ساز

[button color=”red” size=”big” link=” https://affstat.adro.co/click/6ea42f85-e38b-49b2-9f05-33b3498f3296″ icon=”” target=”false” nofollow=”false”]مشاهده قهوه ساز فلاویا[/button]

 

4- قهوه ساز فیلیپس مدل HD7457

این مدل قهوه ساز فیلیپس یکی از محبوب ترین دستگاه های قهوه ساز در دیجی کالاست که بیش از 50 نفر از خریداران این محصول را توصیه کرده اند و همچنین از 109 امتیازی که برای آن ثبت شده است امتیاز 3.9 را کسب کرده است که عدد بسیار خوبی است.

این قهوه ساز 1000 وات توان دارد و گنجایش مخزن آن 1.25 لیتر است که تقریبا می تواند 10 فنجان قهوه کامل را به شما تحویل دهد و برای یک خانواده پر جمعیت یا دفاتر و محل کار بسیار مناسب است.

کار با این مدل قهوه ساز نیز بسیار ساده است، کافیست آب را در مخزن بریزید و مقداری از پودر قهوه مورد نظرتان را در جایگاه قرار دهید و سپس دکمه استارت را بزنید، بعد از چند دقیقه قهوه شما آماده درون قوری قرار می گیرد و می توانید از آن استفاده کنید، معمولا حدود 10 دقیقه زمان می برد تا قهوه آماده شود، برای این مدل قهوه ساز بهتر است از قهوه فرانسه استفاده کنید.

قهوه ساز فیلیپس

[button color=”red” size=”big” link=” https://affstat.adro.co/click/0896fe62-9eef-4e30-8c63-0f2e2fe49026″ icon=”” target=”false” nofollow=”false”]مشاهده این قهوه ساز فیلیپس در دیجی کالا[/button]

 

5- قهوه ساز گوسونیک مدل GCM 861

این مدل دستگاه قهوه ساز برای استفاده روزمره یک یا دو نفر مناسب است و در حد چند لیوان به شما قهوه تحویل می دهد، دقت داشته باشید که طبق گفته برخی از خریداران بهتر است از قهوه فرانسه استفاده شود و همچنین پودر قهوه ای که استفاده می کنید بهتر است به صورت کامل آسیاب شده نباشد، به قول برخی فروشندگان آسیاب سماقی باشد، اگر خیلی پودر باشد قهوه جالب نخواهد شد.

همچنین قهوه ای که به شما تحویل می دهد خیلی داغ نیست یعنی آماده خوردن است، پس اگر قهوه داغ دوست دارید یا مایلید که شیر به قهوه اضافه کنید، این مدل برای شما مناسب نیست، چرا که بعد از افزودن شیر قهوه کمی سرد می شود.

این قهوه با توجه به قیمت بسیار پایین و مناسب آن انتخاب خیلی از افراد بوده و هست و همچنین 90 نفر از خریداران این محصول را توصیه کرده اند و به عقیده بیشتر کاربران،در این رنج قیمتی که در حال حاضر زیر 500 هزار تومان می باشد، بسیار مناسب است.

قهوه ساز گوسونیک

[button color=”red” size=”big” link=” https://affstat.adro.co/click/e9add1d3-26c0-4eb8-8e87-f9de12cebbae” icon=”” target=”false” nofollow=”false”]مشاهده قهوه سازهای گوسونیک[/button]

 

6- قهوه ساز فلر مدل CMT90W

محصولات فلر از نظر کفیتی حرف ندارند، در واقع در مورد اینکه جنس بدنه و اجزای این قهوه ساز چقدر خوب است اصلا صحبتی نمی کنیم چرا که نام فلر به اندازه کافی خیالمان را از کیفیت راحت کرد هاست.

اما در مورد قهوه ای که این قهوه ساز فلر به ما تحویل می دهد باید کمی صحبت کنیم، اولا بهتر است بدانید که این قهوه ساز برای قهوه فرانسه مناسب است و برای استفاده از آن باید از پودر قهوه آماده استفاده کنید.

همچنین بهتر است بدانید که قهوه ای که به شما تحویل می دهد یک قهوه رقیق مانند استارباکس است، پس اگر سلیقه شما این مدل قهوه نمی باشد، بهتر است محصول دیگری را انتخاب کنید.

بهترین اسپرسو ساز

مشخصات و  قابلیت های این دستگاه قهوه ساز:

– گنجایش قوری 1.25لیتر

– دارای مخزن آب نشان‌دهنده‌ی سطح آب

– دارای کنترل مکانیکی پنل

– گنجایش مخزن آب ده لیوان

– سیستم قطع خودکار

– صفحه گرم نگه دارنده قهوه

– فیلتر از نوع دائمی

[button color=”red” size=”big” link=” https://affstat.adro.co/click/0a182659-f345-40eb-930c-1536dbfc4977″ icon=”” target=”false” nofollow=”false”]مشاهده قهوه سازهای فلر[/button]

 

7- قهوه ساز بوش مدل TKA8633

این بوش با کیفیت در همه زمینه ها فعالیت دارد و حالا شاهد یک قهوه ساز درجه یک از برند درجه یک بوش هستیم، بوش هم مانند فلر، مباشی و… به قدری در کیفیت شهرت دارد که نیاز نیست در مورد کیفیت قهوه ساز صحبتی کنیم، می رویم به سراغ قابلیت های دستگاه و قهوه خروجی.

این مدل دستگاه قهوه ساز بوش یک قهوه ساز تمام اتوماتیک است که برای استفاده از آن کافیست آب را در مخزن بریزید و پودر قهوه دلخواهتان را در جایگاه بریزید و دکه استارت را بزنید تا بعد از چند دقیقه قهوه را به شما تحویل دهد.

این قهوه ساز 1160 توان دارد و گنجایش مخزن آن 1.3 لیتر است که چیزی حدود 15 فنجان قهوه را به شما تحویل می دهد و برای یک خانواده پر جمعیت و یا دفاتر اداری بسیار مناسب است، همچنین این دستگاه سیستم ضد چکه دارد.

بهترین برند اسپرسوساز

مشخصات و قابلیت ها:

– دارای سیستم گرمایش دوگانه بهترین طعم قهوه به دلیل تنظیم مطلوب دما برای دم و گرم نگه داشتن آن

– سیستم رسوب زدایی

– سیستم قطع خودکار

– صفحه گرم نگه دارنده قهوه

– فیلتر با قابلیت تعویض

[button color=”red” size=”big” link=” https://affstat.adro.co/click/b8e67645-1b7e-4573-8501-709452402c1d” icon=”” target=”false” nofollow=”false”]مشاهده قهوه سازهای بوش[/button]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *