خرید 17 مدل بهترین قفل فرمان خوب و ایمن در بازار

اگر به آمارهای رسمی سرقت خودرو نگاهی داشته باشید از تعداد زیاد سرقت خودروها تعجب می‌کنید، نه تنها در کشور ما بلکه در تمام دنیا آمار سرقت خودرو وحشتناک است و شاید در ایران به دلیل امنیت پایین خودروهایی ایرانی از جلمه پراید، 206، 405 و…. این آمار عجیب تر هم باشد.

برای جلوگیری از سرقت خودرو و یا کاهش احتمال سرقت خودرو از راهکارهای مختلفی مانند دزدگیر، ردیاب خودرو و انواع قفل استفاده می‌کنند که یکی از این راهکارها استفاده از قفل فرمان است. اما یک قفل فرمان خوب تا چه حد می‌تواند از سرقت جلوگیری کند؟ بهترین قفل فرمان در بازار از کدام برند و کدام نوع است؟

اگر به دنبال خرید قفل فرمان هستید و مایلید بدانید که قفل فرمان تا چه از خودروهای شما محافظت می‌کند و همچنین با چند مدل قفل فرمان خوب در بازار آشنا شوید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

 

یک قفل فرمان دقیقا چطور از سرقت جلوگیری می‌کند؟

قفل فرمان در انواع مختلف از نظر نوع عملکرد طراحی شده اند اما همه آنها یک هدف را دنبال می‌کنند و آن جلوگیری از چرخش فرمان است. در واقع با با جلوگیری از چرخش فرمان، سارق نمی‌تواند فرمان را بچرخاند و در نتیجه امکان حرکت و راندن خودرو وجود نخواهد داشت.

در این شرایط معمولا سارقان اقدام به بریدن قفل فرمان و درآودن آن می‌کنند که این کار بسته به اینکه قفل فرمان تا چه حد مقاوم باشد قطعا زمان خواهد برد و به این شکل تا حدی از سرقت خودرو جلوگیری می کند.

 

آیا استفاده از قفل فرمان خوب است؟

اما در مورد قفل فرمان باید بدانید که بیشتر آنها قرار نیست به خودی خود بازدارنده سرقت باشند، بلکه قصد دارند یک دزد احتمالی را حتی از تلاش منصرف کنند.

در واقع بیشتر دزدها می‌توانند قفل فرمان ها را باز کنند یا آنها ببرند، اما ترجیح می‌دهند که بین چند ماشین به سراغ موردی بروند که قفل فرمان ندارد یا در شرایطی که اطراف آنها کمی شلوغ تر است اگر قفل فرمان نصب شده باشد به احتمال زیاد سرقت خودرو را بیخیال می‌شوند.

پس همانطور که گفته شد نصب قفل فرمان یک عامل بازدارنده است که در برخی شرایط سارق را از انجام سرقت منصرف می‌کند، اما اگر خودرو را در جای خیلی خلوت و برای مدت طولانی پارک کنید، نباید توقع داشته باشد که قفل فرمان امنیت خودرو را حفظ کند.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””] باید بدانید که امنیت هیچگاه 100% نخواهد بود و حتی با نصب بهترین دزدگیرها و ردیاب ها هم، همچنان احتمال سرقت وجود دارد. هدف ما همواره کاهش احتمال سرقت است.[/box]

 

انواع قفل فرمان را بشناسید

همه قفل فرمان‌ها یک هدف دارند و آن جلوگیری از چرخش فرمان خودرو است اما این کار را به شکل‌های مختلف انجام می‌دهند و به همین دلیل چندین نوع قفل فرمان از نظر نوع جلوگیری از چرخش فرمان وجود دارند.

تصویر یک نمونه قفل فرمان عصایی

قفل فرمان عصایی

شکل ظاهری این قفل فرمان همانطور که تصویر مشاهده می‌کنید شبیه به عصا است و به همین دلیل به آن قفل فرمان عصایی می گویند. قفل فرمان عصایی به صورت دو تکه طراحی شده است و به صورت پله یا قابل تنظیم است، طراحی دو تکه این نوع قفل فرمان موجب جابجایی و جاساز کردن راحت تر آن شده است.

تصویر قفل فرمان تاشو مشکی

قفل فرمان تاشو

قفل فرمان تاشو یکی از نمونه های کم جا و قابل حمل است که فضای بسیار کمی اشغال می‌کند و جلوگیری از گردش فرمان را به همین شکل که در تصویر مشاهده می‌کنید انجام می‌دهد.

بعد از تا کردن این قفل ‌ها حجم آن ها نصف می شود و به راحتی می توانید آن را در بخش های مختلف خودرو نظیر زیر صندلی یا درون داشبورد قرار دهید. قیمتی که برای فروش قفل فرمان های تاشو در نظر گرفته شده نسبت به قفل فرمان های معمولی اندکی بالاتر می باشد.

تصویر نمونه قفل فرمان پدال بند

قفل فرمان پدال بند

از آنجایی که برخی علاوه بر قفل فرمان از قفل پدال هم استفاده می‌کنند و از آنجایی که نگهداری دو قفل در زمان کمی دست و پا گیر است، قفل فرمان هایی ساخته شده اند که به صورت همزمان هم قفل پدال هستند و هم قفل فرمان و نحوه عملکرد آنها مشابه تصویری است که مشاهده می‌کنید.

این وسیله نسبت به قفل فرمان های معمولی از سطح ایمنی بالاتری برخوردار می باشد. قیمت در نظر گرفته شده برای قفل فرمان پدال بند به نسبت خرید قفل فرمان و قفل پدال به صورت مجزا بسیار مقرون به صرفه تر و اقتصادی تر می باشد.

تصویر قفل فرمان رمزدار در رنگ قرمز

قفل فرمان رمزدار

قفل فرمان رمزدار یک قفل فرمان دو تکه همانند سایر قفل فرمان ها می‌باشد با این تفاوت که به جای کلید برای باز کردن آن از رمز استفاده می‌شود. متاسفانه خیلی از سارقان با داشتن شاه کلید قفل فرمان اقدام به باز کردن خیلی از قفل فرمان ها می‌کنند اما با وجود قفل فرمان رمزی کار این افراد کمی سخت تر می‌شود و نیاز به مهارت بیشتری برای باز کردن قفل فرمان دارند.

اگر هم توانایی باز کردن قفل فرمان رمز دار را داشته باشند برای پیدا کردن رمز این قفل ها نیز نیاز به صرف زمان بسیار زیادی می باشد و همین موضوع سبب شده تا سارقین خودرو از باز کردن قفل فرمان هایی که دارای کلید رمز دار هستند صرف نظر کنند و ریسک باز کردن آن را نپذیرند.

[button color=”red” size=”big” link=”https://migmig.affilio.ir/api/v1/Click/jS15E” icon=”” target=”false” nofollow=”false” sponsored=”false”]لیست پرفروش ترین قفل فرمان ها در بازار[/button]

 

کدام نوع قفل فرمان بهتر است؟

اگر مواردی مانند جنس قفل فرمان، میزان استحکام و… را در نظر نگیریم و صرفا به این موضوع بپردازیم که کدام نوع قفل فرمان بهتر است، مسلما مدلی بهتر است که باز کردن آن کار سخت تری باشد که در این میان قفل فرمان رمزدار و قفل فرمان پدال بند باز کردن زمان‌برتر و سخت تری دارند.

البته باید در نظر داشته باشید که باید به مواردی مانند جنس قفل فرمان، میزان استحکام آن، میزان استحاکم قفل آن، جنس روکش و.. توجه داشته باشید، در ادامه در ضمن معرفی چند مدل قفل فرمان خوب، به نکات پیش از خرید قفل فرمان هم اشاره می‌کنیم.

 

5 مدل قفل فرمان خوب در بازار به انتخاب خریدیار 

1- قفل فرمان جی اس اس مدل KL-Super Heavy کد GS6734

قفل فرمان جی اس اس مدل KL-Super Heavy در رنگ قرمز

این قفل فرمان خودرو در صدر پرفروش ترین های بازار قرار دارد که امتیاز خوبی از خریداران کسب کرده است و بیش از ۲۴۰ نفر از خریداران از خرید این محصول اعلام رضایت کرده اند. این قفل فرمان از نوع دو تکه می باشد، جنس آن فولاد است و روکش pvc دارد.

تولید کننده این قفل فرمان گروه جی اس اس است که تولید کننده لنت ترمز و محصولات لوکس و ایمنی خودرو می‌باشد و محصولاتش از نظر کیفی در سطح قابل قبولی قرار دارند و فروش خوبی را تجربه کرده‌اند.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]بد نیست بدانید که این قفل فرمان در تست های استاندارد موفق به تحمل 2 تن فشار گردیده است چرا که جنس آن از فولاد است و به جای جوش نقطه ای از جوش خطی Co2 استفاده کرده است.[/box]

ویژگی های برجسته این قفل فرمان:

[tie_list type=”checklist”]

 • جنس: فولاد
 • استحکام: تحمل 2تن فشار
 • نوع جوش: جوش خطی Co2
 • دارای روکش PVC
 • از نوع دو تکه

[/tie_list]

آنچه دیگران در مورد این محصول پسندیدند:

[tie_list type=”checklist”]

 • استحکام و وزن بالاتر نسبت به سایر قفل ها
 • قفل و کلید های با کیفیت
 • کیفیت مناسبی داره محکمه و شکل کلیدش هم خاصه من راضیم
 • جنس بسیار محکم و سنگین
 • بسیار خوش ساخت و محکم می باشد

[/tie_list]

[button color=”red” size=”big” link=”https://migmig.affilio.ir/api/v1/Click/u6p4o” icon=”” target=”false” nofollow=”false” sponsored=”false”]خرید این قفل فرمان جی اس اس[/button]

 

2- قفل فرمان خودرو نووا مدل L300

قفل فرمان خودرو نووا مدل L300 در رنگ آبی

این قفل فرمان دو تکه از برند نووا از پرفروش های بازار است که رضایت ۸۵% از خریداران را جلب کرده است و تعداد زیادی از خریداران از خرید این قفل فرمان اعلام رضایت کرده اند. این قفل فرمان از برند مطرح نووا می‌باشد، اگر به برند نووا را بشناسید حتما می‌دانید که این برند در زمینه ابزارآلات فعال است و ابزارهای برقی و غیر برقی بسیار با کیفیتی را به بازار عرضه می‌کند.

آنچه دیگران در مورد این محصول پسندیده‌اند:

[tie_list type=”checklist”]

 • جنس فولادی و محکم
 • دارای سه عدد کلید
 • دارای روکش PVC برای جلوگیری از آسیب به فرمان
 • طول متحرک از  ۵۶ تا ۷۳ سانتی‌متر
 • متریال با کیفیت رویه و بدنه

[/tie_list]

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]توجه داشته که این قفل فرمان نووا برای تمامی خودروها قابل استفاده می‌باشد به غیر از خودروهایی که در قسمت وسط فرمان دارای برجستگی هستند. [/box]

[button color=”red” size=”big” link=”https://migmig.affilio.ir/api/v1/Click/uKSCe” icon=”” target=”false” nofollow=”false” sponsored=”false”]خرید این مدل قفل فرمان خودرو نووا[/button]

 

3- قفل فرمان اکلاک مدل lb400

قفل فرمان اکلاک مدل lb400

این قفل فرمان اکلاک هم فروش خوبی را تجربه کرده است و هم رضایت بیش از ۸۴% خریداران را جلب کرده است که عدد قابل توجهی است. این قفل فرمان از نظر عملکرد تفاوت قابل توجهی با مدل های دیگر دارد و آن نوع قفل کردن فرمان است.

مشخصات برجسته این قفل فرمان اکلاک:

[tie_list type=”checklist”]

 • جنس فولادی و محکم
 • دارای روکش آهنی
 • سبک است و جای کمی میگیرد
 • عاری از لبه تیز که باعث ایجاد خط و خش روی فرمان می شود
 • تغییر اندازه مطابق با اندازه فرمان
 • کلید و قفل کامپیوتری خاص
 • کیفیت جنس مرغوب و رنگبندی شیک
 • باز و بسته شدن راحت
 • تاشونده و کم‌جا در هنگام رانندگی

[/tie_list]

[button color=”red” size=”big” link=”https://migmig.affilio.ir/api/v1/Click/btNki” icon=”” target=”false” nofollow=”false” sponsored=”false”]مشاهده و خرید قفل فرمان اکلاک مدل lb400[/button]

 

4- قفل فرمان نووا مدل NLT-8200

قفل فرمان نووا در رنگ ابی و دو تیکه

محصولات نووا واقعا از نظر کیفی در سطح قابل قبولی هستند و این دومین قفل فرمان نووا در لیست یعنی مدل NLT-8200 هم از نظر کیفی در سطح بالایی قرار دارد و رضایت بیش از ۸۱% از خریداران را جلب کرده است.

بد نیست بدانید که طبق توضیحات فروشنده محصول این قفل فرمان نوا دارای بدنه تمام فولادی بسیار محکم می باشد که دارای قفل برنجی با سیلندر بزرگ و مقاوم در برابر سوراخ کاری هست،

آنچه در مورد این محصول پسندیدیم:

[tie_list type=”checklist”]

 • جنس بدنه فولادی و محکم
 • دارای قفل برنجی با سیلندر بزرگ
 • قفل دارای قابلیت تنظیم بصورت مرحله ای
 • مجهز به یک عدد کلید چراغ دار
 • قابلیت نصب بر روی فرمان های دارای کیسه هوا
 • قرار گیری مناسب و کیپ روی فرمان خودرو

[/tie_list]

[button color=”red” size=”big” link=”https://migmig.affilio.ir/api/v1/Click/khyHW” icon=”” target=”false” nofollow=”false” sponsored=”false”]خرید قفل فرمان نووا مدل NLT-8200[/button]

 

5- قفل فرمان کنزاکس مدل KSL-124

قفل فرمان کنزاکس در رنگ زرد و مشکی

اگر گشت و گذاری در دنیای ابزارالات کرده باشید حتما نام برند کنزاکس را شنیده‌اید، برندی که ابزارهای مختلفی از جلمه کارواش، موتور برق، سیم چین، آچار و… تولید می‌کند و از برندهای مشهور بازار ابزارآلات است.

این قفل فرمان کنزاکس هم همانند سایر محصولاتش در سطح کیفی خوبی قرار دارد و تنها در سایت دیجی کالا بیش از 100 نظر اغلب مثبت برای آن درج شده است، رنگ این محصول همانند سایر محصولات کنزاکس به زرد است.

آنچه در مورد این قفل فرمان پسندیدیم:

[tie_list type=”checklist”]

 • جنس فولادی و محکم
 • دارای روکش PVC
 • قابلیت نصب بر روی فرمانهای مجهز به کیسه هوا و SUV
 • قابلیت تنظیم پله ای
 •  بدنه دوبل حهت ایمنی بیشتر
 • مجهز به صفحه محافظ شاخک ها جهت جلوگیری از برش
 • طراحی کلید ناودانی از نوع کامپیوتری
 • مجهز به یک عدد کلید چراغدار و دو عدد کلید استاندارد
 •  سلیندر ساخته شده از شمش برنج درجه یک و ضد اسید

[/tie_list]

[button color=”red” size=”big” link=”https://migmig.affilio.ir/api/v1/Click/yVhPx” icon=”” target=”false” nofollow=”false” sponsored=”false”]مشاهده قفل فرمان کنزاکس مدل KSL-124[/button]

 

در خرید قفل فرمان خوب به این نکات دقت کنید

ما چند مدل قفل فرمان خوب در بازار از برندهای مختلف را بررسی کردیم، اما سوال اینجاست که هنگام خرید یک قفل فرمان باید به چه نکاتی دقت داشته باشیم؟ چطور خودمان بهترین قفل فرمان را شناسایی کنیم و خرید موفقی داشته باشیم. در ادامه مواردی که باید هنگام خرید مورد توجه شما باشند بیان شده اند.

1- باز و بسته کردن راحت قفل فرمان

شاید به این موضوع فکر نکرده باشید، اما اگر قفل فرمان مد نظر شما باز و بسته کردن سختی داشته باشد، احتمالا کمتر از آن استفاده خواهید کرد. به طور مثال بستن قفل فرمان پدال بند کمی سخت از قفل فرمان معمولی است، پس اگر به دنبال خرید قفل پدال نیستید، نیاز نیست که این مدل را خریداری کنید مگر اینکه مطمئن باشید از باز و بسته کردن آن خسته نمی‌شوید.

2- جنس و استحکام قفل فرمان

فقل فرمان معمولا از جنس فلزات مختلف ساخته می‌شود، اما در میان همه فلزات، قفل فرمانی که از جنس فولاد ساخته شده است مقاومت بیشتری دارد و به راحتی با وارد نمون ضربه شکسته نمی‌شود. قفل فرمان از جنس فولاد هم از وزن نسبتا سنگینی برخوردار است و هم دارای مقاومت بالایی در برابر ضربات ناگهانی می‌باشد.

3- جنس روکش قفل فرمان

قفل فرمان اگر دارای روکش مناسب نباشد، هنگام باز و بسته کردن به مرور به فرمان و اجزای داخلی ماشین آسیب می‌رساند و خط و خظوط از آن به جا می‌ماند، به همین دلیل قفل فرمان باید دارای روکش روی قسمت فلزی باشد تا مانع آسیب به فرمان شود، معمولا از روکش با جنس PVC استفاده می‌شود.

4- مناسب بودن قفل فرمان با مدل خودرو

اینطور نیست که یک قفل فرمان قابل نصب روی تمامی خودروها باشد چرا که مدل فرمان برخی خودروها با یکدگیر متفاوت است بخصوص اینکه برخی در قسمت فرمان برای کیسه هوا دارای برامدگی هستند و این موضوع باعث عدم نصب برخی قفل فرمان ها روی آنها شده است. ضمن اینکه اندازه فرمان خودرو ها هم با یکدیگر متفاوت است.

 

قفل فرمان بهتر است یا دزدگیر؟

قفل فرمان و دزدگیر هر دو یک کار انجام می‌دهد و آن منصرف کردن سارق از سرقت است. وجود قفل فرمان موجب می‌شود که برخی از سارقین و در برخی از شرایط از سرقت خودرو منصرف شوند و وجود دزدگیر هم تا حدی به همین شکل است که با ایجاد صدا برخی سارقین را از سرقت منصرف می‌کند.

مسلما وجود هر دزدگیر و قفل فرمان به صورت همزمان ضروری است و اینطور نیست که از یکی به جای دیگری استفاده شود اما دقت داشته باشید که هر دوی این‌ها تا حدی از سرقت جلوگیری می‌کنند و اینطور نیست که امنیت خودرو به طور 100% تضمین شود.

 

سوالات متداول در خرید قفل فرمان

آیا با وجود قفل فرمان همچنان احتمال سرقت خودرو وجود دارد؟

همانطور که گفته شد امنیت هیچ گاه 100% نیست و حتی با وجود پیشرفته ترین امکانات هم احتمال سرقت وجود دارد اما کمتر است، نصب قفل فرمان موجب می‌شود که احتمال سرقت خودرو کم شود چرا که باز کردن قفل فرمان زمان بیشتری از سارق می‌گیرد و همین موضوع موجب منصرف شود برخی از آنها می‌شود.

قیمت یک قفل فرمان خوب در بازار چقدر است؟

در حال حاضر قیمت یک قفل فرمان در رنج قیمتی 500 تا 1 میلیون تومان است که برای برخی مدل ها قیمت کمی بیشتر است.

آیا هزینه کردن برای قفل فرمان ارزش دارد؟

به عقیده ما بله ارزش خرید دارد. همینکه احتمال سرقت خودرو را اندکی کمتر می‌کند برای خرید کافی است.

beststeeringwheellock

 

24 مدل قفل فرمان خوب پرفروش موجود در بازار 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *