ابزار برقی

بررسی ۱۰ موتور برق بی صدا و ارزان خانگی در بازار

همه ما تجربه قطعی برق در روز یا شب را داشته‌ایم، هیچ چیز هیجان انگیز یا جالبی در قطعی برق وجود ندارد جز اینکه باید چند ساعتی را در تاریکی سپری کنیم و نتوانیم از تلویزیون، کامپیوتر و… استفاده کنیم. دقیقا در چین شرایطی یک موتور برق نجات دهنده است، البته یک موتور برق بی صدا مسما گزینه بهتری است.

یک موتور برق یا همان ژنراتور خانگی، چراغ‌ها، لوازم خانگی، سیستم‌های گرمایشی، تهویه مطبوع، پمپ‌های پمپ، وای‌فای و سایر ملزومات را روشن نگه می‌دارد و این عالی تر از عالی است، بخصوص برای افرادی که زمان برای آنها بسیار مهم است.

ما مدتی را صرف تحقیق در مورد انواع موتور برق کردیم و در نهایت چند موتور برق بی صدا را که انتخاب‌های بهتری هستند برای معرفی به شما انتخاب کردیم. البته برخی از این ژنراتورها از نوع قابل حمل هستند و به اندازه کافی بزرگ نیستند که برق کل خانه را تامین کنند، اما با مدیریت هوشمند برق، می توانید از یکی برای حفظ وسایل ضروری در مواقع اضطراری استفاده کنید.

 

ما چطور موتور برق ها را بررسی کردیم؟

معمولا برای تست موتور برق ها، آنها با لوازم مختلفی که نیاز به برق دارند تست می‌کنند، لوازمی مانند یخچال، سیستم تهویه، روشنایی خانه و… که هم مشاهده کنند چقدر در برق رسانی خوب عمل می‌کنند و هم خطرات احتمالی در برق رسانی به تجهیزات بررسی شود.

مواردی که ما در این مطلب به شما معرفی می‌کنیم همگی تست‌های استاندارد و ایمنی را پشت سر گذاشته‌اند و از این نظر مطمئن هستند، اما همواره توصیه ما این است که به شکل ایمن از موتور برق استفاده کنید، در ادامه نحوه استفاده ایمن هم شرح داده خواهد شد.

خرید موتور برق یک خرید نسبتا پیچیده است، زمانی که به سراغ خرید موتور برق می روید قطعا با سوالات بسیاری مواجه خواهید شد. در این مقاله سعی کردیم تا به سوالات متداول در رابطه با خرید موتور برق پاسخ داده باشیم.

 

موتور برق بی صدا چگونه است؟ چطور کار می‌کند؟

پیش از هر چیز باید توجه داشته باشید که یک موتور برق بی صدا، کاملا بی صدا نیست و صرفا صدای کمتری نسبت به مدل‌های دیگر دارد، برای درک بهتر این موضوع باید بدانید که یک موتور برق بی صدا، در حدود ۶۵ دسی بل یا کمتر صدا تولید می کند، که مشابه صدای تولید شده توسط دو نفر در حال مکالمه است.

در مقابل، یک موتور برق عادی و استاندارد می تواند در سطوح نویز ۱۰۰ دسی بل یا بیشتر صدا ایجاد کند – تقریباً به اندازه یک اره برقی. برخی از بی صداترین ژنراتورهای بی صدا در حدود ۵۰ دسی بل کار می کنند که با صدای تولید شده توسط یک یخچال در حال کار قابل مقایسه است.

یک موتور برق بی صدا به طور کلی دارای ویژگی خاصی است که به لرزش کمتر کمک می‌کند و خروجی‌های صدا را تا جای ممکن خفه می‌کند. اما در نظر داشته باشد که هر چه توان خروجی ژنراتور بالاتر باشد، در هنگام کار کردن، صدای بیشتری تولید می کند، در واقع بین دو موتور برق بی صدا، موتوری که توان بیشتری دارد صدای کمی بیشتری تولید می‌کند.

تصویر یک موتور برق قابل حمل و ثابت

انواع موتور برق از نظر اندازه و حجم:

موتور برق خانگی و ثابت:

موتور برق های خانگی و آماده به کار به طور دائم نصب شده و به یک خانه متصل می شوند. این نوع موتور برق‌ها می‌توانند جریان ‌های حیاتی را در هنگام قطع برق تغذیه کنند یا حتی ممکن است برق کل خانه را تامین کنند. این ژنراتورها دارای سیستم هایی هستند که برق تامین شده توسط یک شرکت برق را کنترل می کنند و در صورت قطعی برق به طور خودکار شروع به کار می کنند.

 

موتور برق قابل حمل: 

موتور برق‌های قابل حمل معمولا برای شرایط اضطراری در محل‌هایی که به آنها نیاز است مستقر می‌شوند و این واژه قابل حمل دقیقا به همین دلیل است که البته برخی از آنها قابلیت حمل بیشتری نسبت به سایر دارند.

اکثر موتور برق‌های قابل حمل دارای چرخ و دسته هستند تا حمل و نقل را آسان تر کنند. با این حال، در وزن‌های خیلی بالا، برداشتن آنها برای بارگیری یا حرکت ممکن است کمی سخت باشد. وسایل برقی، ابزار برقی یا سایر دستگاه ها را می توان مستقیماً به پریزهای استاندارد در پنل جلویی آنها وصل کرد.

در حال حاضر موتور برق های قابل حمل به عنوان موتور برق های خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند و موتور برق های غالب بازار از همین نوع قابل حمل هستند.

 

انواع موتور برق از نظر نوع سوخت:

موتور برق های دیزلی:

موتور برق های دیزلی در واقع مدل‌هایی هستند که با گازوئیل کار می‌کنند و در مدل‌های قدیمی معمولا با بوی بد و سر و صدای زیاد همراه بودند که البته در مدل‌های جدید داستان کاملا متفاوت است و این نوع موتور برق‌ها انتخاب خیلی از افراد هستند چرا که همانند گذشته بوی بد ندارند، سر و صدای کمتری دارند و توان خروجی مناسبی دارند.

بد نیست بدانید که معمولا برای پروژه های بزرگ یا به اصطلاح صنعتی و برای تامین برق یک منطقه در یک مقیاس بزرگ از موتور برق های دیزلی استفاده می کنند، چرا که این نوع موتور برق‌ها توان بیشتری دارند.

مزایا و معایب موتور برق دیزلی:

 • مصرف سوخت کمتر
 • طول عمر بیشتر
 • هزینه تعمیر و نگهداری کمتر
 • توان تولید بیشتر
 • وزن نسبتا زیاد
 • صدای بیشتر نسبت به موتورهای بنزینی

 

موتور برق های بنزینی:

موتور برق‌های بنزینی همانطور که مشخص است از بنزین به عنوان سوخت استفاده می‌کنند. این نوع موتور برق به دلیل استفاده از بنزین هزینه سوخت بیشتری دارد اما در عوض صدای کمتری تولید می‌کنند.

مزایا و معایب موتور برق بنزینی:

 • سبک و قابل حمل بوده و برای مصارف خانگی استفاده می‌شود.
 • دسترسی راحت تر به سوخت بنزین
 • قیمت پایین تر نسبت به موتورهای دیزلی
 • سر و صدای کمتر نسبت به موتور دیزلی
 • مصرف سوخت بیشتر و راندمان پایین تر
 • امنیت کمتر به دلیل اشتعال پذیری بالا

اگر برای تامین برق خانه، محل کار یا فضای های اینچنینی نیازمند یک موتور برق هستید، موتور برق های بنزینی به عنوان یک موتور برق بی صدا گزینه مناسب تری هستند. 

 

موتور برق با چه توانی خریداری کنیم؟

برای اینکه بدانید موتور برق با چه توانی نیاز دارید، ابتدا باید مشخص کنید که چه انتظاری از موتور برق دارید، آیا صرفا نیاز دارید که لامپهای خانه روشن شوند یا نیازمند روشن کردن لوازم برقی هم هستید.

در واقع مقدار نیرویی که موتور برق ها ارائه می کنند تعیین می کند که چند وسیله الکترونیکی و لوازم خانگی را می توانید همزمان اجرا کنید. این رقم برای یک خانه معمولی حدود ۵۰۰۰ وات است.

برای اینکار فرمول‌های وجود دارند که با کمک آنها می‌توانید میزان برق مورد نیاز خود را مشخص کنید، اما برای راحت تر کردن کار شما، در ادامه مواردی ذکر شد است که به کمک آن متوجه می‌شوید که به موتور برق با چه توان حدودی نیاز دارد.

 • میزان برق تولیدی موتور برق ۱ کیلوواتی: روشن کردن ۱۰ لامپ ۱۰۰ وات
 • میزان برق تولیدی موتور برق ۲ کیلوواتی: روشن کردن ۱۰ لامپ ۱۰۰ واتی به همراه یخچال و تلویزیون
 • میزان برق تولیدی موتور برق ۳ کیلوواتی: ده لامپ ۱۰۰ واتی به همراه یخچال، تلویزیون و اتو
 • میزان برق تولیدی موتور برق ۴ کیلوواتی: ده لامپ ۱۰۰ واتی به همراه یخچال، تلویزیون، پلوپز،کامپیوتر یا لپ تاپ
 • میزان برق تولیدی موتور برق ۷ کیلوواتی: ده لامپ ۱۰۰ واتی به همراه یخچال، تلویزیون، پلوپز،کامپیوتر یا لپ تاپ به همراه کولر گازی

 

آنچه پیش از خرید موتور برق باید بدانید!

پیش از خرید موتور برق باید بدانید که با چه نیتی به دنبال خرید آن هستید؟ دقیقا انتظار دارید که موتور برق در چه شرایطی و به چه شکلی به شما کمک کند. آیا موتور برق را برای خانه می‌خواهید؟ آیا به دنبال موتور برق بی صدا هستید؟  آیا موتور برق را برای مسافرت نیاز دارید؟ انتظار دارید موتور برق چه لوازم برقی را برای شما روشن نگه دارد؟

اگر موتور برق را برای خانه نیاز دارید، باید به اندازه خانه و آن میزان برقی که نیاز دارید توجه داشته باشید، یک خانه متوسط حداقل ۵۰۰۰ تا ۷۵۰۰ وات نیاز دارد تا فقط حیاتی ترین تجهیزات مانند یخچال و.. را روشن نگه دارد.

در ادامه به مواردی که در خرید موتور برق باید به آنها دقت کنید اشاره شده است.

خاموش شدن اتوماتیک

این مهمترین ویژکی یک موتور برق است، در واقع با داشتن این ویژگی در صورتی که این گاز خطرناک در محیط به بیشتر از حد استاندارد برسد، موتور برق به طور اتوماتیک خاموش می‌شود، این قابلیت موجب ایمن تر شدن یک موتور برق می‌شود و وجود آن حیاتی است بخصوص اگر در محیط نسبتا بسته قصد استفاده داشته باشید.

موتو برق با گاز مونوکسید کربن کمتر

بهتر است از موتور برق‌هایی استفاده کنید که از برندهای معتبر بازار هستند تا در سطح بالاتری از عملکرد و استاندارد قرار داشته باشند و گاز مونوکسید کربن کمتری تولید کنند.

استارت اتوماتیک

اگر نیاز دارید که موتور برق بلافاصله بعد از قطع شدن برق به طور اتوماتیک روشن شود و جریان برق را برقرار سازد، بهتر است مدل‌هایی با استارت اتوماتیک را خریداری کنید، البته این برای افرادی مناسب است که نیاز دارند وقتی در سفر هستند یا به هر دلیل در منزل حضور ندارند، برق تحت هیچ شرایطی قطع نشود.

دارای نشانگر میزان سوخت

اینکه بدانید موتور برق شما در حال حاضر چه میزان سوخت در دل خودش دارد، یک قابلیت مهم و بسیار کمک کننده است، بخصوص در شرایطی که برای مدتی موتور را روشن نکرده‌اید و اطلاعی ندارید که چه میزان سوخت در دستگاه وجود دارد.

خاموش خودکار در صورت کمبود روغن

همانطور که موتور ماشین در شرایط کمبود روغن دچار آسیب می‌شود، موتور برق هم به همین شکل است. در برخی موتور برق‌ها اگر روغن به زیر سطح حداقل برسد، ژنراتور خاموش می شود تا از آسیب دیدن موتور جلوگیری شود. این قابلیت به طور معمول یک ویژگی استاندارد در ژنراتورهای ثابت است و به طور فزاینده ای در دستگاه های قابل حمل رایج می‌باشد.

نکات ایمنی استفاده از ژنراتور

آیا موتور برق ها امن و بی خطر هستند؟

یکی از خطرات موتور برق‌ها، مسمومیت با گاز مونوکسید کربن است، برای کاهش این خطر، بسیاری از ژنراتورهای جدید دارای حسگر داخلی هستند که در صورت افزایش سطح خطرناک CO در یک فضای بسته، باعث خاموش شدن خودکار می شود.
با این حال حتی اگر ژنراتور شما این ویژگی بالقوه نجات جان را داشته باشد، ما همچنان به مصرف‌کنندگان توصیه می‌کنیم که دستورالعمل‌های ایمنی را در نظر داشته باشد. همیشه یک ژنراتور را حداقل در فاصله ۲۰ فوتی خانه خود راه‌اندازی کنید، و اگزوز را به درستی به خارج از پنجره یا در هدایت کنید.

 

۱۰ مدل بهترین موتور برق بی صدا در بازار

 • نحوه نمایش محصول ها
موتور برق بنزینی هیوندای مدل 2010-HGPG

موتور برق بنزینی هیوندای مدل 2010-HGPG

 • تعداد خروجی: 2
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • نوع موتور: تک سیلندر
 • ولتاژ خروجی AC: 230 ولت
8,400,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور برق ایمر مدل LT 3900 B

موتور برق ایمر مدل LT 3900 B

 • تعداد خروجی: 2
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • نوع موتور: تک سیلندر
 • ولتاژ خروجی AC: 220 ولت
11,100,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور برق لوتیان مدل LT1900

موتور برق لوتیان مدل LT1900

 • تعداد خروجی: 2
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • نوع موتور: تک سیلندر
 • ولتاژ خروجی AC: 220 ولت
9,350,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور برق بنزینی ایمر مدل LT3900EB کد 3KW

موتور برق بنزینی ایمر مدل LT3900EB کد 3KW

 • تعداد خروجی: 3
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • نوع موتور: تک سیلندر
 • ولتاژ خروجی AC: 220 ولت
11,440,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور تک بنزینی مدل pt 210

موتور تک بنزینی مدل pt 210

 • تعداد خروجی: 1
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • ویژگی‌های موتور برق: استارت دستی
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور برق بنزینی سوجو تیگر کد 1200

موتور برق بنزینی سوجو تیگر کد 1200

 • تعداد خروجی: 1
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • ولتاژ خروجی AC: 250 ولت
 • ویژگی‌های موتور برق: استارت دستی ، تک‌فاز
6,800,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور برق بنزینی پوتر مدل PT8000V

موتور برق بنزینی پوتر مدل PT8000V

 • تعداد خروجی: 1
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • نوع موتور: تک سیلندر
 • ولتاژ خروجی AC: 220 ولت
12,950,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور برق بنزینی پوتر مدل PT8000VES

موتور برق بنزینی پوتر مدل PT8000VES

 • تعداد خروجی: 1
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • نوع موتور: تک سیلندر
 • ولتاژ خروجی AC: 220 ولت
14,900,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور برق بنزینی ای پی ان مدل GM 35 D

موتور برق بنزینی ای پی ان مدل GM 35 D

 • تعداد خروجی: 2
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • نوع موتور: تک سیلندر
 • ولتاژ خروجی AC: 220 ولت
 • ویژگی‌های موتور برق: تک‌فاز ، دارای چرخ
23,100,000 19,800,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور برق بنزینی کرون مدل CT34077W

موتور برق بنزینی کرون مدل CT34077W

 • تعداد خروجی: 2
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • ویژگی‌های موتور برق: استارت دستی ، دارای چرخ ، ولتاژ خروجی 12 ولت DC
21,700,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور برق اکسل مدل EX.3900

موتور برق اکسل مدل EX.3900

 • تعداد خروجی: 2
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • نوع موتور: تک سیلندر
 • ویژگی‌های موتور برق: تک‌فاز ، سیستم خنک‌کنندگی از راه پره ، ولتاژ خروجی 12 ولت DC
11,900,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور برق کنزاکس مدل KPG-13000

موتور برق کنزاکس مدل KPG-13000

 • تعداد خروجی: 2
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • نوع موتور: تک سیلندر
 • ولتاژ خروجی AC: 230 ولت
 • ویژگی‌های موتور برق: استارت دستی
16,900,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور برق 2.8 کیلو وات دوو مدل GD 3500

موتور برق 2.8 کیلو وات دوو مدل GD 3500

 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • ولتاژ خروجی AC: 230 ولت
 • ویژگی‌های موتور برق: استارت دستی
16,000,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور برق بنزینی ایمر مدل LT3900B کد 2.8KW

موتور برق بنزینی ایمر مدل LT3900B کد 2.8KW

 • تعداد خروجی: 3
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • نوع موتور: تک سیلندر
 • ولتاژ خروجی AC: 220 ولت
11,490,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور برق سنسی مدل SC6000E-III

موتور برق سنسی مدل SC6000E-III

 • تعداد خروجی: 2
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • نوع موتور: تک سیلندر
 • ولتاژ خروجی AC: 220 ولت
 • ویژگی‌های موتور برق: استارت دستی ، استارت الکتریکی
25,850,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن
موتور برق کنزاکس مدل KPG-13000

موتور برق کنزاکس مدل KPG-13000

 • تعداد خروجی: 2
 • سوخت مصرفی: بنزینی
 • نوع موتور: تک سیلندر
 • ولتاژ خروجی AC: 220 ولت
15,900,000 تومان
مشاهده محصول و جزئیات آن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا