خرید مدل های جدید و ارزان آباژور اتاق خواب

اتاق خواب در خانه های مختلف معمولا یک اتاق با نور معمولی سقفی است که هیچ جذابیتی ندارد. اما آباژور اتاق خواب یکی از راه های افزایش زیبایی اتاق خواب شما می باشد. با کمک آباژور در اتاق خواب می توانید دکوراسیون اتاق را متحول کنید. برای یک اتاق خواب با توجه به فضای اتاق می توانید از آباژور رومیزی یا آباژور ایستاده استفاده کنید.

انتخاب هر یک از این مدل آباژورها تکنیک های متفاوتی دارد که در ادامه این نوشته به آن خواهیم پرداخت. با اطلاعات ارائه شده در این نوشته می توانید بهترین آباژور اتاق خواب خود را تهیه کنید. هم چنین تصاویری از جدیدترین مدل های آباژور را که با قیمت مناسب می توانید بخرید نیز ارائه می کنیم.

 

چه آباژوری برای اتاق مناسب است؟

اکثر افراد بر اساس سلیقه شخصی خود ترجیح می دهند از آباژور با سبک های متفاوت استفاده کنند. اگر این انتخاب بر اساس اصول و معیارهای دکوراسیون داخلی نباشد قطعا می تواند باعث شود تا از خرید خود خیلی زود خسته شوید. همانطور که گفتیم آبازور اتاق خواب تاثیر زیادی در دکوراسیون اتاق شما دارد و نباید آن را دست کم گرفت. رنگ، سبک و نور آباژور می تواند متفاوت انتخاب شود و هر کدام از این عوامل تاثیر متفاوتی در زیبایی اتاق شما دارند.

هم چنین ممکن است قصد داشته باشید از آباژور اتاق خواب خود برای مطالعه یا چراغ شب استفاده کنید که هر کدام معیارهای متفاوتی دارند. اما بهتر است بدانید که  ویژگی های یک چراغ مطالعه رومیزی مناسب کاملا متفاوت و تخصصی است. اما در ادامه خواهیم گفت گه به چه معیارهایی باید بیشتر توجه کنید.

 

طراحی و سبک آباژور اتاق خواب

سبک آباژور باید متناسب با سایر المان های دکوراسیون شما باشد. باید از آباژوری استفاده کنید که علاوه بر زیبایی با دکوراسیون شما نیز همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال یک آباژور کلاسیک به هیچ عنوان برای اتاق با طراحی مدرن و امروزی مناسب نیست و اتاق شما را بهم ریخته نشان می دهد.  به همین دلیل پیشنهاد می کنیم حتما از سبک مناسب و مشابه اتاق خواب استفاده کنید.

همانطور که می دانید آباژور را می توانید در مدل های دیواری، ایستاده و رومیزی برای اتاق سفارش دهید. این مدل آباژورها در سبک های متنوعی مانند کلاسیک، چوبی، کریستالی و مدرن تولید می شوند. در نتیجه اگر با اطلاعات قبلی برای خرید اقدام نکنید موضوع می تواند برای شما کمی گیج کننده باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم سبک های متفاوت را قبل از خرید مقایسه کنید و به خوبی آشنایی پیدا کنید.

امروزه آباژورهای مدرن را می توانید در مدل های ایستاده یا رومیزی از بازار تهیه کنید. تنوع بسیار زیاد این آباژورها در رنگ و سبک طراحی باعث شده است تا برای هر فضایی آباژور را به راحتی بتوانید انتخاب کنبد. به عنوان مثال آباژور دیواری تیانا از فروهر دیزاین یک مدل خاص از آباژور دیواری اتاق خواب است که می تواند اتاق شما را کاملا دگرگون کند. برای سفارش این چراغ زیبا می توانید وارد وبسایت فروشگاه فروهر دیزاین شوید.

آباژور با نور زرد کنار دیوار

رنگ آباژور

یکی دیگر از موارد مهمی که باید در خرید آباژور اتاق خواب توجه کنید رنگ آن است. از آنجایی که آباژور جز اجزای نسبتا کوچک در دیزاین دکوراسیون است، می توانید رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید. نکته مهم این است که رنگ آباژور متناسب با سایر المان های دکوراسیون شما باشد. شما می توانید بر اساس سبک رنگی موجود در اتاق خواب از رنگ های خنثی مانند سفید استفاده کنید. هم چنین استفاده از رنگ های شاد و روشن باعث افزایش انرژی و جلوه خاص در اتاق شما خواهد شد.

 

همانطور که می دانید رنگ های سفید یا طلایی خیلی راحت با سایر المان های اتاق شما هماهنگ می شوند و برای یک اتاق خواب می توانند انتخاب های مناسب تری باشند. همه این موارد بستگی به سلیقه شخصی شما و اینکه چه سبک رنگی را برای اتاق خواب خود می پسندید دارد.

 

نور آباژور اتاق خواب

نور آباژور یکی از نکته هایی است که به کاربردی بودن آن خیلی کمک می کند. بسته به اینکه آباژور را برای چه فضایی و چه ابعادی استفاده می کنید میزان و شدت نور آباژور نیز می تواند متفاوت باشد. آباژورهای رومیزی معمولا نور متمرکزتری در اختیار شما قرار می دهند در حالی با کمک آباژور ایستاده می توانید نور را برای فضای بیشتری استفاده کنید.

همانطور که گفتیم برای یک نور ملایم در هنگام خواب بهتر است از چراغ شب استفاده کنید. هم چنین آباژورهای دارای دیمر نیز این امکان را برای شما فراهم می کنند تا مقدار نور را کم و زیاد کنید. این مدل کلید را می توانید در انواع آباژورهای تولیدی استودیو طراحی فروهر سفارش دهید. با کمک این وسیله می توانید آباژور را برای هر فضایی که دوست دارید استفاده کنید.

 

ابعاد آباژور مناسب اتاق خواب

ابعاد آباژور اتاق خواب نیز مانند سایر آباژورها باید متناسب با فضای اتاق و ایعاد آن باشد. می توانید آباژور را در مدل های مختلفی تهیه کنید. اما این مدل های متنوع باید از نظر سبک یکسان باشند. هم چنین بهتر است از آباژوری استفاده کنید که خیلی بزرگ یا خیلی کوچک به نظر نرسد.

اگر خرید آباژور مدرن را به صورت اینترنتی انجام می دهید حتما ابعاد آن را با فضایی که برای آباژور درنظر گرفته اید مقایسه کنید. آباژور با ابعاد مناسب می تواند به زیباتر دیده شده دکوراسیون اتاق و خود آباژور خیلی کمک کند. همانطور که گفتیم این ابعاد مناسب فقط باید متناسب با ابعاد کلی اتاق باشند.

 

چگونه بهترین آباژور اتاق خواب را انتخاب کنیم؟

نور مناسب برای اتاق خواب بهتر است با تصمیم گیری در مورد عملکرد اصلی آن انتخاب شود. برای روشنایی بالای سر محیط، به مجموعه‌ای از نورهای موضعی یا نورپردازی توکار نیاز دارید. برای یک چراغ مطالعه کنار تخت، یک دیوارکوب بازویی قابل تنظیم بهترین گزینه است. هنگامی که هدف مورد نظر نورپردازی را می دانید، می توانید گزینه های خود را بر اساس اندازه های موجود اصلاح کنید. یک لوستر یا یک چراغ رومیزی، باید ابعادی مانند ارتفاع، عرض، طول (برای بازوهای قابل تنظیم) و وزن را در نظر داشته باشید.  حتماً لامپ مورد نیاز دستگاه را نیز چک کنید تا با لامپ مناسب اتاق را روشن کنید.

برای تزئین صحیح اتاق خواب خود، به چیزی بیش از انتخاب نورپردازی مناسب نیاز دارید. مجموعه ای از مبلمان اتاق خواب را برای تخت، کمد لباس، میز خواب، صندلی های استراحت و مطالعه و موارد دیگر را نیز بررسی کنید. همچنین می توانید با مجموعه ای از وسایل اتاق خواب، نمایی تزئینی را به اتاق اضافه کنید. این اثاثیه از جمله بالش، پوشش کف، ملافه و پرده ها با هماهنگی زیبایی با نور و انتخاب مبلمان شما، به زیباتر شدن ظاهر اتاق خواب کمک می‌کنند.

انتخاب بهترین آباژور برای اتاق خواب

یک آباژور مناسب برای اتاق خواب آباژوری است که نور مناسبی برای فضای اتاق خواب ایجاد کرده و از نظر ظاهری هماهنگی خوبی با وسایل داخل اتاق خواب داشته باشد. معمولا بهترین مکان برای قرار دادن آباژور در اتاق خواب، کنار تخت است. برای اتاق خواب دو نفره می توان از دو آباژور یک شکل و با اندازه های یکسان برای هر دو طرف تخت خواب استفاده کرد. البته باید دقت داشته باشید که برای این چیدمان از آباژورهایی با ابعاد کوچک و نور متوسط استفاده کنید. به این دلیل که اگر هر دو آباژور روشن بودند، میزان نور بیش از حد نباشد.

همانطور که می دانید ماهیت آباژور به گونه ای است که نور کمتری از چراغ های سقفی دارد، پس نوری که تولید می کند حتما باید کمتر از نوری باشد که چراغ سقفی ایجاد می نماید. آباژورهای کنار تخت خواب برای فراهم کردن نوری که جهت مطالعه مناسب است، هم به کار می روند.

کسانی که اهل مطالعه قبل از خواب هستند با روشن کردن آباژور سمت خود، مزاحم خواب و استراحت دیگری نمی شوند. اگر آباژور را در قسمت دیگری از اتاق قرار دهید می توانید با روشن نگهداشتن آن در طول شب نوری ملایم را در اتاق خواب داشته باشید و از این طریق اتاق تان به طور کامل در تاریکی فرو نخواهد رفت.

آباژور مشکی رنگ در کنار تخت

چبدمان اتاق خواب

اتاق خواب در مقایسه با نشیمن و دیگر بخش های خانه، مکانی غیر رسمی محسوب می شود و چیدمان آن نیز می تواند راحت تر انجام گیرد. برای انتخاب آباژور مناسب برای اتاق خواب حتما از انواع مدرن و حتی فانتزی آن استفاده کنید. اگر آباژور اتاق خواب تان از نوع کلاهک پارچه ای است، می توانید از پارچه پرده و یا رو تختی برای کلاهک آباژور استفاده کنید.

ساخت کلاهک آباژور هم از طریق سفارش به سازندگان امکان پذیر است و هم خودتان می توانید برای تعویض پارچه کلاهک دست به کار شوید. در صورتیکه دوست نداشتید پارچه کلاهک عینا شبیه به پرده یا رو تختی باشد، حتما از رنگ هایی استفاده کنید که تم رنگی مشابه با آنها را داشته باشد.

برای مثال اگر اتاق خواب تان تم رنگی قرمز و دیگر رنگ های گرم را دارد، برای کلاهک آباژور می توانید از رنگ های گرم و روشن و یا طرح دار استفاده نمایید. اگر تم رنگی آبی و رنگ های سرد را برای اتاق خواب انتخاب کرده اید، حتما با آباژوری به رنگ کرم روشن و لامپ زرد، نوری گرم را به اتاق خود هدیه دهید.

برای اتاق خواب از آباژور های سقفی یا دیواری هم می توانید استفاده کنید، این مدل ها جدیدترین مدل های نورپردازی در اتاق خواب هستند. این چراغ ها در ارتفاع پایین تری و تقریبا هم سطح آباژورها نصب می شوند و همان کارایی را دارند اما بسیار مدرن و خاص هستند.

امیدواریم این نوشته برای انتخاب آباژور اتاق خواب برای شما کاربردی بوده باشد.می توانید با در نظر گرفتن این موارد و با کمک سلیقه شخصی خود بهترین انتخاب را برای آباژور ایستاده خود داشته باشید. در نظر داشته باشید که خرید آباژور یک راه حل ساده و ارزان برای زیباتر کردن اتاق شما می باشد. می توانید در زمان ها و فواصل کوتاه دکوراسیون خود را تغییر دهید و استفاده از آباژور هم می تواند برای زیباتر کردن اتاق ایده خوبی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *