ریپورتاژ

مزایای تبلیغات اینترنتی چیست؟

ارزش بازار جهانی تبلیغات دیجیتال در سال ۲۰۲۲ معادل ۶۰۲٫۲۵ میلیارد دلار است که ۶۶٫۴ درصد از کل هزینه تبلیغات رسانه‌ای است.

بازاریابی به معنای برقراری ارتباط با مخاطبان در مکان و زمان مناسب است. با ظهور اینترنت، این بدان معنی است که می‌توانید به‌راحتی از طریق تبلیغات اینترنتی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. اما دقیقاً مزایای بازاریابی اینترنتی چیست؟  می‌خواهیم در این مقاله، مزایای تبلیغات اینترنتی را مورد بحث قرار دهیم.

تبلیغات اینترنتی چیست؟

تبلیغات اینترنتی مجموعه‌ای از ابزارها برای ارسال پیام‌های تبلیغاتی به مردم در سراسر جهان با استفاده از اینترنت بر روی یک بستر بازاریابی جهانی است.

برخلاف تبلیغات آنالوگ، تبلیغات آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که یک جمعیت شناسی خاص مانند یک نسل خاص، جنسیت، منطقه جغرافیایی یا هدف‌گذاری پایه براساس داده‌های تاریخی مانند فعالیت‌های گذشته را هدف قرار دهید. تبلیغات آنلاین نیز تعاملی هستند، به این معنی که کاربر می‌تواند از طریق اقداماتی مانند کلیک کردن و بازدید از سایت شما  و تبلیغات اینفلوئنسر اینستاگرام پاسخ دهد.

 

انواع تبلیغات اینترنتی

 

بنر مارکتینگ آنلاین

به زبان ساده، تبلیغات بنری نوعی تبلیغات دیجیتال از طریق تبلیغات خلاقانه است که به‌عنوان بنر شناخته می شود. بنرها تبلیغات مستطیلی خلاقانه‌ای هستند که در امتداد بالا، کنار یا پایین یک وب‌سایت نشان داده می‌شوند، به این امید که ترافیک را به سایت اختصاصی تبلیغ‌کننده هدایت کند، آگاهی ایجاد کند و توجه کلی به برند را ایجاد کند. این نوع از تبلیغات آنلاین به سبک بنرهای تصویری نوعی تبلیغات نمایشی است.

ویدئو مارکتینگ

بازاریابی ویدیویی استفاده از ویدیوها برای تبلیغ و بازاریابی محصول یا خدمات ، افزایش تعامل در کانال‌های دیجیتال و اجتماعی، آموزش مشتریان و دستیابی به مخاطبان خود با یک رسانه جدید تعریف می‌شود.

ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی عمل ارسال یک پیام تجاری، معمولاً برای گروهی از افراد، با استفاده از ایمیل است. در مفهوم گسترده آن، هر ایمیلی که به مشتری بالقوه یا فعلی ارسال می شود، می تواند بازاریابی ایمیلی در نظر گرفته شود. این شامل استفاده از ایمیل برای ارسال تبلیغات، درخواست کسب و کار، یا درخواست فروش یا کمک مالی است. می‌توانید کمپین‌های ایمیل خود را شخصی‌سازی، بخش‌بندی و A/B تست کنید تا مخاطبان خود را بهتر هدف قرار دهید.

تبلیغات متنی

بازاریابی پیامکی یا «بازاریابی متنی» شکلی از بازاریابی تلفن همراه است که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد پیام‌های متنی را برای مشتریان بالفعل و مشتریان احتمالی ارسال کنند. این پیام‌ها می‌توانند هر چیزی باشند، از پیشنهادات و تخفیف‌های تبلیغاتی گرفته تا یادآوری‌های قرار و اعلان‌های ارسال.

شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (SMM) نوعی بازاریابی اینترنتی است که از برنامه های اجتماعی به‌عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده می‌کند. این پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، برندها را قادر می‌سازد تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند تا یک برند بسازند و در جهت افزایش فروش؛ هدایت ترافیک وبسایت موردنظر سود ببرند. از مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اینستاگرام
  • یوتیوب
  • لینکدین

تلویزیون‌های آنلاین

تبلیغات تلویزیونی به فرآیند ایجاد و پخش آگهی‌های تبلیغاتی در تلویزیون با هدف تبلیغ یک محصول یا خدمات اشاره دارد. تبلیغات تلویزیونی یکی از رایج‌ترین و موثرترین راه ها برای دستیابی به مشتریان است.

ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی، صرفاً به معنای نوشتن و انتشار مقاله در وب سایت شخص دیگری در حالت ایده‌آل در جایگاه شما است با هدف دستیابی به مخاطبان گستردهتر، بهبود رتبه‌بندی در موتورهای جستجو و آگاهی برند و کسب اعتبار شما است.

بازاریابی محتوایی

مثال‌های بازاریابی محتوایی شامل رسانه‌هایی مانند خبرنامه، پادکست، شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی اینستاگرام می‌شود. تمام این اشکال محتوا برای ارائه اطلاعات مفید و مرتبط است که کاربران را خوشحال می‌کند و آ‌ن‌ها را به سمت برند شما جذب می‌کند.

سئو و بهینه‌سازی

بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) تمرینی برای بهبود وب‌سایت شما برای دستیابی به رتبه بالاتر در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) است تا ترافیک بیشتری دریافت کنید. هدف مهم، معمولاً رتبه‌بندی در صفحه اول نتایج گوگل برای عبارات جستجویی است که بیشترین دغدقه را برای مخاطبان هدف شما دارند.

تبلیغ در فضای مجازی

تبلیغات کلیکی یا تبلیغات گوگل

PPC یا پرداخت به ازای کلیک نوعی بازاریابی اینترنتی است که شامل هر بار کلیک بر روی یکی از تبلیغات توسط تبلیغ‌کنندگان می‌شود. شما فقط زمانی برای تبلیغات پرداخت می‌کنید که واقعاً روی تبلیغ شما کلیک شود. این اساساً روشی برای خرید بازدید از سایت شما است، علاوه بر این که بازدیدهای وب‌سایت را به صورت ارگانیک هدایت می‌کند.

هدف از انجام تبلیغات اینترنتی چیست؟

هدف از تبلیغات اینترنتی افزایش فروش و بهبود آگاهی از برند است. همچنین به بالا بردن یا به اشتراک‌گذاری نوای برند شما در بازار کمک می‌کند. بر اساس تئوری تقاضا و عرضه، تبلیغات آنلاین به عنوان هدف تحریک نیاز یا تقاضای مصرف کننده و ارضای آن نیاز با عرضه است.

مزایا تبلیغات اینترنتی

حضور در بازار جهانی

بازاریابی سنتی توسط جغرافیا محدود شده است و ایجاد یک کمپین بازاریابی بین‌المللی می‌تواند سخت، پرهزینه و همچنین کار فشرده باشد. با این حال، بازاریابی دیجیتال در اینترنت اتفاق می‌افتد، حتی یک صاحب کسب‌وکار محلی بسیار کوچک نیز این توانایی را دارد که با یک فروشگاه آنلاین به مخاطبان بین المللی دست یابد. این هرگز با بازاریابی سنتی امکان‌پذیر نخواهد بود یا هزینه زیادی برای انجام آن هزینه خواهد داشت.

مقرون به صرفه‌تر بودن و امکان مدیریت هزینه‌ها

چه بخواهید کسب‌وکار خود را در سطح محلی یا بین‌المللی تبلیغ کنید، بازاریابی دیجیتال راه‌حل‌های مقرون به صرفه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. حتی به کوچکترین شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا بسیاری از استراتژی‌های رایگان مانند سئو، شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوایی سود جویند.

جذب مخاطب هدفمند

بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد داده‌هایی را استخراج کنید تا ببینید کدام مخاطبان شما تبدیل به مشتری می‌شوند و کمپین خود را با توجه به آن‌ها بهینه کنید. گزینه‌های مختلفی برای هدف‌یابی وجود دارد، مانند کلمات کلیدی برای بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)، پرداخت به ازای کلیک (PPC)، یا از طریق اطلاعات جمعیت‌شناختی در رسانه‌های اجتماعی. همچنین به شما کمک می کند تا رفتارهای در حال تغییر مشتریان را تجزیه و تحلیل کنید و کمپین ها را برای آن تغییرات اصلاح کنید.

امکان تعامل تاثیرگذار با مشتری

مردم به ندرت از ناآگاهی از برند شما به مشتری تبدیل می شوند. معمولاً یک فرآیند خرید وجود دارد که آنها طی می‌کنند و کانال‌های بازاریابی دیجیتال به شما کمک می‌کنند مخاطبان خود را در این فرآیند راهنمایی کنید. برای مثال، می‌توانید محتوای ارزشمندی ایجاد کنید که به سؤالاتی که ممکن است مخاطبان شما در مورد وبلاگ خود داشته باشند پاسخ دهد. همچنین، می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی برای ایجاد مکالمات و تعامل بین مخاطبان خود استفاده کنید.

تاثیرگذاری بلندمدت و دائمی

بازاریابی آنلاین به ایجاد رابطه شما با مشتریان‌تان کمک می‌کند تا برخلاف شبکه‌های تبلیغاتی سنتی‌تر، مانند چاپ، اینترنت مکالمات دو طرفه بین کسب‌وکار و مشتری شما را تشویق می‌کند و در حالت ایده‌آل حفظ مشتری طولانی‌مدت بهتری را ایجاد می‌کند.

قدرت بالای برندسازی

با استفاده از هنر بازاریابی اینترنتی شما می‌توانید با برنامه‌ریزی محتوایی، کار کردن روی سئو سایت خود و شبکه‌های اجتماعی به‌راحتی برند خود را بیافرینید و با گذشت زمان و حداقل هزینه نسبت به بازاریابی سنتی برند قدرتمندی از خود به مخاطبان ارائه دهید.

امکان ویرایش و به روزرسانی محتوای ارائه شده

محتوای دیجیتال امکان برخلاف محتوای آفلاین امکان ویرایش و به روزرسانی دارد. شما با به روزرسانی مقالات سایت می‌توانید تغییرات محتوایی و دست اول‌ترین مطالب را به مخاطبانتان ارائه کنید.

تبلیغ  در فضای مجازی اینستاگرام

بازدهی بالا

کاربران می‌توانند یک پست وبلاگ را به اشتراک بگذارند، مانند یک عکس، یک ویدیو ذخیره کنند، یا از طریق یک کلیک تبلیغات پولی با وب‌سایت شما تعامل کنند. بهترین بخش این است که همه این اقدامات را می توان اندازه‌گیری کرد. این به شما امکان می‌دهد تا پست‌های جذاب‌تری برای افزایش آگاهی از برند یا افزایش فروش ایجاد کنید. هرچه بیشتر به صورت آنلاین تعامل داشته باشید، مشتریان وفادار بیشتری خواهید داشت.

کلام آخر

تبلیغات اینترنتی می‌تواند تاثیر مثبت و بزرگی بر کسب‌وکار شما داشته باشد. توسعه یک استراتژی بازاریابی ممکن است کمی طول بکشد، اما ارزش آن را دارد. هیچ کسب‌وکاری، بزرگ یا کوچک، جدید یا قدیمی، نباید فرصت ایجاد سرنخ و بهبود تبدیل‌هایی را که از طریق تبلیغات و بازاریابی آنلاین ارائه می‌دهد، نادیده بگیرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا