آشنایی با روش‌های سرمایه گذاری در ونکوور

اهمیت شهر ونکوور در اقتصاد کانادا، تنوع بخش های اقتصادی موجود در این منطقه و مزایای سرمایه گذاری در ونکوور، موجب شده است تا سرمایه گذاری در ونکوور کانادا به عنوان گزینه ای سود آور برای سرمایه گذاران و کار آفرینان خارجی مطرح باشد.

در حقیقت، برخورداری از فضای مثبت اقتصادی، به عنوان یک مزیت اصلی و تأثیرگذار در راه اندازی کسب و کارها در ونکوور کانادا محسوب می شود. بنابراین، به منظور آشنایی بیشتر با سرمایه گذاری در این منطقه از کانادا، در این مطلب قصد داریم به معرفی روش های مختلف سرمایه گذاری، شرایط سرمایه گذاری در ونکوور و نیز چگونگی اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در منطقه ونکوور بپردازیم.

علل سرمایه گذاری در ونکوور

صحنه هنری و فرهنگی ونکوور  همیشه پر جنب و جوش است و می توانید از آن لذت ببرید و در آن در سطوح مختلف، از آماتور  تا حرفه ای مشارکت کنید. برنامه ها و  اجراهی بین فرهنگی  توسط سازمان های فرهنگی و هنری مانند سینماتک، مرکز رقص، موزه ونکوور، موزه مردم شناسی UBC، مرکز میراث آسیایی ونکوور، ارکستر بین فرهنگی ونکوور، جشنواره بین المللی فیلم ونکوور و بسیاری دیگر ارائه می شود.

همچنین شهر ونکوور میزبان جشن‌های سالانه فرهنگی و رویدادهای یادبود در تالار شهر خود میباشد ، از جمله:سال نو قمری، ماه سیاهان، روز جهانی زن، روز جهانی رفع تبعیض نژادی، روز جهانی پناهندگان، روز ملی بومیان، عید، جشنواره چراغ‌های دیوالی، کریسمس، هفته افتخار، و روز جهانی افراد دارای معلولیت. این رویدادها و بسیاری دیگر از رویدادها و جشنواره های فرهنگی، چند فرهنگی هستند و با مشارکت دیگر فرهنگ‌ها و گروه‌ها همراه هستند.

شرایط تشکیل پرونده برای سرمایه گذاری در ونکوور

 • باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی ابتدایی معادل CLB 4 یا Ielts 4 جنرال برای زبان انگلیسی ارائه دهید.
 • پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از ۶ ماه داشته باشید و در کشور خود به صورت قانونی اقامت داشته باشید.
 • مدارک و مستنداتی دال بر دارایی به ارزش ۶۰۰ هزار دلار کانادا در کشور خود را ارائه دهید.
 • افسر بررسی مدارک باید به وضعیت مالی شما با ارائه ی مدارک مالی کامل اشراف داشته باشد و اطمینان حاصل کند شما بدهی یا وامی که در حال پرداخت باشد، ندارید و از لحاظ مالی کاملاً اماده مهاجرت هستید. در صورت متاهل بودن، همسرتان هم باید کلیه مدارک مالی خود را ارائه دهد.
 • در صورتی که برای شفاف سازی مستندات مالی، به مصاحبه دعوت شدید، باید گزارش حسابرسی مالی که از طرف حسابرس مالی مورد تائید اداره مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا تهیه شده است را به همراه خود در مصاحبه داشته باشید.
 • ارائه مدارکی دال بر داشتن حداقل ۳ سال تجربه سهام داری و مدیریت فعال در حوزه کاری که قصد اشتغال در آن را در کانادا دارید.
 • یا حداقل ۴ سال تجربه مدیریت ارشد شرکت
 • یا به صورت ترکیب یک سال سهام داری و ۲ سال مدیریت ارشد یک شرکت.
 • همه تجربیات باید در ۱۰ سال پیش از ثبت نام بوده باشند.
 • ارائه مدرک دانشگاهی یا داشتن تجربه ۳ سال مالکیت ۱۰۰ درصد یک شرکت در ۵ سال گذشته
 • مشترک بودن این سهم با اعضای خانواده، همسر و فرزند وابسته، مشکلی ندارد. فقط درصورتی‌که به مصاحبه دعوت شوید، باید مدارک تحصیلی یا مالکیت خود را به همراه داشته باشید.
 • ارائه طرح جامع و کامل احداث واحد اقتصادی خود در بریتیش کلمبیا. اگر به مصاحبه دعوت شوید، باید توضیحات کامل در مورد طرح اقتصادی خود بدهید و طرح توجیهی شما باید در راستای منافع اقتصادی و اشتغال زایی استان بریتیش کلمبیا تلقی و سودآور ارزیابی شود.
 • ارائه تعهدنامه مبنی بر سرمایه گذاری به ارزش بیش از ۲۰۰ هزار دلار در طرح اقتصادی خود در مدت ۶۱۰ روز یا ۲۰ ماه از شروع اقامت موقت کاری دو ساله خود.
 • ارائه تعهد اشتغال زایی برای حداقل یک کانادایی یا دارنده اقامت دائم کانادا در مدت ۳۶۵ روز از ورود به بریتیش کلمبیا. این فرصت شغلی نباید به نزدیکان متقاضی اختصاص یابد.

هزینه سرمایه گذاری در ونکوور از طریق کارآفرینی

با توجه به اینکه در روش کارآفرینی نیاز به راه اندازی یک بیزینس یا خرید یک کسب و کار فعال دارید، لازم است دستکم ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه در نظر داشته باشید. مقدار دقیق این مبلغ، چندان قابل پیش بینی نیست، اما تا حد زیادی به نوع بیزینس و موقعیت مکانی آن در ونکوور بستگی دارد. . اگر قصد سرمایه گذاری در ونکوور را دارید، می توانید از وب سایت گنجینه ارز که شامل گزینه هایی مانند نرخ دلار کانادا امروز و حتی قیمت دلار کانادا است، استفاده کنید.

سرمایه گذاری در ونکوور از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در ونکوور از طریق برنامه کار آفرین بریتیش کلمبیا، این اجازه را به صاحبان کسب و کارهای مختلف می دهد تا علاوه بر سرمایه گذاری در ونکوور بتوانند اقامت دائم این منطقه از کانادا را نیز بدست آورند. این برنامه مهاجرتی را می توان سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری کانادا ونکوور و یا برنامه ۲۰۰ هزار دلاری نیز نام برد. چرا که با حداقل مبلغی به اندازه ۲۰۰ هزار دلار کانادا، می توانید علاوه بر سرمایه گذاری در ونکوور کانادا، برای اخذ اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنید.

متقاضیان شرکت در این مسیر سرمایه گذاری، نیاز است تا تجربه مدیریتی و یا مالکیت در کسب و کار خود را به همراه مبلغ مشخصی از سرمایه خالص شخصی را ارائه دهند. بعد از خرید یا اداره موفقیت آمیز کسب و کار در ونکوور کانادا، متقاضیان می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست خود را نیز ارائه دهند.

به شکلی که، عموماَ بعد از گذشت حداقل ۵۵۰ روز از اجرای کسب وکار، کار آفرینان امکان ارائه درخواست برای دریافت اقامت کانادا را خواهند داشت. ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان سرمایه گذاری در ونکوور کانادا، برای سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی در ونکوور، باید به شکل روزانه وظایف مدیریتی در کسب وکار را بر عهده بگیرند. در ادامه درباره مراحل و شرایط سرمایه گذاری در ونکوور از طریق کار آفرینی، توضیحات بیشتری آورده شده است.

مراحل و شرایط سرمایه گذاری در ونکوور

در ادامه مراحل شرکت در برنامه سرمایه گذاری ونکوور از طریق مسیر پروژه های راهبردی آورده شده است:

بازدید از ونکوور جهت بررسی موقعیت کسب وکار. طرح اقتصادی با مقامات استانی بریتیش کلمبیا به مذاکره گذاشته می شود. در گام بعدی، درخواست شرکت، جهت سرمایه گذاری ارائه می شود.

چنانچه درخواست مورد تأیید واقع شود، یک توافق نامه عملکرد با دولت محلی بریتیش کلمبیا امضا خواهد شد. در ادامه، برای هر یک از کارمندان شرکت، یک نامه حمایتی جهت صدور ویزای کار موقت کانادا صادر می شود. در این صورت، هر یک از کارمندان معرفی شده برای راه اندازی کسب وکار در ونکوور، می تواند درخواست خود را برای اخد ویزای کار موقت کانادا به اداره مهاجرت این کشور، ارائه نمایند.

چنانچه شرکت بتواند صلاحیت خود را برای اجرای شرایط ذکر شده در توافق نامه عملکرد به اثبات برساند، هر یک از کارمندان می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. یکی از شرایط سرمایه گذاری در ونکوور از طریق پروژه های راهبردی، سرمایه گذاری حداقل به اندازه ۵۰۰ هزار دلار است. همچنین، به ازای هر کارمند خارجی که برای ایجاد کسب وکار در ونکوور بریتیش کلمبیا، به این منطقه منتقل می شود، ایجاد حداقل ۳ فرصت شغلی برای شهروندان کانادایی و یا افراد دارای اقامت دائم کانادا، در نظر گرفته شده است. یادآوری این نکته ضروری است که، حداکثر تعداد کارکنان اصلی دعوت شده به کسب وکار در ونکوور، به تعداد ۵ نفر می باشد. در نهایت، شرکت خارجی موظف است تا اقدام به راه اندازی، خرید و یا توسعه یک کسب وکار در ونکوور بریتیش کلمبیا نماید.

بهترین روش سرمایه گذاری در ونکوور

تا اینجا، روش های متعددی برای سرمایه گذاری در ونکوور معرفی کردیم که اگرچه در برخی از آن ها به صورت موقت و با مجوز کار کانادا وارد این کشور می شوید، اما با فراهم کردن یک سری شرایط خاص، در نهایت به اقامت دائم دست پیدا خواهید کرد. اما درمورد اینکه کدام روش برای شخص شما بهتر است، لازم است به چند سوال پاسخ دهید:

آیا تا به حال یک بیزینس پردرآمد را مدیریت کرده اید؟ آیا سوابق شما در انجام بیزینس، می توانند جزو سوابق مدیریتی در نظر گرفته شوند؟ آیا واقعا یک ایده تجاری در ذهن خود دارید و می خواهید آن را توسعه دهید یا اینکه هدفتان از سرمایه گذاری در ونکوور فقط مهاجرت به این شهر است تا بتوانید در آن به طور دائم اقامت داشته باشید؟

در صورت مهاجرت به کانادا، آیا کسب و کار خود را در ایران تعطیل می کنید، یا یک شعبه جدید از آن در کانادا تاسیس خواهید کرد؟

آیا فرزند هم دارید تا بتواند از طریق شما به صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل کند؟ آیا روش سرمایه گذاری، اصلا برای شما گزینه خوبی هست یا شاید برای روش های دیگر شرایط بهتری دارید؟ ممکن است وقت و هزینه خود را صرف سرمایه گذاری کنید، اما نیاز به این همه هزینه و صرف زمان برای این روش نداشته باشید. در صورتی که بتوانید سوالات فوق را پاسخ دهید، می توانید بر اساس شرایط منحصر به فرد خود، روش مناسبی برای سرمایه گذاری در ونکوور هم پیدا کنید.

آیا ایده استارتاپ می تواند در زمینه ارزهای دیجیتال باشد؟

بله چرا که نه. هر ایده ای در هر زمینه ای که داشته باشید، می تواند در استارتاپ و ویزای آن مورد استفاده قرار بگیرد. اما درمورد ارزهای دیجیتال تنها بحثی که ممکن است وجود داشته باشد، بیزینس پلن و تحقق اهداف آن در بازه های زمانی تعیین شده است که شاید به خاطر نوسانات آن ها، محقق نشوند. از دیگر جنبه ها، با ایده ها و بیزینس های دیگر تفاوتی ندارد.

پیش نیازهای سرمایه گذاری در ونکوور از طریق کارآفرینی

در مرحله تکمیل پرونده، متقاضی باید ثابت کند که توانایی سرمایه گذاری به مبلغ حداقل ۲۰۰ هزار دلار کانادا در طرح اقتصادی خود را دارد و تعهد بدهد که طی ۶۱۰ روز یا کمتر از ۲۰ ماه این کار را انجام خواهد داد. تمام این سرمایه گذاری باید از محل سرمایه های شخصی متقاضی و یا همسر وی به مبلغ مجموعا ۶۰۰ هزار دلار تأمین شود و تنها در این صورت سرمایه گذاری قابل قبول است. منابع مالی زیر به عنوان سرمایه گذاری قابل قبول نیستند:

پول نقد و دارایی هایی که کسورات و مالیات آن ها پرداخت ‌نشده است ازجمله سود ناخالص شرکت، حقوقی که به نیروهای کار پرداخت‌ شده است. املاک خریداری ‌شده (فقط در صورتی قصدتان خرید کسب و کار فعال در ونکوور باشد، میزان سهم شما به عنوان سرمایه گذار محاسبه می شود)

وش‌های سرمایه گذاری در ونکوور

 

بنابر شرایطی که در بخش فوق اشاره شد، توصیه می کنیم که پیش از موافقت با پرونده مهاجرتی، خرید و سرمایه گذاری در ونکوور را شروع نکنید. البته، می توانید قراردادهای مشروط بر دریافت پذیرش مهاجرت عقد کنید که خود، سندی بر مطالعه ی کامل شما و تصمیم بر سرمایه گذاری است.

به علاوه، کارآفرین می تواند سرمایه هایی از منابع دیگر برای توسعه و بسط کار خود تأمین کند که باید به صورت قانونی باشد و منبع آن به اداره مهاجرت اعلام شود. هر چه کسب و کار متقاضی بزرگ تر شود، امکان موافقت با اقامت دائم وی نیز بیشتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *