تفریحات شبانه باتومی، این تفریحات را از دست ندهید

گرجستان از کشورهای قدیمی دنیا است که روزگاری در قلمرو پادشاهی هخامنشیان قرار داشت. در گذر قرن ها و اتفاقات گوناگون، این کشور به دست حکومت های مختلفی از جمله روسیه، عثمانی، یونان، اروپا و….. افتاد و همین عامل باعث ایجاد بناها و مکان های تاریخی بسیاری در گرجستان شد. ترکیب تاریخ و تکنولوژی روز دنیا، باعث محبوبیت گرجستان در بین توریست ها شده است.

باتومی نیز از قدیمی ترین شهرهای گرجستان محسوب می‌ شود، که قدمت آن به چهار قرن قبل از میلاد مسیح می ‌رسد. در ادامه با شهر باتومی و همچنین تفریحات شبانه باتومی آشنا شوید.

تفریحات شبانه باتومی

گشت و گذار در خیابان های باتومی

هر قدمی که در شهر باتومی برمی‌دارید، تفریح و بازدید از جاذبه‌ های گردشگری محسوب می‌ شود. چرا که شهر باتومی از قدیمی ترین مناطق گرجستان است و طی سال ها، فرمانروایان مختلفی مانند هخامنشی، عثمانی، روس، یونان و…… بر آن حکومت کرده اند. از این رو بناهای تاریخی و مکان‌ های دیدنی زیادی دارد، که هر کدام مربوط به یک گوشه از کره زمین هستند. حین گشت و گذار قدم زدن در خیابان ها متوجه درآمیختگی بخش های مدرن، تجهیزات پیشرفته، بنا و خانه های قدیمی خواهید شد که نمایانگر توجه گرجستان به حفاظت از تاریخ است.

گشت و گذار در خیابان های باتومی از لذت بخش ترین تفریحات شبانه باتومی به شمار می‌ رود. چرا که معماری شهر در نورپردازی رنگارنگ جذابیت بسیاری دارد. از جاذبه‌ های گردشگری باتومی به موارد زیر می ‌توان اشاره کرد.

علی و نینو
چرخ و فلک باتومی
خیابان های ترک
خیایان های روسی
میدان اروپا
خیابان کوتایسی
برج الفبا
برج پیازا
خط ساحلی، رستوران، کافه، مجتمع تجاری و تفریحی بسیاری در شهر باتومی بنا شده است که شما را سرگرم می‌ کنند. ترکیب حالت شهرهای بندری، شهرهای مدرن و خیابان‌ های قدیمی، همگی شما را به وجد خواهند آورد.

فضای کلی و حاکم بر باتومی سر سبز و جنلگی است. آب و هوای شهر باتومی خنک و شرجی است و گرما مانع گردش شما نخواهد شد. بناهای تاریخی و یادبود های زیادی در باتومی هستند که حسابی شما را سرگرم خواهند کرد.

گرجستان تور

 

بازدید از دلفیناریوم باتومی

پارک دلفین ‌های باتومی از دیگر جاذبه‌ های گردشگری گرجستان و تفریحات شبانه باتومی به‌شمار می‌ رود، که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می ‌کند. در دلفیناریوم می ‌توانید اجرای بی نقص و زیبای دلفین ‌ها را در سه زبان انگلیسی، گرجی و روسی تماشا کنید و لذت ببرید.

حرکات هوشمندانه و بامزه دلفین‌ ها شما را متعجب خواهد کرد، چرا که شاهد هوش بسیار این پستاندار آب زی خواهید بود. در این اجرا سی حرکت و بازی از جمله پرش از حلقه، هنرنمایی‌ و رقص، بازی با توپ، حرکات موزون روی دم و…. خواهید دید که خاطره به ‌یاد ماندنی برای شما می ‌شود.

هنگام اجرای نمایش، طی بازی و پرش دلفین ها آب زیادی از استخر بیرون می‌ پاشد، اگر نمی ‌خواهید خیس شوید، در سه ردیف اول جای نگیرید. اگر تنها تماشای نمایش دلفین‌ ها شما را راضی نمی‌ کند، جالب است بدانید که می‌ توانید در استخر با دلفین ‌ها شنا کنید.

 

تفریحات شبانه باتومی

 

حین شنا و بازی با این موجودات دوست ‌داشتنی به چشم و مجرای تنفسی آن ‌ها دست نزنید. همچنین افراد زیر 14 سال باید همراه دو بزرگسال، و افراد بالای 14 سال با یک بزرگسال وارد استخر شوند‌. از نکات حائز اهمیت درباره دلفیناریوم، به امکانات رفاهی مانند آسانسور و صندلی چرخد‌ار برای معلولین می ‌توان اشاره کرد.

 

 

بازدید از آکواریوم باتومی

آکواریوم باتومی یکی از هزاران جاذبه های گردشگری گرجستان به شمار می رود، که به دلیل طراحی و معماری خاصی که دارد، گردشگران را به خود جذب می‌ کند. از این رو، جایگاه خود را در صدر جدول تفریحات شبانه باتومی حفظ کرده است.

طراحی این آکواریوم به شکل چند قلوه سنگ است و نمای آن فلزی می‌ باشد. در این آکواریوم حدود 100 گونه موجود آب زی خواهید دید که زیستگاه اصلی آن ها مربوط به دریای اژه، دریای سیاه، دریای سرخ، مدیترانه و اقیانوس هند است.

آکواریوم باتومی از چهار بخش اصلی و مجزا تشکیل شده است، که مساحت آن به 2000 متر می‌ رسد. قبل از آغاز بازدید دریایی خود، می‌ توانید به بخش مرکزی بروید و در کافه ها میهمان یک نوشیدنی خنک شوید یا از فروشگاه‌ های مجهز خرید کنید.

برای گردش و بازدید از آکواریوم حدوداً 1 ساعت زمان نیاز دارید، تا گونه های مختلف دریایی از جمله ماهی های آسیایی، اسب دریایی و ماهی قرمز را ببینید یا به آن ها غذا بدهید. چشم انداز مجمع الجزایر و دریای سیاه نیز شما را خیره خواهند کرد.

مجموعه گردشگری و تفریحی آکواریوم هر روز از ساعت 10 صبح الی 7 عصر پذیرای میهمانان و گردشگران است. علاوه بر برنامه های تفریحی و تجاری، کارگاه های آموزشی و کلاس های آموزشی مختلفی در آکواریوم برگزار می‌ شود.

 

دوچرخه سواری در بلوار باتومی

 

دوچرخه سواری در بلوار باتومی

دوچرخه سواری در بلوار یکی از تفریحات شبانه باتومی است، که گردشگران زیادی علاقه خاصی به آن دارند. چرا که بلوار باتومی دارای خیابان و پیاده‌ رو های پیشرفته و مناسب دوچرخه سواری است.

علاوه بر فضای فوق العاده سر سبز، امکانات رفاهی از قبیل حمل و نقل عمومی، رستوران و کافه، فروشگاه ها، خط ساحلی و…. در بلوار باتومی هستند، که دوچرخه سواری را برای شما نشاط انگیز می‌ کنند. همچنین بناهای مختلفی از جمله موارد زیر در بلوار باتومی قرار دارند.

علی و نینو
برج پیازا
خیابان کوتایسی
برج الفبا
میدان اروپا
آکواریوم
خیایان و پیاده رو های خلوت و سنگ فرش، قوانین رانندگی شهری، گذرگاه های فراخ و….. همگی دست به دست هم داده اند تا بلوار تبدیل به محلی امن و زیبا برای پیاده روی و دوچرخه سواری بشود. قدمت بلوار به سال 1881 برمیگردد، که حکومت گرجستان قراردادی با یک باغدار آلمانی تنظیم می کند.

مفاد قرارداد اینگونه بود که باغدار وظیفه داشت یک پارک در قسمت بلوار بسازد. طی گذشت سال ها و قرن ها بلوار گسترده تر شد و اکنون مساحتی به طول 7 کیلومتر دارد. در فصل تابستان بلوار آب و هوای معتدل و فضای سبزی دارد، که دوچرخه سواری را برای شما جذاب تر می‌ کند.

 

قایق سواری در دریاچه نوریگلی

هنگام سفر به گرجستان، حتما بازدید از دریاچه نوریگلی را برنامه خود قرار دهید. نوریگلی، نام دریاچه ای قدیمی و احاطه شده در فضای سرسبز و جنگلی، واقع در بندر باتومی است که حدودا 130 متر با دریای سیاه فاصله دارد.

علاوه بر طبیعت بکری که این دریاچه دارد امکاناتی مانند رستوران و کافه، پارک کودک، باغ وحش، پیست دوچرخه سواری در این دریاچه قرار دارند. قایق رانی نیز بخش جداناشدنی دریاچه نوریگلی است.

هنگام قایق سواری در دریاچه نوریگلی متوجه آب شفاف و ماهی های گوناگونی خواهید شد، که طعمه ماهیگیران هستند. عمق دریاچه نوریگلی به 8 متر می‌ رسد، که به وسیله کانالی به دریای سیاه متصل است. جالب است بدانید که دریاچه نوریگلی توسط آب های زیرزمینی بوجود آمده است.

کلام آخر

در دو دهه اخیر، گرجستان تبدیل به یکی از قطب های گردشگری مهم دنیا شده است. شهر های پیشرفته، امکانات رفاهی، هزینه پایین زندگی و گردشگری و…. هزاران عامل دیگر، باعث شده اند که سالانه مسافران زیادی از گرجستان و به خصوص شهر باتومی دیدن کنند. امیدواریم مقاله فوق درباب معرفی تفریحات شبانه باتومی برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *