دیگر مطالب

بازاریابی محتوایی و سئو چه ارتباطی باهم دارند و به چه سمتی می روند؟

سلام دوستان، در مطلب گذشته در مورد بازاریابی محتوایی و اهمیت آن صحبت کردم و اشاره کوتاهی به همپوشانی بازاریابی محتوایی و سئو داشتم، توی این مطلب میخوام در مورد بازاریابی محتوایی و سئو و ارتباط این دو،کمی بیشتر صحبت کنم.

همگرایی بازاریابی محتوایی و سئو

تکنیک‌های بازاریابی محتوایی و سئو درحال نزدیک شدن بهم هستند به طوری که دیگر نمی‌توان آنها را از هم جدا دانست. جالب است که در یک بررسی انجام شده، تنها ۳ درصد از متخصصی بازاریابی دیجیتال این دو موضوع را از هم جدا دانسته اند.

بر اساس گفته متخصصین بازاریابی دیجیتال، نرخ تبدیل محتوا، میزان درگیر شدن کاربران با محتوا و میزان ترافیک دریافتی شما از محتوا سه متریکی هستند که می توان موفقیت محتوا را با آنها اندازه‌گیری کرد.

نرخ تبدیل محتوا، یعنی چند درصد از کابران پس از دیدن این محتوا اقدام به خرید یا عملی که شما تعیین کرده اید، کرده اند”

[alert type=”info”]بازاریابی محتوایی دقیقا چیست و چرا به آن نیاز داریم؟[/alert]

 

موفقیت محتوا و درگیر شدن کاربر با محتوا

محتوایی که به میزان کافی کاربران را درگیر نکند نمی تواند محتوای موفقی محسوب شود، زیرا نمی‌تواند ترافیک خوبی بگیرد و برای کسب‌وکار سودآور باشد، زیرا این محتوا خیلی مورد پسند کاربر نبوده و نیازی را از وی برطرف نکرده است.

گوگل به میزان درگیر شدن کاربران با محتوای شما اهمیت می‌دهد، یعنی میزان ماندن کاربران در صفحات شما، میزان کامنت‌های کاربران، میزان به اشتراک گذاشتن محتوای شما همه اینها برای گوگل اهمیت دارد و روی رتبه محتوای شما در گوگل تاثیرگذار است.

این دقیقا یکی همگرایی های محتوا و سئو است، جایی که محتوای درگیر کننده روی سئو نیز تاثیرگذار می شود.

برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق باشید باید در تولید محتوای خود دو نکته را به یاد داشته باشید:

۱- ببینید که مخاطبین شما چه می‌خواهند و محتوای خود را با توجه به نیاز و خواسته مخاطبینتان منتشر کنید، اینطور نباشد که هر موضوعی که برای خودتان جالب است را منتشر کنید.

۲- عنوان‌ مطلب خود را جذاب و درگیر کننده انتخاب کنید، انتخاب عنوان مناسب ترکیبی از هنر و علم است.( در مطالب آینده حتما در مورد چگونگی انتخاب عنوان صحبت خواهم کرد)

۳- به عنوان جذاب خود عمل کنید، وقتی توانستید با یک عنوان جذاب کاربر را به مطلب خود هدایت کنید، باید به وعده خود عمل کنید و آن چیزی را که در عنوان گفته بودید را به خوبی پوشش دهید و با ارایه محتوای مفید و متناسب با عنوان، به وعده خود عمل کنید.

 

خلاصه کلام

بازاریابی محتوایی به سمت ایجاد یک تجربه خوب در حال حرکت است. درواقع در تولید محتوا باید به جدیت به نیاز مخاطبین توجه کنید و کاری کنید که محتوای شما مورد پسند کاربر قرار بگیرد و کاربر را درگیر کند.

همانطور که اشاره کردم این موارد به شدت مورد توجه گوگل است و در واقع نوعی قانون جدید در بهینه بودن محتوای شما از دید سئو.

البته این همگرایی از مدت‌ها پیش نیز قابل پیشبینی بوده، زیرا گوگل همیشه به دنبال این است که بهترین محتوا را به کاربرانش نمایش دهد، در گذشته تنها به کلمات کلیدی توجه داشته اما امروزه در کنار کلمات کلیدی موارد دیگری نیز اضافه شده است که به گوگل کمک می‌کند محتوای برتر را شناسایی کند، محتوایی که کاربران بیشتر با آن درگیر بوده اند و بیشتر به اشتراک گذاشته شده است و بیشتر درباره آن صحبت شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا