هزینه مدرک icdl و مدت زمان دوره آن چقدر است؟

پیش از هر چیز باید بدانید که شما برای یادگیری مهارت های هفتگانه کامپیوتر یا همان مهارت های دوره icdl، لزوما نیاز به دریافت مدرک ندارید، یعنی اگر در محل کارتان صرفا به مهارت های این دوره نیاز دارید می توانید به صورت خودخوان یا شرکت در دوره icdl مهارت های لازم را یاد بگیرید و کارتان را پیش ببرید و قرار نیست حتما مدرک icdl را دریافت کنید.

اما اگر به دنبال شرکت در آزمون های استخدامی هستید یا قرار است مدرک icdl خود را به جایی ارایه دهید، مسلما نیاز است که علاوه بر یادگیری مهارت های icdl به دنبال دریافت مدرک معتبر آن هم باشید. اما کدام مدرک icdl معتبر است؟ هزینه مدرک icdl چقدر است و چطور باید آن را دریافت کنیم؟ این مطلب با هدف پاسخ به همین سوالات نگارش شده است، همراه باشید.

 

کدام مدرک icdl؟

ما دو نوع مدرک icdl داریم، مدرک آموزشگاهی icdl و مدرک فنی حرفه ای icdl که با توجه به نیازتان باید به دنبال یکی از آنها باشید. مدرک آموزشگاهی به این شکل است که شما در هر آموزشگاهی چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری دوره icdl را بگذرانید، یک مدرک از طرف آموزشگاه به شما ارایه می شود، این مدرک بی ارزش نیست اما این احتمال وجود دارد که خیلی از نهادها آن را قبول نداشته باشید. اما مدرک icdl فنی حرفه ای در تمام ایران و حتی در صورت ترجمه در تمام دنیا قابل ارایه است.

همه چیز درباره مدرک آی سی دی ال

مدرک icdl فنی حرفه ای را چطور دریافت کنیم؟

برای دریافت مدرک فنی حرفه ای icdl شما باید در آزمون icdl فنی حرفه ای شرکت کرده و در بخش عملی و تئوری نمره لازم را کسب کنید. موضوعی که خیلی ها در مورد آن اشتباه می کنند این است که تصور می کنند حتما باید در دوره های icdl فنی حرفه ای یا آموزشگاه های دارای مجوز از فنی حرفه ای شرکت کنند تا بتوانند مدرک icdl فنی حرفه ای را دریافت کنند.

اما واقعیت این است که یادگیری icdl موضوعی کاملا جدا از دریافت مدرک آن است، شما می توانید icdl را به هر شکی که دوست دارید از جمله شرکت در دوره های حضوری، دوره های آنلاین مختلف یا حتی به صورت خودخوان یاد بگیرید و سپس در آزمون های فنی حرفه ای شرکت کرده و مدرک آن را دریافت کنید.

با توجه به زمان بر بودن دوره های حضوری icdl و از طرفی تنوع اساتید و آموزش های با کیفیت تر در دوره های آنلاین و همینطور هزینه پایین تر دوره های آنلاین، توصیه ما به شما شرکت در یک دوره آنلاین icdl است. دوره های حضوری قیمت هایی حدود 3 میلیون تومان دارند اما در دوره های آنلاین شما با مبلغی کمتر از 1 میلیون تومان می توانید تمام مباحث را از اساتید برجسته به صورت کامل یاد بگیرید.

 

هزینه مدرک icdl چقدر است؟

هزینه دریافت مدرک icdl از سازمان فنی حرفه ای در هر سال متفاوت است و این موضوع را باید از فنی حرفه ای پیگیری کنید اما دقت داشته باشید که هزینه آن بسیار ناچیز است اما متاسفانه برخی از آموزشگاه های وابسته به فنی حرفه ای برای ارایه مدرک از شما می خواهند که در دوره icdl آن شرکت کنید و مبالغ دوره های آن ها حدود 2 الی 3 میلیون تومان است در حالی که شما می توانید در یک دوره آنلاین با هزینه کمتر شرکت کنید و سپس در آزمون ارزان فنی حرفه ای شرکت کنید، پس این تصور را نداشته باشید که برای دریافت مدرک فنی حرفه ای حتما باید در آموزشگاه خاصی آموزش ببینید.

اهمیت دوره icdl

گرفتن مدرک icdl چقدر طول می کشد؟

اصلی ترین موضوع در تعیین زمان دریافت مدرک، بحث تسلط شما به مباحث icdl است. شما هرچقدر زودتر به icdl مسلط شوید و مباحث عملی و تئوری آن را یاد بگیرید، زودتر می توانید در آزمون فنی حرفه ای شرکت کرده و مدرک خود را دریافت کنید اما به طور میانگین حدود چند ماهی برای رسیدن به تسلط و دریافت مدرک زمان لازم است.

 

شرکت در دوره icdl برای چه کسانی مناسب است؟

شرکت در دوره icdl برای تمام افرادی که به صورت شخصی یا کاری با کامپیوتر سر و کار دارند مناسب است، در واقع شما به هر شکلی از جمله کارمند امور مالی، منشی، کارمند اداری، دانشجو و… با کامپیوتر کار می کنید، باید موارد مرتبط با icdl را بلد باشید تا در استفاده روزمره از کامپیوتر دچار مشکل نشوید.

اما در این میان باید گفت که طی کردن دوره icdl و دریافت مدرک آن برای افرادی که به دنبال شرکت در آزمون های استخدامی دولتی هستند و قصد به دست آوردن یک شغل اداری را دارند از نان شب واجب تر است. در واقع دریافت مدرک icdl فنی حرفه ای این اطمینان را به شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌دهد که شما با مهارت‌های هفتگانه و اساسی کار با کامپیوتر آشنایی دارید. از همین رو استخدام شما تسهیل خواهد یافت.

 

آیا دریافت مدرک icdl ضروری است؟

اگر جایی که در آن هستید تنها به مهارت icdl شما نیاز دارد، خیر نیاز نیست که مدرک دریافت کنید اما اگر جایی از شما مدرک می خواهد بهتر است مدرک آموزشگاهی یا فنی حرفه ای دریافت کنید. در این باره می توان گفت که مدرک داخلی و آموزشگاهی برای افرادی مناسب است که به دنبال اخذ فوری مدرک ICDL هستند و مدرک بین المللی برای افرادی مناسب است که قصد دارند از مدرک خود برای یکی از موارد زیر استفاده کنند:

  • دریافت جواز کار
  • دریافت وام خود اشتغالی
  • مهاجرت کاری و نیاز به مدرک بین المللی فنی و حرفه ای

 

 

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام