آذین طرح سازه و همکاری با خودروسازان کشور

همانطور که می‌دانید صنایع مختلف در عصر تکنولوژی امروز به پیشرفت‌های قابل توجهی رسیده‌اند. آنچه در این مورد توجه قرار می‌گیرد، همکاری صنایع مختلف با یک دیگر جهت عرصه تولیدات باکیفیت است. در واقع شرکت‌های تولیدی مختلف با استفاده از تولیدات یک دیگر، پیش نیازهای صنعت خود را تأمین می‌کنند.

حتما می‌دانید که نکهداری اصولی و حمل و نقل بهینه در صنایع تولیدی مختلف از چه اهمیتی برخوردار است. در این راستا شرکت آذین طرح سازه به عنوان یکی از بزرگ‌‌ ترین تولیدکنندگان پالت فلزی خدمات بسیار مفیدی را به صنایع متعدد دیگر از جمله صنعت خودروسازی ارائه می‌دهد. در ادامه ضمن معرفی شرکت آذین طرح سازه راجع به کاربرد و مزایای پالت فلزی در صنعت خودروسازی صحبت خواهیم کرد.

 

پالت فلزی چیست؟

پالت‌های فلزی در واقع سازه‌های مخصوص بارگیری، انبارگردانی و چینش محصولات مختلف هستند که متناسب با نوع محصول، نحوه بارگیری و حمل و نقل آن طراحی و تولید می‌شوند. پالت‌های فلزی با کفی تخت از متریال‌های بسیار باکیفیت و طراحی استاندارد به تولید می‌رسند و از مقاومت بسیار بالایی در برابر بارهای سنگین برخوردارند.

مزایای قابل توجهی که برای انواع پالت فلزی تعریف شده، صنایع مختلف به خصوص تمامی شرکت‌های خودروسازی را به استفاده از این تجهیزات وابسته کرده است. آنچه در بهینه‌سازی طراحی و تولید این تجهیزات فلزی مورد توجه قرار می‌گیرد، استفاده بهینه از آن‌ها در صنایعی است که حمل و نقل فشرده و سیستم انبارداری حساسی دارند‌. به علاوه اینکه این پالت‌ها جهت تحمل فشار زیاد بارهای سنگین بهینه شده و استحکام کافی دارند.

مزایای پالت فلزی

همانطور که گفتیم پالت‌‌های فلزی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که در صنایع مختلف به عنوان یک گزینه محکم و بادوام شناخته می‌شوند. انواع پالت فلزی علاوه بر طراحی استاندارد و مطابق با شکل و نحوه چینش محصولات مختلف، با استفاده از باکیفیت‌ترین پروفیل‌های فولادی ساخته می‌شوند و استحکام و دوام زیاد، معمول‌ترین ویژگی‌هایی است که برای این تجهیزات تعریف شده است.

از دیگر مزایای این محصولات فلزی می‌توان به امکان طراحی در اشکال مختلف، عدم خرابی و پوسیدگی، مقاومت در برابر مواد شیمیایی، عدم اشتعال، عدم سایش، نظافت و تمیزکاری آسان و در نتیجه طول عمر زیاد آن‌ها اشاره کرد و کیفیت اولیه خود را حفظ می‌کنند. هرچند قیمت پالت‌های فلزی نسبت به متریال‌های دیگر گران است؛ اما مزایای آن سبب شده که در درازمدت صرفه اقتصادی داشته باشند.

انواع پالت فلزی

پالت‌ های فلزی عمومی

پالت‌های تولید شده در شرکت آذین طرح سازه در انواع پالت عمونی و پالت مخصوص دسته‌بندی می‌شوند. پالت‌های عمومی بر اساس نوع کاربری‌شان برای ذخیره‌سازی انواع مختلفی از محصولات و کالاها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع کفی این پالت‌ه‌ها به صورت تخت است و امکان ذخیره‌سازی و جابه‌جایی هر نوع بسته‌بندی در این پالت‌ها وجود دارد.

باکس پالت فلزی مخصوص

پالت‌های فلزی مخصوص که با عنوان باکس پالت شناخته می‌شوند از طراحی ویژه‌ای برخوردار‌ند. این نوع پالت‌ها که محصولات مخصوص شرکت آذین طرح سازه هستند، به مقرها یا جایگاه‌هایی مجهز شده‌اند که می‌توانند محصولات با بسته‌بندی خاص را جابه‌جا کنند‌. به این ترتیب نمی‌توان با استفاده از این نوع پالت‌ها هر محصولی را جا‌به‌جا کرد. این نوع پالت نقش بسیار مهمی در مدیریت محصولات تولیدی هنگام بارگیری و انبارگردانی دارد. شرکت اذیت طرح سازه بر اساس نیاز خودروسازان کشور امکان سفارشی‌سازی این نوع باکس پالت فلزی را فراهم ساخته است.

پالت فلزی در صنعت خودروسازی

نکات مهم استفاده از پالت فلزی در صنعت خودروسازی

  • همانطور که گفتیم پالت‌های فلزی با ویژگی‌های خاصی که دارند، برای صنایع خودروسازی بهینه شده‌اند. هر چند این تجهیزات از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار‌ند؛ اما به هر حال نگهداری و استفاده اصولی نقش مهمی در افزایش بازدهی و طول عمر پالت‌ها دارد. به همین خاطر شرکت‌های خودروسازی باید هنگام حمل و نقل تولیدات خود و همچنین مسائل لجستیکی به اصول ایمنی پایبند باشند.
  • عدم چینش صحیح یا برچیدن محصولات قابل حمل در پالت فلزی توسط لیفتراک می‌تواند ضمن کاهش ایمنی بارگیری، طول عمر پالت‌ها را نیز کاهش دهد.
  • علاوه بر آن هر پالت برای بارگیری محصولات مشخص با حجم و وزن خاص طراحی شده است و اگر بارگیری در شرکت‌های خودروسازی، بیش از ظرفیت پالت انجام شود، پالت‌های فلزی مقاومت خود را از دست می‌دهند و آسیب می‌بینند.
  • نظافت پالت‌های فلزی نیز نقش مهمی در حفظ کیفیت آن‌ها دارد.

قیمت پالت فلزی

قیمت پالت‌های فلزی با توجه به متریال ساخت آن‌ها گران‌تر از سایر انواع پالت است؛ اما کیفیت و طول عمر بالای این پالت‌ها سبب شده که در دراز مدت صرفه اقتصادی داشته باشند‌. هر چند قیمت فاکتور مهمی در خرید این محصولات است؛ اما برای شرکت‌های خودروسازی، کیفیت پالت و طراحی استاندارد آن در اولویت قرار دارد. با توجه به اهمیت حفظ کیفیت و ظاهر تجهیزات گران قیمت خودرو می‌توان اهمیت و لزوم خرید باکس پالت‌های مخصوص فلزی را درک کرد.

در کل می‌توان گفت قیمت پالت فلزی بر اساس نوع آن، اندازه و ابعاد پالت، حجم متریال مصرفی و قیمت آن، هزینه‌های جاری تولید، تعداد سفارش تولید و فاکتورهایی از این دست تعیین می‌شود. البته شرکت آذین طرح سازه در راستای خدمات رسانی به خودروسازان تمامی پالت‌های فلزی خود را با قیمت مناسب عرضه می‌کند.

آذین طرح سازه

این شرکت به عنوان برترین تولیدکننده انواع پالت‌های استاندارد و مخصوص، پالت‌های فلزی عمومی و سایر سیستم‌های انبارداری از تجهیزات مدرن دنیا و سیستم مدیریتی نوین استفاده می‌کند. شرکت آذین طرح سازه با گواهینامه مدیریت کیفیت سال‌هاست که با شرکت‌های خودروسازی معروف از جمله: شرکت سایپا، ایران خودرو، زامیاد و … همکاری دارد و انواع پالت‌ ها را به صورت انبوه برای شرکت‌های مختلف به تولید می‌رساند.

تصویر انواع پالت‌های استاندارد

جمع بندی

همانطور که تا اینجا متوجه شدید انبارداری و انبارگردانی مهم‌ترین بخش از فرآیند تولید هر محصولی است. شرکت آذین طرح سازه (https://azintarhsazeh.com) با تولید انواع پالت‌ها و تجهیزات مختلف در سیستم انبارداری و حمل و نقل محصولات مختلف به صنایع مختلف خدمات رسانی می‌کند.

صنعت خودروسازی به عنوان یکی از مهم‌ترین صنایع کشور برای چینش و جابه‌جایی تولیدات خود به نوع خاصی از پالت‌های فلزی تحت عنوان باکس پالت فلزی وابسته است. آذین طرح سازه نیز با امکان سفارشی سازی در حجم انبوه به خوبی توانسته که نیاز شرکت‌های خودروسازی مختلف را مرتفع سازد. پالت‌های فلزی در صنعت خودروسازی و سایر صنایع سنگین کاربری و مزایای ایده‌آلی ارائه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *