دوره ی آموزشی تونومیک چیست؟

دوره ی آموزشی تونومیک تلفیقی از آموزش حرفه های رباتیک، چرتکه و الکترونیک می باشد. بیشتر متقاضیان این دوره ی آموزشی، کودکان هستند از این روی در تقویت هوش و حافظه و شکوفا کردن استعداد آن ها تاثیر بسیار چشمگیری دارد. با این حال هیچ محدودیت سنی خاصی برای این مهارت تعیین نشده از این روی بزرگسالان نیز می توانند به دنبال آن باشند.

 

دوره ی آموزشی تونومیک چیست؟

این دوره از آموزش سه حرفه ی بسیار پر متقاضی و سودمند تشکیل می شود که در ادامه ی این مقاله قصد داریم تا شما کاربران عزیز را با هر کدام از آن ها آشنا کنیم.

 

دوره رباتیک

در دنیای امروز، استفاده از ربات ها و تجهیزاتی از این دست بسیار مورد توجه قرار گرفته زیرا ربات ها عمر طولانی تری داشته و در بسیاری از فضاهایی که دسترسی انسان به آن غیر ممکن است، حضور پیدا می کند. از این جهت می توان مهارت رباتیک را بسیار درآمد زا و سود مند در نظر داشت.

استفاده از این تجهیزات در کارخانه های بزرگ و دیگر صنایع باعث شده تا نیاز به حرفه ی رباتیک با رشد بسیار چشمگیری رو به رو شود.

ربات ها خود به دسته های گوناگونی تقسیم بندی شده به طوری که برخی از آن ها بسیار پیچیده و برخی بسیار ساده می باشند.

در دوره ی رباتیک، کودکان را در ابتدا با آموزش ساخت ربات های ساده آشنا می کنند تا آن ها بتوانند در آینده به سراغ تجهیزات پیشرفته تری بروند. با این کار بستری برای افراد فراهم می شود تا بتوانند درک خود را بالا ببرند.

در حرفه ی رباتیک برای راه اندازی ربات ها، از برنامه نویسی نیز استفاده می شود از این جهت در پروسه ی یادگیری، کودکان با مهارت برنامه نویسی نیز آشنا خواهند شد.

پک ها و دوره روباتیک گوناگونی وجود دارد که می توانید با توجه به سطح علمی و علاقه ی  فرزند خود به سراغ آن بروید.

کودک در حال کار رباتیک

https://tonomic.ir/course-category/%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9/

دوره چرتکه

انجام محاسبات ریاضی در کمترین زمان ممکن می تواند بسیار لذت بخش باشد. و هم چنین  به پیشرفت افراد در آزمون های بزرگ کمک شایانی کند.

چرتکه وسیله ای با قدمت بسیار طولانی است که در گذشته به منظور انجام عملیات اصلی ریاضی نظیر جمع و یا تفریق از آن استفاده می کردند.

جالب است بدانید که شما عزیزان می توانید فرزند خود را پیش از آغاز دوران مدرسه و از سن چهار سالگی در دوره چرتکه ثبت نام کنید.

بر اساس تحقیقات انجام شده بهترین سن برای یادگیری مهارت های ریاضی و چرتکه بین چهار تا هفت سالگی می باشد. زیرا در این سن کودکان از خلاقیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

یادگیری چرتکه می تواند مزایای گوناگونی داشته باشد که برخی از آن ها به شرح ذیل می باشد.

 • افزایش حافظه
 • تقویت ذهن و قدرت یادگیری
 • انجام سریع محاسبات ریاضی و صرفه جویی در زمان
 • توانایی درک و حل مسئله
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بهبود قدرت تجزیه و تحلیل

دوره چرتکه در سال های اخیر توجه بسیاری از والدین را به سوی خود جلب کرده و بسیاری از افراد به صورت حرفه ای این مهارت را دنبال می کنند.

با گذر زمان و رسیدن به مراحل بالاتر در این مهارت، دانش آموزان می توانند به صورت ذهنی و با تجسم در مدت زمان بسیار کوتاهی، محاسبات سنگین ریاضی را انجام دهند.

برای یادگیری بهتر می توانید برای کودک خود یک چرتکه ی ابتدایی و معمولی نیز تهیه کنید. بر اساس تحقیقات انجام شده، کودکان علاقه ی بسیار زیادی به منظور کار با این وسیله از خود نشان میدهند در نتیجه فرآیند یادگیری با سرعت بیشتری انجام می شود.

تصویر یک چرتکه به رنگ قهوه ای

https://tonomic.ir/course-category/%da%86%d8%b1%d8%aa%da%a9%d9%87/

نکته: آموزش این فرآیند محدودیت سنی ندارد از این روی بزرگسالان نیز می توانند این حرفه را دنبال کنند.

 • دوره الکترونیک

همه ی ما در زندگی روزمره به نوعی با وسایل الکترونیکی سر و کار داریم. از میان این تجهیزات می توان به تلویزیون، تلفن های هوشمند و غیره اشاره کرد.

واژه ی الکترونیک از کلمه ی الکترون گرفته شده. جالب است بدانید الکترون یکی از ذره های ریز اتمی می باشد.

به طبع از کار افتادن این وسایل نیز بسیار رایج بوده  از این روی جامعه به نیرویی نیازمند است که در تعمیر این وسایل حرفه ای باشد.

با گذراندن دوره الکترونیک می توان با ساز و کار این دست از وسایل آشنا شد و در نتیجه در هنگام بروز خرابی، به آسانی آن را رفع کرد.

دوره ی الکترونیک به دسته های گوناگونی تقسیم می شود برای مثال اگر به دنبال تعمیر لوازم منزل هستید لازم است در شاخه ی مربوطه اقدام کنید.

دوره ی الکترونیک بسیار گسترده بوده از این جهت با اندکی جست و جو می توانید به علاقه ی خود پی ببرید و بهترین گزینه ی ممکن را انتخاب کنید.

اگر قصد دارید که به حرفه ی الکترونیک وارد شوید به شما توصیه می کنیم که برای آغاز کار از دوره الکترونیک پایه عبور کنید تا با وسایل ابتدایی این حرفه به طور کامل آشنا شوید.

تصویر دوره تونومیک

https://tonomic.ir/course-category/%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%86%db%8c%da%a9/

فواید دوره ی تونومیک چیست؟

دوره ی تونومیک دارای سه مهارت درآمد زا و البته سودمند می باشد. شما می توانید با گذر از این دوره آینده ی کاری درخشانی برای خود رقم بزنید. از دیگر فواید این حرفه می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

 • تقویت هوش و توانایی ذهنی در کودکان
 • سرگرمی مفید برای اوقات فراغت
 • حرفه ای درآمد زا و آینده ساز
 • مهارتی مفید به منظور مهاجرت

محدودیت سنی دوره ی تونومیک

این دوره محدودیت سنی خاصی ندارد اما بهتر است از سنین پنج سال به بالا آغاز به کار کرد.

همان طور که پیش تر به این نکته اشاره کرده ایم، این دوره متشکل از سه مهارت بوده از این روی بهتر است گام به گام پیش رفت.

آیا دوره ی تونومیک برای کودکان مناسب است؟

پاسخ به این سوال مثبت است. کودکان با گذر از این دوره می توانند تا حد زیادی استعداد های خود را شکوفا کرده و آینده ی مناسبی برای خود رقم بزنند.

دوره ی تونومیک بسیار متنوع بوده از این روی کودکان از آن استقبال خواهند کرد و هیچ گاه از انجام این کار خسته نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *