نحوه دیلیت اکانت کردن اینستاگرام، بدون دردسر

راه های مختلفی برای حذف اکانت اینستاگرام وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از گوشی و اپلیکیشن اینستاگرام است. البته این قابلیت به تازگی به این اپلیکیشن اضافه شده است زیرا در گذشته امکان حذف اکانت کاربران در این شبکه مجازی وجود نداشت.

با این حال، اگر از رایانه استفاده می کنید، همچنان می توانید حساب خود را حذف کنید. حتی می توانید با وارد شدن به نسخه سایت این برنامه به راحتی اکانت را حذف کنید. در زیر هر دو روش را بررسی خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که هیچ افزونه تایید شده ای برای حذف اکانت اینستاگرام شما وجود ندارد و می توانید هم با استفاده از تلفن همراه و هم از سایت رسمی اینستاگرام اکانت خود را حذف کنید.

 

حذف اکانت اینستاگرام از طریق گوشی

 

برای حذف اکانت اینستاگرام از طریق گوشی ، بهتر است از اپلیکیشن اینستاگرام اقدام کنید. به این ترتیب با ورود به برنامه‌ به بخش تنظیمات بروید.

در ادامه باید روی گزینه‌ی help کلیک کنید تا به صفحه‌ی بعدی منتقل شوید.

با ورود به صفحه‌ی help شما با سه گزینه مواجه خواهید شد. در بین این گزینه‌ها روی عبارت help center کلیک کنید.

اگر مراحل حذف اکانت اینستاگرام را به درستی پیش رفته باشید، باید با صفحه‌ی زیر مواجه شوید. در این صفحه برای ادامه‌ی کار روی عبارت managing your account کلیک کنید تا به مرحله‌ی بعدی منتقل شوید.

حذف اینستاگرام

حال باید در این صفحه برای حذف اکانت اینستاگرامخود عبارت delete your account را یافته و با انتخاب آن به صفحه‌ی حذف اکانت خود منتقل شوید.

پاک کردن اینستاگرام

با انتخاب عبارت ?how do I delete my Instagram account دیگر زمان زیادی تا پاک شدن اکانت خود فاصله ندارید.

 

حال باید delete your account pageرا که با رنگ آبی مشخص است، پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.

 

در این مرحله باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر قبلا در در سایت وارد حساب خود شده‌اید، نیازی به این فرآیند ندارید، اما در غیر اینصورت حتما باید اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کنید.

 

در گام بعدی در صورت ورود به حساب خود باید دلیل حذف اکانت خود را بیان کنید. با انتخاب یکی از دلایل موجود در قسمت نشان داده شده، می‌توانید تا حساب خود را حذف کنید. یادآوری می‌کنیم که در ابتدای مقاله به شرح این دلایل پرداخته‌ایم.

در این مرحله می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی something else کار خود را راحت تر کنید و سریعتر حساب خود را حذف نمایید.

 

اگر دلیل خود را وارد کرده‌اید، فقط کافی است تا در انتها روی دکمه‌ی نشان داده شده کلیک کنید، تا فرآیند حذف اکانت شما به طور کامل انجام شود. فراموش نکنید که در این مرحله پیش از حذف باید حتما رمز عبور خود را وارد کنید. بنابراین در صفحه‌ی آخر شما باید سه کار انجام دهید:

۱. اعلام دلیل دیلیت اکانت اینستاگرام

۲. وارد نمودن رمز

۳. کلیک بر روی دکمه‌ی delete

 

دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق سایت

همانطور که گفته شد، روش بالا برای نسخه‌های جدید اینستاگرام کاربرد دارد. به همین دلیل اگر شما از نسخه‌های قدیمی استفاده می‌کنید، شرایط حذف مستقیم از برنامه برای شما فراهم نخواهد بود. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که از سایت این برنامه استفاده کنید. همچنین اگر می‌خواهید از طریق رایانه اقدام به حذف اکانت اینستاگرام خود کنید، بدون شک روشی که در ادامه بیان می‌شود، بهترین گزینه خواهد بود:

  1. ابتدا به روی لینک زیر کلیک کرده و به صفحه‌ای از سایت istagram وارد شوید. در این صورت با صفحه‌ی حذف اکانت اینستاگرام مواجه خواهید شد.
  2. پس از ورود به لینک، اگر قبلا به اکانت خود وارد شده باشید، به صفحه‌ی نشان داده شده در شکل منتقل خواهید شد. در غیر اینصورت باید آی‌دی و پسورد خود را وارد کنید تا به ادامه‌ی فرآیند حذف حساب کاربری خود فرستاده شوید.
  3. در این صفحه همان طور که در شکل مشخص شده است، شما باید با انتخاب دلیلدیلیت اکانت اینستاگرام ، وارد کردن رمز عبور و در انتها کلیک روی گزینه‌ی delete ، به طور کامل حساب خود را از این برنامه پاک کنید. بادآوری می‌کنیم که در ابتدای مقاله به بررسی گزینه‌های why do you want to delete پرداخته‌ایم.

 

هشدار : استفاده از برنامه های دیلیت اکانت اینستاگرام ممکن است موجود هک اینستاگرام شما شود پس حتما در انتخاب و نصب برنامه دقت فرمایید.

آیا حذف اکانت اینستاگرام بدون پسورد امکان پذیر است؟

اکنون که می دانید چگونه حساب خود را در این شبکه اجتماعی حذف کنید، ممکن است رمز عبور خود را برای حذف حساب خود فراموش کرده باشید. اگر به دنبال راهی برای حذف اکانت اینستاگرام خود بدون رمز هستید، کافی است در مرحله ورود به صفحه حذف اکانت از عبارت رمز عبور خود را فراموش کرده ام استفاده کنید. در این صورت می توانید ابتدا پسورد اینستاگرام خود را بازیابی کرده و با وارد کردن شماره تلفن یا آدرس ایمیل اکانت اینستاگرام خود را پاک کنید.

در نهایت:

دلایل مختلفی برای حذف اکانت اینستاگرام وجود دارد. هر کاربری به دلایل خاص خود که در این مقاله به طور کامل بررسی شده است، نمی خواهد از حساب خود در این شبکه استفاده کند. از طرف دیگر، قبل از حذف باید از صحت آن اطمینان حاصل کنید. اگر کمی برای استراحت نیاز دارید، به جای حذف موقت آن را پنهان کنید. اما اگر اصرار به حذف این شبکه دارید، در این مقاله به دو روش برای حذف اکانت اینستاگرام در گوشی و دسکتاپ اشاره کرده ایم. با استفاده از رمز عبور می توانید به راحتی حساب خود را حذف کنید. همچنین اگر رمز عبور خود را به خاطر نمی آورید، این مقاله روشی را به شما آموزش داد تا اکانت اینستاگرام خود را بدون رمز حذف کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *