تفاوت icdl درجه 1 و درجه 2

تفاوت ICDL (آی سی دی ال) درجه 1 و 2 چیست؟ راهنمای کامل

پیش از اینکه در مورد تفاوت icdl درجه 1 و 2 صحبت کنیم، اگر به طور کلی سوالی در مورد icdl دارید می توانید به دو مطلب icdl چیست و هزینه مدرک icdl مراجعه کنید. در این دو مطلب به طور کامل در مورد دوره icdl صحبت شده است. در این مطلب صرفا در مورد تفاوت آی سی دی ال درجه 1 و 2 که سوال خیلی از دانشجویان است پاسخ می دهیم.

در دسته بندی کشور ما، دو سطح برای دوره icdl در نظر گرفته شده است. ICDL درجه 2 در واقع برای دانشجویان سطح پایینتر است که تنها مهارت‌هایی مانند مبانی کامپیوتر را بلد هستند و با سخت افزار و نرم افزار‌های کامپیوتری آشنایی اولیه را دارند. و  icdl درجه 1 مخصوص دانشجویانی هست که سطح آنها کمی بالاتر است و تقریبا می دانند که چطور با ویندوز و برخی از نرم افزارها کار کنند، در حقیقت بیشتر دانشجویان در گروه درجه 1 قرار می گیرند.

 

تفاوت آی سی دی ال درجه 1 و 2

در icdl درجه 2 به مبانی کامپیوتر، ویندوز و اینترنت پرداخته می شود و در icdl درجه 1 به کار با نرم افزارهای تخصصی تر مانند اکسل، ورد و… می پردازند. اما نکته مهم این است که این داستان تا سال 1398 برقرار بود و از آن سال به بعد ما تنها یک مدرک icdl داریم که شامل تمامی مباحث درجه 1 و 2 می شود که با گذراندن آن و ثبت نام در آزمون های فنی حرفه ای شما تنها یک مدرک icdl دریافت می کنید.

 

آیا سرفصل های دوره icdl تغییر کرده است؟

تغییر بخصوص در سرفصل ها انجام نشده است و تقریبا می توان گفت که دو سطح درجه 1 و درجه 2 ادغام شده اند و شما با گذراندن یکی دوره و دریافت یک مدرک icdl، کار را به پایان رسانده اید. با این حال به طور کلی سرفصل های دوره icdl شامل موارد زیر هستند. برای آشنایی بیشتر می توانید به صفحه دوره icdl مراجعه کنید.

  • امنیت برای کاربران IT
  • مبانی فناوری اطلاعات (Windows Explorer in Windows 7)
  • پردازش متن (Microsoft Word 2010)
  • صفحات گسترده (Microsoft Excel 2010)
  • پایگاه‌های داده (Microsoft Access 2010)
  • برنامه ارائه تصویری (Microsoft PowerPoint 2010) 
  • استفاده از ایمیل و اینترنت (Windows Explorer in Windows 7)پ

اگر به سرفصل های دوره icdl دقت کنید کاملا مشخص است که این دوره به مباحثی پایه ای می پردازند و شما را با نرم افزارها و ابزارهای بسیار پرکاربردی کامپیوتر آشنا می کند. همان مباحث و نرم افزارهایی که برای انجام امور اداری و شخصی به آنها احتیاج دارید، نرم افزارهایی مانند ورد، اکسل، پاورپویت، جستجو  کار با اینترنت و….

تصویر مدرک icdl

هزینه دریافت مدرک icdl چقدر است؟

اگر به دنبال شرکت در آزمون های استخدامی هستید یا قرار است مدرک icdl خود را به جایی ارایه دهید، مسلما نیاز است که علاوه بر یادگیری مهارت های icdl به دنبال دریافت مدرک معتبر آن هم باشید. اما کدام مدرک icdl معتبر است؟ هزینه مدرک icdl چقدر است و چطور باید آن را دریافت کنیم؟

واقعیت این است که یادگیری icdl موضوعی کاملا جدا از دریافت مدرک آن است، شما می توانید icdl را به هر شکی که دوست دارید از جمله شرکت در دوره های حضوری، دوره های آنلاین مختلف یا حتی به صورت خودخوان یاد بگیرید و سپس در آزمون های فنی حرفه ای شرکت کرده و مدرک آن را دریافت کنید.

با توجه به زمان بر بودن دوره های حضوری icdl و از طرفی تنوع اساتید و آموزش های با کیفیت تر در دوره های آنلاین و همینطور هزینه پایین تر دوره های آنلاین، توصیه ما به شما شرکت در یک دوره آنلاین icdl است. دوره های حضوری قیمت هایی حدود 3 میلیون تومان دارند اما در دوره های آنلاین شما با مبلغی کمتر از 1 میلیون تومان می توانید تمام مباحث را از اساتید برجسته به صورت کامل یاد بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مطلب مرتبط با هزینه مدرک icdl مراجعه کنید.

 

آیا مدرک icdl اعتبار جهانی دارد؟

ما دو نوع مدرک icdl داریم. یکی مدرک آموزشگاهی که توسط آموزشگاهی که در آن آموزش می بینید برای شما صادر می شود که توسط هرجایی پذیرفته نیست. مدرک دیگر توسط فنی حرفه ای صادر می شود و برای دریافت آن باید بعد از یادگیری icdl به هر طریقی که دوست دارید، در آزمون فنی حرفه ای ثبت نام کنید و در صورت قبولی مدرک را دریافت کنید، این مدرک در صورت ترجمه اعتبار جهانی دارد.

 

گرفتن مدرک icdl چقدر طول می کشد؟

اصلی ترین موضوع در تعیین زمان دریافت مدرک، بحث تسلط شما به مباحث icdl است. شما هرچقدر زودتر به icdl مسلط شوید و مباحث عملی و تئوری آن را یاد بگیرید، زودتر می توانید در آزمون فنی حرفه ای شرکت کرده و مدرک خود را دریافت کنید اما به طور میانگین حدود چند ماهی برای رسیدن به تسلط و دریافت مدرک زمان لازم است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام