آموزش تصویری غیر فعال کردن آنتی ویروس Eset در ویندوز ۱۰

ویروس‌ها عوامل مخربی هستند که با ورود به سیستم شما، عملکرد آن را کاهش می‌دهند و باعث از بین رفتن تمام یا بخشی از اطلاعات ذخیره‌شده‌تان می‌شوند. یک antivirus مطمئن، با شناسایی این بدافزارها، خیلی زود به از بین‌بردن آن‌ها اقدام می‌کند و جلوی حذف شدن اطلاعات و برنامه‌های کاربردی مختلف را می‌گیرد.

 

آنتی ویروس چه کاری انجام می دهد؟

یکی از کارکردهای مهم این برنامه‌ها، بررسی لینک‌های دانلودشده است. بسیاری از ویروس‌های کامپیوتری، از طریق دانلود فایل‌های مختلف، به سیستم شما راه پیدا می‌کنند. آنتی‌ویروس‌ها با بازبینی لینک‌های دانلودشده، فایل‌های مخرب را شناسایی می‌کنند و جلوی ورود ویروس به کامپیوتر شما را می‌گیرند.

ایمیل‌های آلوده هم یکی دیگر از راه‌هایی هستند که می‌توانند عملکرد کامپیوتر را مختل کنند. یک آنتی ویروس حرفه‌ای و امن، صندوق پیام‌های دریافتی را نیز بازبینی می‌کند تا از امنیت فایل‌های ارسال‌شده مطمئن شود. با همه این مزایا، شاید از خودتان بپرسید دلیل غیر فعال کردن آنتی ویروس در ویندوز چیست. ما در این مقاله، روش غیر فعال کردن آنتی ویروس Eset در ویندوز 10 را در اختیار شما گذاشته‌ایم.

 

غیر فعال کردن آنتی ویروس در ویندوز

ممکن است در مواقعی خاص و البته کوتاه‌مدت، نیاز باشد تا آنتی‌ویروس را روی سیستم خود غیرفعال کنید. این اتفاق عموما برای نصب و راه‌اندازی یک‌سری نرم‌افزار‌های خاص یا به‌روزرسانی آن‌ها انجام می‌شود. همچنین در بعضی مواقع، اتصال سخت‌افزار جدید با آنتی ویروس فعال ممکن نیست.

همه این‌ها به این خاطر است که کدهای این برنامه‌ها برای آنتی‌ویروس تعریف نشده است و به محض اقدام برای نصب، آن‌ها را به‌عنوان یک بدافزار تشخیص می‌دهد. در این شرایط، قبل از هرچیز باید دقت داشته باشید که نسخه امنی از برنامه‌ای که می‌خواهید آن را روی سیستم خود دانلود کنید تا به عملکرد رایانه‌تان لطمه نزند.

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید، راه‌اندازی مجدد آنتی‌ویروس، بعد از نصب شدن برنامه مدنظر است؛ چراکه فعال نبودن آن در بلندمدت، مشکلات زیادی را برای شما به‌وجود می‌آورد.

 

آموزش غیر فعال کردن آنتی ویروس در ویندوز

 

روش غیر فعال کردن آنتی ویروس Eset در ویندوز 10

Eset یک شرکت بین المللی است که محصولات خود را برای محافظت از سیستم‌های کامپیوتری در برابر حملات مختلف ارائه می‌کند. این نرم‌افزار به‌عنوان یک ابزار مقابله با ویروس‌، مالوئر و سایر تهدیدات امنیتی شناخته می‌شود. وظیفه اصلی آنتی ویروس‌ها، تشخیص فایل‌های آلوده و حذف آن‌ها از روی سیستم است.

پیشرفت تکنولوژی و ارتقای قدرت‌عمل ویروس‌های مخرب، این ضرورت را برای شرکت‌هایی که در حوزه امنیت سایبری فعالیت می‌کنند ایجاد می‌کند که روزبه‌روز کیفیت برنامه‌های خود را بالاتر ببرند. Eset نیز سیستم‌های امنیت کامپیوتری خود را در سه دسته وارد بازار کرده است.

  • امنیت پایه (Eset Node32 Antivirus): این ورژن یکی از نسخه‌های پایه و ساده Eset است که امکانات ضدویروسی قدرتمندی را فراهم می‌کند.
  • امنیت پیشرفته (Eset Internet Security): نسخه Internet Security علاوه‌بر ویژگی‌های آنتی‌ویروس، امکانات امنیتی بیشتری را ارائه می‌دهد. این امکانات شامل قابلیت‌هایی مانند Firewall، حفاظت از حریم خصوصی آنلاین و فیلترینگ ترافیک اینترنت می‌شود.
  • امنیت کامل ( Eset smart Security premium): این نسخه بالاترین سطح از محصولات Eset را ارائه می‌کند و امکانات امنیتی پیشرفته‌تری را ازجمله مدیریت رمزها (Password Manager) و قفل‌گذاری فایل‌ها برای کارابران خود فراهم می‌کند. همچنین این نسخه شامل قابلیت حفاظت از دستگاه‌های USB یا همان فلش مموری است.

نحوه غیر فعال کردن Eset Anivirus روی سیستم‌ عامل‌ها و حتی نسخه‌های مختلف ویندوز متفاوت است. ویندوز 10 این روزها یکی از کارآمدترین و رایج‌ترین ورژن‌هایی است که در دنیای تکنولوژی استقاده می‌شود. ما در این قسمت، قصد داریم مراحل و روش غیر فعال کردن آنتی ویروس Eset در ویندوز 10 را بیان کنیم. برای یادگیری این آموزش، تا انتهای مطلب با ما همراه شوید.

 

روش اول

قدم 1: به‌عنوان اولین قدم برای غیرفعال کردن نرم‌افزار، در نوار وظیفه یا همان تسک‌بار (Taskbar) که پایین صفحه مانیتور قرار گرفته است، روی آیکون نمایش گزینه‌های مخفی (Show Hidden Icons) کلیک کنید. بعد از اینکه گزینه‌های پنهان در یک پنجره کوچک برای‌تان ظاهر شد، آیکون Eset را انتخاب کنید.

تصویر غیر فعال کردن آنتی ویروس در ویندوز 10

 

قدم 2: در ستون سمت چپ صفحه‌ای که باز می‌شود، گزینه راه‌اندازی (Setup) را انتخاب کنید و بعد به قسمت Computer protection که به مسائل امنیتی کامپیوتر مربوط است بروید. در این بخش، تمام اقدامات امنیتی‌ای که روی سیستم شما به‌‌کار گرفته می‌شود قابل مشاهده است. در قسمت پایینی همین صفحه، گزینه Pause Antivirus and antispyware protection را تایید کنید تا عملکرد آنتی ویروس برای شما متوقف شود.

 

قدم 3: در این مرحله از روش غیر فعال کردن آنتی ویروس Eset در ویندوز 10، هشداری دریافت می‌کنید. این هشدار مربوط به خطراتی است که بعد از توقف آنتی‌ویروس، ممکن است رایانه شما را تهدید کند. اگر چاره‌ای جز قطع کردن سیستم‌های امنیتی ندارید، از کادری که در سمت چپ تصویر مشاهده می‌کنید، زمان نصب مجدد آنتی‌ویروس را تعیین کنید. این مرحله به این خاطر است که بعد از نصب نرم‌افزار یا سخت‌افزار مدنظر، آنتی‌ویروس مجددا به حالت فعال درآید تا کامپیوتر شما مورد هجوم بدافزارها قرار نگیرد. بعد از اینکه بازه زمانی مناسب را مشخص کردید،‌ با کلیک روی گزینه Apply، آن را تایید کنید.

 

قدم 4: اگر این مرحله برای شما نمایش داده نشد،‌ تعحب نکنید. براساس نوع تنظیمات سیستم عامل و ویژگی‌های امنیتی‌ای که روی آن لحاظ شده است، ممکن است این پیام برای شما ارسال نشود. درهرحال، در این مرحله این سوال مطرح می‌شود که آیا اجازه اعمال تغییرات بر روی سیستم را می‌دهید یا خیر. اگر از غیر فعال کردن آنتی ویروس Eset اطمینان دارید،‌ کافی است روی گزینه Yes کلیک کنید. حالا کار شما تمام شده است و می‌توانید بدون هیچ مشکلی نصب برنامه‌ موردنظرتان را شروع کنید.

 

دی اکتیو کردن آنتی ویروس eset

روش دوم

این شیوه روش غیر فعال کردن آنتی ویروس Eset در ویندوز 10 به‌صورت میانبر است که کمک می‌کند‌ ساده‌تر و زودتر بتوانید مراحل را طی کنید. کافی است در مرحله اول این روش هم روی گزینه Show Hidden Icons که در تسک‌بار وجود دارد بزنید و بر آیکون Eset Antivirus «کلیک راست» کنید.

از پنجره کوچکی که گوشه تصویر برای‌تان باز می‌شود، گزینه Pause protection را انتخاب کنید. حالا دقیقا با همان صفحه‌ای روبه‌رو می‌شوید که در مرحله سوم روش نخست نیز وجود داشت. از اینجا به بعد، مراحل را مانند شیوه اول، پشت سر بگذارید تا آنتی‌ویروس از کار بیفتد.

توجه: بعد از اینکه نصب نرم‌افزار یا سخت‌افزار به پایان رسید،‌ از متصل شدن مجدد آنتی ویروس در بازه زمانی‌ای که پیش از این تعیین کرده بودید مطمئن شوید تا بعدها امنیت کامپیوتر و اطلاعات‌تان به خطر نیفتد.

 

تصویر لوگوی آنتی ویروس Eset

 

سخن پایانی

یکی از اولین اقداماتی که بعد از خرید یک سیستم و نصب ویندوز باید در نظر داشته باشیم، نصب آنتی‌ویروسی امن و قدرتمند برای مقابله با بدافزارها و ویروس‌هایی است که از طرق مختلف، ممکن است به کامپیوتر ما راه باز کنند. آنتی ویروس Eset یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین سیستم‌های امنیتی در سال‌های اخیر است که همواره درحال به‌روزرسانی و ارائه نسخه‌های جدید و باکیفیت‌تر از قبل است تا محیط امنی را برای کاربران ایجاد کند. در این مقاله سعی شد تا روش غیر فعال کردن آنتی ویروس Eset در ویندوز 10 آموزش داده شود.

علی‌رغم اهمیت این‌ نرم‌افزار، بعضا پیش می‌آید که برای نصب سخت‌افزار یا برنامه‌ای خاص، مجبور به غیر فعال کردن آن شوید. در این شرایط، با طی کردن چند مرحله ساده که در این مقاله به آن‌ها پرداخته شد، می‌توانید آنتی‌ویروس خود را غیرفعال کنید. پیشنهاد می‌شود بعد از اینکه کار نصب برنامه مورد نظرتان به اتمام رسید، مجددا Eset Antivirus را فعال کنید تا امنیت سیستم‌تان تضمین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام